Доносите - наблюдения и въпроси

От: Доносите - наблюдения и въпроси

@radev, парите не са чак толкова много, повярвай ми :)
@strana и моето мнение, че това е параноя.
Още повече, че Гугъл съкратиха около 30.000 сътрудника именно от отдела "ръчни проверки" ако мога така да го нарека.
По тази причина си нямаш напредстава колко говносайтове има в индекса, с дублиран контент, дизайн и т.н. и си седят там.
А това е много по-голям проблем, от продажбата на линкове, защото веднъж отварят повече работа на бота и второ се ползват за избутване в СЕРП-а на сума ти сайтве.
Така че няма кой да се занимава с товите сайтове и 100-на лв. на месец дето взимаш под носа на Гугъл.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Добре, че пак си пишете тези неща на прайват и добре че там има много българи и няма как да се осъмнят точно в този, че разгласява разни неща.

За парите, които получава най-вероятно ще ти каже "А не знам, кво ъ?" Мислиш ли, че ше тръгне да се осира така :)
Българите са около 50 когато говорих с него на живо миналата година. Иначе прав си радев едва ли ще си прецака заплатата от 15 хиляди долара месечно, ама все пак това не ми се струва чак толкова конфединциална информация......
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

ама все пак това не ми се струва чак толкова конфединциална информация......

аз дето съм работил за някви мижави компании, съм подписвал договори за какво ли не! Още имам рестрикции да работя в някой области.

Там сигурно подписват договори и да се прави на ням и малоумен
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Тука па отиде, та се не видя. Най не обичам някой да почва да пише преди да прочете внимателно.
1. Няколко пъти вече написах, че действията на Гугъл не ме засягат и ако искам да ги питам нещо тях, то си има определен начин, по който да ги питам. В тази тема питам каква е файдата да се пишат доноси.
2. Не става въпрос за гадаене на боб, кафе или подобни дивотии, че някой ни чул, ни видял да ми обяснява на теория кога има филтър и кога не, и с какво се занимава Гугъл и с какво не. Има достатъчно подобни оплакващи се, съветници и други приказливци по останалите теми. Когато казвам, че нещо е факт, то е факт, хората, които ме познават, могат да го потвърдят. Става въпрос за филтриране САМО на сайтове, които съм публикувал като подписи в българските оптимизаторски форуми и проверки на код на абсолютни редовни сайтове (също публикувани в тях) от Гугъл, а не от некой дечко. Филтрират се САМО от ТЕЗИ сайтове, Гугъл не закача сайтовете, които са в моя гугълски акаунт, но не не съм публикувал тук. Тоест вариации на тема параноя, 100 лева на сайт и други подобни глупости не са предмет на настоящата тема, в края на краищата нито се знае броя на сайтовете, нито печалбата им общо, нито на какви суми са преводите от Гугъл или от който и да е друг рекламодател общо, нито са предмет на обсъждане тук или където и да е в свободен публичен достъп. Задал съм конкретно питане и съм уточнил какво не е предмет в тази тема.
ФАКТ Е, че има филтри, ФАКТ Е, че са на сайтове, които съм написал, че са мои, и ФАКТ Е, че не са закачани сайтове, за които не съм писал, че са мои. Изводите и проверките, които направих, водят към доноси. Затова питах защо се правят доноси и досега само Радев си даде мнението. Предположения и фантазии на медицински теми не ме интересуват.
 
Последно редактирано:
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Тука па отиде, та се не видя. Най не обичам някой да почва да пише преди да прочете внимателно.
1. Няколко пъти вече написах, че действията на Гугъл не ме засягат и ако искам да ги питам нещо тях, то си има определен начин, по който да ги питам. В тази тема питам каква е файдата да се пишат доноси.
2. Не става въпрос за гадаене на боб, кафе или подобни дивотии, че някой ни чул, ни видял да ми обяснява на теория кога има филтър и кога не, и с какво се занимава Гугъл и с какво не. Има достатъчно подобни оплакващи се, съветници и други приказливци по останалите теми. Когато казвам, че нещо е факт, то е факт, хората, които ме познават, могат да го потвърдят. Става въпрос за филтриране САМО на сайтове, които съм публикувал като подписи в българските оптимизаторски форуми и проверки на код на абсолютни редовни сайтове (също публикувани в тях) от Гугъл, а не от некой дечко. Филтрират се САМО от ТЕЗИ сайтове, Гугъл не закача сайтовете, които са в моя гугълски акаунт, но не не съм публикувал тук. Тоест вариации на тема параноя, 100 лева на сайт и други подобни глупости не са предмет на настоящата тема, в края на краищата нито се знае броя на сайтовете, нито печалбата им общо, нито на какви суми са преводите от Гугъл или от който и да е друг рекламодател общо, нито са предмет на обсъждане тук или където и да е в свободен публичен достъп. Задал съм конкретно питане и съм уточнил какво не е предмет в тази тема.
ФАКТ Е, че има филтри, ФАКТ Е, че са на сайтове, които съм написал, че са мои, и ФАКТ Е, че не са закачани сайтове, за които не съм писал, че са мои. Изводите и проверките, които направих, водят към доноси. Затова питах защо се правят доноси и досега само Радев си даде мнението. Предположения и фантазии на медицински теми не ме интересуват.
Сашо, успокой се :)
С нерви не става тая работа.
А и като гледам май не си си анализирал нещата много-много.
Ако сайтовете са тези които са ти в подписа, не виждам причина да се оплакваш.
Баровете с PR2
10xPR0, 1xPR1, 2xPR2, 3xPR3
Оплаквания с PR0
3xPR0, 0xPR1, 0xPR2, 1xPR3
Турист с PR0
3xPR0
Избори с PR3
6xPR0, 0xPR1, 0xPR2, 1xPR3, 1xPR4
Фактите сами говорят за себе си.
Подробности в атачмента, ако те интересуват.
Разсшифровка: "C" - Сквозняк или означава че на много страници е линка, съответно е написано на колко страници, "М" - морда или главна страница, n/f - линка го няма вече там, взет е от кеша.
P.S.
Нещо не стана с атачмента.
Пиши на лично, ако искаш, ще ти пратя файловете на пощата.
 
