Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Poltargaista

Active Member
b40035e6a34837f48e446e9e8a6e1e98.jpeg
Вероятно една част от вас познават Димитър Митев, а на други им предстои да се запознаят с него.
Той участва в конкурса за включване в листата за евродепутати на ПП "Глас народен" и искам да ви помоля, ако имате време и желание, да видите представянето му (на стр. 7 по азбучен ред) и ако сметнете за добре - да подкрепите кандидатурата му.


Димитър Митев
На 40 години, родом от Русе, живее в София. Мл. експерт в "Текущо обучение на магистрати", прогр. координатор (по заместване) "Правно-информационни технологии" в Националния институт на правосъдието, учредител на "ГИД - Гражданска инициативност и доброволчество".
Реших да се кандидатирам, защото?
Желая да защитавам интересите и позициите на българския народ при формиране на европейските политики. Желая да съдействам за запазване, по легален път, на традиционните ценности на нашето общество, като брак и морал. Желая да работя за повишаване участието на гражданите във формирането на европейските политики. Желая да подпомагам създаването и прилагането на прогресивни модели за по-добро административно управление и обслужване на гражданите у нас.
Смятам, че заслужавам кандидатурата ми да бъде одобрена, защото?
Съм отговорен и достоен гражданин; мога да работя под напрежение, в условия на множество приоритети и задачи, в междукултурна и многоезична среда; имам високи аналитични и организаторски способности; умея да работя самостоятелно и в екип, инициативен и прагматичен съм, ориентиран към резултата (но не на всяка цена)
Най-важните качества, които трябва да притежава един евродепутат според вас са?
Морал, експертиза, дипломатичност, отговорност, авторитет.
[video=youtube;ot0ByFxikqo]https://www.youtube.com/watch?v=ot0ByFxikqo[/video]
[SUP]P.S. Вероятно е по-добре да се премести в секция 'Политика'.[/SUP]​
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Вероятно една част от вас познават Димитър Митев, а на други им предстои да се запознаят с него.

Нито едно от двете :)
Кой е тоя?
 
От: От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Нито едно от двете :)
Кой е тоя?

Благодарности на Poltargaista за отварянето на темата. Ще бъда на разположение за въпроси, така че да отговоря на първия :) - в Интернет средите съм познат от 2008 с дейността си по популяризиране на безплатните и достъпни начини за създаване на сайтове (www.napravisisait.com), безплатните консултации и помощ за начинаещи, SEO уроците и магазините Opencart. Разбира се, няма как да бъда познат всекиму, но ето нова възможност да разширя този кръг. :)

Гласуването във ФБ в подкрепа на нечия кандидатура за включване в листата на "Глас народен" за предстоящите евродепутатски избори е етап за отсяване на около 60-на души (от 230), които след това ще минат лични интервюта с представители на "Глас народен", където ще се намалят до 25, които ще участват в дебат на живо и ще отговарят на въпроси под "погледа" на детектор на лъжата и след това ще останат и 17-те, които ще бъдат включени в листата.

На този етап аз съм на 34 позиция с 41 гласа, а гласуването е отворено до 13 февруари.

Благодаря предварително на всеки, преценил да подкрепи кандидатурата ми в този конкурс, а аз ще се постарая да оправдая доверието му.
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Успех ти желая, идеалната форма на бизнес си решил да опиташ. За мен политиката е бизнес за това и така се изразявам, да не се засегнеш нещо. Но имам само една критика - ПП Глас Народен - ти сериозно ли?
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Какви точно амбиции има ПП Глас народен?
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Аз пък мисля че се е насочил добре,
За сега може и да не вземат евро депутатски места,
но на следващите парламентарни избори кой знае...
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Благодаря за пожеланията. С риск да разочаровам някого отсега обаче, ще призная, че политиката като мой бизнес никак не ме вълнува. Просто само това е форматът, по който гражданите могат да участват във властта, а аз искам от нея да бъдат извадени всички досегашни. Това е и отговорът на въпроса "защо глас народен" - само тук няма стари лица и само тук подходът е различен. А дали негови представители ще получат възможност и да влияят на властта, защото да, на този етап е много оптимистично да се мисли за нещо повече от влизане в парламента като опозиция, зависи от всички нас като гласуващи.
Аз лично съм оптимист!

И класирането ми до момента:
Позиция: 29, Гласове: 55

Изкачваме се!
 
Последно редактирано:
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Има за какво да спорим и за политката като бизнес и за Глас Народен а и най-вече за гражданите и тяхното участие в управлението. Но няма да разводняваме темата. Както казах желая ти успех :beer:
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Успех и от мен!

Имам въпрос: какво смяташ/те за еднополовите бракове.
Тази тема ще става все по-актуална и искам да знам каква е твоята (или на Партията) позиция :)
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Имам въпрос: какво смяташ/те за еднополовите бракове.

