Допитване за сърфиране през телефон/таблет

nortrant

Well-Known Member
Един приятел има идея, затова са му нужни отговори на следните въпроси:

Сърфиране през телефон/таблет:

1 - когато няма WiFi, ограничавате ли ползването на интернет
2 - с колко МБ е месечния ви план
3 - ако има сайт с безплатна версия (като 0.facebook.com) бихте ли го ползвали? Ако да - само защото е безплатно ли? (да приемем, че качеството на съдържанието е също толкова добро колкото в другия сайт който посещавате от години)
 
От: Допитване

1. Не
2. 1GB
3. Не съм сигурен, че разбирам въпроса, но за да сменя сайта, който посещавам от години трябва да нещо по-добро (по удобно, полезно...)
 
От: Допитване

1. Не
2. Не знам, май е 1 гб, но не джъткам много от телефона
3. Не разбирам въпроса
 
От: Допитване

1. НЕ
2. 10000 мегабайта
3. НЕ
 
От: Допитване

3. Не съм сигурен, че разбирам въпроса, но за да сменя сайта, който посещавам от години трябва да нещо по-добро (по удобно, полезно...)

Да предположим, че качеството на съдържанието не отстъпва на това което четеш в момента. Би ли ползвал безплатния сайт за да не си хабиш МБ-тите?

Таргета не са тези с 10ГБ мобилен нет, защото те може да си позволят и картинки...на котенца :D

В големите градове има вифи на доста места, но в по-малките няма почти никъде. А би могло да има вариант да четеш новини (примерно), без да имаш в плана и 1 МБ.
Не ми казвайте, че всички ползват мобилен интернет без да се ограничават
 
От: Допитване

1. Да
2. 300 МБ
3. Бих ползвал, ако мегабайтите са на привършване или вече съм на минимална скорост.
 
От: Допитване

Аз даже си нямах на престава, че може да ограничиш ползването на нета до момента. :cry:

Иначе стига с тия допитвания, едва ли е толкова трудно да се тестне това нещо и да се види как реагира пазара. С допитване никакъв к*р няма да постигне приятеля ти.
 
От: Допитване

Не
2- 1ГБ бърз и после неограничен бавен, който е достатъчен за браузване.
3 Не ми пука, понеже не мога да го изразходвам, бързия. Малко са хората които ще го използват, мми се струва.
 
От: Допитване

1. Не, даже и като имам WiFi вкъщи почти не го ползвам - само като обновявам или свалям някое приложение.
2. 1GB.
3. Няма смисъл, при нормално ползване досега не ми свършвала бързата скорост.
 
От: Допитване

тук едва ли ще намери таргет за това допитване. По-скоро в някой тийн форум, където са фенове на Loop и BOB . При тези цени на интернета малко е закъснял с идеята. Не е като едно време през WAP да ти е 10 лв 1 мегабайт.
 
От: Допитване

На операта на android има функция off-road, която като я включиш зарежда само текста от даден сайт и игнорира всякакви картинки, видео и въобще всичко, което увеличава трафика. По спомени това спестяваше около 70-90% от трафика при посещението на даден сайт и дори на минимална скорост, която предлагат операторите, като свършат мегабайтите сайтовете зареждаха веднага. Така че според мен няма нужда от сайтовете, които спомена nortrant, защото и сега от всеки сайт можеш да извлечеш само текста и да не се товариш с изличен трафик.
 
От: Допитване

Аз 1GB не мога да го изхарча, като се има предвид, че всеки ден отварям разни сайтове, използвам навигация и говоря предимно по Viber. Естествено, не свалям приложения и съм ги направил да се обновяват през WiFi вечер, като зареждам телефона. През целия ден не спирам мобилния интернет и просто не виждам смисъл да правя каквото и да било, за да го ограничавам. Само веднъж бързата скорост ми беше свършила, защото нарочно исках да видя по-бавния нет как ще работи, та свалях приложения за да го изцедя. На Виваком съм и мога да кажа, че дори и бавния не е толкова бавен. Говори се гладко по Viber и сайтовете зареждат сравнително добре.

Накратко: за мен интернет с 1GB трафик е напълно достатъчен и не си заслужава да му се правят никакви магии, а дори и да свърши, бавния върши почти същата работа.
 
От: Допитване

Да има нещо безплатно, а да няма кой да го ползва :D аз мислех, че хора които са примерно на работа и нямат работа и нет, може би биха ползвали подобна безплатна услуга...
иначе и аз не изхарчвам мб-тите - освен да проверя някои мои неща, пощата и това е


Аз даже си нямах на престава, че може да ограничиш ползването на нета до момента. :cry:

Въпреки, че не разбрах това което си написал, стана ясно, че всичко може да се ограничи и ти си го изпитал върху себе си :p

тук едва ли ще намери таргет за това допитване.

като се изредихте с по 1-10-15 ГБ вече е сигурно, че няма да намеря таргет.. :mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: От: Допитване

Въпреки, че не разбрах това което си написал, стана ясно, че всичко може да се ограничи и ти си го изпитал върху себе си :p

:D Може, може, но поне не съм го направил с доходите. 8)
 
От: Допитване за сърфиране през телефон/таблет

1. Да
2. 512 бърз, след изчерпване по-бавен, но неограничен и достатъчно бърз
3. Не
 
От: Допитване за сърфиране през телефон/таблет

1. ДА
2. Временно съм без 3G :)
3. Все тая, аз като ползвам Wi-Fi...
 

Горе