До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Green Bars

Well-Known Member
Направо се изприщвам като дойде време да взема .бг домейн за някой клиент.
Абе тая процедура по регистрация е от миналия век !

Тия от регистъра няма ли най сетне да се модернизират и да почнат да продават домейните както другите, без една камара бюрократични простотии!
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Те за тия пари поне един DNS хостинг да предлагаха, а на теб процедурата ти била сложна :)
 
Е като могат да те мотаят и да ти искат толкова пари - защо да не го правят? Нямат стимул да се променят.
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Онзи ден се позачетох как става регистрирането на тея домейни. Чак се надявам да не ми се налага да регистрирам .бг
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Не знам за .бг, но купих .gr и .ro като само писах на съпорта, че ми трябва фактура с 0% ДДС, пратих ДДС номер, платих и така...С гърците имах повече въртели защото нещо им се беше скапал чекаут-а, но като процедура за сходен домейн все едно купуваш .com. Фактора цена не е за подминаване: северните съседи на 8 евро на година, византийците 20 евро за 2 години...Нищо общо с тук!
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Кофти е, особено ако си в провинцията. На мен няколко пъти ми се е налагало да ходя до София само с тази цел да диря офис къде да си регистрирам бг домейн, а един път разкарвах и приятел да ми го регистрира. Не знаам какъв точно е смисъла от тази процедура и къде другаде е така, но съм регистрирал и други различни национални домейни по стандартния си начин, а бг-тата освен че са много скъпи, ти искат и подписи. Вместо да се стимулира IT сферата, те гледат как да печелят десетократно и да те мотаят.
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Проблема е че няма конкуренция. Ако и друг регистър предлагаше .бг домейни, тези мърди щяха или да се модернизират или да фалират.
Ама сега са монопол и само паразитират.
 
Re: От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Проблема е че няма конкуренция. Ако и друг регистър предлагаше .бг домейни, тези мърди щяха или да се модернизират или да фалират.
Ама сега са монопол и само паразитират.

Да, тия и още някоя друга такава изплувала от соца фирма връщат развиващата се IT сфера в БГ с години назад. :)
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Аз мисля, че има малък напредък, в смисъл ,че допуснаха т.н. дилъри , като суперхостинг (хост.бг ...) , които аз ползвам . В крайна сметка за разлика от преди години, сега с електронен подпис няма нужда да се разкарваш, при иначе "приятни и любезни" каки в малкото им соц. офисче :) Пълно с 2-ма сътрудника и 2-ма ИНЖЕНЕРИ :)
 
Да, доста е епично като отиваш на място да плащаш. Голям фейл е да влезеш в офиса, където само няма портрет на Тато. :) Говоря за софийския офис. Влиза се като звъннеш от долу, една солидна врата. До преди известно време и мониторите бяха ония аквариуми. :) Мен ме дразни факта, че някой си мисли, че така е супер и си кара все така. ;) После що има domain-bg.com. :) Че и цените са абсурдно високи.
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Кофти е, особено ако си в провинцията.

...от страната, баце, от страната.... :)
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Добре де какъв е проблема и друга фирма да се вреди?
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Пробвай да вземаш от хостинг провайдерите. Там процедурите са една идея по-простички и отделно цените са малко по-тънки и даже предлагат някакви варианти за "защита". Баси смешката с тази защита.
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Отговорът е един- МОНОПОЛ! Чудя се как някой не е сезирал антимонополната комисия. Ако трябва да се сезират и Брюкселските зелки... знам ли...
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Как да не е сложна,
къде другаде физическо лице трябва примерно да заверява пред нотариус заявка за регистрация примерно.
Или ако се закупува от фирма да се подписва и подпечатва документа и да се праща по куриер

И говоря за изисквания на Суперхостинг, които са олекотени спрямо регистъра.

Наистина трябва да се прекрати тоя монопол и тия допотопни комуняги да отидат в канала на историята.
 
От: До кога регистрацията на .bg ще е толкова сложна

Специално при Хост.бг се прави 1 път пълномощно и после ако искаш регистрирай 100 домейна, нямаш никакви грижи, те си поемат всичко. Само първият път е малко разкарване, но после си е като всеки друг домейн ;)
 

Горе