Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Ти си слабоумен син боклук. И за разлика от тебе, аз не съм комуноид, а съм националист.

Фабриката няколко пъти е била пред затваряне. Има няколко взрива, десетки сигнали и подписки от местни жители. Само, че масончето си ПЛАЩА и не го барат. И хората нямат избор, щото няма друга работа в района. За това и бачкат за по 250 лв. с риск за живота, щото имат да гледат семейства. И шибаната държава я няма, за да контролира. Нали уж нямало нужда от контрол, а? Нали уж всичко в частни ръце се стопанисвало по-добре? Кура ми Янко.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Гадният американски капиталист (империалист) какво е направил за работниците си.


Firestone Did What Governments Have Not: Stopped Ebola In Its Tracks


Накратко за който го мързи да чете. Чували сте за Firestone, че правят гуми. Може и да не знаете, че са американци. Обаче знаете, че за гумите трябва каучук - много каучук. Е въпросните Firestone имат голяма плантация в Либерия, където за тях работят около 8500 човека и заедно със семействата и поддържащия бизнес това прави градче около 80 000 народ. А може би покрай Еболата сте чули че Либерия е една от най-засегнатите държави.

Firestone като за първи път са се сблъскали с Ебола, са взели всички мерки - направили са специална клиника на Ебола. Там са поставяли под карантина заболелите. Успели са да запазят персонала и семействата им здрави. И сега в клиниката лекуват хора от околните градове и села.

Накратко заглавието на статията казва, че Firestone са направили това, което правителствата не са могли - спрели са Ебола, на територията за която те отговарят (в случая плантацията им за каучук и персонала работещ там).
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Ти си слабоумен син боклук. И за разлика от тебе, аз не съм комуноид, а съм националист.

не си националист, а прост комунист.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

не си националист, а прост комунист.
Отивай да ревеш за правата и свободите на мангалите и послед да направиш една федероска на Карлоев.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Гадният американски капиталист (империалист) какво е направил за работниците си.


Firestone Did What Governments Have Not: Stopped Ebola In Its Tracks


Накратко за който го мързи да чете. Чували сте за Firestone, че правят гуми. Може и да не знаете, че са американци. Обаче знаете, че за гумите трябва каучук - много каучук. Е въпросните Firestone имат голяма плантация в Либерия, където за тях работят около 8500 човека и заедно със семействата и поддържащия бизнес това прави градче около 80 000 народ. А може би покрай Еболата сте чули че Либерия е една от най-засегнатите държави.

Firestone като за първи път са се сблъскали с Ебола, са взели всички мерки - направили са специална клиника на Ебола. Там са поставяли под карантина заболелите. Успели са да запазят персонала и семействата им здрави. И сега в клиниката лекуват хора от околните градове и села.

Накратко заглавието на статията казва, че Firestone са направили това, което правителствата не са могли - спрели са Ебола, на територията за която те отговарят (в случая плантацията им за каучук и персонала работещ там).
Така трябва да се действа от всеки човек, който разбира от бизнес. Хората в бизнеса са най-големия капитал. Само че, не винаги е така и за това биха могли да бъдат дадени хиляди примери, най-пресния от които е петролния разлив в Мексиканския залив и съответно компанията отговаряща за тая екокатастрофа - БП.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

[video=youtube;hVZDB07fObY]https://www.youtube.com/watch?v=hVZDB07fObY[/video]
 
Последно редактирано:
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Ако няма осъдени за безобразията, значи сме мафиотска държава
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Всеки човек е алчен, не алчни няма. Дали ще бъдеш за блага, за знания, за мъдрост, за любов - все ще си алчен за нещо.
Когато си алчен в една насока - цялата ти сила е средоточена в нея, така останалите насоки биват обикновено недоглеждани.
Точно така се случва да си лош стопанин.
Държавата е точно толкова лош стопанин, колкото и който и да е капиталист недоглеждащ в примерно човешкия фактор.
В България са наистина малко тези хора, особено ако са от български произход.

За да не разводнявам темата с красиви лирически отклонения ще кажа следната квит сентенция до която съм достигнал :
- В момента всички са лоши стопани поради липсата на адекватен надзор.
Този надзор трябва да е дело на държавата. Толкоз.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Всички, лоши стопанини пазарът ги изхвърля - държавата е доказан лош стопани - тя няма стимул да развива и създава стойност. Проблема, е че ако това се случи с един бизнес, то той директно е аут от играта - държавата направили това и дейността има ли обществена стойност то всичката загуба я прехвърлят на народа ...

И да си лош и да си алчен, то искаш пари да правиш - но не си само ти, който иска. Щеш, нея щеш колкото и алчен да си и да не ти пука, ще си притиснат от пазара да подобряваш или ако не си аут.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Изхвърля к*ра ми. В монополните сектори няма значение дали стопанинът е добър или лош - там няма пазарна игра.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Изхвърля к*ра ми. В монополните сектори няма значение дали стопанинът е добър или лош - там няма пазарна игра.

Монопола го създава само и единствено държавата - иначе си 100 процента прав - няма значение, кой е, но реално има! Ако държавата не максимизира то ще мине на загуба, само дето тази загуба ще се покрие чрез дотации - стил БДЖ. Ако вземе, частният монопол да дава фира, то в един момент няма да му остане капитал и ще се препродаде или фалит, но няма да се взимат дотации! Това е единствената разлика, защо монопол не трябва е държавен! А като цяло монопола си е пагубен ...
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Това, че демокрадската държава е лош стопанин понеже е обяздена от корумпирани чиновни не прави държавата лош стопанин по принцип. Колкото до това кой щял да дава фира и кой не и как пазарът щял да чисти, кажи го на хората изгубили живота си заради това, че някой пишман-капиталист е гледал да спести от каквото може.
 
От: Държавата е лош стопанин, а алчният капиталист добър стопанин ли е?

Принципно това е риск, не случайно се наричат рискови професии! Това, че има някой пишман който спестява всичко, но няма никой друг да го конкурира говори много, както и че ужким държавните регулатори толкова проверки и констатации са направили но уви нищо ...

Каквото корумпиране или не - държавна фирма няма стимул, като един предприемач, а като влезе в негативена серия прехвърля всичко на данъкоплатеца!
Казах по-горе капиталиста не е в бизнеса на благотоворителността, но притиснат от обстоятелствата адски много променя условия и стандарт. Трябва да се замислиш как един завод с плачебна материална база прави пари сериозно на собственик и как само има един капиталист! Нали ако всичко е цветя и рози и печалбата е добра ще дойдат още и още играчи!
 

Горе