Ееее, те се подиграват с персонала!

pa_lta

Well-Known Member
Това е обява в jobs-a! Скоро ще ми се налага да търся малко персонал, та разглеждах какво пишат в обявите, "колегите" работодатели и праас тази обява с n на брой длъжности събрани в една позиция:shock:! Интересно, че за заплащането даже нищо не се споменава - нито дали ще е чудесно, добро, отлично или пък може би мотивиращо 8) Не знам как да коментирам подобна наглост - ангария! Сигурно ако случайно някой доложи на боса и той си познае обявата ще кажат, че заплатата ще е поне 2 от големите!!! А, дано, ама надали!!!!!:(

"МЕНИДЖЪР ИНТЕРНЕТ ТЪРГОВИЯ И РЕКЛАМА
Описание и
Изисквания: МЕБЕЛИ ..... е утвърдена търговска марка с развитие на българския пазар повече от 10 години. За нашия експертен екип търсим МЕНИДЖЪР ИНТЕРНЕТ ТЪРГОВИЯ И РЕКЛАМА.

Отговорности:
Планира рекламни кампании по месеци и по сезони;
Изготвя бюджет, предлага рекламни канали, избира стоки за промотиране;
Администрира, обработва и ъплоудва бази данни и съдържание в сайта, отговаря за качеството му;
Пише текстове, обработва снимки;
Отговаря на клиентски запитвания по телефона или електронна поща;
Сключва онлайн сделки;
Участва в консултирането на клиенти в търговската зала и извършва продажби


Изисквания:
Опит в планиране и организация на рекламни кампании
Отлична компютърна грамотност;
Опит при работа с редактори на изображения, текстове и таблици
Познания в WEB и SEO сферата
Английски език на работно ниво за комуникации с клиенти
Добри комуникативни умения и готовност за работа в динамична среда

- отлични условия на труд
- отлични възможности за реализация на творчески идеи и инициативност
"
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Не е учудващо, при условие, че вече почти никой не дава информация за заплатите в jobs.bg
Колега, мен ме подразни отношението им към потенциалните им служители, който ще трябва да са копирайтъри, секретари/ки, Photoshop специалисти, продавач- консултанти и т.н. освен гръмката длъжност, за която кандидатстват!!!!!:evil:
 
Re: От: Ееее, те се подиграват с персонала!

И накрая ако някой иде на интервю ще му предложат заплата г/д 500 лева :D
Да, жалко е. Но не само тук. Навсякъде. Фирмите са бастуни от към подбор на персонал и никога няма да се оправи това. Такъв е бизнеса тук просто. One-man-show и да може и още 100 неща. Практиката показва, че не е възможно да разбираш от всичко, за което и всяка нормална фирма отдели. Но като гледам качеството, което излиза от такива фирмички, не се учудвам и защо е такова. ;)

Няма какво да се възмущаваш. Това е нивото и така ще бъде. От тази обява не разбрах SEO специалист ли им е нужен, уей дизайнер, администратор. Ако ще се обединяват няколко длъжности, няма да е зле и заплатата да е там някъде, естествено ако човека си разбир от работата.
 
От: Re: От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Да, жалко е. Но не само тук. Навсякъде. Фирмите са бастуни от към подбор на персонал и никога няма да се оправи това. Такъв е бизнеса тук просто. One-man-show и да може и още 100 неща. Практиката показва, че не е възможно да разбираш от всичко, за което и всяка нормална фирма отдели. Но като гледам качеството, което излиза от такива фирмички, не се учудвам и защо е такова. ;)

Няма какво да се възмущаваш. Това е нивото и така ще бъде. От тази обява не разбрах SEO специалист ли им е нужен, уей дизайнер, администратор. Ако ще се обединяват няколко длъжности, няма да е зле и заплатата да е там някъде, естествено ако човека си разбир от работата.

Напълно съм съгласен, искат един човек да им върши всичко, а това няма как да се случи...освен ако този човек не е някакъв супермен и да работи по 24 часа на ден.
 
Re: От: Re: От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Напълно съм съгласен, искат един човек да им върши всичко, а това няма как да се случи...освен ако този човек не е някакъв супермен и да работи по 24 часа на ден.
Да, даже и да си мега добър, физически няма как да свършиш всичко, да не говорим, че ако правиш всичко и то добре, ще увисват разни неща, защото няма да са довършени или нещо няма да е догледано и прочие.

За това е такъв продукта. Отделно и ниското заплащане и се сещаш вече за каква мотивация иде реч. Говоря за качествените кадри, защото са и малко като % във фирмите. ;)
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Тази обява за работа ми звучи, като 3 в едно - това според мен са три позиции за работа обединени в едно:

1. Маркетинг Манаджер - Маркетинг и Реклама
2. Отговорник Продажби - наистина важна позиция в някои компании е сегмент към отдел Маркетинг и Реклама
3. Администратор с доста разширени умения и опит

Жалка история, ако трябва да бъда честен.
 