Последно редактирано:
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Пак не четеш :) В първия постинг още съм посочил, че по подписите във форумите слагам нови сайтове или със слаб pr.

А за останалото няма какво да се обиждаш, елементарно бе да стигна да изводите, които направих за възможностите ти.

Изводът ми, че чета тежкарски мнения от непрофесионалисти са базирани на два фактора. 1. Обсъждане на филтри в серп (говносайтове в индекса), когато става въпрос за филтър на ПР и 2. използване на думата "говносайты", която често се ползва в руските форуми, но най-вече от ученици, студенти и начинаещи оптимизатори. Гурутата я избягват.
Следващата стъпка бе да проверя кой е този човек, който с такава лекота обсъжда персоналните промени в Гугъл, гаче е работил там дузина години. Оказа се, че миналото му е свързано предимно с продажби на рокли в Москва. Чест и слава, това е наистина успех да го постигнеш, но някак си не ме убеди, че е залог за познания върху алгоритмите на pr, особено като проверих и сайта за роклите (2005, pr3). Най-вероятно става въпрос за дете на хората, успели да отворят този магазин, което просто поради крехката си възраст е нямало кога да се занимава и с рокли, да работи в Гугъл и да оптимизира български сайтове на рускоезичния пазар. Вероятно чете руски сео-форуми и повтаря написаното от по-младите тамошни отворковци, дори предлага самоцелно включване в директории, което само по себе си се е превърнало е чисто тесларене на клиента без положителен ефект.

Та повтарям.
1. В тази тема се говори за намаляване на pr, а не за филтри в СЕРП-а
2. Обсъжда се не дали има доноси, а защо се правят тези доноси и каквма е ползата от това.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Btw, ще те помоля да не ми превеждаш руски термини, това малко ме обижда. кореняк-московчанин съм, съответно съм и гражданин на РФ.
Може да опиташ с английски, разбира се, ако искаш да се наложиш в подобен езиков спор. Взех синьото с еднорозите съвсем наскоро и имам пропуски, така че успех. Но най-добре, според мен, във форум за оптимизатори да обсъждаме оптимизирането, а не да водим лингвистични беседи.
 
От: От: Доносите - наблюдения и въпроси

Пак не четеш :) В първия постинг още съм посочил, че по подписите във форумите слагам нови сайтове или със слаб pr.

А за останалото няма какво да се обиждаш, елементарно бе да стигна да изводите, които направих за възможностите ти.

Изводът ми, че чета тежкарски мнения от непрофесионалисти са базирани на два фактора. 1. Обсъждане на филтри в серп (говносайтове в индекса), когато става въпрос за филтър на ПР и 2. използване на думата "говносайты", която често се ползва в руските форуми, но най-вече от ученици, студенти и начинаещи оптимизатори. Гурутата я избягват.
Следващата стъпка бе да проверя кой е този човек, който с такава лекота обсъжда персоналните промени в Гугъл, гаче е работил там дузина години. Оказа се, че миналото му е свързано предимно с продажби на рокли в Москва. Чест и слава, това е наистина успех да го постигнеш, но някак си не ме убеди, че е залог за познания върху алгоритмите на pr, особено като проверих и сайта за роклите (2005, pr3). Най-вероятно става въпрос за дете на хората, успели да отворят този магазин, което просто поради крехката си възраст е нямало кога да се занимава и с рокли, да работи в Гугъл и да оптимизира български сайтове на рускоезичния пазар. Вероятно чете руски сео-форуми и повтаря написаното от по-младите тамошни отворковци, дори предлага самоцелно включване в директории, което само по себе си се е превърнало е чисто тесларене на клиента без положителен ефект.

