Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Принципно, за текущата тема не е важно за кого е гласувал redrum. Това би било предмет на тема със заглавие "дебили ли са гласувалите за ПФ", и отговорът, според самия redrum е категорично Да.
Темата тук е за РБ. Личното ми мнение е, че досега работата им е доста сериозна в няколко важни сфери - здравеопазване, съдебна реформа, армия, образование. Има голямо поле за критика към икономическата и силовата част.
На фона на всички останали парламентарно-представени партии, не виждам по-добър избор за гласуване.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

здравеопазване, съдебна реформа, армия, образование
Изброй постиженията. Някак си ми убягват.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

1. Здраве - напълно готова правна рамка, резултати в спешната помощ, спряно кранче откъм лекарства и клинични пътеки.
2. Съдебна реформа - напълно готова правна рамка от 17 закона, реформиращи изцяло много сфери, 99% от които дори не се споменават в медиите.
3. Договорът с поляците за ремонта на двигателите е от огромна важност и вече е факт.
4. Образованието се подменя почти изцяло. Може би най-значимото е участието на бизнеса в образованието - в различни професионални колежи, в които ще учиш реални неща от практиката, и второто - участието на науката в образованието със създаването на научни центрове.
Т.е., най-важните връзки на образованието - тази с бизнеса, която осигурява реализация, и тази с науката, която осигурява смисъл и качество, се създават. До сега ги нямаше.


На мен ми стига за година и нещо.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

1. Здраве - напълно готова правна рамка, резултати в спешната помощ, спряно кранче откъм лекарства и клинични пътеки.
2. Съдебна реформа - напълно готова правна рамка от 17 закона, реформиращи изцяло много сфери, 99% от които дори не се споменават в медиите.
3. Договорът с поляците за ремонта на двигателите е от огромна важност и вече е факт.
4. Образованието се подменя почти изцяло. Може би най-значимото е участието на бизнеса в образованието - в различни професионални колежи, в които ще учиш реални неща от практиката, и второто - участието на науката в образованието със създаването на научни центрове.
Т.е., най-важните връзки на образованието - тази с бизнеса, която осигурява реализация, и тази с науката, която осигурява смисъл и качество, се създават. До сега ги нямаше.


На мен ми стига за година и нещо.

При това с 23 депутата си е направо успех.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Кои са успехите на ПФ?
Нямат такива, което значи, че няма да гласувам повече за тях.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

А кои са силните страни в политическата им програма?
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

А кои са силните страни в политическата им програма?
Много са, почти цялата им политическа програма е пълна с добри неща.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Супер. В твой стил да кажа - изброй ги, някак си ми убягват...
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Здраве - напълно готова правна рамка, резултати в спешната помощ, спряно кранче откъм лекарства и клинични пътеки.
Особено данък "вредни храни" е велико реформаторско умотворение :lol:
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Супер. В твой стил да кажа - изброй ги, някак си ми убягват...
Прочети им програмата. Не мога да ти пиша романи, в които да ти изброявам какво ми харесва, примерно:

- разбиването на монополите
- запазване на плоския данък
- против етническите привилегии
- борба с демографската криза

и още много неща. Лошото е, че май само Джамбазки прави нещо от цялата тая коалиция.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

най-доброто, което е направил е, че се разсърдиха с капута.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Особено данък "вредни храни" е велико реформаторско умотворение :lol:

Всъщност е нещо чудесно. Аз досега читав аргумент против тоя данък не съм чул, с изключение на редовните нищо не значещи дебилизми.


Колкото до програмата на ПФ, на практика си написал несъществуващи неща. Борбата с демографската криза е пет реда, които не значат нищо, последвани от различни типове политика, които сложени до демографската част са признак на безсилие и не знание. За махане на етнически привилегии не говорят нищо. За разбиване на монополи - също нищо не говорят. Единственото вярно е запазването на плоския данък. Страшна реформа, запазване на нещо.
Толкова и си чел, преди да гласуваш...
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Ти наистина ли подкрепяш този слабоумен данък? Това ли ти е дясното мислене - да измислим нови данъци?

Ако не си чул аргумент против данък вредни храни - ето ти няколко:

- богатите/средната класа хора не ядат такава храна и подобен данък няма да ги засегне въобще. T.e. данъкът удря най-бедните прослойки от населението;
- бедните, които ядат такава храна, не го правят, защото им е кеф, а защото нямат пари.
- тези, които ядат такава храна ще продължат да я ядат, но ще обеднеят още повече. Това да ти кажа ли на какъв тип политическа идеология сипва гориво или да не ти казвам?
- след като поскъпне храната им, тия хора няма да станат по-здрави или да започнат да си купуват вместо сирене от 3.5 с палмово масло, биосирене от 30 лв.

