Дропнат домейн

Mimkis

Active Member
В последно време за заглеждам в дропнати домейни с що-годе приличен pagerank. Бях си харесал един с PR4, ето този
Код:
http://www.cekpr.com/doenga.com
обаче нещо не ми хареса това "Cannot check validity PR at this time, Please check manually"(вижда се след като отворите линка). Докато се наканя да го регна и ме изпревариха, та въпросът ми е кой от двамата се набута? Аз че не го регистрирах или онзи, който го регистрира :)

Интересно ми е колко време си пази PR подобен сайт и има ли "далавера", ако му сложа някакво съдържание, и пусна да продавам линкове докато е със силен PR?
 
Последно редактирано:
От: Дропнат домейн

Гледам, че никой не ми е отговорил, предполагам защото я качих късно снощи, та вдигам леко темата, дано някой запознат й хвърли едно око и отговори :)
 
От: Дропнат домейн

ако няма линкове или са малко - то скоро/при следващия пр ъпдейт - пр-а ще падне
 
От: Дропнат домейн

Първата стъпка, за да се увериш дали даден домейн е с истинкси или фейк PR e да напишеш в гоогле:

Код:
info:donega.com

В случая не излиза никакъв резултат. Бих казал, че PR-а не е истинкси. Ако излиза резултат, то трябва да е точно с домейна, който проверяваш, примерно:

Код:
info:predpriemach.com

След това, разбира се, може да разгледаш и беклинковете и историята на сайта, ако има такава, на archive.org.
 
От: От: Дропнат домейн

Първата стъпка, за да се увериш дали даден домейн е с истинкси или фейк PR e да напишеш в гоогле:

Код:
info:donega.com

В случая не излиза никакъв резултат. Бих казал, че PR-а не е истинкси. Ако излиза резултат, то трябва да е точно с домейна, който проверяваш, примерно:

Код:
info:predpriemach.com

След това, разбира се, може да разгледаш и беклинковете и историята на сайта, ако има такава, на archive.org.

То нещата от снощи се промениха много. В момента PR му е N/A(снапшота му от снощи можеш да видиш тук http://www.cekpr.com/doenga.com), снощи даваше информация за info:donega.com, че е ок, но за info:www.donega.com нямаше никой. Ще го наблюдавам известно време и ще си правя изводите ...

И все пак заслужава ли си да се дебнат подобни домейни, които са с повечко беклинкове и приличен PR, като най-важното в случая е дали ще си върнат PR-а след време?
 
От: Дропнат домейн

Според мен, за да запази или върне ПР-а трябва веднага да му сложиш някакво съдържание и да разгледаш за входящи ликове към несъществуваши вече вътрешни страници, съответно да редиректнеш тези вътрешни страници (301) към индекса.
 

Горе