Дължи ли се данък при продажба на сайт?

От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Договора с фирма или физическо лице? По съответния закон .
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

... с фирма.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Здравейте. Случайно търсейки подобна тема попаднах на тази. Тук има ли някаква яснота вече.
При положение, че има договор за покупко-продажба как стоят нещата ?

Аз говорих със счетоводител и адвокат спец по доходи в интернет

Казах им че нямам никакви договори за парите получени по интернет и данъчните не могат да ги докажат, отговора беше:

НЕ ТЕ ТРЯБВА ДА ДОКАЖАТ ОТ КЪДЕ СА ПАРИТЕ А ТИ И ЧЕ Е МНОГО ВАЖНО НА КОЙ ДАНЪЧЕН ЩЕ ПОПАДНЕШ

Не го ли направиш 500 лева глоба за неподадена декларация плюс 1.7%(или 1.8%май беше) месечна лихва-около 20% годишно за срока в който не си плащал

Налагат ти акт и имаш 14 дневен срок да обжалваш след което ако не платиш ти блокират сметките независимо дали дължиш 500 или 50 000 лева

Каза още че данъчните гонят до 7 години, след това може да съм спокоен за парите

Блогърите още не били ги подгонили но в тази криза през есента не се знаело кой идиот какво ще реши така че да отделям поне по 10% от печалбата настрана

PS

Лично аз ще си декларирам парите като доход от чужбина и ще платя 10% данък, ако искат пълни осигуровки ще се видим в съда
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Всъщност аз все още не разбирам дали дължа данък в конкретния случай, както оставам с впечатление - вероятно да.
И в този случай къде се декларират, в какъв срок, какви документи трябва да подготвя и къде да ги занеса?
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Chiliev, щом си фирма счетоводството ще ги оправят документите от продажбата.
Ако имаш да декларираш облагаеми доходи като физ.лице тогава догодина с годишната данъчна декларация.

Аз говорих със счетоводител и адвокат спец по доходи в интернет

Каза още че данъчните гонят до 7 години, след това може да съм спокоен за парите

Мислех, че за пари давността е 5 години. Ако е вярно горното значи при данъчните пак изключение някакво ...
не е седем, пет или десет години е - http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2991&sectionid=31&id=0001401
 
Последно редактирано:
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

5 години са естествено (ако няма прекъсване). Счетоводителите и адвокатите на фюрероманиака са абстрактна величина, която плава между ушите му по време на пристъпи.

Иначе по темата - за по-лесно данъчните се ръководят от едно основно правило - ако някой отчита разходи, то друг би трябвало да отчете тези разходи като приходи.
 
От: От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

5 години са естествено (ако няма прекъсване). Счетоводителите и адвокатите на фюрероманиака са абстрактна величина, която плава между ушите му по време на пристъпи.

Айде не почвайте пак, чe за убийство давност няма :)
 
От: От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Айде не почвайте пак, чe за убийство давност няма :)

30 години е, доколкото си спомням от лекциите :)

P.S. макар че в чл. 80 и 81 от НК пише 20 години.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

30 години е, доколкото си спомням от лекциите :)

P.S. макар че в чл. 80 и 81 от НК пише 20 години.

Значи съм била в заблуда от криминалетата и филмите :)
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Ако имаш да декларираш облагаеми доходи като физ.лице тогава догодина с годишната данъчна декларация.
Така... малко по малко се събира нужната информация. Съжелявам, че съм ви оставил в заблуждение - не съм фирма, физ лице съм, а купувача е фирма.

Така оказва се че:
- трябва да декларирам доход - ок
- трябва догодина да пусна данъчна декларация (кога догодина, от къде се взема тази декларация и къде се подава)?
- колко ще трябва да платя ?

благодаря предвареително.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

В тази държава върху всичко се държи данък
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

По скоро, в тази държава всеки по всяко време може да ти каже, че дължиш нещо.
Иди обеснявай, че нямаш сестра.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Ей, Андрешковци , заради вас пенсионерите нямат пенсии , а децата детски градини .............

Не е заради Андрешко, а бирника е виновен.Все на бедния Андрешко разчита да напълни хазната, а че големите корпорации все на загуба работят не го интересува.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Пенсионерите нямат високи пенсии, защото населението застарява. Това е основната причина. Другата причина е, че държавата харчи парите неефективно. И принуждава хората да губят ценни ресурси - вместо да правят нещо продуктивно, в резултат на което да реализират повече печалба и да плащат повече данъци, те се занимават с глупостите, сътворени от законодателите.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

И основната причина е изцяло сбърканата социална политика, която подпомага една определена част от населението безвъзмездно!
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Искам да се включа по темата и да питам, ако продавам сайт за примерно 100 000 лв, ще трябва ли след сделката да се регистрирам по ДДС като физическо лице, или само ще съм задължен на 10% данък, или да мина сделката през фирма като и там пак не ми ясно каква е схемата и колко ще ми е тъпия данък?
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

Да трябва да се регистрираш по ДДС. Но мисля, че за сделката ДДС няма да плащаш защото тя фактически става преди ти да си се регистрирал по ДДС. Ще трябва да плащаш ДДС за последващи сделки.
Провери казуса с счетоводител за всеки случаи да няма някакви други проблеми.
 
От: Дължи ли се данък при продажба на сайт?

е да задължително, стига да стигне то там ама събота вечерта нямаше как да питам, та реших да се допитам до колегите
 

Горе