Ама това е масово. Освен, че обявите им са глупави и зле написани, искат с 600 лева да подсигурят 3 отдела, ако може и повече. Не е жалка, а трагична самата ситуация, направо да ти се додрайфа.

Преди време като гледах обяви, направо ме хвана страх за каква олигофрения става дума. Искат някой да можел да програмира, да разбира от SEO, а да и уеб дизайн, пък ако случайно можел да се справя и с редакция на съдържание, ще е супер, но ако може и да борави със счетоводния софтуер, защото можели да се наложи. Все пак е софтуер, предполага се да си запознат, и да "даваш по едно рамо" като се наложи. Абсолютни нещастници.

Пълно е с такива кретени, и лошото е, че започнеш ли да си търсиш нещо, си мега негативно настроен, и има защо. Големите компании също не правят изключение. И там е смех, само че от друг тип. Идва пича от не знам си къде, тамън завършил и оп хххх лева заплата, после кандидатства човек с много опит в областта и много проекти зад гърба си и оп, пак същата сума. Да, и двамата са за една позиция, ама някак единия малко по-ценен ми се вижда. А това да го оценят после с бонуси, не се случва, малко ми е мит. Едно потупване по рамото отдава е този "бонус" при постигнати резултати. ;)
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

А може би просто мащаба е малък. Фирма която си работи offline и сега настъпва online и е плаха... ако има 200 продукта. Има по 5 запитвания на ден и по 2 продажби мисля че човек може да се справи...

И аз съм бил в такова положение момче за всичко... смятам че е интересно. И когато заплатата ти е силно обвързана с постигнатите резултати... да може да започнеш на 300-400 лв. но до няколко месеца могат да станат 800 и нагоре :) А когато обемите пораснат просто наистина се взимат хора да вършат работата и се профилират :)
В нашата фирма също има малко персонал на страшно много техника и натоварване. Но причината е че няма хора които да работят за това което правим ние като разнообразие и квалификация всеки ще иска да стартира от по 3000 лв. заплата, но нали това нещо ще се вкара в цената на клиента.
И въпреки това Блинки мисля че може да се постигне качество мисля, че има дори в този форум няколко души които са запознати с качеството на нашата работа. Лично според мен ако парите са единственият мотиватор това не води до нищо добро... Да важно е да ги има. Но понякога причината да останеш до 23 часа вечерта да се бориш с някакъв проблем може да е че просто обичаш това което правиш и те човърка от вътре да не го зарежеш преди да стигнеш до края... а те парите си идват после :)

Но да стартираш с 3-ма души за нещо което сега започва... не съм сигурен дали е правилният ход.

Пример... имаш обект на центъра на не много голям град /около 20 000 души/ Извършваш някаква търговска дейност без значение каква. За да докарваш допълнително слагаш една копирка, пускаш плащане на сметки, ако има чалъм и представляваш някоя куриерска фирма. Пускаш основният си бизнес Online и от там да капе по някоя продажба... И като пускаш обява дали ще търсиш 5-ма души за тези дейности... Аз смятам че това са начините един човек да взима повече от 400 лв. вместо да вземеш да ревът 3-ма по 300 лв. :) Или пък единият да не може да си докарва заплатата от едната дейност.
 
И въпреки това Блинки мисля че може да се постигне качество мисля, че има дори в този форум няколко души които са запознати с качеството на нашата работа. Лично според мен ако парите са единственият мотиватор това не води до нищо добро... Да важно е да ги има. Но понякога причината да останеш до 23 часа вечерта да се бориш с някакъв проблем може да е че просто обичаш това което правиш и те човърка от вътре да не го зарежеш преди да стигнеш до края... а те парите си идват после :)

Тук съм много съгласен с теб. Мен ми е повече за момента, че се искат 100 неща, които ако се вмести в няколко длъжностни характеристики е ОК, но в една, някак не знам какъв код ще има тази длъжност. :)

А по-често се среща (даже само в частния сектор) да искат повече и повече, а не по-малко от изговореното на второто или третото интервю. Този филм с 2-3 продукта на ден и нещо лекичко за деня почти никога го няма. Но, ако някой е попаднал на подобна длъжност, и парите са добри, е еватала за което. :)

Като стартираш с един човек, му даваш да прави нещо, което се прави от един, а не от 3ма, на 100% заетост. Защото после има въпроси от рода какво стана с това, а до къде си с онова, а те новите неща си идват, а старите или увисват. Примерът ти е хубав, но не се случва един човек да натоварят с работа за 3ма и да му дават да речем 2000, обикновено е със същата работа, а парите са като за един или макс един и половина - 700 или около 1000.

Не знам колко често си присъствал на ситуацията, махаме един кой си от еди кой си отдел и работата се разпределя между останалите (в най-близките отдели), а парите на персонала са същите. Не става въпрос за криза и други глупости, а просто такава е системата тук. А за овъртайма не говорим - една много "добре" смазана машина. :) Никаква я няма.
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

А може би просто мащаба е малък. Фирма която си работи offline и сега настъпва online и е плаха... ако има 200 продукта. Има по 5 запитвания на ден и по 2 продажби мисля че човек може да се справи...

