Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Какво стана колега? Дорасли ли сме? :oops:
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Ми май не. Не ме приемат на сериозно. Което означава, не че ще спра да помагам до колкото мога нахората, които го заслужават, а че ще спрада агитирам други хора. Просто всеки като му кажеш: "купи някаква храна за бедните"и те гледа със злоба, все едно си му откраднал парите. Вярно е, че и ежедневието ни е пренаситено от боклуци, които само гледат как да използват жалостта на хората, за да ти вземат парите, но всеки си казва: "за какво да му давам" и "на мен кой дава", докато не ти се стовари на главата. Да не си мислите, че някой от хората, за които събираме пари със sms-и покрай бедствия, наводнения и прочие е бил голям благодетел. Не. Именно защото не са си мислели,че може да попаднат в подобна ситуация. Ама после, когато нашите париим помагат е добре, нали? Наводнение е отнесло къщата ти? А ти мислил ли си някогаза хората, които нямат дом? За малките деца, майките с малки деца, за бабите и дядовците, които са на улицата и при -20, и при +40? Май не, а?
Ето така стоят нещата за съжаление. Добрите хора в България явно сме самотници в инициативит, които правим. Но това пък никога не може да ни накара да спрем да ги правим.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Бихте ли дарили поне 1 хляб на такива хора, без оглед на пол, възраст, етническа или религиозна принадлежност?
Бих дарил, но на хора които го заслужават и които имат наистина нужда. С една дума, възрастта, етническата и религиозната принадлежност ще си кажат думата.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Това не е ли расизъм? Те и циганите са хора, макар, че наистина да срещнеш човек от тях е рядкост. Ако е здрав, прав мъж, и аз няма да му дам нищо. Явно просто не му се работи. А какво значение има религията?
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Ми май не. Не ме приемат на сериозно. Което означава, не че ще спра да помагам до колкото мога нахората, които го заслужават, а че ще спрада агитирам други хора. Просто всеки като му кажеш: "купи някаква храна за бедните"и те гледа със злоба, все едно си му откраднал парите. Вярно е, че и ежедневието ни е пренаситено от боклуци, които само гледат как да използват жалостта на хората, за да ти вземат парите, но всеки си казва: "за какво да му давам" и "на мен кой дава", докато не ти се стовари на главата. Да не си мислите, че някой от хората, за които събираме пари със sms-и покрай бедствия, наводнения и прочие е бил голям благодетел. Не. Именно защото не са си мислели,че може да попаднат в подобна ситуация. Ама после, когато нашите париим помагат е добре, нали? Наводнение е отнесло къщата ти? А ти мислил ли си някогаза хората, които нямат дом? За малките деца, майките с малки деца, за бабите и дядовците, които са на улицата и при -20, и при +40? Май не, а?
Ето така стоят нещата за съжаление. Добрите хора в България явно сме самотници в инициативит, които правим. Но това пък никога не може да ни накара да спрем да ги правим.

Нещата при нас стоят точно както по всички други нормални страни. Не си мисли, че тук сме паднали от небето.
Организацията на благотворителна инициатива не е проста работа. Както ти е известно, понякога има "вирал" благотворителни кампании - т.е. те по някакъв начин са успели да накарат простолюдието да ги последва. Доста други обаче не успяват. Точно по тази причина е трудно да направиш благотворителна кампания.
Дали благотворително или не, за да накараш човек да даде пари за нещо трябва да измислиш нещо уникално от което има нужда или да го трогне по някакъв начин (примерно бедствие или хубава жена е смъртноболна и т.н.).
Факт е, че бедни и гладни ще има винаги и твоята инициатива няма да промени това. Ето защо няма да има успех.
 
От: Дорасли ли сме да дарим 1 спокоен ден и 1 усмивка

Това не е ли расизъм? Те и циганите са хора, макар, че наистина да срещнеш човек от тях е рядкост. Ако е здрав, прав мъж, и аз няма да му дам нищо. Явно просто не му се работи. А какво значение има религията?
Всеки човек си има предпочитания. Аз харсвам определен тип хора, друг тип харесвам по-малко, а други не харесвам. Трябва ли задължително да харесвам всички? Та, ако трябва да избирам между българин в беда и друг в беда, ще избера българина. Ако е здрав и прав, пък и българин да е, пак ще се замисля преди да му дам. Просто не харесвам мързеливци/ Говорим за непознати хора. Когато държавата ми взима парите под формата на данъци, тя избира да ги даде на хора, които не харесвам (предимно). Върху това няма как да имам контрол. Когато аз давам обаче, просто контролирам процеса :)
 

Горе