Та повтарям.
1. В тази тема се говори за намаляване на pr, а не за филтри в СЕРП-а
2. Обсъжда се не дали има доноси, а защо се правят тези доноси и каквма е ползата от това.

Приятелю, аз съм доста по-голям от теб и всичко съм постигнал сам и няма от какво да се срамувам, а мога само да се гордея.
Не съм тук да си ги мерим кой какво има и няма.
Така че тия предположения си ги запази за себе си.
Сайта е ПР3, защото както и теб ме поряза, но като си толкова кадърен, вземи и преброй бековете и направи анализ за това колко трябва да бъде.
Защо нищо не каза за тИЦ-а? :)
Или за СЕРП-а? :)
Аз ПР не гоня, ако си запознат, в Русия не обръщат внимание на ПР-а, а на тИЦа.
А мога да ти покажа БГ проект с ПР6 който водя от самото начало.
Така че не пиши неподготвен.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

btw, ще те помоля да не ми превеждаш руски термини, това малко ме обижда. кореняк-московчанин съм, съответно съм и гражданин на РФ.
Може да опиташ с английски, разбира се, ако искаш да се наложиш в подобен езиков спор. Взех синьото с еднорозите съвсем наскоро и имам пропуски, така че успех. Но най-добре, според мен, във форум за оптимизатори да обсъждаме оптимизирането, а не да водим лингвистични беседи.
Ами вземи напиши нялъде че си руски гражданин, не съм ти виждал паспорта и няма какво да се засягаш.
Написах го, защото повечето нищо не вдяват от руски, а там всичко е на руски.
Но ако толкова си се засегнал, извинявай :)
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Ми кво да ти напища, че се занимавам със сайтове от 1996 година, че имаме над 1000 руски сайта (наши, а не управлявани чужди) и че познаваме доста хора от ирландския клон, че да спреш да говориш на непознати хора за параноя ли? :)
Хайде, лека и мир да има
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Ми кво да ти напища, че се занимавам със сайтове от 1996 година, че имаме над 1000 руски сайта (наши, а не управлявани чужди) и че познаваме доста хора от ирландския клон, че да спреш да говориш на непознати хора за параноя ли? :)
Хайде, лека и мир да има
Че лошо няма, пожелавам ти да станат 2000!
Пусни сайтовете които са порязани на лично, чак ми стана интересно.
Не че не допускам топенето, но на тоя етап (имайки предвид кадровата политика на Гугъл) според мен е малко вероятно.

Погледнах още няколко твои Бг сайта и навсякъде положението е едно и също и не видях нищо подозрително.
 
Последно редактирано:
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Съжалявам, но няма. Даваш прекалено много лична информация за себе си, опитваш се да я ползваш нетактично и водиш разговорите към разпространяване на лична информация и от опонента като единствен начин да ти опонира, тъй като вместо оптимизиране набъркваш диагнози от типа: "аз съм по-възрастен от теб" , "така правят в гугъл" "тиц, говносайты и яндекс" в тема за pr и подобни... това не ми харесва. Първо, темата се изражда в някакво мерене по Михалков, а второ, разпространяването на лична информация по форумите за самия себе си рано или късно се отразява зле на всеки. Аз доста съжалявам, че споменах за двете си гражданства и броя на сайтовете под тема, която нямаше нищо общо с това като идея, но и да трия вече е късно.
 
