Директория за статии на wordpress?

toretic

Member
Здравейте, имам един подходящ домейн и искам да го направя на директория за статии, искам да направя нещо подобно на inarticle или ipotpal
Можете ли да ми помогнете? Какво ми е необходимо?
 
Последно редактирано:
Необходимо е да се знае каква ти е цялостната идея - дали възнамеряваш да е директория в тясна нисша или да е на обща тематика. Какъв ще бъде вида на услугата - ще има ли платежни средства и ако да, в кой пазар си се насочил. За какво точно ще се плаща - преди време споменах за идеята за качествена директория с нисък разход на линк джус, т.е. платени статии с по 3/5 връзки с тях и една за безплатните потребители. Искаш ли потребителите да бъдат регистрирани за да публикуват или ще разрешиш "guest posting".
Като цяло информацията която си подал е недостатъчна за да получиш качествен отговор. Спрямо горното мога да кажа следното:
1. Харесваш си темплейт.
2. Променяш от настройките на wordpress каква ще е ролята по подразбиране на новорегистрираните потребители от subscriber на author.
3. Правиш си банер с текст "За да добавите статия трябва да сте регистриран" с линк сочещ към domain.com/wp-login.php?action=register
4. Потребителя има достъп до едитор панела за да си публикува статиите.
 
От: Директория за статии на wordpress?

Здравей, благодаря за отговора и се извинявам за това, че не съм разяснил идеята си.
Имам свободни домейни и искам да ги направя на директории за статии. За момента ми трябва просто да пусна няколко директории за статии. Потребителите трябва да се регистрират за да публикуват, след което статията се преглежда и евентуално публикува или не.
Оправих си настройките, само дето, не е author, а e contributor, тъй като искам първо да преглеждам статиите, а не искам да давам право директно да се публикуват.
Сега ще добавя връзка за регистрация.
Ще публикувам връзката в форума, на две три други места също и ще ударя една молитва.
Много бих оценил, ако ми помогнеш в развитието ми в тази ниша. Особенно, какво да направя за да привлека автори.
За начало не бих искал да се впускам в определени ниши, пускам една директория тестово да видим какво ще стане :).
 
От: Директория за статии на wordpress?

Няма ли да е по-добре с една submit форма, от която да се пращат статиите, вместо да пускаш потребителите до дашборда на Wordpress?
 
От: Директория за статии на wordpress?

и на мен ми се иска нещо подобно, но чесно да си кажа незнам какво да търся? Има ли подобен плъгин?
 
От: Директория за статии на wordpress?

Слагаш един плъгин за контактна форма, настройваш примерно 1 поле за заглавие, 1 за текста, 1 за ключови думи и линкове и 1 за тагс примерно.
 
От: Директория за статии на wordpress?

С контактна форма не ми харесва.
Открих няколко снипета за подобни неща, но навсякаде пуска само обикновен текст, без урл-та и т.н., опитвам се да намеря някои който наподобява основния редактор на wp
 
От: Директория за статии на wordpress?

Gravity Forms е добър плъгин за такива форми. Настойва се така, че изпратените статии дефакто излизат в админ панела като изчакващи постове, които можеш да разглеждаш, редактираш и публикуваш.
 
От: Директория за статии на wordpress?

Гравити е върхъ на сладоледъ ма е леко скъпо.
Има един плъгин TDO Forms дето би трябвало да свърши работа.

От друга страна ще е добре предполагам да ги имаш авторите като регистрирани юзъри - има разни мембър плъгини (http://wordpress.org/extend/plugins/members/), дето позволяват да се едитват правата на стандартните уордпрес роли. Тоя плъгин върви и с хубав логин уиджет.
 
Последно редактирано:
От: Директория за статии на wordpress?

Знам го този плъгин, но бих предпочел за този ми експеримент да не го ползвам.
Видях, Gravity Forms, много добро... но и скъпичко, не съм чувал за TDO Forms, но ще се разтърся :).
За момента съм вкарал една WP платформа, вкарал съм плъгин за логин/регистрация и разни екстри, настройл съм новите потребители като contributor, по този начин статията която добавят става pending for review :). Което за момента ме устройва супер много.
Само да почне някой да публикува в директорията ми :). Някой от вас не иска ли да се престраши :).
 
ами може да не ползваш плъгина а просто сами урдпресс да си го ползваш задаваш само регистрираните да са със статус контибутор и всеки да може да се регистрира слагаш какъвто искаш дизаин барваш малко удижетите и и си ок
 
От: Директория за статии на wordpress?

Върти ми се една идея за популяризация на директорията.
1. Публикувам услуга -> писане на статии от 300 до 350 думи. 3 връзки към ваши страници.
2. Публикуване на статията в моята директория(само там).
3. Социализиране.
4. Чарджене за услугата.
Даже ся ще я оформя малко и ще публикувам в дюкяня.
 

Горе