Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

xainov

Well-Known Member
Здравейте, предприемачи.
Който ме познава, знае какъв човек съм. По празници обичам да купувам храна от големите хипермаркети и да я нося в Кризисния център за настаняване във Варна. Разбира се не мога да отделя повече от няколко стотин лв, но и те са добре дошли за центъра и неговите обитатели (предимно майки с деца).
Забелязал съм една инициатива от благотворителни организации в Чужбина и искам да разбера какви са вашите настроения към подобно нещо, защото чрез вашите настроения, бих могъл да си изградя представа за общественото мнение. Идеята е да се създаде благотворителна организация или да се ползва някоя създадена, да се намери медийна подкрепа, да се направят флаери и да се наеме хладилен камион. Хладилният камион и няколко човека застават пред голям хипермаркет и започват да раздават листовки на хората. На листовките ще пише, че това е благотворителна кампания за набирането на хранителни продукти на бедстващи хора. Всеки човек може да дари какъвто хранителен продукт желае. Всички тези продукти се закарват и се раздават на бедстващите хора.
Идеята ми е подобна кампания да обхване седмицата преди Коледа и седмицата преди Великден и да се проведе във всеки по-голям град (над 50 000 човека).
Как бихте приели такава кампания? Бихте ли теглили една, макар, че няма да има нищо нелегално, всичко ще се снима и документира? Или бихте рискували 1 лв за 1 хляб?
Как бихте се почувствали, ако на Коледа сте останали без пари, без покрив, дори без здрава дебела връхна дреха, в безизходица?
За някои хора и 1 хляб от 0.50 лв е целта за днес. Бихте ли дарили поне 1 хляб на такива хора, без оглед на пол, възраст, етническа или религиозна принадлежност?
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Това е правено в България. Но не очаквай да изхраниш милиони които живеят под прага на бедността :)

п.п. и замени "камион" с камионЧЕ" :D
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Идеята ти е хубава, хуманна и браво за нея. Мога да ти предложа да се свържеш със Холидей Хиролс и да работите заедно върху идеята ти, защото са утвърдени и медиите по-лесно биха им обърнали внимание. Пък и повече хора, по-голяма производителност :)
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Да изчеткаме имиджа?
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Одобрявам идеята. Ако я разработиш, ще ти проектирам флаера, плаката и банерите безплатно. Шофьор доброволец ще се намери лесно във всеки град, но за хладилните камиони е добре да си партнираш с някоя сериозна фирма, така ще се вдигне и повече шум около кампанията.
 
От: От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Идеята ти е хубава, хуманна и браво за нея. Мога да ти предложа да се свържеш със Холидей Хиролс и да работите заедно върху идеята ти, защото са утвърдени и медиите по-лесно биха им обърнали внимание. Пък и повече хора, по-голяма производителност :)

Писах им. Мерси.

Да изчеткаме имиджа?

Тома Неверни. Сега какво искаш - да си правя клипове, когато ходя, само защото свети Uphero не ми вярва?!

Одобрявам идеята. Ако я разработиш, ще ти проектирам флаера, плаката и банерите безплатно. Шофьор доброволец ще се намери лесно във всеки град, но за хладилните камиони е добре да си партнираш с някоя сериозна фирма, така ще се вдигне и повече шум около кампанията.

Благодаря ти предварително. Ще я разработя и се надявам да я осъществя до Коледа за пръв път у нас. За пръв път да е мащабно осъществена.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Да изчеткаме имиджа?
У 10-ката...
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

На пръв поглед смятам да ангажирам банката, в която работя с някакво участие. Понеже Социете редовно участва в дарителски кампании, не смятам, че ще е проблем. Наистина ще ми трябват хладилни камиони или бусове, което означава, че ще ми трябва да се свържа с фирма за месо или млечни продукти. Ако "Геройте" се включат в инициативата с техни доброволци, смятам, че ще успеем. За разпечатката на флаерите и плакатите може да поразпитам за Office One Superstore ?! И когато всичко това е готово, ще се свържа и с някоя голяма медия да го отрази ... и дано стане традиция. Дано и повече хора се включат. В прибалтийските републики нямате идея колко хора участваха в една такава кампания ...
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

На пръв поглед смятам да ангажирам банката, в която работя с някакво участие. Понеже Социете редовно участва в дарителски кампании, не смятам, че ще е проблем. Наистина ще ми трябват хладилни камиони или бусове, което означава, че ще ми трябва да се свържа с фирма за месо или млечни продукти. Ако "Геройте" се включат в инициативата с техни доброволци, смятам, че ще успеем. За разпечатката на флаерите и плакатите може да поразпитам за Office One Superstore ?! И когато всичко това е готово, ще се свържа и с някоя голяма медия да го отрази ... и дано стане традиция. Дано и повече хора се включат. В прибалтийските републики нямате идея колко хора участваха в една такава кампания ...

