Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Ти нормален ли си да наричаш това геноцид. Ще ми кажеш ли колко души са избити по време на тоя "геноцид"?



Ето ти определението за геноцид, чакам да ми кажеш коя от подточките се е случила в България.

Също искам да докажеш, че българската държава е изселвала турци в Турция против тяхната воля.

Щото обичаш явно уикипедия:

Като резултат от този процес насилствено са сменени имената на 850 000 мюсюлмани. По време на съпротивата на протести излизат около 40 000 души (13-15 000 в 24 декември 1984 г. -19 януари 1985 г. и 25-30 000 в периода 19-27 май 1989 г.), има бити, интернирани, над 1000 са хвърлени в затвори и в концентрационния лагер Белене, десетки са ранени, убити са 29 души - 1 жена при атентата на гара Пловдив от 30 август 1984 г., 8 протестиращаи (включително 1 бебе) в периода 24 декември 1984 г. - 19 януари 1985 г., 7 (4 жени и 3 деца) при атентата на гара Буново, трима са разстреляни /по официални данни/ като терористи през 1988 г., 9 протестиращи и 1 войник загиват в периода 19-27 май 1989 г. [13]
С Възродителния процес се свързва и т.нар. Голямата екскурзия през 1989 г., при която около 360 000 се изселват от родината си в Турция, около 150-160 000 от тях се връщат обратно след падането на БКП от власт. Втората вълна от съпротивата на турците в България срещу насилствената асимилация през 1988 и 1989 г. изиграва значителна роля за оформянето на открито гражданско противопоставане на комунистическия режим в последните му години.[14][15]

Разнеси си ги по горните точки :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Не ми пука каква е официалната версия на историята. Ако някоя тема ме интересува я проучвам и си изграждам мнение. В момента официалната историческа линия почти изцяло съвпада с твоето, а не с моето мнение. Това е така защото на политиците им трябват безгръбначни и данационализирани потребители без национална позиция и самосъзнание - a.k.a. граждани на света. Национализмът е имунната система на всеки един народ.

Ще ти го обясня по-простичко и метафорично - все едно е да защитаваш къщата си, собствения си дум. Ако аз дойда и искам да си легна при жена ти, да опикая тоалетната и да ти ям храната от хладилника, по твоята логика ти не трябва да се намесваш, защото това ще доведе до канибализъм на масите. Така де, това да имаш позиция и да я защитаваш може да доведе до конфликт, а ти не обичаш конфликтите, така че ще трябва да се изнесеш. Но какво ти пука, нали си гражданин на света.

Все още чакам да ми обясниш за геноцида.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Щото обичаш явно уикипедия:



Разнеси си ги по горните точки :)
Имената им може да са сменени, но изселването е доброволно. Огромна част от тях се връщат след това в България, защото в Турция не ги приемат (аз лично съм чувал истории и за мъжки изнасилвания). Няма масови гонения и избиване, има потушаване на протести. Геноцид е нещото, което правят младотурците с арменците и българите от Тракия:

22f989d95522951d4512384f1351b830.jpg

Такива неща няма. Смяната на имената не е масово клане.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Абре редрум почна на комунист да го избива нещо :lol: . Сега видиш ли какви хубави работи правили нашите през 80-те с мюсюлманското население... :) .

Въпросът всъщност е (като сме почнали):

Е ли ДПС противоконституционна партия или ДА?
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Та, ако си публична личност и заемаш позиции подобни на моите, е тогава вече се искат железни топки

Очевидно е явно че си герберче само те могат да поставят на високи позиции Калинки и други подобни на теб функционери дето дотолкова са им промили мозъците с омраза към комунистите че даже забравят че собственият им вожд е бивш комуняга.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Не ми пука каква е официалната версия на историята. Ако някоя тема ме интересува я проучвам и си изграждам мнение. В момента официалната историческа линия почти изцяло съвпада с твоето, а не с моето мнение. Това е така защото на политиците им трябват безгръбначни и данационализирани потребители без национална позиция и самосъзнание - a.k.a. граждани на света. Национализмът е имунната система на всеки един народ.

