Едновременно вносител и търговец...?

От: Едновременно вносител и търговец...?

А трябва ли да имат етикети на български.нали сте виждали на вносните продукти има етикет с разяснение на български,и отдолу пише прозведено в....,вносител....След като не съм официален вносител,нужно ли е да го има този етикет. Може ли само да се сложи етикет с обяснение за продукта и начин на употреба.
Извинявам се,ако задавам глупави въпроси,но предпочитам да се информирам добре,преди да се заема с каквото и да е.
 
От: Едновременно вносител и търговец...?

Ако купуваш стока от ЕС задължително трябва да си регистриран по ДДС. Стоката която закупуваш ти се продава без да се начислява на нея ДДС, а след като я продадеш в България се начислява 20% ДДС.

Тук не съм съгласен. Купувах наскоро едни обувки от Белгия и ми начислиха 21% ДДС. Фирмата ми не е регистрирана по ДДС. Ходих да превеждам фактурите, че при проверка да не ми мрънкат. Счетоводителката каза, че може директно и така да ги осчетоводява.
 
От: Едновременно вносител и търговец...?

А трябва ли да имат етикети на български.нали сте виждали на вносните продукти има етикет с разяснение на български,и отдолу пише прозведено в....,вносител....След като не съм официален вносител,нужно ли е да го има този етикет. Може ли само да се сложи етикет с обяснение за продукта и начин на употреба.
Извинявам се,ако задавам глупави въпроси,но предпочитам да се информирам добре,преди да се заема с каквото и да е.

В етикета принципно трябва да е изписано: Страна производител, фирма производител, дистрибутор/вносител, данни на вносителя(твоята фирма - име, тел. адрес)материали използвани при производството на продукта, желателно е да има и инструкции за употреба. Ако не ти се дават много пари - вземаш самозалепваща бяла хартия от книжарницата и принтираш на тях вкъщи.
 
Здравейте моя въпрос е следния....
Мога сам да си внасям стоки от ЕС(перилни препарати) и искам да ги продавам легално в магазин който вече го имам.Но незнам трябват ли ми някакви допълнителни документи освен фактура за стоката.
Имам регистрирано ООД(не е по ДДС).
Мисълта ми е трябват ли някакви сертификати от ( в случая Германия) или си взимам само фактура от там.
И после след като докарам стоката в България трябва ли ми някакъв друг документ и какъв е той...?
Също така искам да продавам и стоки с запазена марка(имам в предвид козметика на ДМ, Кауфланд,Пени и т.н.).
Ако някой знае нещо по темата...., ще съм благодарен.
И контакт на някоя фирма която да ми обясни също ме устройва..
Благодаря.
 
Има много такива магазина. Честно казано се сещам за един Германски на бул. Х. Ботев, който продава препарати и козметика от Германия. Което ме навежда на мисълта, че е възможно, но вече за документите, ще е редано да имаш може би сертификати от тамошните дистрибутори и право да продаваш под техен контрол. Казвам го съвсем на логичен принцип, не съм запознат със сферата и юридическите въпроси. Логиката е, че тук Ариал и там каквито и да е препарати, които ни пробутват нямат нищо общо с гръцките. Казвам го, защото си поръчахме на един приятел, който си купува от там и разликата беше огромна, да не кажа, че нямаше нищо общо. Тук каквото се търкаля по витрините на супермаркетите, специализираните магазини си е правено за Бг пазара, нещо като при храните - шит за държавите от не толкова "равни" с остналите в Европейския съюз. :)

Ще имаш клиенти, ако си поел по този път, поне по мои виждания. Аз след като пробвах, никога повече от другаде. Да не говоря, че цените са може би уеднаквени. ;)
 

Горе