Добър въпрос. На първо време искам да попитам, какви са политическите и икономическите ти възгледи? Твоята партия е странно-шизофренична на моменти, та аз така и не мога да я разбера. Благодаря за отговорите.
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Възгледите ми за еднополовите бракове са идентични с тези относно узаконяването на инцеста, педофилията, ранното сексуално образование (деца под 8 г. да изучават що е то оргазъм и пр.) - негативно и без изгледи за промяна. :) В тази посока в Европа вече има сериозно напреднали процеси за промяна на общественото мнение и възприемане на все по-либерално отношение и узаконяване на подобни извращения и програми. Една от причините да искам да стана евродепутат е тъкмо, че не искам това да стане реалност.

А "шизофреничното отношение" аз приемам и смятам за пародийна формула, за нестандартна форма на протест срещу всичко случващо се в нашата политика в последните 25 години.
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Тогава защо вашата партия не се противопоставя на гей парадите? Или възгледите са само ваши, а не на партията. За поведението имах предвид, че две от главните фигури - Витков и Мицов понякога заемат коренно противоположни позиции. Витков се заиграва с патриотизма, а Мицов я кара по-либерастко.

Какво е отношението ви към нелегалните имигранти, смятате ли ги за проблем, смятате ли за проблем това, че ни превръщат в буферна зона на съюза? Мернах скоро, че вашата партия е организирала нещо в подкрепа на нелегалните имигранти, колко такива акции имате в подкрепа на гладуващите и мизерстващи български пенсионери?
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Благодаря за пожеланията и за въпросите. :)

Трябва да поясня, че към момента не съм член или представител на партия "Глас народен". Поради това не бих могъл да коментирам нещо от нейно име. Споделяните тук от мен възгледи и мнения са лично мои.

От друга страна, не смятам да съм на всяко гърне мерудия и да се изказвам по въпроси, за които не съм подготвен или все още не съм формирал мнението си. :)

Та, аз лично бих защитавал и занапред позицията си, че организираната демонстрация на "сексуална ориентация" или навици е не право, а нарушение - противообществена проява. А от това, което съм виждал като реакция от страна на Глас народен по въпроса, не съм попадал на мнение, което да е в разрез с това ми разбиране.

А за имигрантите и буферната зона имам само предварително становище, т.е. не съм навлизал в детайлите на проблема (още повече, че и вие не поставяте конкретен проблем), а по-скоро е принципно мислене, обхващащо горе-долу следното:
- нашата граница е преди всичко наша (национална) граница и нейното опазване и начин за третиране на бежанци са нормативно установени;
- правителството използва наличието на бежанци за обслужване на свои политически цели;
- всеки човек има право да потърси помощ;
- наличието на бежанци е временно явление.
Та, на тази основа аз по-скоро не смятам бежанците за проблем, а за възможност - възможност да покажем нивото си на управленски капацитет, цивилизованост, морална стабилност.

Иначе аз имам личната си ангажираност с дарителски каузи, включително свързани с подкрепа на мизерстващи хора, но с това не бих искал да се "показвам". Сред основателите съм и на Фондация за гражданска инициативност и доброволчество и работата ми в тази посока тепърва ще се развива, затова заповядайте да работим заедно. :)
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Здраве да е :) Всеки с възгледите и вкусовете си. А хареса ли си някой от другите кандидати?
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Аз не разбирам, какво означава гражданска квота към партия
Значи, казваш, че още не си член на тази партия и даваш лично мнение
А като станеш член на партията, какво ше ти е мнението
Твойта лична ангажираност към дадени проблеми, няма ли да влезе в конфликт с интересите на партията и чий интерес ще спечели
Пък и като съм гледал парламентарен контрол по ТВ-то, винаге се виждат колко са заинтересувани, спът или чатят по телефона и като стане време за гласуване, гласуват в пълен синхрон с партията

Демокрация ли?
Пълен партиен контрол
Само дето едно време партията беше една, сега са много, но всичките са под една шапка и всичко става въпреки нас и нашите граждански позиции
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Аз да разясня,

Партия "Глас Народен" преди месец-два пусна заявление, че си набира кандидатите от населението. Всеки който желае може да се кандидатира, минават отсявки докато накрая не се изберат 27 човека, които да се впишат в листите.

Така че всеки, който иска може да участва в това състезание, няма необходимост да е член на партията.
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Аз да разясня,

Партия "Глас Народен" преди месец-два пусна заявление, че си набира кандидатите от населението. Всеки който желае може да се кандидатира, минават отсявки докато накрая не се изберат 27 човека, които да се впишат в листите.

Така че всеки, който иска може да участва в това състезание, няма необходимост да е член на партията.

Тъй, и който изберат нали ще стане член на партията
Пък идеите на партията не мога да ги разбера, евро либерали, евро демократи или евро социалисти
Кандидатстването е за бизнес клуб, не за партия, както го разбирам
 
От: Димитър Митев - включване в листата за евродепутати на ПП Глас Народен

Виж, мен не ме бърка каква е политиката на партията.
Аз не съм гласувал за тях, и скоро няма, но ги следя , ходил съм им на събирания.

Аз дадох вот за човека във фейса, защото се е осмелил да кандидатсва, също и тук да се представи, макар и с чужда помощ в началото /няма нищо лошо в това/

Не го казвам за пръв път; Трябва този форум да мине малко и в политическа насока, да се създаде парития. Просто е неизбежно днешния бизнес да не се сблъска брутално с политиката, за това по добре ние да си създадем някаква опора!
 

Горе