И аз съм бил в такова положение момче за всичко... смятам че е интересно. И когато заплатата ти е силно обвързана с постигнатите резултати... да може да започнеш на 300-400 лв. но до няколко месеца могат да станат 800 и нагоре :) А когато обемите пораснат просто наистина се взимат хора да вършат работата и се профилират :)
В нашата фирма също има малко персонал на страшно много техника и натоварване. Но причината е че няма хора които да работят за това което правим ние като разнообразие и квалификация всеки ще иска да стартира от по 3000 лв. заплата, но нали това нещо ще се вкара в цената на клиента.
И въпреки това Блинки мисля че може да се постигне качество мисля, че има дори в този форум няколко души които са запознати с качеството на нашата работа. Лично според мен ако парите са единственият мотиватор това не води до нищо добро... Да важно е да ги има. Но понякога причината да останеш до 23 часа вечерта да се бориш с някакъв проблем може да е че просто обичаш това което правиш и те човърка от вътре да не го зарежеш преди да стигнеш до края... а те парите си идват после :)

Но да стартираш с 3-ма души за нещо което сега започва... не съм сигурен дали е правилният ход.

Пример... имаш обект на центъра на не много голям град /около 20 000 души/ Извършваш някаква търговска дейност без значение каква. За да докарваш допълнително слагаш една копирка, пускаш плащане на сметки, ако има чалъм и представляваш някоя куриерска фирма. Пускаш основният си бизнес Online и от там да капе по някоя продажба... И като пускаш обява дали ще търсиш 5-ма души за тези дейности... Аз смятам че това са начините един човек да взима повече от 400 лв. вместо да вземеш да ревът 3-ма по 300 лв. :) Или пък единият да не може да си докарва заплатата от едната дейност.
Може и да има резон за малка и/или стартираща фирма, НООООО тук говорим за "МЕБЕЛИ ..... е утвърдена търговска марка с развитие на българския пазар повече от 10 години" в Пловдив!!!! Чакай малко:evil:
 
Може и да има резон за малка и/или стартираща фирма, НООООО тук говорим за "МЕБЕЛИ ..... е утвърдена търговска марка с развитие на българския пазар повече от 10 години" в Пловдив!!!! Чакай малко:evil:

То ако погледнеш сайтовете на повечето фирми и компании, всичките са утвърдени фирми на пазара. :) :D
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

То ако погледнеш сайтовете на повечето фирми и компании, всичките са утвърдени фирми на пазара. :) :D
Аааа, аз за повечето не знам, аз гледам да съм до колкото се може точен и неподвеждащ
Мултимедия Ад Груп /Multimedia Ad Group/ е нова, основана 2013г. ...
Въпреки, че се занимавам с реклама :wink:
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

не е толкова важно, колко е голяма компанията - тук акцента е един от парадоксите в България. Има голями компании в България, които са на същия хал - говоря за компании, като Хайникен и Кока Кола.
Буров е казал: Българина ще просперира когато зареже да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Навсякъде е така, всеки гледа да използва работниците си на максимум срещу една заплата. Защо да се наемат 3 работника, като и един може да свърши тяхната работа :)
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Навсякъде е така, всеки гледа да използва работниците си на максимум срещу една заплата. Защо да се наемат 3 работника, като и един може да свърши тяхната работа :)
Аз в момента върша работата на 3 - ма човека като се замисля. 2 - ма пича ги изгониха и аз върша и тяхната работа. Но поне на мен ми плащат затова.
 
Eеее, те се подиграват с персонала!

Буров е казал: Българина ще просперира когато зареже да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
Да, и да слага рамки на всичко. "Това може ли да струва толкова, а не толкова?" и подобни глупости. И после, ама нищо не става. Е как да стане. :) Същото е и за работниците. Няма никакъв проблем да си наемеш и маймуна за 3 банана на ден, но дали ще свърша работата, която се върши от човек за 2К на месец. Има си разлика.

Големите компании по нищо не отстъпват на общата картинка. Виждал съм го и там. Стъпи ли на Бг пазара една световна компания и се побългарява и принципа малко срещу много бързо се внедрява. Но и те това търсят тук - евтиното. :)

Маркетинг директор за 1 000 лева на месец. Само мога да гадая какво животно ще е това в голяма компания. :) И даже не толкова голяма де. ;)
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Блинки, повечето са нагласени на тези позиции - тези интервюта са жива паратика. Наскоро един приятел го бяха поканили на интервю за позиция Регионален Менаджер Маркетинг в голяма компания - Хайнекен. Всъщност той работи от няколко години там и е минал през няколко други позиции. Не че ми е приятел, но мисля че си върши добре работата, като съдя по бонусите от продажбите, които той и екипа му реализират от страна на пивоварната Загорка. Отиде с нагласата, че ще се интегрира на по високо ниво, но като се върна беше смазан. Нагласили някакъв, който е с незавършено образование на ветеренарен лекар - "нашо момче" на 22 години без никакъв стаж и практика, да не говорим за рутината и опита.
 

Горе