Езикови сертификати на Cambridge

От: Езикови сертификати на Cambridge

А като ти казвам, че не ти стига акъла, ти се обиждаш.....

Като ти сложа една снимка на сертификата, как точно ще разбереш дали е мой или не?

Колкото и ти можеш да ми покажеш твоя CAE..........

Нямам какво да ти кажа повече по темата, залъгвай се щом искаш, че си постигнал и ти нещо

Лека вечер, и залягай над учебниците, че много е трудно CPE:)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

След като аз съм се явил директно на CPE, което съм взел от първия път, а ти си се явявал на CAE, дали ти не си на по-ниско интелектуално ниво от мен?

На изпита не се тества ниво на интелект, а езикови познания, глупако. Сгреши както за разликата в трудността на двата изпита, така и за целта им.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Два дена ли ти отне да го измислиш това, ?
И си виж изречението, има правописни грешки, тогава ми говори за езиковия познания.

А за нивото ти е показателно, че аз не съм употребил една обидна дума, докато ти в безсилието си да извадиш смислен аргумент , ги сипеш под път и над път.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Два дена ли ти отне да го измислиш това, ?
И си виж изречението, има правописни грешки, тогава ми говори за езиковия познания.

А за нивото ти е показателно, че аз не съм употребил една обидна дума, докато ти в безсилието си да извадиш смислен аргумент , ги сипеш под път и над път.

Глупако, ако не си забелязал, предходният ми коментар бе изтрит от администратор.

Колкото до езиковите познания, би трябвало да откриеш доста повече грешки и в двете си цитирани тук мнения.

А като ти казвам, че не ти стига акъла, ти се обиждаш.....

Като ти сложа една снимка на сертификата, как точно ще разбереш дали е мой или не?

Колкото и ти можеш да ми покажеш твоя CAE..........

Нямам какво да ти кажа повече по темата, залъгвай се щом искаш, че си постигнал и ти нещо

Лека вечер, и залягай над учебниците, че много е трудно CPE:)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не претендирам да съм експерт по правопис, но видях една единствена липса на точка в край на изречението.
Дай да видим къде са другите, току виж пък ме изненадаш приятно, макар да се съмнявам в това....
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не претендирам да съм експерт по правопис, но видях една единствена липса на точка в край на изречението.
Дай да видим къде са другите, току виж пък ме изненадаш приятно, макар да се съмнявам в това....

Нормално е да видиш само това, когато си неграмотен и не знаеш къде едно изречение свършва и къде започва следващото.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

На изпита не се тества ниво на интелект, а езикови познания, глупако. Сгреши както за разликата в трудността на двата изпита, така и за целта им.
Тук има липсваща запетайка пред както.

Хайде сега е твой ред............

Давай, забавляваш ме, докато ми плащат от две места.....
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Тук има липсваща запетайка пред както.

Хайде сега е твой ред............

Давай, забавляваш ме, докато ми плащат от две места.....

Не е мой ред, Посочих ти грешките, след като намекна за тази. Освен това една запетайка е смешен проблем в сравнение с грешната структура в две твои "изречения". По-скоро излиза, че аз се забавлявам с твоята неграмотност.

И запомни, че неграмотността е повод за забавление само за един олигофрен.


Нямам какво да ти кажа повече по темата, залъгвай се щом искаш, че си постигнал и ти нещо

И си виж изречението, има правописни грешки, тогава ми говори за езиковия познания.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Тук има липсваща запетайка пред както.
Не съм сигурен, но май не се слагаше запетайка, ако е в началото на изречението (след първата дума демек). Примерно ''Това което'', ''Направи където'', ''Написа колкото''...
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не съм сигурен, но май не се слагаше запетайка, ако е в началото на изречението (след първата дума демек). Примерно ''Това което'', ''Направи където'', ''Написа колкото''...

А сега му покажи как да си раздели изреченията, че той не може. :)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Все си мисля, че при изреждания се слага запетайка,

нито - нито, както - така и, са точно такива, ако не бъркам.


А е смешно да ми говориш за структура на изречения във интернет форум. Да , не е най-добрата подредба, но не е грешно нито стилистично, нито правописно,

А не виждам защо трябва да се деля изреченията, ти за сложни изречения не си ли чувал? Или викаш 5 думи - точка. Като телеграфен стил.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Все си мисля, че при изреждания се слага запетайка,

нито - нито, както - така и, са точно такива, ако не бъркам.


