Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

kostianev

Member
Здравейте,

имам една TOSHIBA лаптоп, процесора е Intel Core 2 Duo T5450 1.66 GHz, 1.67 Ghz с 2 GB RAM.

Напоследък, много взе да се бави, когато изпълнявам няколко програми заедно, примерно Photoshop, FireFox, IE 7, Skype, ICQ и още 5-6 подобни. Мисълта ми е дали ако сложа 2 x 2 GB RAM памет ще се подобри състоянието или просто всичко си зависи от процесора и няма да осетя разлика?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Едва ли е от RAM паметта проблема при такива леки програми.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Кажи с каква операционна система си. По принцип ако сложиш още една плочка РАМ 2 ГБ и уиндоуса ти е 32 битов, той ще разпознае ~3,12 ГБ, а ако е 64 битов ще я разпознае всичката. Погледни в task manager-a като си поснал тези програми коя колко натоварва процеса и колко рам ползва, виж колко остава свободна и тогава ще може да се каже откъде е проблема. Дал си оскъдно инфо засега :)
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Сигурно има проблеми с Windows registry.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

2GB би трябвало да са достатъчно за програмите, които спомена. На мен компютъра ми е с 1GB и ми работят идеално.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

С Windows Vista си нали ? Това е от самата виста .. просто това нестава за OS
И на моя лаптоп е така ( само малко по-силен процесор .. ) Сложи XP и няма да имаш проблеми. Може също така да позачистиш PC-то от 'буклуци', стари регистри и/или ако не си го чистил да го направиш.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Здравейте,

имам една TOSHIBA лаптоп, процесора е Intel Core 2 Duo T5450 1.66 GHz, 1.67 Ghz с 2 GB RAM.

Напоследък, много взе да се бави, когато изпълнявам няколко програми заедно, примерно Photoshop, FireFox, IE 7, Skype, ICQ и още 5-6 подобни. Мисълта ми е дали ако сложа 2 x 2 GB RAM памет ще се подобри състоянието или просто всичко си зависи от процесора и няма да осетя разлика?
Аз имам почти същите параметри, с Уиндоус ХП и нямам проблеми с посочените програми.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

2 GB ти са напълно достатъчни за програмите които ползваш. Виж в msconfig (старт/run - пишеш msconfig - startup) какви програми се стартират.Също така каква е антивирусната програма?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Това е от самата виста .. просто това нестава за OS

Пич, пишеш пълни глупости. Първо, човека не е казал с каква ОС е. Второ, Вистата става за OS и даже може да върши работата по-добре и от ХР в някои случаи(колкото и невероятно да ти звучи). Вярно че ползва бая РАМ, ама дори и ХР сървис пак 3 изисква поне 512 МБ (мина времето когато ХР-то искаше минимум 128мб). Лаптопа на сестра ми е с виста и мога да кажа, че при едно добро оптимизиране откъм виртуална памет, суап, подходящо дефрагментиране на харда и не на последно място - използване на качествен релийз на ОС - тогава всичко е ОК, без значение дали е виста, хр или уиндоус 7.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Здравейте, съжелявам че закъснях толкова с поста ми, но чак сега ставам. Та значи ползвам Windows Vista 32-а битова. Лаптопа ми е TOSHIBA , принципно го купувах доста пари преди година.

Пуснах Task Manager-а и виждам, че FireFox и PhotoShop използват адски много RAM - FireFox-а ползва около 400-500 , докато PhotoShop-а 800 и нагоре.. Видео Картата ми също е много добра - ATI HD 2600 и мисля че беше до 1 GB RAM и явно и тя ползва от памета, но немога да видя дали е така, защото наистина не знам от къде.

Никога не съм преинсталирал компютъра, нито дефрагментирал, нито чистене на регистри. Просто незнам как става това. Преди на XP reinstall много пъти, но на Vista не съм сигурен как, а самият лаптоп си ми върви с оригинална Vista Home Premium. Чакам коментари какво да правя?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Сигурно ще ти се наложи да преинсталираш системата - обикновено като е много стара и се забавя ужасно. Сега съм си сложила едно ХР от замундата, някой го е пипнал доста - върви изключително бързо, фотошопа се зарежда за секунди. Ако искаш да ти дам линка да си го сложиш. Само че, първо си запиши всички ценности на DVD-та или флашка и после - формат на целия хард. След това на чисто като си преинсталираш, с този хардуер ще ти е супер системата. Е, ако не ти се ще - деинсталирай всички излишни програми, поизтрии ненужни неща, след това си сложи един EasyCleaner, изчисти ненужни файлове, регистри и после ще ти е по-бързо. Можеш и да си сложиш програма за начално зареждане, която да въвежда ред при стартиране на програмите при включване на компютъра, а също така и да стопира зареждането на програми, които не ти трябват още със стартирането.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Зарежи Home Premium и си инсталирай Ultimate. Ако не играеш игри ти препоръчвам да преминеш направо на Ubuntu. Не инсталирай допълнителни програми за чистене на регистър и файлове. Прехвалени са и само гълтат ресурси. Ако е толкова зле положението направи си един backup на важните файлове, след това дефрагментираш, инсталираш и следва restore от backup-a.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Страх ме с този bakcup. Къде мога да го намеря този Ubuntu?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

И какво точно е това? Ще се наложи ли да преинсталирам уиндоуса, защото не ми се иска?
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

И какво точно е това? Ще се наложи ли да преинсталирам уиндоуса, защото не ми се иска?

Това е операционна система. Можеш да я инсталираш и като приложение под windows, но така работи по-бавно. Като те гледам колко си нов по- добре недей. Запази си каквото ти трябва от диска на друг HD или на външен диск и преисталирай windows-a, като избереш new installation. Намети си Ultimate версията на Vista.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Сега всички го затрупваме с инфо, а човека като не е запознат и само ще му навредим. Още повече ако тръгне да инсталира ubuntu или друга линукс дистрибуция, в крайна сметка няма да му тръгнат програмите с които е свикнал и ще стане по-лошо. Съветвам го да намери някой приятел, който разбира и да му почисти компютъра от всичко излишно, да му дефрагментира диска както се предложи по-горе и ако не се забърза, да го занесе да му го преинсталират на чисто(като преди това си запише на дискове всичко ценно).
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Ок, ще се обърна към специалист, за преинсталация.
 
От: Да ъпгрейдна ли RAM или няма смисъл?

Ок, ще се обърна към специалист, за преинсталация.
Човече не ти трябва специалист. Запиши си всичко ценно на един диск и си преинсталирай windows-а ,като посочиш в менюто,че желаеш нова инсталация. Много е елементарно. :)
 

Горе