Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Тия или са известни бабити в града и всички ги е страх или и аз не знам.
Вижте тоя дето гледа и подминава, на кила е колкото 2-та, все ще спре боя, ама що да се меси..
0000289661-article2.jpg

Науката психология обяснява добре проблема. И теоретично, и на практика тя е доказала, че колкото повече "зрители" на побоя има - толкова по-голям е шансът той да завърши трагично и без "външа помощ" за бития. Колективното размиване на отговорност и въобще психологията на тълпата предизвикват реакцията "друг-ще-се-намеси". Ако имаше само един или двама на мястото, шансът на момчето би бил по-голям, защото току-виж (както често се случва при давения по морето), някой се хвърля да помага дори с риск за живота си.

Тези хора във Враца, явно са или много силни или не знам - но нито брата, нито приятелата не изразиха силна емоция - сдържат емоциите си или не знам.
Но ако приятелката казва, че той е бил мъж, а другите не били и ако този излиза с бокс - то вече силно се размиват мотивите на този битовизъм. Трябва да се види експертизата колко са били нараняванията и колко време е било всичко - щото и с 1 удар да убиеш човек, а медийте да те изкарат че си месомелачка.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Очевадно е, че братята в случая са НЕВИННИ! Очевадно е, че се манипулира общественото мнение от шибаните медии за н-ти път и разбира се Ганьо е толкова прост, че не може да събере 2+2. Толкова по въпроса.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Тези хора във Враца, явно са или много силни или не знам - но нито брата, нито приятелата не изразиха силна емоция - сдържат емоциите си или не знам.

По-скоро защото знаят, че не е съвсем невинен и колкото да се мъчат да се държат така, че да го защитят - емоциите не може да се контролират (или симулират съвсем успешно).
А колкото до медиите - може да влезем във (възможна) конспиративна теория, че случая се използва се използва и за изразходване на събраната (колкото и да е тя) обществена енергия за протести (щом някой организира и такива в София). По-добре протест за нещастен случай, отколкото за нещо друго което касае управляващите пряко...
 
От: От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

И е факт. Знаеш ли, че благотворителността на футболните фенове е в пъти повече от тази на всички пишещи тук? Знаеш ли, че стотици деца от домове живеят малко или много различно, че десетки деца и младежи с тежки диагнози бяха спасени с пари от фенове, че много публични места са облагородявани от тези фенове? Няма откъде да знаеш. По БТВ няма да ти го кажат. А знаеш ли преди 7 години какво стана и защо стана (все пак известна дата е, не е труден въпрос)?

Съгласен съм с всичко, което си написал. Но не ги давай за пример за подръжание :) Това е едната страна на монетата има и дргуа, ако си бил или си в тези среди, знаеш за какво говоря. Съгласен съм също, че се изкарват най-големите престъпници и най-големия проблем в държавата. От една страна могат да са полезни но и лесно използвани, понеже се действа първосигнално. За протеста 2009 ли говориш? :)

По темата. Не искам да взимам страна по случая, прекалено много неизвестни има и прекалено много "нови" неща се появяват всеки ден.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Да, за този протест говоря. А това са нормални хора, като всички нас. С тая разлика, че обичат още едно нещо отгоре - любовта никога не е нещо лошо.

По темата - няма как братята да са невинни. Може да не са го убили, даже е вероятно, но все пак са го били. Със сигурност са прехвърлили самозащитата от неговото нападение и са го понатупали. Е, ще го отнесат като за убийство, вероятно.

Най-страшното от всичко за мен беше интервюто на приятелката и на съучениците.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Да, за този протест говоря. А това са нормални хора, като всички нас. С тая разлика, че обичат още едно нещо отгоре - любовта никога не е нещо лошо.

По темата - няма как братята да са невинни. Може да не са го убили, даже е вероятно, но все пак са го били. Със сигурност са прехвърлили самозащитата от неговото нападение и са го понатупали. Е, ще го отнесат като за убийство, вероятно.

Най-страшното от всичко за мен беше интервюто на приятелката и на съучениците.

Да и аз мисля така, ще ги вкарат в затвора в зависимост от експертизата - може малко или много - ако боя е бил катализатор за смъртта - гълтане на език или каквото кажат.

