Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

@Blinky - да съгласен съм с почти всичко.

Тук вече не става дума за политика на държавата, а за спазване на законите и работата на съда.

Пазарната икономика може да функционира ефективно само в една правова държава, където закона е над всичко.




@ReminD - ред и закон трябва, не преференции за нарушителите. Набий си го в кратуната. Пазарната икономика изисква ред и законност иначе не може да съществува.


Дори и никакви реформи да не правим другаде , оправим ли правосъдието и МВР всичко ще си дойде на мястото за 3-4 години. Проблема е, че нито Бойко, нито Станишев си мръднаха пръста да оправят тия две жизненоважни системи.
МВР въобще не трябва да се занимава с подобни глупости, а пък камо ли БОРБА С ОРГАНИЗИРАНАТА ПРЕСТЪПНОСТ. И това не са преференции, а просто оставят хората да правят пари и да вкарват пари в държавата. Много ме интересува мен, че БИЛ ГЕЙтс бил ощетен с 24 копия на уиндоус - горкия той, БЪЛГАРСКАТА ФИРМА МУ БРЪКНАЛА ОТ ДЖОБА!

Да спрат разпространението тогава на такъв софтуер, като са толкова отворени, тея хора откъде са го намерили, че да го инсталират? Извиват ръцете на малкото останали хора с малък бизнес, едвам се крепи бизнеса, те в криза - ДАВАЙ ДА ПРАВИМ АКЦИИ, ЧЕ ХОРАТА СА ОЩЕТИЛИ АМЕРИКАНСКИТЕ ФИРМИ.
Те да гледат България, хич да не гледат други работи - бил Гейтс няма да дойде тука да ги нахрани тея хора, които ще изгубят работа сега.
Тръгнал ми той да мисли американците, колко били ощетени, абе ти вместо да гледаш как България да е добре, ти гледаш ГЪЗА на бил гейтс да е добре - спокойно, тоя ще се оправи, горкия той, няма да остане без пари това лайно.


Пазарната икономика може да функционира ефективно само в една правова държава, където закона е над всичко.
И КЪДЕТО ДОХОДИТЕ ОТГОВАРЯТ НА ПРОДУКТИТЕ, КОИТО СЕ ИЗИСКВАТ ЗА БИЗНЕС И ЗА ПРЕЖИВЯВАНЕ!!!!! НЕ МОЖЕ ДА ТИ ИЗВИВАТ РЪЦЕТЕ С 4 000 ЦИФРЕНА СУМА ЗА 1 СОФТ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ СРЕДНАТА ЗАПЛАТА ... ТИ Я ЗНАЕШ КОЛКО Е.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Тук вече не става дума за политика на държавата, а за спазване на законите и работата на съда.

Пазарната икономика може да функционира ефективно само в една правова държава, където закона е над всичко.

Каква работа на съда, ти наясно ли си, че в случая все още изобщо още не се е стигнало до съд? Някоя куха тиква е получила сигнал, разгледала го е, решила е да накаже фирмата със смърт и е изпълнила присъдата. Всичко това е станало само в рамките на един отдел в МВР. При правовите държави има разделение на властите и обвинените имат право на защита. В случая фирмата просто е бил атакувана като Полша от Германия през Втората световна война. Пазарната икономика наистина може да функционира само в една правова държава, но България не е такава. Тук на всеки бизнесмен се гледа като на престъпник до доказване на противното. Аз съм сигурен, че оня плешив тъпак с кривите дребни зъбки гледа на този форум, като на свърталище на престъпници и си мечтае един ден да го затвори и него, както е направил със стотици други сайтове.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

А ако бяха ощетили български фирми пак ли нямаше да има значение ?

