Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка като Post.bg

От: От: От: От: От: От: От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ р

Не говорим за българските, охлюв!
Малко по-бърз трябва да си, за да ми следиш мисълта.
Ако говорихме за българските, щях да ти дам българските абревиатури. Излишно споменах, че говорим за топ 20 най-печеливши фирми в световен мащаб. А там фирмите се изписват точно по този начин, който съм посочил. Хващаш 4-те, които ги знаеш и хайде с тях да го оборим. Слаба работа. Говорим си за имена на фирми и бранд. Отиди с написан на български език "мобил" в централа им в 5959 Las Colinas Boulevard, Irving, Texas, USA и им го покажи, да видим дали ще те разберат. Брандът е термин в маркетинга, който описва компания, продукт, продуктова линия или услуга. Марката се среща под различни форми, включително име, символ, комбинация на цветове или слоган. Защитената от закона марка се нарича търговска марка. В този ред на мисли брандът е exxon mobil, както и комбинации само от едната дума или и от двете (ако говорим само за него).

Лекинко си мери приказките в личните квалификации да не срещнеш бързият влак

Написал съм ти ги на БГ щото ме мързи за неадекватни изказвания като твоето да сменям езика

До толкова се омота че даже вече не знаеш каква ти е тезата - За това ще те помоля да я повториш още веднъж та да се посмеем отново -
Да разбираме че твърдиш че фирми като

- Exxon Mobil;
- Royal Dutch Shell;
- Chevron;
- ENI;
- AXA;

Са калпави имена за брандове ли? - Или просто ни показваш че си чувал за известни фирми?

Еми що тогава не добавиш

IBM
DELL
HP

Айде формулирай си тезата и ела пак
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Минахме 2 000 :)
Ха, честито :D
Скоро от форума ще трябва да ми предложат комисионна, че съм създал толкова атрактивна тема :)
Моля ви, колеги (макар, че доста от вас не смятам за такива), не дейте с лошо. Разбрахме, че на някои от вас са им много .... знанията, но моля ви, дръжте си ги за вас.
И още...
Продавам домейн и марка, та ако някой се интересува на ЛС.

А, ако случайно се пръкне някой инвеститор, който иска да ги ползва и има идея за интересен проект - отново съм насреща :D
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Мани ги тия 2К прегледа.... общо взето са стотина бръмчалки, ама на всеки нов пост отварят да видят каква е следващата провокация, белким не пропуснат нещо да се разпишат и те...разбира се ако им е в областта на знанията, а то почти винаги им е, след като става въпрос за хранене :D

Същинският проблем в случая е, че така уеко отстрани погледнато, цялата контра просто изглежда като групов секс на банда злобари, подрънкващи с жълтите си стотинки в джоба :twisted: Мда, кулис, точно на банда злобари е заприличал този форум - нищо, ама нищо общо с предприемачеството.

Какъв ви беше проблема с този домейн, на мен лично не ми стана ясно. Без да имате какъвто и да е интерес, влизате, провокирате продавача, леете злобичка, обиждате, пък после се сърдите, че той даже мърдал (отвръщал рзбиршли на напатките)

@Marauder, просто не им обръщай никакво внимание, надай им игнор, спри да се връзваш на провокациите им, за да не започнеш да изглеждаш и ти самият като тях :wink:
 
От: От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Мани ги тия 2К прегледа.... общо взето са стотина бръмчалки, ама на всеки нов пост отварят да видят каква е следващата провокация, белким не пропуснат нещо да се разпишат и те...разбира се ако им е в областта на знанията, а то почти винаги им е, след като става въпрос за хранене :D

Същинският проблем в случая е, че така уеко отстрани погледнато, цялата контра просто изглежда като групов секс на банда злобари, подрънкващи с жълтите си стотинки в джоба :twisted: Мда, кулис, точно на банда злобари е заприличал този форум - нищо, ама нищо общо с предприемачеството.

Какъв ви беше проблема с този домейн, на мен лично не ми стана ясно. Без да имате какъвто и да е интерес, влизате, провокирате продавача, леете злобичка, обиждате, пък после се сърдите, че той даже мърдал (отвръщал рзбиршли на напатките)

@Marauder, просто не им обръщай никакво внимание, надай им игнор, спри да се връзваш на провокациите им, за да не започнеш да изглеждаш и ти самият като тях :wink:
Не вникваш в същината. Това тук претендира за обява за продажба, само дето не е спазено нито едно условие за такава обява. В общи линии беше казано в началото: "Продавам домейна post.bg, предлагайте оферти". Вече неколкократно казах, че нямам нищо против обявата или автора, просто като иска да продава нещо, нека да го опише, да даде история и да даде ЦЕНА. Как се продава без цена?! А иначе не коментирам изцепката с предложените му 10 000лв. И аз, и всички останали тук не сме хванати от гората.

