Депозит в банка

От: Депозит в банка

ЦКБ нямат пасивно банкиране и има просто обяснение за това. Клиентите им или са по-модерни, които ако ползват онлайн банкиране ползват и активното или въобще не ползват.
Депозитите на ЦКБ са без конкуренция на пазара в съотношението гъвкавост/лихва.
В София имат много добра клонова мрежа, извън София (с изключение на Пловдив, Варна и Бургас) обикновено имат по един офис в град.
И да, в ЦКБ можеш да банкираш онлайн с личните си сметки и със подпис на фирма, стига да е на твое име самия подпис.
Според мен най-добрия вариант е просто да си пуснеш електронното банкиране за сметките в ЦКБ!

За Пощенска банка - стойте далеч от това чудо! Още имам запис в ЦКР заради едни 45 стотинки, които те по незнайни причини не са изтеглили от сметката ми.
 
От: Депозит в банка

Абе че са точна и сериозна банка и аз потвърждавам. Най-малкото чудесията epay/easypay вдъхва сериозен респект. Обаче липсата на как го казахте "пасивно" онлай банкиране, освен че показва голяма дупка в услугите, показва и непукизъм, неуважение и непрофесионално пренебрежение към една огромна част от клиентите, имено тези като mvmrik, който искат да знаят какво им се случва с парите в детайли, без да им е нужна онлайн интервенция за контрол - разплащанията аджеба. И в крайна сметка това не са разплащателни сметки, а депозити, и точно за това се предполага, че клиентите предпочитат да наблюдават сметките си "отблизо", а не да правят преводи. Да не говорим за хилядите, които не се доверяват на подобен вид опрерации със сметките си (но това принципно)
И ако сметнем факта, че по-голямата част от банките (а май и всички) предлагат подобен вид услуга (колкото и дребна да е), за какъв вид извратена иновативност трябва да имаме, липсата на такава при тази банка?
 
От: Депозит в банка

Без да търся под вола теле даже малко ми намирисва тая работа. Дали служителката е некомпетентна или банката си прави някакви врътки не е ясно. Да не стане накрая - текла ти е лихва по 5 лева не месец примерно, но ти е текла и "такса обслужване на сметка" 6 лева на месец. И накрая да изтеглиш по-малко пари от колкото си внесъл. :)
 
От: От: Депозит в банка

И да, в ЦКБ можеш да банкираш онлайн с личните си сметки и със подпис на фирма, стига да е на твое име самия подпис.
Според мен най-добрия вариант е просто да си пуснеш електронното банкиране за сметките в ЦКБ!

Няколко пъти съм питал за това и винаги ми казват че тоя подпис не става и за лични сметки ми трябва друг. На мое име е фирмата и подписа и не става, просто ми казват да си правя още един личен ел.подпис.
 
От: Депозит в банка

Е аз ти казвам, че си влизам в онлайн банкирането с фирмения :)
В ЦКБ!

Добре че беше ти да ме светнеш, звънях на телефона от онлайн банкирането и човека ми каза че става. Колкото пъти съм ги питал в банката и ми казват че не може. Преди малко ходих и пак това ми казаха, като им обясних че съм звънял и според човека там може, те почнаха да се чудят и уж ми го пуснаха, сега ще чакам до по-късните часове да видя дали ще се активира. Явно или не разбират или ги мързи, но съм питал още преди време различни служителки и всичките ми казваха да си правя друг електронен подпис.
 
От: Депозит в банка

Да. Навсякъде ги има такива неосведомени, дето ти казват едно, пък на практика е съвсем друго. И като им кажеш, че може еди как си, започват да се тюхкат и вайкат, от кога можело така, че то преди не можело, и те мислили, че още не може - дрън-дрън-дрън. Пълни некадърници са повечето служители - ходят на работа само с краката!
 
От: Депозит в банка

Не трябва :)
Ел. подписа на фирмата е и на човек и с него можеш да влизаш и в лични сметки!
Е кой ви излъга, че трябва ел подпис за ел. банкиране? Аз имам ел. банкиране в пощенска и в дск, никакъв електронен подпис не е необходим!
 
От: Депозит в банка

Е кой ви излъга, че трябва ел подпис за ел. банкиране? Аз имам ел. банкиране в пощенска и в дск, никакъв електронен подпис не е необходим!
Ти не прочете ли за коя банка става въпрос?
 
От: Депозит в банка

Прочетох, но просто не вярвах, че тия от ЦКБ са такива ..... и имат такива изисквания ...
 
От: Депозит в банка

Е кой ви излъга, че трябва ел подпис за ел. банкиране? Аз имам ел. банкиране в пощенска и в дск, никакъв електронен подпис не е необходим!


Поне да беше прочел, че става въпрос за ЦКБ. Не е нужно да спамиш във всяка тема.
 
От: Депозит в банка

Абе ти какво обикаляш след мене само?? Май ти се чудиш какво да правиш и спамиш!
 
От: Депозит в банка

Да не си неразположена, че така злобно се държиш? Не виждам какво съм ти направил на теб, за да се заяждаш!
 
От: Депозит в банка

Да не си неразположена, че така злобно се държиш? Не виждам какво съм ти направил на теб, за да се заяждаш!
Може да е предразположена. Ти от къде съдиш?
 
От: Депозит в банка

Малко се отклонихте от темата. Относно банката всичко вече е точно, имам вече 2 акаунта - личен и фирмен. В личния си гледам и трите сметки и става със същия подпис, така че вече няма проблем. На депозитната сметка ясно се вижда кога каква лихва е начислена и всичко останало.
 

Горе