Доставки от Китай

От: Доставки от Китай

Сигурно повечето от вас знаят, че ако пратка примерно от Китай струва над US $45 заедно с транспорта подлежи на минаване през митница и плащане на ДДС.
Както и 20 лв на митническата агенция за услугата по оформянето на документите за вноса. Китайчетата много често пишат че стоката е gift или че струва US $10 и няма проблеми. Но понякога правят и нещо, което вместо да изпише вежди - избожда очи. Платил си 20-тина долара за някаква сравнително евтина транспортна услуга, примерно с Hong Kong air parcel и знаеш, че по рано от 1 месец пакета едва ли ще е тук. Но китайчето е успяло да групира твоята стока с други и я праща с DHL без да иска повече пари за това, нито да те предупреди за този "бонус". Стоката е тук за 7-10 дни, но с DHL ли е - гарантирано ще мине през митница ако стоката + транспорта (US $20) общо надхвърлят US $45. Идвала ми е поръчка с EMS надхвърляща този праг от 45 долара, но съм плащал ДДС-то направо в пощата, без разтакаване по митници и агенции и банки. Обаче с DHL ли е - пригответе си половин свободен ден за ходене по мъките. А с всички останали спедиторски фирми нещата минават между капките и няма ДДС, няма нищо.

И аз все с такова впечатление оставам, че тези които са с DHL минават задължително през митница, че и съм чувал да им нашиват мито за стоки, които реално не се облагат ..
 
От: Доставки от Китай

И аз сефте се "минавам" през DHL, тъй като офертата имаше само такъв вид доставка и уж безплатна, но са я писали като 30$ вместо 20$. Съответно трябвало да мине през митница, а за да ми я доставят до града ще трябва да платя 12 лв., но и не се знае още колко, тъй като не съм запознат напълно със ситуацията. Не разбрах само що ме разпитваха за фактура, но ще разбера тия дни.
 
От: Доставки от Китай

Пратките си ги поръчах на 6-ти януари.. дойдоха преди 2 дни.. доволен съм :) 2 седмици - даже бих казал доста бързо.
 
От: Доставки от Китай

С каква доставка ги поръчва, на каква цена и не на последно какви стоки ..
 
От: Доставки от Китай

С каква доставка ги поръчва, на каква цена и не на последно какви стоки ..

През Amazon от китайски доставчик , дребни суми.. 7-8$ , дрехи.
 
От: Доставки от Китай

И аз все с такова впечатление оставам, че тези които са с DHL минават задължително през митница, че и съм чувал да им нашиват мито за стоки, които реално не се облагат ..

Аз пък без да съм "чувал" ти казвам от опит - не е така.
 
От: Доставки от Китай

lqllqlq да те питам вече редовно си ползвам DHL аз и досега съм доволен в смисъл винаги плащам мито и ДДС и всичко, но в повечето случаи ми пестят време. Та дал съм им пълномощно и уж постоянно eori и няма проблем попринцип, но не знам къде съм чел или видял или може и само да ми се струва, че на всеки 3 месеца това eori трябва да се подновява, така ли е или се бъркам? Че да знам, ако е така предварително да направя ново, а не като ми дойдат нещата и да кажат, че не може да мине без да го подновя :D
Иначе хората попринцип са много коректи и работят бързо , е понякога недовиждат някои неща по фактурите и се обаждат , но като документите са ок, няма никакви проблеми.
 
От: Доставки от Китай

lqllqlq да те питам вече редовно си ползвам DHL аз и досега съм доволен в смисъл винаги плащам мито и ДДС и всичко, но в повечето случаи ми пестят време. Та дал съм им пълномощно и уж постоянно eori и няма проблем попринцип, но не знам къде съм чел или видял или може и само да ми се струва, че на всеки 3 месеца това eori трябва да се подновява, така ли е или се бъркам? Че да знам, ако е така предварително да направя ново, а не като ми дойдат нещата и да кажат, че не може да мине без да го подновя :D
Иначе хората попринцип са много коректи и работят бързо , е понякога недовиждат някои неща по фактурите и се обаждат , но като документите са ок, няма никакви проблеми.

Еори код съм вадил преди повече от 18 месеца когато правих 1вия по-сериозен внос. От тогава работя с него, не ми се е налагало да сменям, не съм чувал да трябва. До колкото знам не трябва, тъй като е нещо като ЕИК-то, тоест ИД номер за внос и няма логика да го вадиш постоянно.
 