@mantaman, виждам, че е безсмислено да ти обеснявам за какво става дума. "Едно си баба знае, едно си бае".
Отиди някъде и попитай за фирмите, които спомена:
- Exxon Mobil;
- Royal Dutch Shell;
- Chevron;
- ENI;
- AXA;
Обаче си трай, без да обясняваш и поясняваш, просто ги питай чували ли са за тези фирми, да видим какво ще ти кажат. Едно е да кажеш: "чувал ли си за Shell", друго е: "чувал ли си за Royal Dutch Shell".
Едни от най-успешните компании в световен мащаб в началото марката, която са избрали е отвратителна.
Ще ти дам един малък пример, съвсем безплатно:
Защо по времето на Голямата депресия в САЩ продажбите на Pepsi са били до небесата в сравнение с тези на Coca-Cola?
Поради няколко факта:
- Pepsi и Coca-Cola се доближават по вкус;
- Pepsi продава тогава бутилка от 12 унции за 5 цента, а Coca-Cola продава бутилка от 6 унции за 5 цента;
- марката Pepsi (по-лесна от Coca-Cola + мащабна рекламна кампания) - Pepsi се възползва от гореописаното обстоятелство и започва рекламна радиокампания с песничката "Pepsi cola hits the spot / Twelve full ounces, that's a lot / Twice as much for a nickel, too / Pepsi-Cola is the drink for you."
Днес Pepsi е една от най-разпознаваните марки заедно с Coca-Cola, но в края на 19 и началото на 20 век не е така.
Надявам се да съм бил пределно ясен каква теза защитавам, ако не съм, това говори толкова по-зле за теб. Не смятам повече да обеснявам. Пречупени през днешния мироглед брандът Hewlett-Packard може да изглежда доста голям днес, но до преди няколкото години марката беше известна само като HP и много малко хора знаеха пълното и наименование. В този случай брандът се е наложил като съкращение, но не и като изцяло изписване.
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Продължаваш да се самозакопваш

Първо - Дори хората да не са чували за Royal Dutch Shell - Това говори само едно че те са се постарали хората да не чуят това дълго име и са наблягали на БРАНДА - Shell - Ти да си виждал реклама на Shell където да се говори за Royal Dutch Shell

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа и си могат с дългите имена

Второ - Exxon Mobil - Това е обединение на две известни фирми и за това се е получило това име - А как въпросните фирми го добутат до тези брандове вероятно не си и чувал

Socony-Vacuum Oil Company - превърнала се в Mobil
и
Humble Oil или Standard Oil of New Jersey - събрани под общо име Exxon

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа и си могат с дългите имена

Трето Chevron - преди това известна като Standard Oil (обичайно име за такава компания от ония години в САЩ - Самият бранд не е нещо невероятно но все пак фирмата е кръщавана преди повече от 80 години освен това тя повече набляга на Марката си Texaco и ако се загледаш в рекламите ще видиш че Chevron не го рекламират

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа

Четвърто Трибуквените компании даже няма да ги коментирам то е грехота

Пето Ако искаше да се направиш поне малко на умен можеше да дадеш къде по добър пример като:

ConocoPhillips - Която би трябвало да е в топ5 на най големите петролните компании и която при обединението на двете фирми преди около 10 години предпочете да ползва дългото не особено брандъбъл име съставено от едно що годе брандъбъл и едно дето хич не става още повече че повтаря друга известна марка

(Интересното е че от първите шест най големи петролни компании тази е единствената на чиято не съм чувал име на масло и не съм и купувал нейни брандове са Юнион, Коноко, Филипс, Джет ) Ето това е силата на бранда щото едва ли има някой във форума дето да не е чувал за маслата на ШЕЛ БП Ексон Мобил Шеврон или по малките като Тотал

И от мене запомни не пикай срещу вятъра щото ще се намокриш
 
От: Продава се POST.bg един от най-важните домейни в БГ регистъра

Продължаваш да се самозакопваш

Първо - Дори хората да не са чували за Royal Dutch Shell - Това говори само едно че те са се постарали хората да не чуят това дълго име и са наблягали на БРАНДА - Shell - Ти да си виждал реклама на Shell където да се говори за Royal Dutch Shell

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа и си могат с дългите имена

