Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка като Post.bg

От: От: От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

MaxCard, Comitex, още искаш ли?
Фирма МаксКарт ООД е основана през 2003 година в София, като производител на пластмасови карти, специализиран в малките и средни по големина поръчки. Освен това поддържат машини за персонализиране на банкови карти в цялата страна. Официален дистрибутор на Матика (марка машини за персонализиране на карти) за България.
Фирма Комитекс ООД предлага високотехнологични решения за печат, персонализация и използване на пластмасови карти. Доставя широка гама от професионална техника и компоненти за изграждане на картови системи, софтуер и консумативи за тяхната експлоатация.
Мога да ти дам десетки примери, давам ти тези, защото са доста близки до сферата, в която работя.

Да искам - Защото с този си отговор ти просто се закопваш

Първо цитираш фирми които са известни само на много тесен кръг от населението тоест не са масови

Второ как реши че MaxCard са калпав бранд

Ходи почети малко за брандовете и тогава ела да раздаваш квалификации
 
От: От: От: От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Да искам - Защото с този си отговор ти просто се закопваш

Първо цитираш фирми които са известни само на много тесен кръг от населението тоест не са масови

Второ как реши че MaxCard са калпав бранд

Ходи почети малко за брандовете и тогава ела да раздаваш квалификации

Ок, разбирач. Чакай теб да те закопая:
- Exxon Mobil;
- Royal Dutch Shell;
- Chevron;
- ENI;
- AXA;
- Sinopec Group;
И шестте компании са в топ 20 на най-печелившите компании в света според актуална класация на списание "Форчън". Нещо да ми кажеш?! И шестте компания нямат много хитро замислен бранд. Въобще не съм включил китайските печеливши компании, защото там пък брандът е разбираем само за китайците. MaxCard може да е успешен бранд, но за чужбина. За България Макскарт не е толкова сполучлив бранд(доста хора не знаят английски). Сам се закопаваш.
 
Re: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Продава се домейнът POST.bg заедно с патента и търговска марка за него.
Очаквам сериозни предложения на лично съобщение.
Моля без въпроси от рода на: "колко прави сайта и колко изкарва...."! Продава се домейн, а не сайт!
Единствената причина за продажбата е факта, че пощите все още на са раздържавени, а на мен ми писна да ги чакам :)

Апропо, очаквам наистина сериозни предложения!

Здравей,

Няма да коментирам какво са писали хората преди мене щото не е сериозно просто.

Директно по темата. Така предложена оферта за продажба не е оферта за продажба за подобен домейн.Sorry но това е самата истина. Ти нямаш идея кой са потенциялните купувачи на подобен домейн, нито си имаш и на идея какви пари би струвал. Това всичко се разбира само от офертата без да се обръща внимание на коментарите под нея. Просто подходи сериозно към офертата си, проучи кой фирми биха имали интерес да закупят подобен домейн и най-важното направи си труда да разбереш горе-долу какви пари би струвал подобен домейн.Мисля ,че ако беше пуснал тема с всичките тези въпроси тук в една друга секция биха ти отговорили много хора с много интересни предложения и мнения. Приеми го като градивна критика нищо повече ;)

Успех
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Ще си позволя да поразсъждавам малко на глас относно ценообразуването на един такъв домейн... Според най-авторитетния tool за domain appraisal, EstiBot, цената на post.com е 732 000 USD. Знаете каква е разликата между глобалните и регионалните домейни, така че, смятам, че е разумно цената на post.bg да се съотнесе спрямо относителния дял български интернет потребители. Според Internet World Stats към 30 юни 2012 интернет потребителите в света са 2 405 518 376, а тези в България - 3 589 347. Тоест 0.149213% от хората по света, използващи интернет, са българи. Ако индексираме горепосочената цена с този процент, то ще получим цена от 1092.239 USD или по днешния курс на долара: 1 556.791 BGN.

И все пак, нека продължим още малко разсъжденията, ей така, за спорта. :) Най-високата цена, платена за домейн, за всички времена е 35 милиона щатски долара (за VacationRentals.com през 2007 година). Ползвайки горепосочената формула, то означава, че ако тенденцията е да изравняваме световни рекорди, post.bg би струвал точно 74 436.71 BGN.
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Благодаря на всички, които поддържат темата жива!
Вярно, доста "талаш" има в нея, но именно благодарение на хората, които живо се интересуват ще се стигне до нещо реално :)
Много съм горд, че това е една от най-дискутираните теми във форума. Скоро ще се окаже, че е в цялото българско интернет пространство.
Само да вметна за всички разбирачи и познавачи на тънката материя, право, патентно дело, че и лингвистика.....

POST навсякъде по света е ПОЩА.
Защо ли Германските пощи са Deutsche Post, а Швейцарските са Swiss Post! И навсякъде пощите по света (там където официално всичко се превежда на английски) са POST!

