Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

nortrant

Well-Known Member
четете внимателно!, няма да се повтаря :lol:
намерих тази урок и реших да го споделя с вас (уговорка за бира :beer:- само на лс!! 8))



:arrow:

Или иначе казано: как да заблудим клиента и да загубим времето му :roll:

и забележете: като направите всичко стъпка по стъпка, дословно - както е обяснено!, това би трябвало да е повод за гордост у вас заради тази мъжка постъпка :| и разбира се задоволство от постигнатия резултат

за малко да забравя клишето: дано съм помогнал :mrgreen:
ROFLLLLL
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Сигурно са го продали тоя Пасат на Стиви Уондър.
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Хубу де, ама като я види на живо...
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Хубу де, ама като я види на живо...

ти ми кажи какво става тогава :)
аз бих потънал от срам :) незнам какъв човек трябва да си за да направиш това...?
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Ами заслепени са били от невероятната представа на колата и възприятията им са били моделирани, да не приемат реалността :D
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

И покрай колата и фотошопа..туку-виж си оптимизирал покривите :wink:
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Малее, ся ще се барна с фото шопа и се праскам в гепиме!
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Е тва е масова практика при жените, и те добре го владеят :D
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

и на всичкото отгоре някой я е купил ? :D
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Малко се сетих за 1 виц..

Доктор разглежда рентгенова снимка:
- Да-а-а! Ключицата е счупена, две ребра са пукнати. Няма страшно! С Photoshop ще оправим всичко!
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Дано тоя няма онлайн магазин :lol:
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

@nortrant не е далеч от истината с "прилагането на фотошопа", но в друго отношение. Колата добре се "обработва" преди даден клиент да я види. Става като нова с малко вода и препарати, тук-там боя, блестящ салон, понякога дори с "идеален" километраж :), иначе казано фотошоп техника на живо. И човек си казва брей колко запазена кола на такава ниска цена. Имам наблюдение в/у една подобна на пръв поглед идеална кола, която няколко месеца по-късно се запали, не знам дали беше заради холандската агу или нещо друго, но е факт, че отвътре беше толкова проблемна, колкото идеална отвън. Дори акумулатора беше сменен с някакво подобие.

Най-добре да си докараш кола от Германия, единственото което ще липсва са хубавите гуми (резервната включително, ако стават разбира се, иначе ви ги дават) и акумулатора.
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

@pisara, едно е да я изкъпеш и почистиш (което е нормално - първото впечатление е най-важно), съвсем друго е да я редактира със PS, че дори и нова боя да й удариш :shock:

Второ е много неморално и егоистично :confused:
Аз съм без думи относно такъв човек!
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

@pisara, едно е да я изкъпеш и почистиш (което е нормално - първото впечатление е най-важно), съвсем друго е да я редактира със PS, че дори и нова боя да й удариш :shock:

Второ е много неморално и егоистично :confused:
Аз съм без думи относно такъв човек!

Съгласна съм, човекът се е увлякъл с новата боя на снимката :), но мисълта ми беше, че и на живо човек много лесно може да се излъже ако не разбира или ако не знае какво да гледа.
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Бе те точно на живо кат я видят и почват кусорите. Пипната снимка на шопа е имала ефект колкото да дойдат, се е нещо де :)
 
Re: От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Хубу де, ама като я види на живо...
Да, този момент ми се губи от написаното, а не е като да е маловажен. Какво дошли са и са си казали, че слънцето блести и за това не е като на снимката. Не знам, но на мен не ми изглежда реална историята, освен ако не са го продавали на слепец. Тогава определено не е за хвалене.

Малко фотошоп, малко добро селс копи и готово. Ако това работеше на Запад, никога нямаше да излязат от мизерията. Това е новата търговска мода явно. Сега като го подгини пингвина с тези покриви, ще видим на тях какво ще им измисли. :)
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Най-добре да си докараш кола от Германия, единственото което ще липсва са хубавите гуми (резервната включително, ако стават разбира се, иначе ви ги дават) и акумулатора.

В mobile.de повечето снимки се разминават с реалността, казвам го от личен опит.
Преди пет години ходих за кола в Германия и преди да тръгна си набелязах няколко от интернет, в радиус 50км Мюнхен, като си мислех, че все някоя от набелязаните ще взема, ама таратанци.
Повечето автокъщи, дето ходих араби и сърби и на един българин попаднах, нямаше нищо общо снимките с действителността.
В крайна сметка се върнах с кола след едно седмичен престой и много обикаляне
 
От: Re: От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Да, този момент ми се губи от написаното, а не е като да е маловажен. Какво дошли са и са си казали, че слънцето блести и за това не е като на снимката. Не знам, но на мен не ми изглежда реална историята, освен ако не са го продавали на слепец. Тогава определено не е за хвалене.

не вярвам да е продадена за много...явно човека е видял това което е скрито на снимката и е решил, че въпреки това си заслужава парите...

аз забравих да спомена в началото нещо: коментара е под статия за коли за крап :lol:
 
От: Как да продадем "колата" по-лесно :D - или един урок от колега :)

Щом при жените върши работа, значи и с колите става.
 
Тя реално не е продадена за много. Но е продадена може би за повече от колкото струва в моментното си състояние. То нали това е геройството на деня - взети повече пари от някаква не много добре изглеждаща кола. Да, мисля, че трябваше да кажеш под каква статия е този коментар. Явно вече всеки може да си прави изводите за какво иде рече. Аз реално съм на принципите - продаваш на цената, която клиента е готов да плати, както и всичко струва толкова, за колкото са навити собствениците да се разделят с него. И комбинацията дава горе долу цената. Но винаги го има момента с "прецаках ли се", "много ли дадох", "май за без пари го продадох" и т.н. За това аз лично не мога да кажа нищо конкретно, но е малко грубичко от гледна точка на клиента. Но пък от гледна точка на търговеца си е един вид трик. ;)
 

Горе