Второ - Exxon Mobil - Това е обединение на две известни фирми и за това се е получило това име - А как въпросните фирми го добутат до тези брандове вероятно не си и чувал

Socony-Vacuum Oil Company - превърнала се в Mobil
и
Humble Oil или Standard Oil of New Jersey - събрани под общо име Exxon

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа и си могат с дългите имена

Трето Chevron - преди това известна като Standard Oil (обичайно име за такава компания от ония години в САЩ - Самият бранд не е нещо невероятно но все пак фирмата е кръщавана преди повече от 80 години освен това тя повече набляга на Марката си Texaco и ако се загледаш в рекламите ще видиш че Chevron не го рекламират

Защо ли? Сигурно не е имало някой умник като тебе да им каже че бранда е бошлаф работа

Четвърто Трибуквените компании даже няма да ги коментирам то е грехота

Пето Ако искаше да се направиш поне малко на умен можеше да дадеш къде по добър пример като:

ConocoPhillips - Която би трябвало да е в топ5 на най големите петролните компании и която при обединението на двете фирми преди около 10 години предпочете да ползва дългото не особено брандъбъл име съставено от едно що годе брандъбъл и едно дето хич не става още повече че повтаря друга известна марка

(Интересното е че от първите шест най големи петролни компании тази е единствената на чиято не съм чувал име на масло и не съм и купувал нейни брандове са Юнион, Коноко, Филипс, Джет ) Ето това е силата на бранда щото едва ли има някой във форума дето да не е чувал за маслата на ШЕЛ БП Ексон Мобил Шеврон или по малките като Тотал

И от мене запомни не пикай срещу вятъра щото ще се намокриш

От мен запомни, колкото и да копираш от Уикипедия, това няма да промени факта, че тръгваш да спориш, без да си особено наясно с тезата ми и най-вече с твоята антитеза.
И понеже си фен на написаното (не от теб), ето ти още нещо:
В последните три години Coca Cola неизменно оглавяваше класацията за най-ценен бранд в света, но сега разбираме, че на тази доминация на компанията вече е сложен край. Причината е, че според последните данни на Interbrand тя е изместена от първата си позиция от технологичния гигант Apple. Новият лидер в тази престижна класация вече се оценява на стойност от $98,3 млрд, което е ръст от 28% на годишна база, информира slashgear.
Още по-интересното е, че Google също успява да изпревари Coca Cola и вече е на второ място, която вече струва $93,2 млрд. В първите десет най-ценни компании в света попадат още четири технологични бранда, което показва по най-категоричен начин колко силно е влиянието им сред потребителите. IBM е най-високопоставената от тях и заема четвъртата позиция с $78,8 млрд. и е следвана плътно от Microsoft, която е оценена на $59,5 млрд.
Най-големият производител на смартфони в света Samsung заема девето място и този бранд струва $39,6 млрд. според създателите на престижната класация. Intel е другия технологичен гигант, който намира място в нея и е оценен на $37,2млрд., което е достатъчно да бъде поставен на деветото място. Ще бъде любопитно да видим дали Apple ще успее да запази лидерската си позиция през следващата година.
 
Re: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

Понеже получих сигурно 30 репорта за отделни постове и не ми се четяха всичките просто преместих всичко в нова тема за дискусия а темата за продажба си е тема за продажба

И аз съм зает човек хоста
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

Кво точно си патентовал? Името post???
Сайта сега е bgpost.bg - що реши, че някой ще иска да го сменя на пост.бг, при положение, че бгпост.бг/ком си е логичния избор, и аз например директно написах бгпост.бг за пръв път без да минавам през търсачка.

Аз пък сега го видях това, щото нали се явяваш първи пост :)

Сещаш се колко глупаво звучи това "бгпост" биджипост па и дот биджи...джиджи-биджи един вид, като целата им работа :lol: :lol: Ноооо понеже знам какви генерални олигофрени са "българските" пощИа не се учудвам ни най-малко, че никога няма да имат нито лице, нито фейс, нито бранд, нито нищо :rolleyes:
 
От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

какви генерални олигофрени са "българските" пощИа не се учудвам ни най-малко, че никога няма да имат нито лице, нито фейс, нито бранд, нито нищо :rolleyes:

моля те провери дали БГпощи имат ФБ страница, дали се поддържа, дали отговарят на въпроси и запитвания
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

ахаха норти норти :) не съм имал на идея за фейсбук ни най-малко...говорех за фейс, аз тва фейсбук го махам по дефаут изобщо като екстра за който и да е сайт :wink:

едит "БГпощи" - както и да го напишеш все е турбо ламерско :twisted:
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