А нашите родни са - Bulgarian Posts?
Завележете POSTS!
Малка, но драстична разлика, не мислите ли:D И защо ли? Ами защото .... post като марка е патентована, а на кой му се плаща за нещо чуждо? Но-лесно е да се окажем неграмотни и да си измислим множествено число на нещо, което лингвистично не е правилно :D Нали?

Post е уникална марка и винаги ще е такава.
Ако пощите в България бяха раздържавени както стана с БТК, то повярвайте ми отдавна да съм дал правото за ползване на марката на закулилата ги компания - естествено срещу добро възнаграждение.

Стана дума за брандове. Идеално! Оказва се, че мнозина от вас тук са специалисти и в тази област. Именно разбирачите знаят, а и може би се досещат какво означава тази марка.

Още веднъж искам да ви благодаря за интереса :)
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

А нашите родни са - Bulgarian Posts?
Завележете POSTS!
Малка, но драстична разлика, не мислите ли:D И защо ли? Ами защото .... post като марка е патентована, а на кой му се плаща за нещо чуждо? Но-лесно е да се окажем неграмотни и да си измислим множествено число на нещо, което лингвистично не е правилно :D Нали?
Абе ти нормален ли си бе?
сайта им е bgpost.bg
Името на фирмата е българскИ пощИ, ако искаха да се казват българскА...тогава щяха да са българскА пощА. Как е на английски нема значение - може да е смотан превод, и най-вероятно е това.
да еуа у лингвиста, евала Стойчков.
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Абе ти нормален ли си бе?
сайта им е bgpost.bg
Името на фирмата е българскИ пощИ, ако искаха да се казват българскА...тогава щяха да са българскА пощА. Как е на английски нема значение - може да е смотан превод, и най-вероятно е това.
да еуа у лингвиста, евала Стойчков.

Да, НОРМАЛЕН СЪМ!
Не става дума изобщо за сайта им, но явно е доста трудна лично за вас да го разберете ;)
А поща и пощи господин лингвист на ENG са POST. Без S, но това май сте го пропуснали в училище.

Искренно ме забавлявате. Признавам си, имах доста по-различно мнение за хората тък, но тези които изказват мнения "неподготвени" доказват друго, май ;)

Вместо да се радвате, че подобно нещо се случва на форума, вие само бучите и то без грам основание. Но това е нормално. Както казва една народна мъдрост - "Прост народ, слаба държава." Именно за това сме на този хал.

Благодаря, че правите темата номер едно :D

Продължавайте!
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Приятел много си прав,отдавна следя предприемач и по точно това което се продава и купува ...тук само се критикува и много разбирачи ,успех с продажбата зс всяка гара си има пътници но тука само мрънкалници:shock:
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Да, НОРМАЛЕН СЪМ!
Не става дума изобщо за сайта им, но явно е доста трудна лично за вас да го разберете ;)
А поща и пощи господин лингвист на ENG са POST. Без S, но това май сте го пропуснали в училище.
Вместо да се радвате, че подобно нещо се случва на форума

Стойчков, казах ти, че е смотан превод. Добре, че си ти да ме научиш кое как е на английски.Продължаваш да ми кухавееш, което е по-лошото.


В случая няма значение важното е как им е сайта:

БГ bgpost.bg
USA usps.com
UK - royalmail.com
DE - deutchepost.de
FR - laposte.com
IT - poste.it

скийш ли от къде ми почва терцата?

за сега можеш домейна post.bg да си го постнеш отзад. И не виждам с к'во форума да се радва, че такова нещо като теб пише тук.
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Вместо да се радвате, че подобно нещо се случва на форума, вие само бучите и то без грам основание. Но това е нормално. Както казва една народна мъдрост - "Прост народ, слаба държава." Именно за това сме на този хал.
КО - НЕ



.......................
 
От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

за сега можеш домейна post.bg да си го постнеш отзад.

Много пъти вече помолих да се сдържате от подобни коментари.
Време е да попитам има ли модератори във форума и дали за подобно арогантно отношение не следват наказания (както е навсякъде)?

Поне в правилата, с които всички се съгласяваме, за да можем да използваме форума има подобни такива, цитирам:
Съгласявайки се с тези правила, Вие декларирате, че няма да изказвате каквито и да е мнения, които са обидни, вулгарни, сексуално ориентирани, омразни, нападателни или други, които нарушават моралните закони.

Нужно ли е да изброя с какви меко казано обидни думи бях наричан?

Вярвам, че някой отговорен ще вземе мерки.

Благодаря :)
 
От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Абе и ти много цветущо се изказваше и то още по-зле - не конкретизираше обидите към хората, а към "ПОВЕЧЕТО" тук.
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Яко ме кефи темата.

Идеално показва какво представлява българскията "гранде предриемач" един иска да утепа рибата с продажба на домейн повечето от останалите писачи хейтят на килограм и остава 1 % смислени мнения. Въпреки тях обаче полезната информация е минимална да не говорим за вероятната продажба.

