Езикови версии и подаване в Google

Точно защото не знам как ще му правим СЕО-то, сметнах, че ако са отделно ще е по-добре. Така имаме отделни инсталации за различните държави с отделни сайтмапове и т.н.
Тя "галимацията" със СЕО-то няма да е по-различна и при сайт в различна директория / домейн и поддомейн. П.П. ако ползваш директории позлвай Wordpress Multisite мисля че и за поддомейни пак ще работи. И препоръчвам ползването на поддомейни като цяло.
 
Последно редактирано:
Тя "галимацията" със СЕО-то няма да е по-различна и при сайт в различна директория / домейн и поддомейн. П.П. ако ползваш директории позлвай Wordpress Multisite мисля че и за поддомейни пак ще работи. И препоръчвам ползването на поддомейни като цяло.
Добре, а следният вариант тогава:
Една wp инсталация. Хоумпейд и ревюта на английски. Хоумпейдж и ревюта на шведски съответно на урл /se
Един сайтмап само със страниците на английски. Един сайтмап с шведските.

В инструментите подаваме .com с английския сайтмап и допълнително пропърти .com/se със сайтмапа с шведските.

Така няма ли да е добре?
 
Така ще трябва да менажираш една камара сайтове, а с Wordpress Multisite ще имаш симулирани различни инсталации които са като отделни сайтове и пак можеш да си пуснеш различен сайтмап и да са или с различни директории или да ги направиш на поддомейни мисля че всякак можеше да се настрои. А това което имах в предвид с препоръката да ползваш различни поддомейни за всяка държава е за по-добро СЕО, поддомейна ще работи като самостоятелен домейн, докато директорията ( т.е. sait. com/se ), не. Така ще разграничиш за гугъл нещата по-добре от колкото с директория.

Едно е да имаш идентично съдържание преведено на различни езици, съвсем друго е различно съдържание кето е насочено конкретно за дадена държава.
 
  • Like
Реакции: Vik0

Горе