Ееее, те се подиграват с персонала!

От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Пичове, навсякъде е така. Стигал съм 2ро интервю в Мтел за Sales Maager, а още преди да пусна документите знаех кой ще заеме поста...За същата позиция, пак 2 минати интервюта в EVN, като след 2рото ми се обади приятел за 2 неща: 1. Да ме пита наистина ли съм минал 1во интервю без никакви връзки и 2ро да ми каже да се подготвя, че "изкочило едно наше момче" и ще ми се обадят да се извинят, че не съм подходящ.

Вярно сега, от позицията на времето, ако не се бяха стекли нещата така много други нямаше да ми се случат. Това обаче не прави по-леки онези времена, когато търсех работа. Нищо, че е минало...
 
Честно казано, не ме очудва, че за Мениджър искат това - те си измиват ръцете с такова наименование на позицията. Звучи примамливо, или по-скоро звучеше. В момента всеки е меринджей, но никой не знае как actually да управлява нито проекти, нито хора.
 
От: Re: Ееее, те се подиграват с персонала!

Те си плескат мениджър на какво ли не, за да изглежда атрактивно и примамливо, а всъщност става ду дума за нещо обикновенно като позиция. Често се случва.

В конкретната обява съвсем не става дума за нещо обикновено. Буквално си търсят "manager" да им върши всичко :)
Тук по-скоро използват позицията като обединяваща на 6-7 други ...
 
От: Re: Ееее, те се подиграват с персонала!

В конкретната обява съвсем не става дума за нещо обикновено. Буквално си търсят "manager" да им върши всичко :)
Тук по-скоро използват позицията като обединяваща на 6-7 други ...

Най-накрая някой да ги сметне точно колко длъжности са :D
Иначе хич не е смешно! :evil:
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Блинки, повечето са нагласени на тези позиции - тези интервюта са жива паратика. Наскоро един приятел го бяха поканили на интервю за позиция Регионален Менаджер Маркетинг в голяма компания - Хайнекен. Всъщност той работи от няколко години там и е минал през няколко други позиции. Не че ми е приятел, но мисля че си върши добре работата, като съдя по бонусите от продажбите, които той и екипа му реализират от страна на пивоварната Загорка. Отиде с нагласата, че ще се интегрира на по високо ниво, но като се върна беше смазан. Нагласили някакъв, който е с незавършено образование на ветеренарен лекар - "нашо момче" на 22 години без никакъв стаж и практика, да не говорим за рутината и опита.

Типично по български ....:cry: колкото да се отчете дейност ...!
 
Re: От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Типично по български ....:cry: колкото да се отчете дейност ...!
Да, това е като цяло полет жението. Преди време мои приятел с доста добро портфолио и знания кандидатства за позиция, която си бе харесал. Всичко ток, първо, второ интервю и се предполагаше, че почва от еди кога си. Добре, но малко преди датата му се обаждат, за да му кажат, че са намерили по-подходящ човек за позицията. Той няма какво да направи и им пожела успехи. Стана му малко кофти, но ако има по-добър според тях, то така е по-честно за тях, си каза. Мина време, той си намери друга работа. Един ден му се наложило да проведе коминикация в човекът на позицията, която беше искал и се оказало, че фамилията му е като тази на управителя на компанията, в която искаше да постъпи. :)

То няма лошо, ама ако е масово скоро ще гледаме Атлас изправи рамене на живо. :) Ако някой е чел книгата или е гледам двете първи части ще разбере за какво говоря. Общо взето в момента връзкарите и тъпаците са по-успешни. Но си е така, какво да се прави. В БГ си е най-изявлено. :)
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Аз па да ви кажа, че това jobs.bg се превърна в сайт за събиране на информация. Който си търси истинска работа да забрави за интернет обавите, просто фирмите са задължени обявите им да са публични, но в 90% от случаите вече си имат готов човек, когото да назначат. Е, някой с 5 висши образования, познания по всичко, да е максимум на 30 години, но да има 20 години опит като мениджър, владеещ 5-6 езика, харизматична личност и други невъзможни описания, може и да си намери работа за 1.5-2 к, другите да забравят :twisted:
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!


Иди виж като имаш време /Студио Запприани-Мaгазин/Ателие

23-ти Пехотен Шипченски Полк 84, гр.Казанлък/ фолио или хартия ползват за абажурите, защото и в двата варианта материалите дори и фи 3мм на телта за конструкцията с безплатна крушка- енергийноефективна подарък от нас ще можем да ги продаваме със 100% печалба за 50 лв.
uphero давай да ги почваме-:wink: сайта от теб, производството от мен!
Гледай хората какво правят, аз съм тръгнал с врати да се занимавам!:cry:
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!


- Мултиталант, способен да осъществява проекти и задачи в кратки срокове
- Високо ниво на самодисциплина и организираност
- Перфектно Владеене на английски език писмено и говоримо, втори език-немски или руски се смята за предимство

Задължения:
- Поддържане на Интернет магазина
- Публикуване на новата стока на сайта, създаване на описания за всяка един продукт и превода им на английски език;
- създаване на статии за Блога на магазина
- Консултиране на потенциални клиенти по телефона, електронна поща, на място
- Приемане, оформяне на поръчки и контрол върху изпълняването им
- Поддържане на задачи, които спомагат воденето и развитието на нашия онлайн бизнес.

Работен ден по договаряне 20, 30 или 40 часа, в зависимост от кандидатурите и езиковите познания.

Ххахаха, ето за това си говорим :shock: и това са само част от изискванията, които заслужават заплата минимум 1к
 
От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Иди виж като имаш време /Студио Запприани-Мaгазин/Ателие

23-ти Пехотен Шипченски Полк 84, гр.Казанлък/ фолио или хартия ползват за абажурите, защото и в двата варианта материалите дори и фи 3мм на телта за конструкцията с безплатна крушка- енергийноефективна подарък от нас ще можем да ги продаваме със 100% печалба за 50 лв.
uphero давай да ги почваме-:wink: сайта от теб, производството от мен!
Гледай хората какво правят, аз съм тръгнал с врати да се занимавам!:cry:
Магазина е до нас, ще взема да отида вярно. Проблема е, че знам само цигански , дал ще мине номера не знам :lol:
 
От: От: Ееее, те се подиграват с персонала!

Магазина е до нас, ще взема да отида вярно. Проблема е, че знам само цигански , дал ще мине номера не знам :lol:

Никой не те кара да говориш - само съгледвач го играй! :wink:
Чакам да обадиш кoгато си по-информиран по въпроса!
 
Работен ден по договаряне 20, 30 или 40 часа, в зависимост от кандидатурите и езиковите познания.

Ххахаха, ето за това си говорим :shock: и това са само част от изискванията, които заслужават заплата минимум 1к

Да, това е само в обявата след или по време на интервюта ще те изненадат "приятно", че трябва да се прави "и това, и това", но временно, защото или търсят човек, или може би защото не им се наема друг, защото е още една заплата. :)

До тук не мисля, че ще се даде повече от 600 лева, като се има предвид от типа бизнес, мястото на което се прави (БГ) и локацията му (градът).
 

Горе