Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Ето още един дето явно много го е боляла главата вероятно след препиване - Финала най ми хареса - Планът не успял заради силният български дух

Какъв дух какви пет лева и в предните постове писах че хора като Ботев Левски Бенковски и останалите родолюбци са си дали залудо живота в опит да събудят туй дето го нема.
Незнам какъв ДУХ визира автора можеби нещо в контекста на това че този народ си избра мека китка за президент - наистина се прояви голем ДУХ

Братле планът все още не е успял. От нас самите зависи дали ще успее или не, иначе, ако гробарите се задържат гаранция ще успее.

Ето още едни фрапиращи факти за тяхното управление: http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2522/5800213943025201391343923196VmvegYYsExGligLPA9w3.BMP
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Клипа не съм го правил аз, а и аварата ми и картинката използвана в клипчето не са едни и същи - моя е малко редактиран по челото.

Незнам какъв ДУХ визира автора можеби нещо в контекста на това че този народ си избра мека китка за президент - наистина се прояви голем ДУХ

И той ще си иде, но България ще остане :wink:
Ще видим след него каква китка ще дойде :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Темата като цяло се измести много, и затова ще споделя едно клипче много готино на което попаднах и е с участието на аватара на наш съфорумец, кой е ще отгатнете сами.

Ето и клипа:

[video=youtube;BjtggapwqjI]http://www.youtube.com/watch?v=BjtggapwqjI[/video]

wtf_is_this_shit_Very_Disturbing_Childrens_Book-s400x297-59009.jpg
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Абе аз днеска пак се присетих за робството и като се замислих България е била на три морета а никъде в учебниците не си спомням да съм чел че сме поробили някого - А пък нас кой ни е фанал всеки ни е бил поробил - то византийци то османци.

Е добре де ние ли сме най големите балъци на балканите дето всеки дето е минал ни е поробил ???

Не съм чел учебниците по история на съседните държави но съм готов да се обзаложа че в нито един никъде не са написали че в определен период от време са били поробени от българите.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Това е много относително. Да вземем за пример засадата на Хан Крум във Върбишкия проход. Да си направиш чаша от главата на жив човек не е нормално. Замисли се... Но в нашата история това е представено като героизъм. Нека сега мислено се преместим няколко стотин години напред. Предполагам всички знаете какво се е случило с армията на Цар Самуил. Това е представено като трагедия (и то си е..). Пак казвам, много относително е от коя страна гледаш историята. :)
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Се си мисля че официалната наука би се отнесла скептично към версията да са направили чаша от главата на Никифор ДОКАТО Е БИЛ ЖИВ...
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Абе кой знае дали си е направил чаша за пиене от черепа му и след като е бил умрел - на мен друга ми беше мисълта относно спора по напред във темата имало ли е - Турско робство в БГ или не е имало и дори да е имало нещо подобно зор ли е да се хвалиме с него както много държат някои от привържениците му.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

"Робство" се явява нещо като художествено понятие, щот поезия без да драматизираш случки от живота трудно се получава.
Предполагам първите години след завладяването на българските земи ситуацията е можела да се оприличи на "робство", по разбираеми причини. Примерно по времет на Крали Марко - "девет синджира роби"...

Ама по-късно нещата не са били чак толкоз черни според народния фолклор и литература. Имало е български занаятчии, че и чорбаджии. Някой беше споменал, че българите свободно са въртели бизнес на практика и са си ходили в църквите.

Оня ден ми попадна и една стара книжка с балкански приказки, дето разгърнах. Доста неща се потвърждават. Българите са търгували свободно (или почти свободно). Произволен пример - разказите за Хитър Петър и Настрадин Ходжа.

Прадедите ни всъщност не са приели да са "роби" и е някакси обидно за паметта им да ги наричаме така. Повечето дори не са приели исляма, въпреки всички преференции за тия дето се съгласят да се помохамеданчат. Мне, определено българите не са били роби.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Респект за горното мнение на Ноке - Едно е сигурно руските войници дето са дошли да ни освобождават са били много повече роби от самите българи по това време.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

И аз така мисля. Отначало е било лошо. После Османската империя започва да се цивилизова през тези 5 века и подчинените народи да имат повече права и свободи. и накрая българите са имали повече свободи и права от оновавремешните руски селяни. Не може да гледате на Османската империя в началото и на онова в края, което остава от нея като на една и съща държава. Много неща са се променили. например униформата на турските войници, структурата на армията, разпределението на властта.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Не са били "роби" в смисъл на възприетото днес понятие за роб, но не са били и пълноправни граждани и свободни хора. Имали сме църква, но тя е била нарочно подчинена на Цариградската патриаршия - не случайно се борим и успяваме да извоюваме независимостта й. В определени случаи българите наистина сме били третирани като подчовеци - кръвния данък, данък зъби, не знам си къв данък още. Ако искате ще ви ги изброя. Не знам ако са били чак толкова свободни хора как така са идвали и са взимали децата им за еничари. Това по-скоро ги вкарва в графата "добитък", отколкото хора. Хората дори не са имали право да си правят цветни килими и носии, затова в определени краища на България са разпространени черните носии. Въобще, както и всички останали гяури в империята, хората са били третирани от турците, като подчовеци. Никой не отрича, че е имало богати българи по произход, но те точно както и сега са слагали парите на първо място и са служели верно на турците. Имало е много несправедливости срещу българското население и всякакви дискриминации.