Ако примерно нелицензирания им софтуер е счетоводна програма разработена от българска фирма пак ли не е проблем ?
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Съгласен съм, че законите са за да се спазват, но трябва да има баланс. Не става дилър и то над средно ниво, които и децата знаят кои е и с какво си заработва парите да се разхожда като пич, а акции за софтуер да мязат на рейд по залавянето на Бин Ладен.
Факт е, че няма 100% изрядни, защото ако са такива да са си отишли със залеза преди много време. Не можеш да си изряден когато капитала, с които стартираш е по БГ стандарт, а цените по които да си купиш лиценз спрямо стандарт на доходи много над този у нас. И аз искам да ударят спирачка на всички ония в сивия, които след работно време на държавна служба чукат частно и ми подбиват цените, ама няма кой да ги барне, щото никой не знае за тях. Поне не и официално. Защото си затварят очите, в това число и тези, които би трябвало да ги гонят. Защо ли? Ми щото и на тях им е по-евтино така. Нали не ме убеждавате, че всички заети в преследването на лизенции, патенти и прочие като дойде време за ремонт у тях си викат фирма, а не бай Иван, които ще ги тарифира поне 20% по-малко. Дали му искат фактура? Питат ли го за осигуровки, данъци, счетоводство? Не! А дали проверяват дърводелеца с лицензиран софтуер ли им е чертал мебелите? Пак не! Просто им е по-евтино и го викат. Или си 100%, а пак повтарям такива няма, или си лицемер. А последното не е присъщо само на "населението", но и на "органите", пък били те законодателни, правораздавателни и тн.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

А ако бяха ощетили български фирми пак ли нямаше да има значение ?

Ако примерно нелицензирания им софтуер е счетоводна програма разработена от българска фирма пак ли не е проблем ?

Те българските програми си ги купуват, те не се пускат така както се пускат американските програми из торентите. Колко програми си срещал пиратски на българи? То ние нямаме право да правим софтуер, всичко е МОНОПОЛ в тоя сектор. Иначе съм ЗА - да ощетяваме американците и да печелим пари, естествено, че съм аз - за разлика от теб, аз гледам България да е добре, пък ти гледаш Сащ да са добре, затова набивай си куфарите и марш при боклуците, дето запалиха целия свят.

Аз съм за народа, да не се натиска, да не му се извиват ръцете, да може да се развива. Когато 1 човек има добри доходи, ще си плаща всичко, ама не може да имаме толкова скапани доходи и МВР да очакват, че ще арестуват всички неизрядни - няма как да стане, ще ни фалират 70 процента от фирмите, където има компютри. По логиката на МАКС- на всичките трябва да им изземат компютрите, а след това да почнат по частните домове и по народа - ВЪВ ВСЯКА КЪЩА ДА СЕ ВЛИЗА И ДА СЕ ИЗЗЕМВА КОМПЮТЪР, на който е открито нелицензирано съдържание - Е ТАКА ОПРЕДЕЛЕНО ВЕЧЕ ЩЕ ПОМОГНЕМ НА ЩАТИТЕ, като ни изтребят до крак.


Извършили изземане и извили ръцете на човека, сега ще фалира- на всичкото отгоре го изкарват най-големия престъпник в тая държава и като, че ли 90 процента от фирмите не са на същия хал като на човека фирмата. Това се нарича безочие - знаят, че всички са като тях, ама показно да "убием" бизнеса на някой, видиш ли от ЩАТИТЕ ще ни потупат по рамото, че се грижим за икономиката им.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

@Test - не си прав.

1. Подаден е сигнал.
2. Назначена е проверка.
3. Конфискувана е техниката.
4. Налага се административна глоба или се отива на съд.

5. Решението може да се обжалва пред съда.


Тоест винаги го има съда.


И хайде да не си кривим душата. Фирмата е в нарушение - това е ясно и за малките деца. От 10 години поне такива фирми масово ги предупреждат и глобяват.

Най-лошото е, че закона се прилага за някои за някои не. Това опорочава система и учи хората масово да заобикалят закона иначе просто не са конкурентноспособни.