Не знам какво е било страшното в интервюто, но за мен липсата на лична отговорност е най-страшното, тълпата стои и снима и гледа сеир.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

В началото медиите за да направят бързи кинти на гърба на момчето побързаха да напишат всевъзможни версии.

В крайна сметка се оказа, че момчето е слязло от колата с бокс в ръка да ги бие си си е станал селски бой, нещо нормално за тази част на страната(и не само). За жалост от удар в корема ли какво е аспирирал храна и настъпва смърт.

Случката от вчера, описана от очевидец. Копирам я едно към едно от профила му (нарочно не го тагвам, все пак е свидетел). Ако се окаже прав, всички ще си обясните защо цивилизацията е създала съдилищата, а не дава на тълпите да раздават правосъдие. Та нека не бързаме да раздаваме смъртни присъди като последните примитиви! Четете:
Ситоацията беше следната...
Починалото момче е управлявало автомобил когато на пешеходната пътека (поне има такава обозначена със знак) са пресичали 3-ма души, той им е свиркал и когато ги е наближил е бил отворил вратата и е почнал да ги пита колко трябва да ги чака да се размотават по шосето..., и след словесни разправий единият от пресичащите му е затворил вратаат и явно по ягресивно му е наритал колата след като има и счупено огледало... тогава момчето е взело бокс и е слязло от колата и е нанесло удари в лицето на двамата (от тримата пресичащи) дето са се скарали и било побягнало, след което те го подгонили но той бил решил, че колата му е в друга посока и да се върне попаднал на тях... и те го ловат като в този момент е имало скупчване вече на хора и така двамата бити са държали момчето..., това поне разбрах от всичките дето са били очевидци там...
Ази минах вече в момента когато те го държаха та немога да твърдя дали това найстина е така, но когато се приближавах към тях видях как починалото момче си дръпна ръката и се опита отново да удари този дето му е от ляво и да се дръпне (това са кадрите дето са изопъчени от медиите, че този от ляво на него го удря а той в този момент е завардва...), като отидох до тях ситуацията беше единият (от дясно на починалия) беше с подуто затворено ляво око, а другият (от ляво на момчето) с разбита уста... В този момент от таксито тъкмо слезе друго момче и отиде при тримата и почна да им казва да го пуснат и от там се започнаха словесни обиди и че се чака полиция... след което този от таксито взе бокса от ръката на починалото момче и го прибра в джоба си а аз тогава чак се намесих и му казах да върне бокса на земята и да не се меша че така ни забърква всички дето сме там учевидци...
В този момент дойде и майката на момчето и единият от битите го пусна след това и другият и докато той говореше с найка си (което се вижда по БТВ) и тя дори му се караше той изведнъж се свлече на земята... първо помислих че е паднал от претиснение и изчаках 10-тина секунди докато мине една кола и мислех че ще се свести... В последствие се оказа, че момчето си е имало здравословни проблеми със сърцето и е направило най вероятно инфаркт от превъзбуда (което ще покаже аутопсията) и така аз започнах да го реанимирам около 10-тина минути в който той изпадаше в клинична смърт поне 5-6 пъти но когато пристигна линейката аз им го предадох с дишане и мозъчна дейност но липсваше пулс и сърдечна деиност...!!!
Мога да кажа че преди сърдечният масаж и обдишванията да му направя момчето нямаше никакви видими белези от удари както по лицето така и по гърдите и стомаха като му бях вдигнал дрехите докато го реанимирах!!!
Звучи странно но смърта е нелепа... Смърта настъпи от превъзбуда... Самото момче се смееше до последно и думите който аз чух от него който каза с присмешкабаха: "Хайде като дойде полицията ще видим кой кой е като видят какво ми направихте колата..."
Моля всички медий да не пишат догатки как е станало докато компетентните органи не излязат със становише за случилото се...!!!
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ами приятелката каза, че те са му се озъбили нещо или са го обидили. И той е излязал да се бие, защото има чест и защото точно така трябвало да постъпи всеки истински мъж. Съучениците бяха нещо подобно.
Това мислене е страшно.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ама като не може да се бие, да не се бие. Мен преди година на паркинга на икеа един посегна да ме удря (да се прави на мъж пред жена си), добре го наредих, че му счупих носа и очилцата. Набута си кило салфетки в носа докато нещо се обясняваше на немски, щото беше тъп германец. За Сталину, за Родину го набих :D Като не можеш да прецени някого, не му се дуеш.. щото си е помислил, тва момченце сега ще го набия, ама не винаги преценката е правилна. Ама аз си преценявам, имаше един дето ме засече преди време ама се скатах, щото беше бая габаритен и доста афектиран. Нарита ми колата, докато се опитах да избягам с колата. Тва е живота - или биеш, или те бият..
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Да, за този протест говоря. А това са нормални хора, като всички нас. С тая разлика, че обичат още едно нещо отгоре - любовта никога не е нещо лошо.

