Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Смятате ли, че лайк джакинга е неморален?


  • Общо гласове
    68

Green Bars

Well-Known Member
Много курвенски стратегии ползват някои уебмастъри, като слагат скрити фб лайк бутони по страниците си.

Ето от тук може да си изтеглите добавка за Firefox или Chrome , които да попречат да харесвате фб страници без да знаете.

http://www.zark.be/software/fblike.html
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

И на мен ми е дотегнало от такива изпълнения. Мерси.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Чак пък да пускате такава тема тук, не мисля че е добра идея :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Вие сте много прости. Фейсбук е система и тя трябва да се използва. Бучите, че някой ви накарал да харесате някаква страничка без да знаете, а не осъзнавате колко пари прави тая платформа на ваш гръб, като ви продава личните данни до най-малката подробност и ви набутва под носовете реклами, за които бизнеса плаща милиарди. Не е кражба да крадеш от крадеца.
 
@ redrum както си прав че може да се възползват... бизнеса с like jacking е леко неморален но не е незаконен

така не си прав че темата не е за тук който иска може да се пази... трябва да са информирани :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Не знам защо да не е морална тази практика, до сега не съм чувал за фейсбук морал :) А морално ли е ако някой си плати на фейсбук аз да му получавам рекламните съобщения, без да го знам какъв е? Значи щом си плаща на платформата - всичко е ок, ако обаче не се плаща и се експлоатира платформата - тогава е неморално. Въобще, супер забавно ми е когато хора, не обикновени хора, а уеб мастъри, почнат да се вживяват в социалните мрежи. Забравят обаче истината, че те са направени, за да печелят пари и ние просто трябва да се възползваме от това :)
 
Ако сложа анкета съм сигурен че повече от 50% ще гласуват че е неморална :) Както се казва морално е това което е ок да препоръчаш на приятелите си да са от гадната/ вършештана някаква работа страна страна :)

мога да разтегна че е ако при модела за печелене имаше печалба и за лайкджакнатите модела щеше да е ок :rolleyes:
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Цъкнах на НЕ, но всъщност имах предвид ДА. :oops:
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Hahaha I pri lajkjakinga e taka - klika6 na edno... polu4ava se drugo....
--------------------------
Sorry za latinicata.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Сложи следния отговор: "Ако тези, които ми изтъргуват like-а после ми платят процент, нямам нищо напротив"
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Важно е да се знае, и човек ако иска да може да се предпази.
Не ми харесва схемата, а и е напълно неморална. По това не може да има спор.
За съжаление нас потребителите, каквито сме всички ние ни използват по всякакъв начин.
Събират ни данните и ги продават на рекламодатели и т.н.

Не е морално, не ми е приятно, но ... много неща са неморални, но не са незаконни.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Ми що седите логнати във фб?? Да няма няква далавера и аз да не знам :D
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Не знам какъв е процентът но може би над 50 дето като се случи спукването на интернет балона 99-та - въобще не са се занимавали с компютър или нет - или с това да чакаш и да набираш бтк тел та да се свържеш през едно устройство наречено модем - 56к беше най-якия :)
Та мисълта ми е, че се задава поредния балон с тези фб лайкове и т.н.
Веднага ще скочите и никой няма да е съгласен.
Тези които са малко по-големшки спомнят ли си какво беше 99-та? същата история. Да кажеш на некой тогава, че яху няма да е номер 1????
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Вие сте много прости. Фейсбук е система и тя трябва да се използва. Бучите, че някой ви накарал да харесате някаква страничка без да знаете, а не осъзнавате колко пари прави тая платформа на ваш гръб, като ви продава личните данни до най-малката подробност и ви набутва под носовете реклами, за които бизнеса плаща милиарди. Не е кражба да крадеш от крадеца.
Абсолютно съгласен съм с теб, стига да знаеш как да го правиш и кога да спреш! ;)


Не е кражба да крадеш от крадеца.
- Крадете си от крадеца колкото си щете, но не крадете с цел финансова изгода на мой гръб и то зад гърба ми, без да знам и без да сте ме питали!

И не обиждай пак ! Може и да сме прости, но няма да търпим измамници , крадци и наглеци, поне аз, дето съм един от простите и тъпите! Един по един, всичките вие крадци от фейсбук, си получавате заслуженото - крадеца фейсбук ви шамаросва за кражбите ви от крадеца фейсбук ;) На теб ти се разминава май досега, но наричай прости тези твои съмишленици, взели се насериозно лапета с алчните им лапешки кратуни, дето им баннаха страници със стотици хиляди фена в тях ;) Те наистина са мноого прости!
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Който иска да го ползва, не съдя никой. :) Unlike-ването на страница отнема точно 2 секунди. Като видя, че съм харесал нещо без да знам го махам. Случвало ми се е само веднъж. Виждал съм страници с десетки хиляди лайка и по постовете в тях 10 лайка и 1-2 споделяния на пост. Така че според мен няма смисъл. Когато нещо не вълнува хората харесали страницата ти и няма никаква потребителска активност и 100-200к лайка да имаш пак няма да ти носят никакъв трафик.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Та мисълта ми е, че се задава поредния балон с тези фб лайкове и т.н.
Веднага ще скочите и никой няма да е съгласен.
Тези които са малко по-големшки спомнят ли си какво беше 99-та? същата история. Да кажеш на некой тогава, че яху няма да е номер 1????

+1
Също така от фейсбук във всеки един момент могат да решат, че трябва да променят нещо и да обезмислят въобще съществуването на малоумните страници от типа "вижте г*за на Азис" и тн.
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Данчо, не се вживявай. Никой не те ограбва, нито има пряка финансова изгода от тебе, освен ако ти не го пожелаеш. Тук сме хора, които сме от страната на администраторите, а не на обикновените овчи потребители. За това ми е странно да се пускат такива теми. Във фейсбук ние създаваме съдържанието и контролираме някаква част от платформата, обикновените потребители харесват, споделят и са просто трафик.


Също така от фейсбук във всеки един момент могат да решат, че трябва да променят нещо и да обезмислят въобще съществуването на малоумните страници от типа "вижте г*за на Азис" и тн.
Могат, но вече години не го правят. Ако го направят ще измислим друга схема :)
 
От: Да се предпазим от скритите ФБ лайкове.

Много ми е интересно к'во щеше да представлява Фб, ако го нямаше съдържанието, което постват фен страниците.....
 

Горе