" Тук на всеки бизнесмен се гледа като на престъпник до доказване на противното." - за това съм абсолютно съгласен.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Ти знаеш ли, че тея компютри няма да ги видят повече? А съда почти винаги го няма в България, понеже от ГДбоп си арестуват най-редовно без доказателства. Проверката = МАСКИРАНИ НИНДЖИ, КОИТО КРЕЩЯТ - "ЛЯГАЙЙЙ, ДОЛУУУУ, ДОЛУУУ ДА ТИ ВИЖДАМ РЪЦЕТЕ, ЧЕ ЩЕ СТАВА ЛОШО" - тя голяма проверка, професионалисти са.


И ми прочети горното мнение, ти май си говориш едно и също, а не отговаряш на другите.



"От 10 години поне такива фирми масово ги предупреждат и глобяват. " - това предупреждение го имаше по времето на "лошата тройна коалиция", когато не се използваха такива подли ПР акции включващи ГДбоп, поне не толкова колкото сега.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

@ReminD - ти разсъждаваш така, понеже не можеш с честен бизнес да живееш нормално. Трябва да крадеш от някой за да си напред.

Като виден патриот предпочиташ да крадеш от САЩ. Но ако се наложи би крал и то собствения си народ - национализация на частната собственост и преразпределение на благата... Нали това беше комунизма. Мдааам. Това искаш.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Кажи сега тея работници на човека какво да правят??? Отиват на улицата, работа няма да си намерят, поне не и по специалността. А пък ти се радваш, че големия престъпник бил хванат.
[video=youtube;0xfpFFoxUW4]http://www.youtube.com/watch?v=0xfpFFoxUW4[/video]

Поздрав
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Да са мислили за компютрите като са инсталирали софтуера.


Баси оревахте орталъка за 20 десктопа.


Мамка му има си закони, трябва да се спазват. Като не ви харесват променете ги ама стига с тоя рев на умряло.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Естествено, че фирмата е в нарушение. Обаче вече от съд няма смисъл. Със законите е злоупотребено и МВР са използвали правото си за събиране на доказателства, като средство за налагане на наказания до степен да се блокира напълно работата на фирмата. Това е изцяло в ущърб на държавата като цяло и на отделните й граждани. Законът, който позволява такива неща е направен със съвсем други цели и е насочен срещу продажбата и производство на пиратски дискове. Не е бил замислян като средство за закриване на български фирми. Ако бяхме правова държава нямаше едни да понасят пълната тежест на закона, а за други да няма последствия. Голяма част от проблема са подкупните служители на министерството, които използват властта си, за да защитават чужди интереси.

А тази тема виждал ли си я: Който критикува МВР, служи на мафията
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Ще го "оревем" - аз не виждам тоя арест какво помага на цялостната картина - можеш ли да ми кажеш!?!?!?!? Човека да не мислиш, че ще продължи с тая дейност!??!? Какво помага на теб и на България тоя арест!?!? Ако съвсем нормално го бяха предупредили, можеха да оставят компютрите, 1 предупреждение и ще си заплати софтуера ако иска, ако не - да се маха. Хванаха единствения престъпник в тая държава ли? Ми да ходят по всички фирми тогава, да видим тогава каква сеч ще настане... Не не, ще се излиза по площадите пак ми се струва, тея както каза Станишев - като някой не иска да си тръгне по нормалния начин, ще си тръгне по другия. Тая власт сегашната на колко фирми и хора навреди, просто не знам как ще живеят тея в следващите години като другата година си тръгнат.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Да ви кажа, имам познати от бизнеса именно в ИТ и виз. изкуства. Концецпията за укриване е именно скъпотията от софта, но за това са виновни самите географски ценоразписи на Аутодеск, Адоба и т.н. То не случайно взимахме и доста добри цени за времето си. Спомням си как беше бизнеса и как бяха много студия и кви пари правеха, е голяма част нямаха 100% легалност, не е цената на софта или пък дохода, толкова важен колкото нагласите на управителите, а масата гонеше укриване и дъмпинг на големите имена в брашна.