От: От: Доносите - наблюдения и въпроси

Съжалявам, но няма. Даваш прекалено много лична информация за себе си, опитваш се да я ползваш нетактично и водиш разговорите към разпространяване на лична информация и от опонента като единствен начин да ти опонира, тъй като вместо оптимизиране набъркваш диагнози от типа: "аз съм по-възрастен от теб" , "така правят в гугъл" "тиц, говносайты и яндекс" в тема за pr и подобни... това не ми харесва. Първо, темата се изражда в някакво мерене по Михалков, а второ, разпространяването на лична информация по форумите за самия себе си рано или късно се отразява зле на всеки. Аз доста съжалявам, че споменах за двете си гражданства и броя на сайтовете под тема, която нямаше нищо общо с това като идея, но и да трия вече е късно.
Ами в случая лична информация разпространяваш ти + коментари и предположения, за което можеше да кажеш поне едно "сори", ама както и да е.
Както казах, нямам от какво да се срамувам, а напротив.
А какво ти харесва и не ти харесва е въпрос на вкус.
Когато взимат един сайт и го клонират 30 пъти, без промяна на съдържание и дизайн за мен си е говносайт, а за теб може да е нещо друго.
За това е и форум тук, всеки да си изказва мнението.
Всичко друго беше казано в реплика на твоето съобщение.
Не искаш да показваш, недей, твоя си работа.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Уфф, писва ми вече.
1. При обсъождане на ПР почваш да говориш за серп и кво било в гугъл, както и да ползваш речник на начинаещия руски оптимизатор.
2. При споменаване на този факт опонираш с "що не кажеш нещо за яндекс"
3. Почваш да ми говориш на малко име според whois, добре че не пробва и фамиелиите.
4. Заявяваш, че си по-възрастен от абсолютно непознат за теб човек
5. Почваш да обясняваш авторитетно за рунет на човек, който работи на него от 1996г. , а ти се занимаваш със сватбени рокли от 2005г.
6. Почваш да обясняваш на руснак по рождение значението на руски думи.
7. Почваш да обясняваш на човек с бизнес в Ирландия за Гугъл.
8. И след всичко това да ти давам да гледаш сайтове, от които вместо да научиш нещо ще ми обясняваш какво трябва да се прави според теб, професионалиста по сватбени рокли, оптимизатора с черногорски домейн и събмит по руски директории.
Аре стига глупости, нагледал съм се достатъчно на подобни фарфарони.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Ясно :)
Диагнозата е вярна :)
Между другото бизнеса с роклите е на жена ми, да те светна малко.
Пише си навсякъде, ама кой да гледа :)
Айде със здраве.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Разгеле, разкара се

Поздрави на Марица
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Абе strana, дуди, какво почваш няква тема за да се караш после? Земи се стегни.
Naxx, в сайта ти пише "при банкови преводи цената се вдига на 10%" ? ЛДФ?! Да не би да си искал да напишеш, че цената се намалява на 10% ?
И хайде стига сте писали тия теми, че губа пари докато ги чета :D
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Ми време е да се научите да чентете за какво са темите, а не сульо и пульо да влиза с общи приказки. Ако дадена тема не ви е важна или не я смятате за интересна, то просто не четете и не пишете в нея.

В случая се появи някакъв набор, който се занимава с оптимизация от 2007-8г. (преди това е помагал на жена си в магазин за сватбени рокли, което си е хубав бизнес). Да кажеш, че е имал теоретичен опит и бързо е навлязъл, не, не е компютърен специалист - по образование е агроном. Натовари темата с общи лафове, които нямаха нищо общо с pr, почна да пише за параноя, а след като му направих забележка почна да ми обяснява азовете на руската оптимизация, та дори и се опитваше да фамилиарничи на малко име. Накрая дори тръгна да ми обяснява как да си оптимизирам сайтовете в подписа и по тях да съди кой съм и що съм, пълна трагикомедия.
И кво, трябва да му търпя глупостите и да гледам как проваля тема, която засяга съвсем други неща. Ми то повечето деца тука имате повече стаж в оптимизирането от него. А той ме занимава с паранои, как било в гугъл, как било на руски я пазар, яндекс и подобни. Нямаше начин да не ме ядоса.
 
Последно редактирано:
От: Доносите - наблюдения и въпроси

Сашенька, релакс дорогой!
Аз ако забеляза бях много коректен към теб през цялото време, ама ти прекали!
Явно ти липсва чувството за хумор, щом си мислиш, че съм "фамилиарничил" :)
Приемай нещата с усмивка и всичко ще е ОК :)
Не виждам какво ти бърка в здравето че имаме семеен бизнес за сватбени рокли в Москва.
Да не би да си разведен три пъти?
Да, имаме салон на пъпа в Москва, до Пушкинская (москвич си знаеш за каво говоря) и се гордея с това.
С оптимизация се занимавам в Русия от над 3 години, срок достатъчен за това да натрупаш сериозни умения и знания, а с интернет се занимавам още от далечната 94 година, като 1-вия ми компютър беше 486dx на 40мб диск, а интернет доставчика ми беше тогавашния digsys (Цифрови Системи)
Всички пректи (аз с клиенти се занимавам основно) са в ТОП-10 на Яндекс и гугъл!
Нямам намерение тук да надувам балони като теб.
За параноя и Радев ти каза, ама нещо беше много мек в изказванията си към него.
Та дорогой, ти дето имаш над 1000 сайта (няма да питам колко са в индекса на Яндекса, че ще е нескромен въпрос), връзки с Ирладския клан и бизнес в Ирландия си седнал да плачеш на рамото на общественоста, за това че Гугъл ти резнал ПР-а?????
Тъпо звучи, не мислиш ли?
А и с такова отношение към хората и персонални обиди, не се учудвам че те топят! :)
Ето ти един от факторите, които кара хората да го правят, това по темата :)
И слез от облаците, че от там се пада високо.
 
От: Доносите - наблюдения и въпроси

еххх ти какво му се запали , всички си го знаят страната че страда от мания за величие и се държи надменно с простосмъртните
 

Горе