Ще ти го обясня по-простичко и метафорично - все едно е да защитаваш къщата си, собствения си дум. Ако аз дойда и искам да си легна при жена ти, да опикая тоалетната и да ти ям храната от хладилника, по твоята логика ти не трябва да се намесваш, защото това ще доведе до канибализъм на масите. Така де, това да имаш позиция и да я защитаваш може да доведе до конфликт, а ти не обичаш конфликтите, така че ще трябва да се изнесеш. Но какво ти пука, нали си гражданин на света.

Все още чакам да ми обясниш за геноцида.


Всички щастливи нации си приличат, всеки нещастен национализъм е нещастен по своему.

Съвременният национализъм е съществено различен от онзи, който е действал през предишните столетия в ролята си, за добро или лошо, на държавотворен, респ. – нациотворен агент, и който, в крайна сметка, въпреки цялата си преднамереност и изкуственост, е родил съвременната демокрация. Та, накратко - нашият нов национализъм прилича на Мерцедес, теглен от чифт коне, или на каруца със самолетен двигател. Анахронизъм. Той не консолидира и не обединява, той разделя и създава безсмислени напрежения. От него няма никаква полза, той само вреди.

Като само залагам темата, без да претендирам за изчерпателност, ще споделя, че националната идея се ражда с модерността като инструмент за политическо освобождаване от тиранията на чуждостта на династичния империализъм. Предполага се, че властта на своите е естествено по-справедлива и то много повече. След осъществяване на националната революция - на базата на езиковите сходства, културни и всеобщи унифициращи символни мероприятия, изобретени от властта, консолидираната власт в модерността извършва и динамична културно-психологическа консолидация на населението на своята територия.

Национализмът е основен инструмент за осъществяване и усъвършенстване на политическото управление. Той съдържа в себе си по необходимост идеята за демократично управление и така извиква на сцената съвременната демокрация. С постигане на целта си той става излишен като пашкулът за новордената пеперуда. Опитите оттук–насетне този инструментариум да се употребява в актуалната политика е не само безполезен, но той е вреден. Главно, защото прави опит да прикрива истинската проблематика в демократичното общество, най-вече - истинската роля и място на държавната власт.

Естествено, след установяване на новия политически ред на националните държави, национализмът не стихва с изчерпване на своето предназначение. Първата му понятна задача е на инструментариум за трайно скрепяване и шлифоване на новата национална конструкция чрез националистическата дидактика на изковаване чрез всеобщо образование и система от общи знаци и символни системи на езиково, професионално, историческо и общокултурно единство.

Проблемът е, че никой национализъм не спира дотук. Национализмът търси винаги своята крайност. Той така или инак е възникнал като бойна идеология и от тази гледна точка е самодостатъчен. Неговите претенции за собственост на официалната национална история, за която има своите авторски основания, преминават винаги и по отношение на настоящето. И там, където рационалната политическа система изпитва затруднения и е в криза, национализмът щедро се излива през всяка възможна пробойна на демократичното общество, за да се изяви без оглед на последствията. Така от двигател на общо взето положителни политически промени, той се превръща в бреме на демокрацията, която го търпи като остарял роднина, с неговата дементна неизкоренима ревност за властта. Той не иска да приеме, че е употребен и в крайна сметка продължава абсурдно да живее с цялата си ирационалност от концесиите на рационалната власт, която е взела с негова помощ управлението.