Данъкът е малоумен. Не е работа на десни политици да сътворяват нови слабоумни данъци, с които да хранят социалната държава.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Ти наистина ли подкрепяш този слабоумен данък? Това ли ти е дясното мислене - да измислим нови данъци?

Ако не си чул аргумент против данък вредни храни - ето ти няколко:

- богатите/средната класа хора не ядат такава храна и подобен данък няма да ги засегне въобще. T.e. данъкът удря най-бедните прослойки от населението;
- бедните, които ядат такава храна, не го правят, защото им е кеф, а защото нямат пари.
- тези, които ядат такава храна ще продължат да я ядат, но ще обеднеят още повече. Това да ти кажа ли на какъв тип политическа идеология сипва гориво или да не ти казвам?
- след като поскъпне храната им, тия хора няма да станат по-здрави или да започнат да си купуват вместо сирене от 3.5 с палмово масло, биосирене от 30 лв.

Данъкът е малоумен. Не е работа на десни политици да сътворяват нови слабоумни данъци, с които да хранят социалната държава.

Напълно подкрепям. Тотална глупост е този данък защото не са взети никакви отправни точки, липсва какъвто и да е анализ на ползите и вредите, да не говорим че няма ясна оценка кое е вредно или не и как се дефинира.
Не знам що не черпят малко чуждият опит примерно в Дания как е отменен този данък. Обедняването на бедните ще е още по-голямо, по-малко ще са задоволени и пак ще са с висок здравен риск. Вместо да мислят как да разбият монопола на НЗОК-а или направо да го закриват, нашите мислят нови данъци. Липсата на такова мислене не е дясно, а ляво и с мисъл за крадене!

Не искам да влизам в икономически термини щото доста ще се загубят - (най-малкото и потребителите и производителите ще губят това се нарича dead weight loss), но изброеното от Ред-а е отправна точка за връщане на този данък.
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Всъщност е нещо чудесно. Аз досега читав аргумент против тоя данък не съм чул, с изключение на редовните нищо не значещи дебилизми.


Колкото до програмата на ПФ, на практика си написал несъществуващи неща. Борбата с демографската криза е пет реда, които не значат нищо, последвани от различни типове политика, които сложени до демографската част са признак на безсилие и не знание. За махане на етнически привилегии не говорят нищо. За разбиване на монополи - също нищо не говорят. Единственото вярно е запазването на плоския данък. Страшна реформа, запазване на нещо.
Толкова и си чел, преди да гласуваш...
Ще ми кажеш ли какви мерки смятат да предприемат РБ срещу демографската криза?
 
От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Не съм запознат с подробности по тоя данък. Но знам, че не е за вредни храни, а за вредни съставки (сол, мазнини и тн) Тоест повече вредни съставки - по-голям данък и обратно. Отделно мисля, че няма да важи за месни продукти, мляко, сирене и тн. Най-много ще удари дюнерите, чипсовете, енергийните напитки, а до колкото знам бедните не ги консумират, правят го основно децата.

пс Под един или друг вид го има в много страни в Европа.
 
От: От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Не съм запознат с подробности по тоя данък. Но знам, че не е за вредни храни, а за вредни съставки (сол, мазнини и тн) Тоест повече вредни съставки - по-голям данък и обратно. Отделно мисля, че няма да важи за месни продукти, мляко, сирене и тн. Най-много ще удари дюнерите, чипсовете, енергийните напитки, а до колкото знам бедните не ги консумират, правят го основно децата.

пс Под един или друг вид го има в много страни в Европа.

Като цяло всички фабрикати или полу фабрикати които работническата класа яде. Родител като даде 2 лв на дето си да яде на училище какво ще си купи?

Явно си изтървал какво съм писал за Дания - ето ти широко четиво http://ime.bg/bg/articles/nezdravoslovniyat-danyk-vredni-hrani/
 
От: От: От: Дебили ли са избирателите на Реформаторския блок?

Като цяло всички фабрикати или полу фабрикати които работническата класа яде. Родител като даде 2 лв на дето си да яде на училище какво ще си купи?

Явно си изтървал какво съм писал за Дания - ето ти широко четиво http://ime.bg/bg/articles/nezdravoslovniyat-danyk-vredni-hrani/

Да, може и да си прав. Лично аз го виждам, като превенция и промяна на навици но ако наистина не работи и се получава това, кето пише в статията (2-3 абзаца прочетох) явно не е най-добрия начин.
 

Горе