А е смешно да ми говориш за структура на изречения във интернет форум. Да , не е най-добрата подредба, но не е грешно нито стилистично, нито правописно,

А не виждам защо трябва да се деля изреченията, ти за сложни изречения не си ли чувал? Или викаш 5 думи - точка. Като телеграфен стил.

Сега вече знам, че си неграмотен. :)

Само Блинки може да те бие по грешки от неграмотните в този форум. :)
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Прав съм за изрежданията:

при изреждане на еднородни части в повторителни съюзи: и - и, или - или, нито - нито, ту - ту.

Само че съм в грешка, че и на първата дума се слага.

Не ме е срам да си призная грешката.

Ако ти направя съпоставка между CAE/CPE със състезателен автомобил клас N/ клас А.
Уменията са едни и същи (да можеш да управляваш автомобил на предела на възможностите му), подготовката е една и съща (няма различни трасета, начини на трениране и т.н.), цената се плаща два пъти - защото автомобил от Клас Н не може да стане клас А. И като караш клас N, всеки те пита, а що не караш в клас A?

Сега мисля, че може и да го проумеееш
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Няма как уменията, които се изискват за две различни нива на Cambridge, да бъдат едни и същи. Това е върховна глупост, както и всичко останалото, което си казал в темата. Неграмотността ти допълнително засилва чувството на мизерия, което струи от теб.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не ми се щеше да ти падам на нивото, но ще ти го кажа.

Парите, които изкарваш на месеца (ако въобще изкраваш някакви), аз ги слагам на един , максимум два мача от НБА.

Мачове има всеки божи ден. По няколко..... ти сега ми кажи кой е мизерника.

Понеже пак ще ме караш да ти доказвам нещо - всичко го има тракнато като баланс на сайта ми........

Мисля, че е време да млъкнеш.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Не ми се щеше да ти падам на нивото, но ще ти го кажа.

Парите, които изкарваш на месеца (ако въобще изкраваш някакви), аз ги слагам на един , максимум два мача от НБА.

Мачове има всеки божи ден. По няколко..... ти сега ми кажи кой е мизерника.

Понеже пак ще ме караш да ти доказвам нещо - всичко го има тракнато като баланс на сайта ми........

Мисля, че е време да млъкнеш.

Каква връзка имат парите, които твърдиш, че изкарваш, с неграмотността ти и написаното досега? Ако мислиш, че те я компенсират по някакъв начин, си в голяма грешка.

Продължавай да се излагаш. Стана за посмешище не форума.
 
От: От: Езикови сертификати на Cambridge

ето един пример и това съм аз :)
работя с цял свят,от австралето до канадето и други "Г" точки които не можете и да си представите...
и не съм съм завършил някакво ниво или допълнително образование,даже когато пиша на бг пак си проверявам краснописа :)

и достигам до извода :
не е гаранция че като изтупаш на някой 10 сертификата и дипломи,ще си голямата работа ;)
като не ти идва отвътре и колкото и книги да си прочел си оставаш с четенето...

това не е насочено към никой,просто си казвам това което е и че оценката в даскалото не е критерии за оценката ти в живота ...


Поздрави

пс:съжалявам за нескромността :)

Как съм пропуснал този гнусен пост на поредната отрепка (BlackFriday)? Как можеш да твърдиш, че си си проверил краснописа, когато ти дори правописа не можеш да си провериш сам?
 
Последно редактирано:
От: Езикови сертификати на Cambridge

Man_Watching_Movie_and_Eating_Popcorn.jpg
 
Аз се чудя как тази тема се превърна в такава дива караница...

О.о

СРЕ се взима с цел, а САЕ с идея. Разликата в знанията между двете е в лексиката. Поне хората така твърдят.
Ако нямаш нужната лексика, няма да вземеш лесно СРЕ. С отлична граматика имаш САЕ със сигурност.
Не съм се явявала на САЕ и не мога да съпоставям, но за мен е ненужно даване на пари да се явяваш и на двата или пък на САЕ.
Защо?
Защото ако знаеш граматиката за първото, няма защо да не се постараеш за второто. Съвсем малко наддаване ти трябва сигурно.
НО - всеки си знае. Разликата в заплащането я има, а и е по-стресиращо да се явявваш на теста, който взимат само професионалисти в една или в друга сфера или на този, който се взима от учениците в гимназията.

Така или иначе САЕ е достатъчен за много места.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Моя син мина CAE Proficiency и кандидатства с него в университети в Англия. Много труден изпит, доколкото знам, тоя изпит е за цял живот, а тойфел например има валидност - не знам какъв е срока. Не е ходил на курсове, плащали сме единствено таксата за изпита.
 

Горе