Но ако въпросът се свеждаше само до историческа признателност и почит към пионерите на Свободата, Равенството и Братството, нещата нямаше да са толкова проблематични. Работата е там, че никоя политическа власт не е напълно рационална. Тя е винаги сплав от рационализъм и метасъзнателни пориви. Всяко управление е готово да ги употреби, всяко управление иска да ги употреби. Това е реквизитът на властта за черни дни - национализмът. Когато аргументите и парите са на свършване, тайната стаичка се отваря като лампата на Аладин, за да блъвне сонм от юнаци – князе и царе, хайдути и поети, богомили и патриарси, разпопени и неразпопени революционери, немили-недраги, знайни и незнайни герои. Там е, разбира се, и задължителния /и по-важен/ кръг от враговете на нацията – византийци, кръстоносци, турци, печенеги, авари, всички балкански вождове, без изключение, ЕС, САЩ и т.н. Като се изредят всички, се оказва, че един дядо Иван ни е останал, ама и той се чуди какво да прави с Кавказ, подялбата на Северния ледовит океан и къде да си пласира енергийните ресурси, неизчерпаеми като руския деспотизъм.

Трябва да кажем ясно и без заобикалки следното: зад този театър със средновековни костюми и сценография, провокиращи символни връзки на ирационално ниво, стои голата алчност/воля за власт в най-чист рафиниран вид. Съвременният национализъм се е превърнал в нелегитимен инструмент за завземане и поддържане на политическата власт. И в най-рационализираното общество има хора, които не обичат много-много умуването, а екшъна. Хората имат различни тръпки. Национализмът е своеобразен политически спорт. Но спорт без правила. Кеч-ез-кеч. Отдушник на напрежения, нагнетени поради различни причини от социално, психологическо и направо нервно-психическо естество. Той е социална патология. И главно патология на демократичната държавност.

Оратор с бледо, изпито лице и пламенен поглед, който очевидно често напуска контрола на разума, жестикулира от трибуна в центъра на София, сякаш дирижира развълнуваната тълпа. Отсечени движения на ръцете, придружавани с фалцетни извисявания на гласа, изтръгват свирепи викове от публиката. Черни якета, ръце изправени под ъгъл напред и нагоре. Позната картинка, нали? Гледаш си часовника, мобифона – няма грешка – 2011 година сме. Този нелеп анахронизъм смущава здравия разум, но в един момент си казваш – абе, хората още гледат Шекспир, защо да не гледат и Хитлер? Мм?

с много съкращения - източник
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Teo, не е зле когато се опитваш да водиш спор да използваш собствени мисли, а не да ми цитираш статии от либерален сайт на фондация основана от Ахмед Доган. Нали се сещаш, че на въпросния са му платили да изака това пасквилче, което дори не става и за тоалетна хартия. Идеите, които ти и автора на текста защитавате се провалиха, за справка - виж какво се случва в Европа - икономически кризи, социално напрежение, провалена интеграционна политика, провален мултикултурен модел на нациите, провалена имиграционна политика. Нормално е на хората да им дойде до гуша да бъдат толерантни, за да не разсърдят някой. Националните и консервативните сили в много държави се пробуждат и тепърва ще става интересно.

Абре редрум почна на комунист да го избива нещо . Сега видиш ли какви хубави работи правили нашите през 80-те с мюсюлманското население... .

Въпросът всъщност е (като сме почнали):

Е ли ДПС противоконституционна партия или ДА?
Не съм комунист, не одобрявам изцяло възродителния процес, обаче в никакъв случай не мога да нарека някакво сменяне на имена геноцид. ДПС е противконоституционна партия създадена от ДС, а Доган е терорист.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Редрум ти наистина си много объркан - Хем искаш да тъпчем околните народи за да доказваме колко сме велики хем не одобряваш смяната на имената и ексцесиите които ги съпровождаха.

Обясни ни точно колко требва да сме корави та да ни уважават - Всеки българин като мине покрай турчин да има право да го полага по един път зад врата но без право да го преименува - Може да му вземе половината покъщнина но без да му пипа колата и жената.

Къде точно е границата според теб та да може да се чувстваш горд българин???