От: Доставки от Китай

Еее супер е това, мен ме съмняваше, защото като го вадиш нали прилагаш едно удостоверение за търговското дружество, което си го вадиш от Агенцията по вписванията там, че нямаш задължения и си регистриран нали съответно и си мислих, че заради него може да ни карат да правим ново EORI. Ама така е екстра ще си карам с това значи. Те в началото ми се обаждаха от DHL сега вече само ми пишат на мейла да им пратя фактура, описание и платежно и се справят бързичко.
 
От: Доставки от Китай

И аз сефте се "минавам" през DHL, тъй като офертата имаше само такъв вид доставка и уж безплатна, но са я писали като 30$ вместо 20$. Съответно трябвало да мине през митница, а за да ми я доставят до града ще трябва да платя 12 лв., но и не се знае още колко, тъй като не съм запознат напълно със ситуацията. Не разбрах само що ме разпитваха за фактура, но ще разбера тия дни.

Крейзи ти от Гоце Делчев ли си?
 
От: Доставки от Китай

И аз сефте се "минавам" през DHL, тъй като офертата имаше само такъв вид доставка и уж безплатна, но са я писали като 30$ вместо 20$. Съответно трябвало да мине през митница, а за да ми я доставят до града ще трябва да платя 12 лв., но и не се знае още колко, тъй като не съм запознат напълно със ситуацията. Не разбрах само що ме разпитваха за фактура, но ще разбера тия дни.

Разпитват, защото щом си над 30лв през DHL минаваш митница, за там трябва фактура+Еори код+ извлечение за плащане. DHL могат да ти освободят - прави им се пълномощно да те представляват пред митници. Ако изразиш желaние те могат също да платят мита, такси и ДДС вместо теб до стойност на мито и ДДС 1000лв, а ти превеждаш сумата към DHL.

Интересен е момента с 12те лева. Най-вероятно е за транзит на стоката, тъй като склада им е в Пловдив, но това могат да ти кажат те.
 
От: Доставки от Китай

От 1.01.2014 според новия регламент на ЕС за марките и географски означения, всички пратки от Китай минават ЗАДЪЛЖИТЕЛНО физически контрол в митницата.
 
От: Доставки от Китай

Това би трябвало да означава че дори да си си купил оригинална Нокиа от Китай вероятно ще ти я конфискуват
 
От: Доставки от Китай

От 1.01.2014 според новия регламент на ЕС за марките и географски означения, всички пратки от Китай минават ЗАДЪЛЖИТЕЛНО физически контрол в митницата.

От началото на този месец съм получил над 10 пратки и то само известни марки(samsung, iphone, casio, rolex) и нямам спряна пратка на митница. Дори сега направих отново проверка и установих, че още 3 пратки са дошли в моя град, без да отидат на митница. Най-вероятно закона ще се прилага само за определен вид стоки.
 
От: Доставки от Китай

Или нямат физическата възможност или още не спазват разпоредбите

Вчера пък гледам в Амазон.сом цените на протеина и креатина доста по ниски от Амазон.ко.ук - Поръчах си за 100 долара и на финала на плащането - Сори ама не можем да ви шипнеме до УК

Незнам дали е нещо ново ама все си мисля че преди нямаше проблем да се поръчва от сом
 
От: Доставки от Китай

Веднъж едната пратка се забави с 3 седмици,писах на търговеца,че я няма,той ми върна парите и след още 2 седмици тя дойде ...е изгоря с 10 долара,не го жалете :)
 
От: Доставки от Китай

А ти забогатя с 10 долара - купи си къща и два апартамента и си подсигури старините ???
 
От: Доставки от Китай

Веднъж едната пратка се забави с 3 седмици,писах на търговеца,че я няма,той ми върна парите и след още 2 седмици тя дойде ...е изгоря с 10 долара,не го жалете :)

:mad: :mad: :mad:

Аз на скоро имах подобна случка с ebay - пратката я нямаше повече от месец, търговеца ми върна парите и дори бях забравил, докато не дойде почти на 2рият месец. Писах си на продавача да пусне пак искане за плащане и му платих...

А ти забогатя с 10 долара - купи си къща и два апартамента и си подсигури старините ???

Мен даже познат искаше да ме "открехне на далавера" да си поръчваш, а после да твърдиш, че не си получил и "колко яка схема" е това да си пазаруваш за без пари... Леко тъпо ама не е като да е изненада...
 
От: Доставки от Китай

Ляля в БГ това все още не е масова практика - Дали щото сме по честни дали щото почти не се плаща с карти и Пейпал - В УК това си е направо епидемия
 

Горе