абе ти май не четеш, че това вече е правено
да не говорим, че банката няма да се съгласи, особено ако си в голям град! (не съм сгрешил, ако беше малък имаше по-голяма надежда да се съгласи на тази пр акция). Но тъй като не е нищо уникално - трудно..
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

13501924_1082105171860022_5403381834110441025_n.jpg
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Аз ще подкрепя подобно начинание. В крайна сметка не всичко е пари. Много хора не правят разлика между бизнесмен и лидер, а тя е огромна. Водещата сила на бизнесмена са единствено парите, докато при лидера парите са важна цел, но не са фикс идея. Лидерът има нужда да се докаже не само в материален аспект, но и в социален, тоест лидерът стои едно стъпало над бизнесмена в йерархията.

Надявам се да активни тази и тази теми и да се измисли нещо по въпроса.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Там също ги публикувам заради такива бедни души като теб, приятелю. Кой знае колко пъти не си тръгвал след неща, които искаш, колко пъти си си мълчал, вместо да опиташ и колко пъти си се отказвал да продължиш. Аз рано или късно ще направя това, за което съм писал тук. В живота е пълно с такива като теб, но вашите песимистични, хейтърски мнения никога няма да ме откажат.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Добре, ще чакам да споделиш когато това стане и най-вече какви са били резултатите :)
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Не се отклонявайте от темата с балкански заяждания, моля. Идеята на колегата е добра, търсят се съмишленици за тази кауза. Трябват реални действия, не ви ли писна да се мерите кой по- незнам си какво от другия, ама само в нета. В действителност никой не поема отговорност. Да видим на какво сте способни. Белите фигури са на ход - да видим българина има ли смелостта да моеме по този път.:wink:
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Това се прави всяка година от множество "Ротаракт" клубове в цялата страна:
http://rotaract-plovdiv.com/?page_id=31
https://www.metro.bg/press/archive-2014/rotarakt-kupi-dari
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1539939
https://www.youtube.com/watch?v=voTjxfiu8qo

Участвал съм и наистина се събират доста продукти, но задължително трябва в големи вериги иначе няма файда.
В МЕТРО често пазаруват хора с бизнеси, хотелиери, ресторантьори и те даряват големи количества.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

То бива простотия, ама това вече излезе от границите на ВСИЧКО!!!
Правено било - като вие сте толкова интересни можете да си откривате топлата вода всеки ден ако щете и да си разбутвате воподпровода в края на деня, за да има какво да откривате и на следващия ден! За да върши нещо работа не е необходимо да е ново, току що измислено и уникално - набийте си го в простите глави най-сетне!
Всяка една инициатива, всичко насирате - странно защо всички се пишете големите европейци и ПРЕДПРИЕМАЧИ...наистина странно. Явно държите някаква сергия за тоалетна хартия или просто си чешете езиците тук...не знам какъв е случаят. Може ли нещо хубаво да се нацапва тотално заради комплексите на някои, който очевидно стои на минимална работна заплата, яде сух хляб по цял ден, но има айфон шестица. Недейте да ми вадите разни ш_бани банкови извлечения или снимка на парите, които държите в чорапките, моля ви се, не ми обяснявайте колко сте богати - то се вижда. Вече много добре ми стана ясно каква сган се събира тук да троли по темите и да се правят на интересни..
Сори за спама - ако има нещо, с което мога да помогна като някой текст или сайт на кампанията, пишете лс

ПП: Не си правете труда да ми отговаряте, няма да го видя, нито да ви пиша - имам си работа и не мога да се занимавам с форумни пикльовци.
ПП2: Очаквам да ревете как ви обиждам, какъв съм идиот и мнения от типа "хахахаха"
ПП3: Чакам си червените репи
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