Още преди няколко поста ти написах че за да има една нация национално достойнство трябва да се държи достойно в настоящето а не да търси поводи за гордост в миналото - За да ни уважават трябваше да не признаваме Македония да спреме Сърбия за ЕУ и да блокираме границите с Гърция когато ни скимне.
Така се гради авторитет а не като ходиш да биеш чужденци покрай НДК или ЦУМ
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Хем искаш да тъпчем околните народи за да доказваме колко сме велики хем не одобряваш смяната на имената и ексцесиите които ги съпровождаха.
Къде съм написал, че искам да тъпчем някой, цитирай ми. Разбира се, че не одобрявам съвсем възродителния процес по много причини, първо защото както самите турци казват - от турчин - българин и от магаре - кон не става. Самата идея за социалистическа нация е сбъркана (подобно на новата идея за европейския човек) - да се заличи етническата принадлежност на различните етноси и всички да станат социалистически хора. Е видя се, че няма да стане това. Другата причина е поради която не одобрявам тоя процес е, че се слагаха на едно турци и българи мохамедани и по този начин помаците (българите мохамедани) допълнително бяха очуждени и тласнати или към турците, или към измисления помашки етнос. По въпроса ти предлагам да прочетеш какво е писал Николай Хайтов, това му е била болна тема. Въпреки всичко обаче е разбираемо защо са се случили тези процеси имайки предвид сепаратистките настроения сред българските турци по това време и политиката на Турция. Но, въпреки всичко - т.нар. възродителен процес не е етническо прочистване и циганина Костов и останалите в парламента извършиха национално предателство, като приеха позорната декларация за признаването на възродителния процес за геноцид.

Още преди няколко поста ти написах че за да има една нация национално достойнство трябва да се държи достойно в настоящето а не да търси поводи за гордост в миналото - За да ни уважават трябваше да не признаваме Македония да спреме Сърбия за ЕУ и да блокираме границите с Гърция когато ни скимне.
Така се гради авторитет а не като ходиш да биеш чужденци покрай НДК или ЦУМ
Ако човек не знае от къде е тръгнал, няма да знае на къде отива. С жарта на миналото трябва да се пали пламъка на бъдещето. Тия неща за побоищата над чужденци не знам защо ми ги вкарваш в устата, айде да не разсъждаваме толкова елементарно, става ли?
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Сидеров е боклук, използвана национализма, за да забогатее. Обаче тия турци много си повярваха, мамицата им да се разгони, дано кюрдите се отцепят и си направят държава!

Това горното ти си го писал - а дали си разсъждавал елементарно или сложно докато го пишеш кой съм аз та да определям
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Ами да, искрено желая Турски Кюрдистан да извоюва своята независимост :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Редрум, позовавайки се на външни източници по никакьв начин не променя позицията ми - национализмът е вреден, капсулиращ и лъжовен. Той затваря сьзнанието, спира чисто човешкия процес на търсене на съмишленици и групи по интереси (лични и професионални) до ограничения генетичен фонд на собствената ти среда.
Хайде сега да се делим тук. Българи и турци и цигани. Християни и мюсулмани и атеисти. Хетеро и хомо и би. Дали ще се осъществи и една сделка?
Национализмът (в последните 100 години) ни вкара във 2 световни и десетки локални войни. Благодаря, не искам повече.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Ами да, искрено желая Турски Кюрдистан да извоюва своята независимост :)

Че какво е по-различен от Турска Разградска Автономия? За нея ли си също? Провери си аршина :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Тео, заблуден си, но ти е простено, като те видях какви сайтове четеш. Национализмът е единственото спасение на народите от отровата на глобализацията.

Той затваря сьзнанието, спира чисто човешкия процес на търсене на съмишленици и групи по интереси (лични и професионални) до ограничения генетичен фонд на собствената ти среда.
Това са си лично твои размишления, които нямат общо с реалността. Аз съм националист и работя с турци, проблем? Занимавам се с японски бойни изкуства. Интересувал съм се от различни култури, нации и религии. Това, че обичам България и народа си не ми пречи се интересувам от най-различни неща. Дори се прекланям и възхищавам от народи, които ценят своето. Така че, теорията ти нещо издиша.

