Да си покажа и аз първата книга

От: Да си покажа и аз първата книга

Що не пробваш и някакви промоции в сайтовете за колективно пазаруване ?

Ще пробвам да, сетих се и аз за тях. Само не ги знам на какъв принцип точно работят, но ще разпитам. Как се отчитат поръчките и т.н.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Мтел имат електронна книварница - пробвай с тях. Маркетинга им е отзивчив на нови идеи. Ако искаш мога на лично да ти пусна няколко варианта за контакт.
Относно как да я продаваш - или през афилиейт, или си вземи някоя платформа (и тук мога да споделя идея) и продавай директно от собствения си сайт/магазин.
Сега се сещам - постоянно чета, че имало малко заглавия за киндъл в амазон...не съм проверявал там как е да се качи БГ заглавие и какви условия имат.

Книгите в магазина на Мтел идват от БГ Книга. Амазон не приемат книги на български, както и всички по-големи търговци (B&N, Sony Reader, Kobo ...). Има няколко self-publishing платформи - Smashwords, Lulu, Feedbooks. Виж им условията ако искаш. Те дистрибутират електронни книги до доста по-малки търговци, а също и за Apple iBooks.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Доста хора се свързаха с мен с различни предложения :) Аз по принцип съм отворен за всичко, от което можем да извлечем взаимна изгода и съм склонен да се договоря с всеки, който има желание.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Аз пак ти казвам - преведи я на английски. Там е пазарът за такива неща ;)

Ясно, но сам не мога. Дал съм я на един човек от форума да я прегледа и евентуално преведе, та ще видим :)
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Аз пак ти казвам - преведи я на английски. Там е пазарът за такива неща ;)

+1

Хвани някой да я преведе, после я прочети (ако знаеш английски) след това плати на USA редактор да шлифова английския и тогава, ако книгата е готина и преведена както трябва, ще спечелиш поне 10х повече от колкото ако не е преведена.

Забелязвам, че някой автори пишат няколко книги, като първата я раздават без пари, вътре са споменати другите книги (собственна афилиейт програма:) ) и ако книгата е готина, всички тръгват да купуват другите ти книги. И разбира се това се прави с е-книга за да е безплатно за теб.

Правиш си фейс, даваш я без пари срещу лайк, или ревю, вътре има линк към други книги които вече не са безплатни, но има отстъпка при покупка на 2 и повече. Или пускаш кодове някакви. Молиш собственици на блогове и сайтове да напишат ревю, ти пишеш за тях ревю, взаимно си помагате. Някой биха го направили и за пари...

Съвети много могат да се дават.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Може да пробваш да я продаваш през e-knigi.net.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Писах им преди няколко дни, въобще не ми отговориха.

Може би книгата ти не отговаря на техните изисквания. Виж на сайта им какви книги продават, твоята изобщо не се вписва.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Може би книгата ти не отговаря на техните изисквания. Виж на сайта им какви книги продават, твоята изобщо не се вписва.

И да не отговаря не пречи да ми пишат, както и да е от biblio.bg ми писаха и ще видим с тях какво ще стане.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

От grabo до сега колкото и неща да съм им предлагал, все това ми отговарят, сега пак същото :)
За момента не проявяваме интерес .
При промяна на позицията ни ще се свържем с Вас , за да обсъдим възможността за партньорство.

Значи в biblio ще се пусне книгата, ще подпиша договор. От e-knigi.net не ми отговориха. Кажете някоя друга такава книжарница за е-книги ако има да им пиша!
 
От: Да си покажа и аз първата книга

От grabo до сега колкото и неща да съм им предлагал, все това ми отговарят, сега пак същото :)


Значи в biblio ще се пусне книгата, ще подпиша договор. От e-knigi.net не ми отговориха. Кажете някоя друга такава книжарница за е-книги ако има да им пиша!

Хеликон и Сиела. От Сиела отиваш директно и във Viva books.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Конкретно за Сиела имам специално негативно отношение към собственика (или както там се води) и политиката му. За Хеликон съм чувал хубави неща.
Като цяло мнението ми е, че класическото книгоиздаване е на доизживяване. Ето защо трябва да се търсят алтернативни бизнес модели.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Конкретно за Сиела имам специално негативно отношение към собственика (или както там се води) и политиката му. За Хеликон съм чувал хубави неща.
Като цяло мнението ми е, че класическото книгоиздаване е на доизживяване. Ето защо трябва да се търсят алтернативни бизнес модели.

Напълно съм съгласен с теб. Особено за шефовете на Сиела. За Хеликон също си прав. Собствениците са много точни хора. Опитват се да поразбудят пазара, но това тук си е доста неблагодарно занимание.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Като стана въпрос за Сиела:

Водещата: Библиотеките не плащат авторски права, нали така?
Веселин Тодоров: Това също е незаконно. Има европейска директива и те трябва да плащат. Това се нарича public lending rights. Библиотеките трябва да плащат такса за това, че дават безплатно книгите и това е европейско законодателство, но тъй като ние сме добри хора (българските издатели, не европейските), ние сме отстъпили. В Белгия се събират десетина милиона.

Видео на сайта на БНТ.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Най-бързо е през сайтовете за групово пазаруване. В мемента са почти 120, но тези, които продават и са активни са около 55. Ще трябва да пуснеш книгата с 50% -намаление и поне 20% за сайта. Така ще разбереш, какъв е интересът и какво да правиш по-нанатък. За електронна книга си заслужава. Направи си и блог, за да могат хората да се запоснаят с теб и да попитат за нещо, ако имат въпроси.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Има ли някъде списък със сайтове за групово пазаруване, че така ръчно много малко намерих. Писах на няколко, но със сигурност има доста повече от тези които намерих.
 
От: Да си покажа и аз първата книга

Има ли някъде списък със сайтове за групово пазаруване, че така ръчно много малко намерих. Писах на няколко, но със сигурност има доста повече от тези които намерих.

тук има малко
 

Горе