Доставка с отстъпка чрез Еконт- от къде?

За отстъпки ползвам платформата на аукцион.
Много е добра и лесна според мен. Лично аз имам онлайн магазин и наистина е глупаво от страна на еконт да не ми дава добри отстъпки при положение, че имам 200 + пратки нагоре на месец и ми дава нормалните си цени на база не знам си какво. Обеснил съм 1000 пъти пробвайте не губите нищо от мен, в крайна сметка Рапидо ми дават цена врата-врата с разлика лев за разл. КГ сравнена с ЕКОНТ офис офис.......
 
Привет. :)

В bazar.bg спряха реалното изплащане на суми (тихомълком, от днес за вчера) и малко се обезсмисля подготовката на пратки през тяхната система (даже го вземем лично, щото имах да вземам и не искам да им помагам финансово повече! :).

Някакви други алтернативи освен olx и bazar?

Друг въпрос: Колко е минимума пратки месечно, за да ти предложат директна отстъпка от Еконт? (пробвах по телефона да получа информация директно от тях, но не ме вземат на сериозно и чакам от умрял писмо :D )

(п.п. Моля да ме извините ако темата не е за тук и при необходимост да бъде преместена.)
В Еконт искат месечно 500 пратки, за да ползваш отстъпките им.
 
И колко е отстъпката, ако надвишаваш 500 пратки и каква е цената офис-офис?
 
Последно редактирано:
В Еконт искат месечно 500 пратки, за да ползваш отстъпките им.
Искат над 500лв от пратки (само транспортните услуги без НП) за отстъпка 9%, а не 500 пратки. На 500 пратки (офис-офис) отстъпката, която вероятно ще предложат ще е 15%.
 
Има куриери, които предлагат врата-врата за същите пари, като офис-офис на Еконт! Без оскъпяване за малките населени места и почивни дни ... Да им пикая на кирливите 10%!
 
  • Like
Реакции: KA7
Има куриери, които предлагат врата-врата за същите пари, като офис-офис на Еконт! Без оскъпяване за малките населени места и почивни дни ... Да им пикая на кирливите 10%!
Тези куриери ги има само в приказките на маса. Нито Спиди, нито Рапидо, ИнТайм, Лео и прочие имитации на куриери дават добри цени. Не одобрявам политиката на Еконт, но за момента са най-най.
 
Има куриери, които предлагат врата-врата за същите пари, като офис-офис на Еконт! Без оскъпяване за малките населени места и почивни дни ... Да им пикая на кирливите 10%!
Подкрепям казаното , Рапидо , Лео , Европът и още няколко влизат в тази категория , и доставят на следващият ден .Затова Еконт ползвам само офис - офис , за пратки адрес - адрес друг куриер .
 
Рапидо врата-врата е 36ст. по-скъпо от офис-офис не Еконт с отстъпка 10%. за пратки до 1кг. + 1.2% от наложения платеж. Всеки може да си направи сметката. Мисля, че когато култивираме клиента да си стои в къщи и да му доставят пратките на крака, тези цени може да паднат още малко.
 
  • Like
Реакции: KA7
Рапидо врата-врата е 36ст. по-скъпо от офис-офис не Еконт с отстъпка 10%. за пратки до 1кг. + 1.2% от наложения платеж. Всеки може да си направи сметката. Мисля, че когато култивираме клиента да си стои в къщи и да му доставят пратките на крака, тези цени може да паднат още малко.
За момента 3.90лв е най-ниската цена врата-врата и то без изисквания като тези на Еконт.Тази тарифа позволява опция безплатна доставка до адрес на клиента и дава огромно предимство пред конкуренцията.
 
В петък получих пратки от Рапидо и Лео сътоветно 7 лв и 11.47лв врата-врата
 
А аз оферта за договор с посочените по-горе цени ...