Хайде сега да се делим тук. Българи и турци и цигани. Християни и мюсулмани и атеисти. Хетеро и хомо и би. Дали ще се осъществи и една сделка?
Хората не са едно, че аз да ги деля. Те са си разделени от природата и обществото. А кой с кой ще прави бизнес си е лично негова работа.

Национализмът (в последните 100 години) ни вкара във 2 световни и десетки локални войни. Благодаря, не искам повече.
Пълна демагогия. Толкова са ти и историческите познания. Във втората война анти-националистите победиха, да не би да се е възцарил световен мир? Кажи Чърчил, като не беше националист, защо бомбандира София и изби над две хиляди мирни жители? Ти може да не искаш повече, ама и в момента умират хора. Войната никога не е спирала.

Виновникът за всички войни е интернационалния капитал, а не национализма. Интернационалният капитал запали и двете войни, за да спечели пари. Той продължава да громи държави, да прави преврати и да избива хора. Не виждам какво общо има национализма с това.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Тео, ти пък накъде заби? :)
Какъв геноцид, какви 5 лева? Че не е било хубаво това, не е. Сигурен съм обаче, че и Турция, и Сърбия, и Гърция са провели подобни процеси.
Но само ние българите сме си събули доброволно гащите и се самобичуваме вече 20+ години по въпроса.

Атака нямаше да съществува, ако го нямаше ДПС.
Което е противоконституционна партия.
Турците и циганите отдавна никой не им нарушава правата и свободите.
Те специални и допълнителни права ли искат?

ДПС само насажда напрежение. Нищо друго не прави за контингента си.

Ето докъде ни докара това самобичуване и тоя мазохизъм!
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Ами да, искрено желая Турски Кюрдистан да извоюва своята независимост :)

Ами да ама леко си пропуснал да коментираш първата част от изказването си за майката на турците - предполагам че си го казал в добрият смисъл на думата ... ама като се замислих не можах да се сетя за добър смисъл когато става въпрос за майка и разгонване.

Тео сега чак вденах защо Редрума толкова мрази комунягите - Той е скрит фен на Троцки и неговата теория за перманентната революция :)

ПП
Редрум сигурен съм че и идея си нямаш от Глобализъм и защо хората ходят та протестират - ама не е страшно имаш половин час да прехвърлиш уикито и да ни изнесеш лекция и на тая тема
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Забравих да допълня:

За цялата тая работа (дет съм я писал горе де :) ) са виновни т.нар. демократични политически движения, и най-вече сбирщината олигофрени под заглавието СДС.
Изтъргуваха националните интереси заради политическите и реваншистките си цели.
Сегашните продължават в същия дух.

На ви демокрация.
Оправия нема да има.
На никой фронт.

"Глобализация" в локален аспект означава тълпи мангасаряни и кервани с чалмалии.
Щото се размножават като бесни. Ние не.
На тях им пука за религията и културата им. На нас не. Ние псуваме и Вапцаров.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Момчета, страшна тема спретнахме. Да обобщим.

Тео, заблуден си, но ти е простено, като те видях какви сайтове четеш. Национализмът е единственото спасение на народите от отровата на глобализацията.


Това са си лично твои размишления, които нямат общо с реалността. Аз съм националист и работя с турци, проблем? Занимавам се с японски бойни изкуства. Интересувал съм се от различни култури, нации и религии. Това, че обичам България и народа си не ми пречи се интересувам от най-различни неща. Дори се прекланям и възхищавам от народи, които ценят своето. Така че, теорията ти нещо издиша.


Хората не са едно, че аз да ги деля. Те са си разделени от природата и обществото. А кой с кой ще прави бизнес си е лично негова работа.