Та, да се твърди, че е нямало робство е нож, който се забива в гърба на нацията ни. Защо? Ами защото това противоречи на много от нещата, които са писали нашите възрожденци и насажда нихилизъм. Младите хора биха се попитали "Е като е нямало робство, защо аджеба тия пишат за робство и за какъв уй са се борили?!". А също и спомага за антибългарската неоосманска политическа линия, която се прокарва от Турция в момента и в която се изкарва, че Османската империя едва ли не е била райска градина, а 500-те години са една романтична част от българската история. Да, ама не. Може да не сме били роби в пълния смисъла на думата, но сме били подложени на геноцид - културен и етнически. Който отрича това е заблудена душа.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Имало е иго/владичество/потисничество.

@LiucheffI: Турция не се модернизира до незнамсикоя година, кога Кемал Ататюрк я реформира в светска държава. Хич не е било лесно да си българин християнин през целите тия 500 години. Особено около въстанията, които хич не са били малко.

Като стана дума за Кемал, има 1 нещо за което болшевиките и Ленин заслужават много псуване. Заради тяхната помощ турците се съвземат и успяват да си върнат земята + част от нашата (Източна Тракия), кога гърците са ги сгърчили яко и избутали чак до дълбока Мала Азия.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Редрум вече на няколко пъти стана въпрос че историята е кой как я напише и кой как я интерпретира - Дали е имало робство или не е имало може много да се спори въпроса е как е най правилно да се интерпретира от гледна точка самочувствието на нацията и тн. - все неща за които ти особено претендираш че са от голямо значение.
Е кажи ми ако държиш да интерпретираш че дедите са ти били роби какво самочувствие може да имаш особено когато и освобождението ти не е твое собствено дело - Не случайно в предният пост написах че съм сигурен че в писаната и в момента изучавана история на околните държави не са написали че са били под турско или под българско робство през тия 1300г. Това едва ли е случайно или гърците и сърбите мислиш че са по малко националисти и са по глупави от нас.
Според мен тезата за турското робство (крайно неточен израз но умишлено наложен) е дело на комунистите за да може да се създава култ към СССР - да може да се втълпи на българите че са били роби и да не забравят че дължат свободата си на Русия.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

А какви са били според теб? Кажи кой термин искаш да се използва, за да мирясаш. Не са били свободни граждани, не са имали пълни права, всеки един момент е можело да им бъдат отнети децата и имуществото, плащали са специални данъци. При народни недоволства са били масово изколвани, като пилци.

Турско робство не е термин появил се след 44-та.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Били са нормални поданици на Османската империя без правата които са ползвали мюсюлманите в тази империя - Животът им не е бил за завиждане но едно е сигурно не са били роби.

Ето и една интересна СТАТИЯ от един автор дето хич не го долюбвам ама поне пише интересно
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Не съм съгласен, че са били нормални поданици. Били са втора класа човеци без права. С една дума не са били свободни хора и вероятно са се чувствали, като роби. Точно както и ние се чувстваме понякога, въпреки, че не сме роби в буквалния смисъл на думата.


Каквото и да се каже — „робство“ или „владичество“, това което беше между 1396 и 1878 г., си има едно точно име — катастрофа за българския народ и държава.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Не съм съгласен, че са били нормални поданици. Били са втора класа човеци без права. С една дума не са били свободни хора и вероятно са се чувствали, като роби. Точно както и ние се чувстваме понякога, въпреки, че не сме роби в буквалния смисъл на думата.

С кое не си съгласен - Нали точно това съм написал нормални поданици които не са се ползвали от облекченията за мюсюлмани - Но има една малка подробност ако са искали са можели да приемат исляма и да се възползват от тези привилегии - Факт че някои са се възползвали а други не са говори че явно не е било непреодолимо запазването на вярата.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Как можеш да наричаш "нормален поданик", човек който няма елементарни права? Примерно идва турчина, яде у вас и след това трябва да му платиш, че си е изтъркал зъбите (данъка се нарича Диш Хакъ). Или идват и ти взимат първородния син. Какво ще направиш, като си нормален поданик, ще ги съдиш ли? За мен това е - рая, втора класа човек, но в никакъв случай нормален поданик. Нормални поданици са били турците.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Нормален поданик за стандартите на Османската империя - Както написах и по горе който е искал да се възползва от привилегиите за исляма е можел да го направи - Факт че болшинството от българите не са го направили трябва да ти говори че четеш прекалено много художествени произведения за сметка на историята.
 
От: Долнопробни турски хакери удариха сайта на Атака - Ще си платите!

Едно си баба знае, едно си баба бае - в ислямската империя, нормалните поданици са били мюсюлманите, останалите са били рая. Интерпретацията ти е крайно странна, няма нищо нормално в положението на българите в Османската империя, че да ги наричаш нормални поданици.
 

Горе