То бива простотия, ама това вече излезе от границите на ВСИЧКО!!!
Правено било - като вие сте толкова интересни можете да си откривате топлата вода всеки ден ако щете и да си разбутвате воподпровода в края на деня, за да има какво да откривате и на следващия ден! За да върши нещо работа не е необходимо да е ново, току що измислено и уникално - набийте си го в простите глави най-сетне!
Всяка една инициатива, всичко насирате - странно защо всички се пишете големите европейци и ПРЕДПРИЕМАЧИ...наистина странно. Явно държите някаква сергия за тоалетна хартия или просто си чешете езиците тук...не знам какъв е случаят. Може ли нещо хубаво да се нацапва тотално заради комплексите на някои, който очевидно стои на минимална работна заплата, яде сух хляб по цял ден, но има айфон шестица. Недейте да ми вадите разни ш_бани банкови извлечения или снимка на парите, които държите в чорапките, моля ви се, не ми обяснявайте колко сте богати - то се вижда. Вече много добре ми стана ясно каква сган се събира тук да троли по темите и да се правят на интересни..
Сори за спама - ако има нещо, с което мога да помогна като някой текст или сайт на кампанията, пишете лс

ПП: Не си правете труда да ми отговаряте, няма да го видя, нито да ви пиша - имам си работа и не мога да се занимавам с форумни пикльовци.
ПП2: Очаквам да ревете как ви обиждам, какъв съм идиот и мнения от типа "хахахаха"
ПП3: Чакам си червените репи

Да го запазя за поколенията.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Cross предполагам, че мнението ти е насочено към мен. Просто изказах мнение, че се прави, което трябва да те наведе на мисълта, че може да се партнира с различни клубове от страната, тъй като те така или иначе го правят. Този проект за Ротаракт е като традиция. В тоя форум колкото по-рядко се пише, толкова по-добре.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Организирането на благотворителна инициатива не е лесна работа и по нищо не се различава от стартирането на някакво бизнес начинание. Трябва да намериш някакъв начин по който да убедиш хората да се включат.
От време на време нашумява някаква благотворителна инициатива (такава която става "вирал"). Но в същото време има активни десетки/стотици други които не добиват такава популярност.

Това исках да кажа! Ако ще правиш нещо при което да събереш продукти за 100-200 лв. за да може после да казваш, че си "организирал" благотворителна инициатива по принцип ми се струва смешно.

Другото което казах - големи банки, магазини - едва ли ще се включат в инициативата на @xainov. Не е толкова елементарно колкото си мислите за PR-благотворителността. За да се включат в една такава инициатива, те трябва да са сигурни в успеха, а в случая той не е гарантиран. Или поне (както казах вече) идеята да е уникална.

То бива простотия, ама това вече излезе от границите на ВСИЧКО!!!
Правено било - като вие сте толкова интересни можете да си откривате топлата вода всеки ден ако щете и да си разбутвате воподпровода в края на деня, за да има какво да откривате и на следващия ден! За да върши нещо работа не е необходимо да е ново, току що измислено и уникално - набийте си го в простите глави най-сетне!
Всяка една инициатива, всичко насирате - странно защо всички се пишете големите европейци и ПРЕДПРИЕМАЧИ...наистина странно. Явно държите някаква сергия за тоалетна хартия или просто си чешете езиците тук...не знам какъв е случаят. Може ли нещо хубаво да се нацапва тотално заради комплексите на някои, който очевидно стои на минимална работна заплата, яде сух хляб по цял ден, но има айфон шестица. Недейте да ми вадите разни ш_бани банкови извлечения или снимка на парите, които държите в чорапките, моля ви се, не ми обяснявайте колко сте богати - то се вижда. Вече много добре ми стана ясно каква сган се събира тук да троли по темите и да се правят на интересни..
Сори за спама - ако има нещо, с което мога да помогна като някой текст или сайт на кампанията, пишете лс

ПП: Не си правете труда да ми отговаряте, няма да го видя, нито да ви пиша - имам си работа и не мога да се занимавам с форумни пикльовци.
ПП2: Очаквам да ревете как ви обиждам, какъв съм идиот и мнения от типа "хахахаха"
ПП3: Чакам си червените репи
 

Горе