Досието Буда

От: Досието Буда

Пример за white collar-a са всички източвания на компании без значение частни или д-вни и още доста разновидности имат .....

В Уикипедия има добро описание що е това white-collar crime. Общо взето повечето са неморални и има пострадал. Но има и някои други, за които се твърди, че са victimless crimes. Например много се спори за търговията с вътрешна информация и за търгуването след като имаш тази вътрешна информация.
 
От: Досието Буда

да инсайдръското се счита за victimless crime но както добре знаеш инсайдърите са пичовете с бели якички :)
 
От: Досието Буда

Защо оставам с впечатлението, че според много хора, да се съобщава на компетентните органи за извършвани престъпления (да бъдеш информатор) е нещо лошо?

Няма лошо да си информатор, когато го правиш добросъвестно.
А наш бойко просто е топил конкурентите, за да му се развива по-добре престъпният бизнес.
И не забравяйте, че точно когато той стана секретар на МВР , тогава се почна якия отстрел на конкуренти и неудобни бивши партньори.
 
От: Досието Буда

Колко други премиери в Европа се сещате дето да са имали тесни връзки с подземния свят, че да доносничат...

Ама така е като премиера ни е мутра.
 
От: Досието Буда

Ангела Меркел е била агент на ЩАЗИ?
 
От: Досието Буда

Много е съмнително това.

Но все пак Меркел не е в охранителния бизнес рамо с мафията... Не, че и тя е света вода ненапита, но в сравнение с Борисов е на светлинни години.
 
От: Досието Буда

И кво се оказа, излиза един хвърчащ лист с предложение заверено с един подпис и сензация, да но няма съгласие :lol:
 
От: Досието Буда

Аз не мога да разбера какъв е проблема в случая? Става въпрос за вербуване след 89-та, т.е. за служене на демократичната държава, а не на комунистическата. Понеже не ми е известно строят да се е сменил, защо Борисов трябва да се срамува от това свое минало?

п.п. Не го защитавам, просто ми се струва, че това е поредния бесепарски кьорфишек.

Проблемът както винаги никъде в медиите не казват какъв точно е, понеже толкова им е акълът. Изкарват факти без да ги разбират. Важното в случая е, че изобщо е бил поканен за доносник, защото такива предложения получават само хора, които участват или са участвали активно в мафията и организираната престъпност. Той ако нямаше нищо общо с наркотрафика и другите сериозни престъпления изобщо нямаше да получи покана. Там е истинският проблем. През годините изтекоха огромни количества информация за връзките на Б. Б. с мафията. Част от нея е потвърдена, друга част не е. Георги Стоев разказа подробно в книгите си за престъпното минало на Б. Б. и плати с живота си. Сега този документ е друго косвено доказателство за връзките му с мафията. За да си информатор по даден случай трябва да имаш информация, а с такава разполагаш само ако си нагазил с двата крака в л*йната. Там е истинският проблем. Мен или теб защо не ни правят информатори на ГДБОП? Защото нямаме нищо общо с мафията и няма какво полезно да им донасяме. В този ред на мисли, няма значение дали е дал съгласие или не. Самият факт, че е поканен е достатъчно красноречив.
 
От: Досието Буда

Абе, дори и да има съгласие не би трябвало да е проблем ако е съдействал в борбата срещу организираната престъпност. Това малко ми напомня на компромата за настоящия президент преди да го изберат. Искараха го виновен, че не искал да вземе подкуп.
Не, че харесвам партията на Бойко, но в случая не виждам какво толкова е станало. Единственото интересно в случая е това, че не избират случайни хора за информатори.
 
От: От: Досието Буда

Абе, дори и да има съгласие не би трябвало да е проблем ако е съдействал в борбата срещу организираната престъпност. Това малко ми напомня на компромата за настоящия президент преди да го изберат. Искараха го виновен, че не искал да вземе подкуп.
Не, че харесвам партията на Бойко, но в случая не виждам какво толкова е станало. Единственото интересно в случая е това, че не избират случайни хора за информатори.

Нещо пак вадиш лъжливи неща или по-точно ги манипулираш и накланяш в грешна посока. Плевнелийката, тоя мухльо и чехльо - не искаше да каже, кой е предлагал подкупа, помня какъв смях беше - Плевнелиев вика предлагаха ми, Цецу Тъпото вика не са му предлагали, после пък не знае, абе въобще мътна и кървава.


А за Буда - мен ме интересува ако е помагал на ЦСбоп - какви връзки е имал с престъпния свят, защото не е като бай Иван да е доносничел някъде, това е министър председателя ни бре, само за съмнения трябва да започне да говори. А той : - Не съм , после вика абе това са глупости, после че не знаел, после че нямало нищо лошо - ще става смешно.
 
От: Досието Буда

Не мислех да пиша вече в политически теми ама нейсе

Първо за Плевнелиев - Министърът на вътрешните работи заявява че са му искали подкуп - Това е престъпление - Но също така е престъпление че той не е сезирал съответните органи - Това е проблема - укрил е престъпление, а не че е отказал да даде подкупа (което също е доста съмнително защото в крайна сметка са му свършили работата). Да не говорим че всъщност се оказа че подкупа са му го искали общинските съветници от ГЕРБ.

