Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Здравейте,

Един приятел ще си прави wordpress онлайн магазин. Някой може ли да препоръча кой е най-подходящия плъгин за wordpress, за бг сайт?

Да може да се наглася за плащания през куриер и някакви други полезни опции за продажби? :)
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Не мисля че може да се вкарат успешно двете думи в едно изречение - При толкова безплатни онлайн магазини да го правиш на УП е проява на висш мазохизъм
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Да, но понеже аз ще го правя и не съм толкова запознат с безплатните онлайн магазини и техните функции, а wordpress-a ми е по-познат за това питам за него.
Не, че е нещо кой знае колко сложно да се оправя с тях.
Дай пример за някои такива онлайн магазини?

Може и за платени wordpress плъгини или цели e-commerce теми да предлагате, в themeforest видях няколко добри, но нямам опит с такива теми.

Не мисля че може да се вкарат успешно двете думи в едно изречение - При толкова безплатни онлайн магазини да го правиш на УП е проява на висш мазохизъм
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Не трябва да си специалист за да подкараш опенкарт или зенкарт - Това са системи написани специално за целта и със сигурност са доста по добри от най добрите преработки за онлайн търговия на УП
 
да ама в кеширането (за работа под товар от към трафик или работа на малък хостинг акаунт) и онпейдж сеото (включително лесно вграждане shema.org с потребителски гласове за звездички както трябва да си е - с един плъгин ) и избора на темплейти под който да работи количката не може да го бият :) само ако магазина е много голям като продукти тогава незнам как ще се оправи) не че неможе но не са предвиден за това....

та зависи колко продукти и какво ще ти трябва като модул (например за плащане през епай - което почти нйкои не ползва в бг като купува по думи на хора от форума) имаше само един платен модул.... за епаи и от само за една от количките...



BRAIN_PAIN не съм разчовърквал магазин плугините напоследък разгледай ги поне тези който са топ и виж койт има опция manual payment (само това ти трябва) ако знаеш какво правиш може да се получи нещо много добро като функционалност и доминиращо от към дугите функции който споменах горе...
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Кул тия работи със звездичките Тео ги прави със затворени очи - Отделен въпрос е че за БГ нещо не зацепват тия благинки

Относно натоварването във форума съм видял поне 10 теми някой да пищи че УП му е натоварил хостинга и че искат да го гонят и нямам спомен да съм срещал тема че на някой Опенкарта или Зенкарта му е изчерпал лимитите.

Да не говорим че ще има проблеми с БГ езика с разплащателните системи и със всяка една добавка за която се сети - Докато за другите системи в повечето случаи ги има готови и в повечето случаи безплатни
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Повечето Опенкарт теми вче си имат като функция към коментарите и микродата. За останалото наистина Тео може да се погрижи.
WP става все по-тежък, което ако говорим за магазин с много продукти едва ли е супер вариант. Да, вярно лесно и бързо се катери в класирането, но един опенкарт също може да се бута.
+1 от мен за мнението на мантаман
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Ами добре, благодаря ви за мненията, ще разгледам Open Cart и ще видим кое ще е най-подходящо.

:rolleyes:
 
Re: От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Кул тия работи със звездичките Тео ги прави със затворени очи - Отделен въпрос е че за БГ нещо не зацепват тия благинки

Относно натоварването във форума съм видял поне 10 теми някой да пищи че УП му е натоварил хостинга и че искат да го гонят и нямам спомен да съм срещал тема че на някой Опенкарта или Зенкарта му е изчерпал лимитите.

Да не говорим че ще има проблеми с БГ езика с разплащателните системи и със всяка една добавка за която се сети - Докато за другите системи в повечето случаи ги има готови и в повечето случаи безплатни

е тео ги прави ама ето го плъина с тракинг на ипта итн да не може даправят мръсно от конкуренцията http://www.vpsbox.eu/fitvps-com-ato...r-with-30-gb-ssd-in-varna-bulgaria-usd-26-90/ гласовете стават автоматик на микро дата и поддъжа кеширане

за товаренето, много хора го ползват без да са го доразучили освен това се опъват на кеширащите плъгини и не искат да ги ползват или си хостват някоя екзотична статистика вътре в урдпреса което не биха си го помисли за друг цмс... ето какво може урдпреса при кеширане при 20 000 посетителя се събира в малко над 30 просорни минути

След добавянето на плъгина - Hyper Cache Extended имаше рязък спад в изразходваното време .
Нормално ли е такава огромна разлика при един и същ брой посещения около 20 000 ?
Виж файлът 5772

един колега от форума си беше докарал опъна до два впса :)
 
Re: От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Повечето Опенкарт теми вче си имат като функция към коментарите и микродата. За останалото наистина Тео може да се погрижи.
WP става все по-тежък, което ако говорим за магазин с много продукти едва ли е супер вариант. Да, вярно лесно и бързо се катери в класирането, но един опенкарт също може да се бута.
+1 от мен за мнението на мантаман

аз си го написах за многото продукти урдпреса съмняваме просто защото не съм го правил като магазин чисто теоритично не трябва да е по различен товара ако продуките са като постове а категориите са на 20 поста

OpenCart със много категори и продукти - предложения за плъгин за оптимизация


но урдпресс с 50 000 поста никога нямаше да се докара до такова положение... в това съм сигурен имал съм и по големи скрепарии едно време...

не че е лош опън карта поддъжам един на едно приятелче просто ако го умееш урдпреса може да се направи голямо чудо...
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

Кул когато имаш по 20к посетители в магазина последното нещо което трябва да те притеснява е изразходваното време и хостинг ресурси :)

Иначе ако си разбираш Зенкарта и Опенкарта - може да направиш две чудеса :)
 
че може може :) ама пак остават темплейтите :) че на вп-то може да се пригоди всеки един темплейт да е магазин :) ако се ползва плъгин

не съм казал че лош опен карта просто е хубаво човек да си седи там където знае най много там най лесно ще стане голямото чудо...в случая с брейн пейн това е wordpress един от малките го пратих да си седи при друпал шопинг плъгините понеже си работеше с друпал...

еми и девелопърите са хора.. трябва да спечелят и те нешо.... ако имаш ресурс магенто (понеже е тежък), ако търсиш евтини добавки опън карт

работиш с друпал стой си в друпал света :) ако си урдрпресър и там може да се оправиш фрии или с някоя евтина добавка или допълнителен сорс от някой програмист)
 
От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

както автора на темата пита посочете ми безплатна тема за уорд прес - читава за магазин с не повече от 60 продукта и 5 категории
 
Re: От: Добър shopping плъгин за wordpress BG онлайн магазин?

както автора на темата пита посочете ми безплатна тема за уорд прес - читава за магазин с не повече от 60 продукта и 5 категории

долния пост се загуби в офтопика изгледай видеото

http://www.woothemes.com/woocommerce/ и оркестъра да свири!
 

Горе