Дублирани meta описания

venci

Active Member
Проблем ли са Дублираните meta описания, имам един блог на Wordpress в които категориите имат по няколко страници, но съм въвел meta описание на всяка категория и сега гледам в webmasters tools ми излизат в предложения за HTML че се повтарят мета описанията , то заглавията са различни примерно вицове, вицове - страница 1, вицове - страница 2 но на всички страници описанията са еднакви.
 
Да, не е добре. Поне не мисля, че се възприема добре да "задаваш" на Google едни и същи мета описания на всяка страница. Това му говори за дублиране, нищо, че контента по-надолу е уникален. Смени и тях, щом е изпищяло, значи има защо. А и по пътя на логиката не може едно и също описание да бъде на всяка страница, нищо, че говорим за категории, при които няма кой знае каква разлика ако е Вицове 1 и Вицове 2. Все нещо уникално може да се измисли друго. ;) Моя съвет е сменяй и разнообразявай. Ще повиши малко повече % на добро SEO. ;)
 
Хубаво е да са различни, но според мен няма да има проблем. Който е в час, Гугъл ясно заявиха миналата година, че вече не придават никаква стойност на мета данните.
 
Така е, но силен акцент се даде на мета кл. думи. За описанията леко намекнаха, но аз лично винаги си ги оправям - все си мисля, че с тях насочваш и за какво иде реч на страницата. За думите - там е божа работа, за това и вече все по-рядко си играя да ги нагласям на всяка страница различни. ;)
 
От: Дублирани meta описания

Аз не съм забелязал да има проблем като са с еднакви мета данни. Щом ти е на wordpress сайта може да си сложиш плъгин да ти ги генерира автоматично за всяка страница.:)
 
От: Дублирани meta описания

Освен чрез плъгин, как мога да сменя описанието на една категория, но на различните нейни страници
Пример: категория: Вицове
Вицове - страница 1 / с описание: интересни вицове и т.н
категория: Вицове
Вицове - страница 2 / с описание: забавни и оригинални вицове за блондинки и т.н

И още един въпрос, ако му задам автоматично да си ги прави чрез плъгин, не е ли лошо постоянно да се сменя описанието, защото според мен то ще се сменя като добавям нови статии и плъгина ще пренаписва описанието според съдържанието на дадената страницата пример с първа страница от категория там винаги са нови статиите
 
Non stop сменяне на описание не е много ОК също. Една умна идея бях захапал и все нея си я ползвам за създаване на мета описания. Хващам прочитам целят текст от страницата и с 1-2 изречения, както ги иска и Google, представям сбита информация какво може да се очаква на страницата. Естествено, гледам да включа и някоя дума кл. дума (2 или 3). Аз така го правя. Но е важно описанието, ако излиза добре под тайтъла, да накара потребителя да се зачете и се прави както за оптимизиране, така и за конверсия. Наспамените истории отдавана не вървят. Такива като:

Тук можете да намерите вицове, смешни вицове, политически вицове.... и така до безкрай или до края на ограничението за описание.

Описания като:
Вижте едни от най-забавните вицове, които ще ви превърнат в душата на компанията, всеки път когато ....
Това е много по-кликаемо, според мен.
 

Горе