Поне на времето си спомням плащаш на данъчни и не те барат, даваш пари и правят поръчкова акция. За няколко се сещам, е не с голяма медийна помпозност но го имаше.

И това ме спря като цяло, айде аз можех да намеря парите за 1 комп, ама кризата дойде и паднаха обороти и всичко батак.

От герб и 3-ните се научих ако правя бизнес да е колкото може легален и лицензиран и всико по точките на законите. В момента правя проучвания за фин. бизнес и такива са глупости в законите хора от брашна ми казва - абе във Варна данъчните не взимат ли подкупи. Това в прав текст.
За хора наясно какво правят, а то че нарушават трябва да има последствия. А и незнанието на закон не спасява. А именно това е че ако не си платиш софтовете винаги сваляш цената и режеш легалните бизнеси и от там насетне става лошо.

Аз съм за законите, не защото ги харесвам, а защото дават няквка стандартизация и унифициране за бизнес. Не може аз да дам всичко и да съм точен, а друг да киха пари и да ме удря в цената!
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Мамка му има си закони, трябва да се спазват. Като не ви харесват променете ги ама стига с тоя рев на умряло.

И това го казва човек с коефициент 2.83 в Арена. Я кажи колко терабайта незаконен софтуер си качил преди да дойдеш тук да ни наставляваш?
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

@Test - съгласен съм до някъде.

Дай да кажем най-важното - законите трябва да се спазват - и да си стиснем ръцете.

За да другото можем да коментираме много. Закона сигурно не е перфектен, но трябва да се прилага и спазва за да има някакъв ред и законност.


@ReminD - да закона трябва да се спазва ОТ ВСИЧКИ.

Нека почнат масови проверки. Нека проверяват първо всички фирмите, после домашните компютри. За 3-4 месеца всички или ще си купят софтуера или ще минат на линукс и опен офис и проблема ще е решен веднъж за винаги.

Ако няма да спазваме тия закони най-добре да отменим закона за интелектуалната собственост и всеки да си прави каквото иска.


ПП: В арена и замунда съм с други никове.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Съгласен съм, че законите трябва да се спазват, но не съм съгласен да се ползват не по предназначение. Освен това те трябва да се прилагат с еквивалентна на нарушението сила. Към даден проблем може да се подходи по множество законни начини и в случая, който разглежда тази тема органите са избрали, този който ще им направи PR, но ще навреди на държавата и нейните граждани. Според мен подходът е вреден, а на мен ми се живее в държава, за която работят хора, които първо мислят, а после действат. Интересите на държавата като цяло винаги трябва да са на първо място, а в сегашния случай този принцип е погазен.

/off
Знам, че си с други никове. Ако не знаех щях ли да кажа с точност колко ти е коефициентът в Арена. :)
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

Аз съм последния човек, който ще подкрепи PR акциите на Бойко. До тук сме на едно мнение.

За приложението на закона се сърди на цвъ цвъ. Той навсякъде си остави ръчичките.


Иначе ако зависи от мен ще дам срок 1 година всички фирми и частни лица да минат на лицензиран софтуер и след това почвам с масовите проверки. След година и половина проблема ще е решен като в белите страни.

Всички реваха срещу касовите апарати на времето - сложиха ги и приходите в хазната скочиха в пъти. Сега всички реваха срещу свързването на касовите апарати с интернет. Е свързаха ги и начините за измами с тях намаляха значително.