Така както ги виждам нещата, ще пратя частично Еконт в историята (тъй като вечно ще има някой желаещ да ги ползва), ще отмъстя на базар за завлечените, неизплатени пари и няма да трупам пари в сметката на olx, които малко или много са конкуренция на всеки бизнес.
Кеф ;)
 
За момента 3.90лв е най-ниската цена врата-врата и то без изисквания като тези на Еконт.Тази тарифа позволява опция безплатна доставка до адрес на клиента и дава огромно предимство пред конкуренцията.
Аз като клиент - тия малките 'куриерски фирми' освен да ви съсипят бизнеса друго няма да направят.
Напълно неадекватни, не спазват срокове, не могат да се ориентират в малки населени места, оператора е една лелка която нищо никога не знае, лъжат че са идвали до адреса и тн
 
С Еконт за сметка на това никога няма проблеми!
Миналата седмица просто забравили да изпратят подготвената от мен пратка и за карък беше спешна. Обяснение: "Имахме много работа и забравихме да я изпратим". Да коментирам ли, че искаха да им описвам всяка торбичка и какви ли още не простотии. @Sky, като клиент колко сгрешени поръчки точно си имал от тези "малките" фирми ... Тук хората споделят личен опит, а ти хипотези! От всичките ми 12 мнения в този форум ти си бил контра на половината и то без нито един действителен аргумент. Нека всеки избира как да си върти бизнеса, а и ако предположим, че си прав нищо не пречи да продължа да си пиля нервите с големите в бранша, които никога не грешат ...
ПС рапидо не са ли на speedy? Колко по-големи трябва да избера?
 
С Еконт за сметка на това никога няма проблеми!
Миналата седмица просто забравили да изпратят подготвената от мен пратка и за карък беше спешна. Обяснение: "Имахме много работа и забравихме да я изпратим". Да коментирам ли, че искаха да им описвам всяка торбичка и какви ли още не простотии. @Sky, като клиент колко сгрешени поръчки точно си имал от тези "малките" фирми ... Тук хората споделят личен опит, а ти хипотези! От всичките ми 12 мнения в този форум ти си бил контра на половината и то без нито един действителен аргумент. Нека всеки избира как да си върти бизнеса, а и ако предположим, че си прав нищо не пречи да продължа да си пиля нервите с големите в бранша, които никога не грешат ...
ПС рапидо не са ли на speedy? Колко по-големи трябва да избера?
20+ и вече няма ли еконт доставка - друг магазин. последния случай - 2 дни подред лъже, че ме е чакал на 'трафопоста' щот не може да се оправи с gps-a. А адреса се намира идеално дори и през гугъл мапс.
леоекспрес = ела на центъра щото ми е по лесно. Единствено спиди и еконт ако не знаят или не могат да се ориентират питат как а не ела еди си къде.
 
В петък получих пратки от Рапидо и Лео сътоветно 7 лв и 11.47лв врата-врата
Изпращача не е имал договор с куриера.
Аз като клиент - тия малките 'куриерски фирми' освен да ви съсипят бизнеса друго няма да направят.
Напълно неадекватни, не спазват срокове, не могат да се ориентират в малки населени места, оператора е една лелка която нищо никога не знае, лъжат че са идвали до адреса и тн
Е да има и такива проблеми с малките куриери , но се случват рядко.Проблема е че повечето пратки които превишават обем или са с повече килограми с тарифата на Еконт минус 10 % отстъпка оскъпяват зверски цената на продукта.Винаги предупреждавам клиента за куриера , казвам цената на Еконт и на Другия куриер и клиента сам решанва.
 
И аз като клиент съм имала интереси случки с малките куриерски фирми- три дни не мърдам от адреса и чакам пратка, те видиш ли и трите дни регистрирали посещение и не ме откриват. Друг път ми звънят, че са на адреса да сляза да си взема нещата- тъй ама куриерът се оказва не пред да речем 139, а пред 193 блок и вече нямал време да дойда на коректния адрес. Не искам това да е практика и с моите клиенти и да ми се обаждат разочаровани. Другото е, че на 100 клиента 90 питат- "Изпращате ли с Еконт".
От две фирми са ми предлагали договори за куриерски услуги- само, като съвет да кажа на тези, които ще се насочат към малки куриерски фирми: четете добре договора! Цената в таблицата за куриерска такса е една, от там насетне имате цена на пликове, месечно преизчисляване на такса гориво, такса наложен платеж, такса превод по банка или в брой и т.н. безброй подробности. Отделно не всички са лицензирани пощенски оператори, което касае работещите без касов апарат.
Не защитавам монопола в никакъв случай, но качеството на услугата за доставка е супер важно в онлайн търговията.
 
Имайте предвид че избора на куриер зависи от продуктите които предлагате.Например всички големи онлайн книжарници доставят само с Рапидо и Спиди .Това са големи фирми и изпращат хиляди пратки на ден и няма никакви проблеми.Там никой няма да ви достави офис - офис на Еконт .Кои ще си поръча книга за 10-15лв с доставка 8 лв .Дори Емаг използват Евро Път и Рапидо .
 

Горе