Пълна демагогия. Толкова са ти и историческите познания. Във втората война анти-националистите победиха, да не би да се е възцарил световен мир? Кажи Чърчил, като не беше националист, защо бомбандира София и изби над две хиляди мирни жители? Ти може да не искаш повече, ама и в момента умират хора. Войната никога не е спирала.

Виновникът за всички войни е интернационалния капитал, а не национализма. Интернационалният капитал запали и двете войни, за да спечели пари. Той продължава да громи държави, да прави преврати и да избива хора. Не виждам какво общо има национализма с това.

Ред, ти не си националист, ти просто мразиш турците и хомотата. Нищо общо с национализъма. По-скоро да си патриот.
Горещо те съветвам да отвориш прашните ти учебници по история и да провериш кой започва войните. С какви приоми, по какви причини. Че определени общности се възползват и монетаризират войните - отделна манджа.
Също така преговори икономическите постулати - понятието " Интернационален капитал" е достойно за Енгелс, ако по негово време е имало такова чудо. А Чърчил добре сплашва фашистка България, щом още държи влага. Все пак не сме сринати до основи като у немско да речем. Разкажи ми, от твоя гледна точка какво сме били по него време? Фашисти? Комунисти? Нещо незнайно, където всички не знаят ко са, само царя е гений и тъй умело е излъгал фашагите?

Тео, ти пък накъде заби? :)
Какъв геноцид, какви 5 лева? Че не е било хубаво това, не е. Сигурен съм обаче, че и Турция, и Сърбия, и Гърция са провели подобни процеси.
Но само ние българите сме си събули доброволно гащите и се самобичуваме вече 20+ години по въпроса.

Атака нямаше да съществува, ако го нямаше ДПС.
Което е противоконституционна партия.
Турците и циганите отдавна никой не им нарушава правата и свободите.
Те специални и допълнителни права ли искат?

ДПС само насажда напрежение. Нищо друго не прави за контингента си.

Ето докъде ни докара това самобичуване и тоя мазохизъм!

Баш геноцид си е било. Ама нормална работа за времето си. Нищо срамно - тогава, такива са били правилата. Сега ни малтретират по същия начин, само че използват фискални методи. "Приватизиране на печалбите, социализиране на загубите" - новата форма на геноцид. Гадното е, че почти не остана място, към което да насочим Новата Голяма Екскурзия.

Ами да ама леко си пропуснал да коментираш първата част от изказването си за майката на турците - предполагам че си го казал в добрият смисъл на думата ... ама като се замислих не можах да се сетя за добър смисъл когато става въпрос за майка и разгонване.

Тео сега чак вденах защо Редрума толкова мрази комунягите - Той е скрит фен на Троцки и неговата теория за перманентната революция :)

ПП
Редрум сигурен съм че и идея си нямаш от Глобализъм и защо хората ходят та протестират - ама не е страшно имаш половин час да прехвърлиш уикито и да ни изнесеш лекция и на тая тема

Той още е на главата за Интернационала, може и да се забави :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Хейтърлъкът и въобще мразенето са си нормални човешки емоции.
Все нещо трябва да се мрази.

Аз българите мразя, ко остана за другите...
Оставете го и редрум да си мрази обекти по избор.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Teo, омразата с която пишеш против България ме отвращава, честно. Значи може да ревеш, че на турците им били сменяни имената, а когато над 2000 българи са изгубили живота си в зверски бомбандировки пишеш подигравателно. За сриването до основи, ето ти една снимка от центъра на София.
1944-Bombi-Sofia-Halite.jpg


Още - такова чудо като фашистка България не съществува. В България никога не е имало фашизъм. Спри да използваш термини от комунистическата историография.

Разкажи ми, от твоя гледна точка какво сме били по него време?
Били сме българи.

Също така преговори икономическите постулати - понятието " Интернационален капитал" е достойно за Енгелс, ако по негово време е имало такова чудо.
Че капиталът е интернационален не е мой проблем. Същия тоя капитал създава и спонсорира болшевизма, и подпалва и двете световни войни.
 

Горе