Второ за мутрафона - Както и по нагоре се отбеляза не е важно дали е приел - Както и факта че е след 1989 не е оправдание, защото никой не доносничи щото му е хоби обикновено цената е да те покрият за нещо което си направил - Тоест сделка - Прокуратурата няма да ти повдига обвинение ти ще си портиш другарчетата - Никой не порти мафиотските си другарчета ако не са го барнали на тясно.
А за мутрафона се знае че през 1997 са го барнали за нелегално производство на цигари без бандерол - но случаят потъва фабриката ужким е развалена и машините са продадени в чужбина - релано просто е преместена в друга част на България.
Ето за такива малки жестове се става информатор и сега да се опитва да се прави на герой че е работил против мафията някак си нема как да стане - това е като Кевин Спейси дето разказваше на полицията за мафията в Обичайните заподозрени и чак накрая полицая се светна че всъщност Спейси е боса на мафията.
 
От: Досието Буда

Има една китайска поговорка - казват, че била любима на бившия им лидер.

Няма значение цвета на котката - важното е да лови мишки.


Та така - гледайте кой върши работа и кой не.


Доган му преведоха директно милион и половина в негова сметка.
Оня ден имаше скандал - един кмет на ДПС бил построил канализация за 5 милиона - ама само по документи.

Р. Овч. - мисля е ясен - яко в енергийни лайна замесен.
Предните министри от БСП почти всички бяха корумпирани - като почнеш от шефа на пътна агенция, министъра им на инфраструктурата, после оная социалната министърка - яко крадене беше.

Царя си върнал имотите.

Костов продал България без пари.


Въпросът е кой какво е свършил докато е управлявал и какво е направил и какво е останало след него - реформи нещо, строежи нещо.
 
От: Досието Буда

Тоя форум бил червен, чак сега го осъзнавам :clap:
Да, а Хитлер е още жив и се крие в Аржентина. Елвис е извънземен и не е умрял, а просто се е върнал обратно на родната планета. Форумът Сърченджинс пък е тайно прикритие на смърфовете, които живеят под земята навсякъде около нас, но се крият и затова не подозираме, че съществуват. И не на последно място, проектът Бг-Мама е на илюминатите, които чрез форума манипулират хората, за да ги подготвят за новия световен ред. :cry:
 
От: Досието Буда

Да, а Хитлер е още жив и се крие в Аржентина. Елвис е извънземен и не е умрял, а просто се е върнал обратно на родната планета. Форумът Сърченджинс пък е тайно прикритие на смърфовете, които живеят под земята навсякъде около нас, но се крият и затова не подозираме, че съществуват. И не на последно място, проектът Бг-Мама е на илюминатите, които чрез форума манипулират хората, за да ги подготвят за новия световен ред. :cry:

Изби рибата - изкефи ме максимално - жалко че не ми дава да ти дам репутация +
 
От: Досието Буда

Освен това става ясно, че Борисов е разработван като представител на силова групировка за предотвратяване и пресичане на престъпна дейност, а съвсем не е служил доблестно на МВР като информатор.
https://www.bivol.bg/buddah2.html


В свое медийно изявление по повод изнасяне на истината за агентурно досие "БУДА", Бойко Борисов заявил, че това била "пълна глупост" и зад това стояли Слави Бинев и "кръгът Банкя". По същия начин преди известно време Борисов заяви, че зад секретните грами на американските посланици, които Биволъ публикува по силата на договор за сътрудничество с Уикилийкс, стоял Станишев и БСП. По тази логика, излиза, че влиянието на Биволъ прогресивно нараства и разширява своя периметър. Утре очакваме да застанат зад нас също Кунева, Синята коалиция, а защо не и НФСБ и дори "мравките" в ГЕРБ.


https://www.bivol.bg/buddah-bivol.html
 
От: Досието Буда

Да, а Хитлер е още жив и се крие в Аржентина. Елвис е извънземен и не е умрял, а просто се е върнал обратно на родната планета. Форумът Сърченджинс пък е тайно прикритие на смърфовете, които живеят под земята навсякъде около нас, но се крият и затова не подозираме, че съществуват. И не на последно място, проектът Бг-Мама е на илюминатите, които чрез форума манипулират хората, за да ги подготвят за новия световен ред. :cry:

Явно съм забравил да добавя и остроумен :beer:
 
От: Досието Буда

Биволъ - “Това, което са направили, аз мога да ви го спретна на всичките, които стоите днес тук. Днес мога да разпоредя на службите да образуват подобни дела на всичките ви журналисти, на всички“, обърна се Борисов към журналистите.
 
От: Досието Буда

Биволъ - “Това, което са направили, аз мога да ви го спретна на всичките, които стоите днес тук. Днес мога да разпоредя на службите да образуват подобни дела на всичките ви журналисти, на всички“, обърна се Борисов към журналистите.

Така е спор няма.

Има само една малка подробност че по времето когато това е станало Мутрафона не е бил кой знае колко известен така че да му правят такава постановка - Бил си е обикновена мутра която са я хванали в издънка и са я принудили да донася за другарчетата си.

Самият факт че водещите му офицери са все по върховете на МВР също е доста показателно.

Така че за всеки може да се направи такова нещо - проблема е че не за всеки ще хване декиш както за него.
 

Горе