Един ден и проблема със софтуера ще трябва да се реши кардинално. Може би не е удачно точно в тази криза да го правим, но рано или късно трябва да го решим и този проблем ако искаме да станем европейци и на нас да гледат като на бели хора.
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

max - започваш да пишеш глупости вече, не усещаш ли че много се вжижяваш в ролята си на света вода ненапита? Щял да нареди проверки по домовете на частни лица - абе ти болен ли си или ще се разболяваш ? Човеко - обиколил съм почти цяла Европа, и продължавам да излизам навънка и да се връщам, никъде в никоя развита западно европейска държава няма такъв закон да ходят по домовете и да ги дебнат за лицензиран софтуер. Частните лица не ползват софтуера комерсиално, а за лична нужда, и всеки в дома си има пълна лична свобода да си сложи каквото си иска. Някой по горе беше написал че ако зависи от теб - ще смачкаш всички фирми, и ще оставиш една голяма тълпа народ без развитие и без препитание. Започваш да звучиш като гестаповец не се ли усещаш малко ? Давай да ходят по домовете още утре а какво ще кажеш, и да вземат на всичките домакинства PC-тата, ама първо у вас да цъфнат да видим ти колко си изряден и дали всичко що ти е инсталирано на PC-то си платил лиценза. Момче не те знам на колко години си, само разбрах че си доста по малък от нас и някои неща не си ги сварил каквото ставаше по комунизма, но ще ти кажа: ходеха по домовете, да точно така по частните домове цивилни милиционери да правят обиск за видео, който има видео - изземване, глоба, порицание, защото било противозаконно това че гледаш западни филми, а не ленински съботници по националната телевизия. Добре че скрихме тогава видеото в бабата и дядото та гнусните милиционери не се докопаха, което баща ми беше купил за маса пари по ония години. И по думите ти излиза че искаш да върнеш стария гестаповски начин - ходене по домовете, сплашване, репресия, насаждане на вина. В никоя цивилизована държава няма такъв закон да ходят по частните домове за софтуер, и никога няма да има. Най дразнещото е че сега се действа пак на същия принцип като от преди 1990 г. Заради видео те третират като престъпник и предател на държавата, а сега заради софтуер пак като престъпник. Е питам аз майка му стара - ДО КОГА ? До кога ще се действа с репресия, и демонстрация на мускули пред хора които им плащат заплатите с данъците си и ги хранят ? До кога ще се действа по стария начин ? Е нема такава държава.

На мен единствено легално закупен ми е Windows поради причината че в торентите е орязан, бъркано е в ISO-то и нямаш гаранция дали този който го е качвал не си е оставил вратичка ( троянци, червеи ) от време на време да се логва в PC-то ти. Само не ми казвай че на твоя PC всичко ти е легално, защото всички ще ти се смеят вече.
 
От: От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интере

Само не ми казвай че на твоя PC всичко ти е легално, защото всички ще ти се смеят вече.

Е според теб легално ли му е като има регистрации в арена и замунда? Ако зависело от него щели да тръгнат по домовете на проверки... Абе момче вземи се стегни малко и не се прави на интересен!
 
От: Държавата за пореден път ликвидира българска фирма, за да защити чужди интереси

@GTA-RACER - Момче - айде малко сериозно. На 27 съм. Ако не си на 50 недей ми дръж такъв поучителен тон.


Става въпрос за принципи. Или уважаваш интелектуалната собственост или не я уважаваш и толкова.

В западните страни повечето софтуер е легален. Отделно и там има акции по домовете. Големите сиидъри биват навестявани от полицията доста често. Там обаче хората са свикнали да си плащат, тука сме свикнали все да минаваме тънко.

"Частните лица не ползват софтуера комерсиално, а за лична нужда, и всеки в дома си има пълна лична свобода да си сложи каквото си иска." - ПЪЛНА ГЛУПОСТ.

Няма такова нещо като некомерсиално ползване на софтуер и комерсиално. Има лиценз за софтуера. Или го ползваш лицензирано или си в нарушение.

Това е един обикновен договор между теб и софтуерната компания. Тя ти дава да ползваш нещо при дадени условия. Не те кефи не ползваш. Това е елементарен пример за честна търговия. НЕ те устройва не натискай тикчето, че приемаш лицензионното споразумение и никога няма да имаш проблеми.



Тва, че на теб не ти изнася, не е аргумент. Ако искаш да станем бяла държава трябва да се държим като бели хора.
 

Горе