Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

chokoev

Active Member
Сигурен съм, че повечето от вас ползват директориите за статии на един колега от форума. Става дума за следните директории: bubole4ka.com, radiowish.net и аквичоп.net. не знам дали сте забелязали, но е решил от 13 Ноември публикуването на статия в един от 3-те сайта да струва 10 лева. Хем сме му пълнили сайтове с контент и сме слагали линкове към тях, хем печели от реклами, а сега иска и по 10 лева...
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Аз съм публикувал и в трите сайта. Ако ми иска 10лв бия паса от сайтовете.
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Аз премахнах моите статии от другите му директории. Още когато получих мейла съм му отговорил и съм дал линкове към моите статии които искам да бъдат изтрити там където аз сам не мога да ги изтрия.

ТО хубаво че иска да печели, но не това е начина...
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Цяла тема беше изписана, за краденето и промяната на линковете, във вече публикуваните статии. Не знам кой нормален е продължил да публикува там.
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Аз определено не съм я видял тази тема. Ако и това си позволява да прави - още по жалко ...

Цяла тема беше изписана, за краденето и промяната на линковете, във вече публикуваните статии. Не знам кой нормален е продължил да публикува там.
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Подкрепям с две ръце и два крака! :mrgreen:

Искам да видя какво ще стане :lol:

той е голям оптимизатор, няма що

гледайте само - http://w1ck3dgam3.blogspot.com/2012/10/seo-fun.html

присмял се хърбел на щърбел

крие всичките си проекти, а публичните не са в завидно състояние :p - вижте и коментарите
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

За 10 лева всеки може да си намери линк и то тематичен сайт, дори цената понякога включва и самото написване на статията.
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

За 10 лева всеки може да си намери линк и то тематичен сайт, дори цената понякога включва и самото написване на статията.
Абсолютно. За десет лева без проблем си намираш гостблогване в тематичен сайт. Сега трябва да си прегледам линковете във всичкото мои драсканици в тези дирове:)
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

Преди време бях пуснал директория за статии на английски ез. и доста започнаха да ми я спамят, включително я вкараха в Senuke и оттам спама стана непоносим - за 4 месеца 6000 регистрирани (от които 5900 бота) и 18 000 дуплицирани статии и реших просто да я спра, защото нямам и време да я модерирам. Сега се замислям дали да не я направя наново, но на Български и за българи, но може би пак ще трябва някаква модерация. Вие какво мислите? (Няма да вземам по 10лв. на статия никога!) :)

Даже в момента като гледам все още има някакви индексирани страници от тази директория, която бях направил, макар че е напълно изтрита. Адреса и беше - BongArticles.com ;)
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

По принцип съм за платените директории за статии, но не и подхода, който ползва Андрей. Някак е доста некоректно да развиваш даден сайт с съдържание на потребителите и после да ги задължиш да си плащат за услугата и то на доста неприемлива цена. Още повече, че хората ползват директориите за статии именно защото са източник на безплатни връзки, а не защото са толкова качествен източник на такива. На мнението съм, че при заварено положение, трябваше да се съобрази с ситуацията и да остави възможността на сегашните потребители да си публикуват свободно, а новите потребители да си плащат. Така ако не друго... щеше да си спечели уважението и хората помогнали му да създаде този сайт ( понеже без тях, щеше да е значително по-трудно ) да се почувстват специални.

Честно казано, много преди Андрей да се сети, че може да направи такава директория за статии, съм мислил по въпроса и дори съм предприел някакви действия, като в момента поддържам такава частна директория за статии в която публикувам основно аз и някой мои познати под формата на бета тестери, които след като пусна директорията официално, ще имат вип статус и няма да си плащат за да публикуват статии. Всички останали, които желаят да пускат публикации в директорията за статии ще трябва да си плащат месечен абонамент, като през този месец могат да пускат колкото си искат статии, които ще бъдат одобрявани на момента, но ще минават и през модератор при първа възможност.

Всъщност съвсем скоро ще имам възможност да довърша CMS-са и съответно ще мога да ви представя и крайният продукт ;)
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

При наличие на множество безплатни директории и гост блогове не виждам кой ще му плаща. При въпросния човек съм публикувал една статия преди време, но след изцепката му с подмяната на линкове - не съм повторил. Сега гледам, че е вкарал линк към някакъв турски сериал в самата ми статия, при условие, че когато съм я публикувал, директорията не е имала такива правомощия в условията за ползване (преди да публикувам където и да било чета условията и видя ли опция за поставяне на чужд линк в статията ми, направо набивам хикса).

Ето как човека си продава колата.

След всичките му изцепки, мисля, че е излишно въобще да се коментират директориите му, но ако все пак някоя хазартна личност е решила да си губи времето и парите - нека го прави на своя отговорност!
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

При положение, че знам, че ще има много желаещи да плащат и по 1лв. на статия, аз лично бих вложил сериозни усилия за такава директория :)
Май пича първо трябваше да маркетира пазара преди да се изхвърля :wink:
 
От: Директории за статии които стават платени - какво мислите по въпроса?

При наличието на почти 100 безплатни БГ директории за статии, не виждам какво може да накара някой да даде 10 лева за линк от някаква спамилка. А още повече, предвид предишните му изцепки, как човек може да е сигурен, че дори и да си плати, след време няма да се намърда негов линк в някоя чужда статия.
 

Горе