ЕРГЕНЪТ няма такъв смях в ефира

Е то ясно, че един като каже нещо уж "скандално" после 100 сайтчета ще го повторят. Не ги знам тези Боби и разни други, не ги следя много. Чисто визуално отпред разликата е огромна в размера, освен снимките в алото да са стари, а после да е увеличила габаритите.

А иначе да, както и в предния формат, така и сега, всички участнички реално си вдигат в пъти цената. Това не важи само за Ергенът, а за що е реалити по ТВ. Дори тия дето не се продават буквално си уреждат живота като цяло, няма лошо.
 
Нали имаше хора дето ми говориха, че високата цена означавало висока стойност.
Пазара не може да се саморегулира. Затова имаме държава. Аз мислих, че не знам нищо по микроикономика
 
Последно редактирано:
  • Haha
Реакции: Vbb
Нали имаше хора дето ми говориха, че високата цена означавало висока стойност.
Пазара не може да се саморегулира. Затова имаме държава. Аз мислих, че не знам нищо по микроикономика
Пазара се саморегулира много добре, но тук има външна намеса. Това нещо е актуално защото се търси, а се търси, защото на хората са им промити мозъците.
 
Пазара се саморегулира много добре, но тук има външна намеса. Това нещо е актуално защото се търси, а се търси, защото на хората са им промити мозъците.
То и наркотиците са скъпи и с висока стойност. Представям си, ако няма държава. А монопола ? Как се саморегулира ?
 
То и наркотиците са скъпи и с висока стойност. Представям си, ако няма държава. А монопола ? Как се саморегулира ?
Не съм забелязал голям ефект от държавата срещу наркотиците и монопола.
 
Нали имаше хора дето ми говориха, че високата цена означавало висока стойност.
Пазара не може да се саморегулира. Затова имаме държава. Аз мислих, че не знам нищо по микроикономика
Напротив пазара е цар и си се саморегулира. Сега като много мъже искат да са с тази, защото е известна от еди кое си шоу и са решили, че искат да я думнат, тя съответно ако предлага подобен род услуги ще си вдигне цената. Пазарът е търсене и предлагане, щом нещо се търси много съответно и цената му се вдига, ако не се търси - пада.
 
  • Like
Реакции: Ivo_
Напротив пазара е цар и си се саморегулира. Сега като много мъже искат да са с тази, защото е известна от еди кое си шоу и са решили, че искат да я думнат, тя съответно ако предлага подобен род услуги ще си вдигне цената. Пазарът е търсене и предлагане, щом нещо се търси много съответно и цената му се вдига, ако не се търси - пада.
Ами да оставим инвалидите като се саморегулира пазара ? Да оставим и наркотиците да се продават ?
А монопола ? Как пазара регулира несъвършена конкуренция ?
 
Откъде тръгна, къде стигна? Това какво общо има с темата. Вече съм ти обяснявал в друга тема във форума, че наркотиците си вървят, продават си се със съдействието на държавата, няма как иначе. Монопол как се става? Пак с намесата на държавата.
 
Откъде тръгна, къде стигна? Това какво общо има с темата. Вече съм ти обяснявал в друга тема във форума, че наркотиците си вървят, продават си се със съдействието на държавата, няма как иначе. Монопол как се става? Пак с намесата на държавата.
От къде съм тръгнал ? Пазара да не е само пазар за краставици.
И двамата ми говорите за ефекта от слаб контрол от страна на държавата.
И ако няма държава и всеки продава наркотици, инвалидите са без пенсия и оставени без помощ и тн ?
Как пазара го регулира ?
 
Напротив пазара е цар и си се саморегулира. Сега като много мъже искат да са с тази, защото е известна от еди кое си шоу и са решили, че искат да я думнат, тя съответно ако предлага подобен род услуги ще си вдигне цената. Пазарът е търсене и предлагане, щом нещо се търси много съответно и цената му се вдига, ако не се търси - пада.
Точно.
И ако до онзи ден е давала за 150 на час (примерно), сега 400, след месец - два ще отиде на 800.
А навитаци бол, на някои това си им е хоби. Пари за харчене да имаш. :)
Нейната сметка е да не я клатят цял ден сулю и пулю, ми 1-2 пъти и цял ден да си харчи по моловете. :)
 
Точно.
И ако до онзи ден е давала за 150 на час (примерно), сега 400, след месец - два ще отиде на 800.
А навитаци бол, на някои това си им е хоби. Пари за харчене да имаш. :)
Нейната сметка е да не я клатят цял ден сулю и пулю, ми 1-2 пъти и цял ден да си харчи по моловете. :)
Е то и много от инвалидите не вършат добра работа и затова никой да не ги наема да работят и готово. Пазара се саморегулира. А оная или някъв дилър да вади 1000лв на час. Няма нужда от регулация
 
Е то и много от инвалидите не вършат добра работа и затова никой да не ги наема да работят и готово. Пазара се саморегулира. А оная или някъв дилър да вади 1000лв на час. Няма нужда от регулация
Такъв е живота - гаден и нечестен, свиквай. Питаш ли ги здравите момчета от фитнесите да работят за такива мижави пари, а някакви слаботелесни ит-та да изкарват 5 цифрени суми. И те не са щастливи, но това е. Всичко е до време :D
 
Нещо не те разбрах.
Казвате, че пазара се саморегулира и няма нужда от държавна намеса. Много от инвалидите сега са на пенсия. Ако няма държава и се разчита само на пазарна саморегулация как те ще взимат пари ? Никой няма да ги наеме ?
А дилъри и разни .. ще взимат пари. Това според вас няма ли нужда от регулация
 
И пак не те разбирам. Какво имаш предвид изобщо?

Ако агитираш държавата да сложи таван на цените на ку*вите! - съгласен съм, това не е човешко да искат 400-500 лв за 2 пръста препикана пастърмица! :)
Реално погледнато трябва да няма незаконна … и да се отчитат.
А например инвалидите сега да взимат по-голяма пенсия.
Държавата ще вземе от тях и ще даде на инвалидите. А не да чака на пазарна регулация
 
Сега те разбрах. Искаш държавата да плаща по-високи пенсии на хората, които имат ограничени възможности.
За целта е нужно да има приходи в хазната. Проституцията би могла да носи много серизни пари, така е.
Иначе в момента ако не знаеш, държавата ни е на дефицит и за изплащане на сегашните пенсии бърка в парите от данъци. Което е проблем, защото значи - пари у фондовете нЕма. Или малко влизат, много излизат, защото като говорим за инвалидни пенсии е нужен голям ОДИТ там. Много народ бърка в тая каца с мед и математиката няма как да излезе.
 
  • Like
Реакции: Vbb
Реално погледнато трябва да няма незаконна … и да се отчитат.
А например инвалидите сега да взимат по-голяма пенсия.
Държавата ще вземе от тях и ще даде на инвалидите. А не да чака на пазарна регулация
Е разгеле и аз съм за, но няма да стане, нали вече сме го говорили. Сега се отчитат, на който трябва и всичко си върви - в държавата не влиза нищо. Ако стане легално ще има приходи за държавата, ще се увеличи конкуренцията, а оттам и качеството на услугите.
 
  • Like
Реакции: OSH
Което е проблем, защото значи - пари у фондовете нЕма. Или малко влизат, много излизат, защото като говорим за инвалидни пенсии е нужен голям ОДИТ там. Много народ бърка в тая каца с мед и математиката няма как да излезе.
тук проблема е друг. Иначе си прав
 

Горе