аха, нищо, че го омаловажаваш...
според мен всичко им е наред и са пример за подражание (поне сред държавните)

домейна на Мародера е регнат по-късно и вече е на 13 години
не знам защо си мисли, че след 13 години от БГпощи ще прояват интерес

все пак се казват "Български пощи" а не "Пощи/а" за да използва домейна поща.БГ

все пак ще следим как се развиват нещата около домейнчето
п.п. признай се, че се изненада като им видя страницата :p

Български пощи ЕАД - Официална страница
https://www.facebook.com/BGPost
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

домейна на Мародера е регнат по-късно и вече е на 13 години
не знам защо си мисли, че след 13 години от БГпощи ще прояват интерес

Което доказва, че са абсолютни малоумници, за да не кажа "последното сакато недоностче" :D

А страницата не съм я виждал, а и нямам намерение...нема как да стана част от което и да било лицемерно обкръжение от псевдо приятели :)


биджипост :lol:
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

аха, нищо, че го омаловажаваш...
според мен всичко им е наред и са пример за подражание (поне сред държавните)

домейна на Мародера е регнат по-късно и вече е на 13 години
не знам защо си мисли, че след 13 години от БГпощи ще прояват интерес

все пак се казват "Български пощи" а не "Пощи/а" за да използва домейна поща.БГ

все пак ще следим как се развиват нещата около домейнчето
п.п. признай се, че се изненада като им видя страницата :p

Български пощи ЕАД - Официална страница
https://www.facebook.com/BGPost
Чакай аз да ги питам кога ще купят една етажерка за клона в Казанлъм, че сега пратките са в кашони по земята
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

Да взема и аз тогава да ги питам къде са ми 19-те писма от гугъл :lol:
 
От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

Което доказва, че са абсолютни малоумници, за да не кажа "последното сакато недоностче" :D

А страницата не съм я виждал, а и нямам намерение...нема как да стана част от което и да било лицемерно обкръжение от псевдо приятели :)


биджипост :lol:

БългарскиПощи - bgpost
не виждам нищо ненормално

виж страницата, нищо няма да ти стане :D освен това, че друг път когато ги хейтиш ще се замислиш повече :lol:

Чакай аз да ги питам кога ще купят една етажерка за клона в Казанлъм, че сега пратките са в кашони по земята

стига глупости!
дадох я за да видим един положителен пример, а не да спамиш в нея :evil:
може да им пишеш мейл, виж колко културно отговарят и поддържат страницата
 
От: От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

БългарскиПощи - bgpost
не виждам нищо ненормално

А не трябваше ли да е bgposts .... или вече им идва твърде дългичко ахахахахахахха


Казвах ти аз, че са олигофрени - ти НЕ.... да не бачка некой от ваще там :rolleyes:
 
От: От: От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

А не трябваше ли да е bgposts .... или вече им идва твърде дългичко ахахахахахахха


Казвах ти аз, че са олигофрени - ти НЕ.... да не бачка некой от ваще там :rolleyes:

може би трябваше...но по тази логика не би трябва да става и post.bg

относно другото - не
преди време когато видях ФБ страницата ми стана мн приятно
 
От: От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

БългарскиПощи - bgpost
не виждам нищо ненормално

виж страницата, нищо няма да ти стане :D освен това, че друг път когато ги хейтиш ще се замислиш повече :lol:



стига глупости!
дадох я за да видим един положителен пример, а не да спамиш в нея :evil:
може да им пишеш мейл, виж колко културно отговарят и поддържат страницата
Що пък да спамя?
 
От: От: От: От: От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

може би трябваше...но по тази логика не би трябва да става и post.bg

Най-вероятно, а и в предвид молоумието, точно за това ЯВНО не са го взели :D


Иначе, тя темата точно за спамене е изтопосана :wink:
 
От: Дискусия относно продажната цена на Домейн С Марка кат Post.bg

След като темата е в Оф Топика да кажа и аз. Според мен домейна е добър. Сигурен съм, че за спедиторските фирми 10 000 са джобни за реклама и маркетинг, така, че достатъчно е някой да обясни на някоя от тях, че ще вземе % от пазарния дял на конкуренцията. Че е бранд също съм сигурен. Че могат да се направят онлайн пощи на този домейн, също. Че става за директория за статии и за тип соц. мрежа, също. Не мога да направя оферта за домейна, защото този който го купи ще трябва да извади още 500 к. за да довърши проекта като хората. Да! Мисля, че Мародера ще продаде домейна за 5 цифрена сума.

Каква е поуката от притчата за лисицата и гроздето?
 

Горе