Мародер намери някой сайт за продажба на домейни или няколко и го пъсни там, определи си цена и това е
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Не виждам, кой ще даде четирицифрена сума за този домейн. Преди време имаше хора, които регистрираха домейни с имена подобни на световноизвестни марки, с надеждата че тези компании ще развиват дейност в България и ще ги продадат на добри цени и тук по същия начин. Извинявайте, но за мен това не е предприемачество, а дребен тарикатлък.
Само че нещата не са се развили, както Marauder е очаквал- както сам си призна дори от самите български пощи не са му обърнали никакво внимание. И дори да ги приватизират, каква е гаранцията, че ще искат точно този домейн- компанията,която ще ги приватизира може да има своя марка, която да ползва или да се създаде нова за България (пример- БТК-Vivacom)
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Упорито гоним 2 000 прегледа на темата :)
Скоро и 20 000.
Апропо, има си начин тези от вас които продължават да ме наричат с обидни думи, да бъдат подведени под наказателна отговорност! Но май това не е известно на мнозината сипещи хули :) Все пак сме страна в ЕС и подобни деяния там, а дори и в Канада се смятат за "cyber crimes"!
Искренно вярвам, че ще се спрете и ако изобщо изказвате мнение по темата (която не е ваша) то ще е градивно и полезно.
Всеки си има мнение, за това се нарича преди всичко лично, тоест ваше си е. Дръжте си го за вас!
Освен, ако някой не ви поломи изрично да го изкажете :)

Благодаря за интереса към темата :D Дерзайте, гоним 20 000!
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Една идея. Сериозно.
Намери контакт на някой зам министър, който отговаря за пощите. Направи едно добро подготвено представяне на домейна и идеи за използването му.
Проучу има ли някакви евро субсидии за това. Искай лучна среща.... Може и да успееш даго навиеш срещу определена комисионна. В този случай можеш и 6 цифрена сума да получиш.
 
От: От: От: От: От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Ок, разбирач. Чакай теб да те закопая:
- Exxon Mobil;
- Royal Dutch Shell;
- Chevron;
- ENI;
- AXA;
- Sinopec Group;

Единствено предизвикваш смях в залата - То бива да си неграмотен на тема брандове ама поне не се хвали с това

Мобил
ШЕЛ
ЕНИ
АХА

Това са невероятни брандове и ако в момента бяха свободни бъди сигурен че цента им щеше да доста над милион без въобще да имат история зад гърба си - Ти въобще имаш ли представа колко отдавна са изчезнали всякакви вариации на трибуквени брандове да не говорим за такива които даже имат някакво благозвучие като ЕНИ и АХА

Аз с безплатните уроци приключвам като пораснеш запиши някоя икономическа дисциплина и там ще ги учиш тези работи

ПП
Уферо боклук можеш да викаш на приятелите си в махалата хората тук не са длъжни да ти четат простотиите
 
От: От: От: От: От: От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регис

Единствено предизвикваш смях в залата - То бива да си неграмотен на тема брандове ама поне не се хвали с това

Мобил
ШЕЛ
ЕНИ
АХА

Това са невероятни брандове и ако в момента бяха свободни бъди сигурен че цента им щеше да доста над милион без въобще да имат история зад гърба си - Ти въобще имаш ли представа колко отдавна са изчезнали всякакви вариации на трибуквени брандове да не говорим за такива които даже имат някакво благозвучие като ЕНИ и АХА

Аз с безплатните уроци приключвам като пораснеш запиши някоя икономическа дисциплина и там ще ги учиш тези работи

ПП
Уферо боклук можеш да викаш на приятелите си в махалата хората тук не са длъжни да ти четат простотиите

Не говорим за българските, охлюв!
Малко по-бърз трябва да си, за да ми следиш мисълта.
Ако говорихме за българските, щях да ти дам българските абревиатури. Излишно споменах, че говорим за топ 20 най-печеливши фирми в световен мащаб. А там фирмите се изписват точно по този начин, който съм посочил. Хващаш 4-те, които ги знаеш и хайде с тях да го оборим. Слаба работа. Говорим си за имена на фирми и бранд. Отиди с написан на български език "мобил" в централа им в 5959 Las Colinas Boulevard, Irving, Texas, USA и им го покажи, да видим дали ще те разберат. Брандът е термин в маркетинга, който описва компания, продукт, продуктова линия или услуга. Марката се среща под различни форми, включително име, символ, комбинация на цветове или слоган. Защитената от закона марка се нарича търговска марка. В този ред на мисли брандът е exxon mobil, както и комбинации само от едната дума или и от двете (ако говорим само за него).
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Упорито гоним 2 000 прегледа на темата :)

Апропо, има си начин тези от вас които продължават да ме наричат с обидни думи, да бъдат подведени под наказателна отговорност! Но май това не е известно на мнозината сипещи хули :) Все пак сме страна в ЕС и подобни деяния там, а дори и в Канада се смятат за "cyber crimes"!

Хаха, е ти просто убиваш рибата, сериозно, всяко следващо твое изказване предизвиква бурен смях.
 

Горе