По темата - няма как братята да са невинни. Може да не са го убили, даже е вероятно, но все пак са го били. Със сигурност са прехвърлили самозащитата от неговото нападение и са го понатупали. Е, ще го отнесат като за убийство, вероятно.

Най-страшното от всичко за мен беше интервюто на приятелката и на съучениците.

Беше това преди 5-10 години. Бил съм част от такива групи и ти казвам от първо лице. Нещата се изродиха, в момента новите малки гаменчета нямат нищо общо с любовта към отбора. (естествано има и малки изключения). Масата са празни глави. Да не говорим, че и много от дъртите се продадоха или се занимават с не толкова достойни неща.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ама като не може да се бие, да не се бие. Мен преди година на паркинга на икеа един посегна да ме удря (да се прави на мъж пред жена си), добре го наредих, че му счупих носа и очилцата. Набута си кило салфетки в носа докато нещо се обясняваше на немски, щото беше тъп германец. За Сталину, за Родину го набих :D Като не можеш да прецени някого, не му се дуеш.. щото си е помислил, тва момченце сега ще го набия, ама не винаги преценката е правилна. Ама аз си преценявам, имаше един дето ме засече преди време ама се скатах, щото беше бая габаритен и доста афектиран. Нарита ми колата, докато се опитах да избягам с колата. Тва е живота - или биеш, или те бият..
Псува ли го на руски?! :-o
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Ама като не може да се бие, да не се бие. Мен преди година на паркинга на икеа един посегна да ме удря (да се прави на мъж пред жена си), добре го наредих, че му счупих носа и очилцата. Набута си кило салфетки в носа докато нещо се обясняваше на немски, щото беше тъп германец. За Сталину, за Родину го набих :D Като не можеш да прецени някого, не му се дуеш.. щото си е помислил, тва момченце сега ще го набия, ама не винаги преценката е правилна. Ама аз си преценявам, имаше един дето ме засече преди време ама се скатах, щото беше бая габаритен и доста афектиран. Нарита ми колата, докато се опитах да избягам с колата. Тва е живота - или биеш, или те бият..


Добре де, защо се биеш? Не можеш ли просто да си тръгнеш?
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

После защо така говореха с липса на каквото и да е силна емоция ...
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Е как да говорят като е ясно, че споминалия си е бил първосигнален врачански келеш и даже малко са го били. Обаче на "Жю Сюи Тодор" сме много силни.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Задължително за гледане ВИДЕО: Случая с Тодор във Враца
Въобще не е така, както го изкараха по медиите. Гледайте видеото, тоя си стои прав, говори си, майка му е там наистина. После както си стои и пада.

Хм, може и да се окаже пресилено медийното отразяване и протестите. По новините показаха биячите, а те отричат да са го удряли. Странна работа, уж беше голям побой, а нещо не се намират доказателства
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Аз в началото си го представих (щото съм виждал човек да изпада в нокаут) как някой го полага и тоя припада, гълта си езика и до там. Ама нещата въобще не са такива.
 
От: Двете страни на медала - убийства и обществената нагласа?

Аз в началото си го представих (щото съм виждал човек да изпада в нокаут) как някой го полага и тоя припада, гълта си езика и до там. Ама нещата въобще не са такива.

Да,
ва разказа пред Нова тв почернената майка на Тодор от Враца, който бе пребит до смърт от двама братя преди дни.
А то какво излезе.
 

Горе