Езикови сертификати на Cambridge

CAE Proficiency?
CAE / Proficiency са два различни...

Предполагам, че е второто?

Note: CertificateAdvancedEnglish
CertificateProficiencyEnglish
 
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

CAE Proficiency?
CAE / Proficiency са два различни...

Предполагам, че е второто?

Note: CertificateAdvancedEnglish
CertificateProficiencyEnglish

Не знам точно как се води изписването, Кембридж сертификат, профишънси, как точно се изписва, ще кажат спецовете.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Моя син мина CAE Proficiency и кандидатства с него в университети в Англия. Много труден изпит, доколкото знам, тоя изпит е за цял живот, а тойфел например има валидност - не знам какъв е срока. Не е ходил на курсове, плащали сме единствено таксата за изпита.

Предполагам, че говориш за CAE, а не за CPE (Certificate of Proficiency in English). Вторият едва ли е необходим на сина ти, за да кандидатства в университети.
 
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Аз се чудя как тази тема се превърна в такава дива караница...

О.о

СРЕ се взима с цел, а САЕ с идея. Разликата в знанията между двете е в лексиката. Поне хората така твърдят.
Ако нямаш нужната лексика, няма да вземеш лесно СРЕ. С отлична граматика имаш САЕ със сигурност.
Не съм се явявала на САЕ и не мога да съпоставям, но за мен е ненужно даване на пари да се явяваш и на двата или пък на САЕ.
Защо?
Защото ако знаеш граматиката за първото, няма защо да не се постараеш за второто. Съвсем малко наддаване ти трябва сигурно.
НО - всеки си знае. Разликата в заплащането я има, а и е по-стресиращо да се явявваш на теста, който взимат само професионалисти в една или в друга сфера или на този, който се взима от учениците в гимназията.

Така или иначе САЕ е достатъчен за много места.

ЕВАЛА! Това е пълната истина и изчерпва спора от всякъде.
Имаш репа от мене:)
 
  • Like
Реакции: just
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

С отлична граматика имаш САЕ със сигурност.

Пълна глупост. Изпита е разделен на 5 части, в които се тестват различни умения. Можеш да имаш отлична граматика и да не можеш да се изразяваш правилно в Speaking частта или да нямаш правилното произношение, което също ще ти смъкне от точките.

Разликата в знанията между двете е в лексиката. Поне хората така твърдят.

От Cambridge са се погрижили да има достатъчно голяма разлика във всяка една от частите на двата изпита. Не само в лексиката. Ти за това не се притеснявай.

Разликата в заплащането я има

И каква е тя?
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Предполагам, че говориш за CAE, а не за CPE (Certificate of Proficiency in English). Вторият едва ли е необходим на сина ти, за да кандидатства в университети.

CPE (Certificate of Proficiency in English) - това има.
 
Харконе, стига си ми давал негативен реп по една и съща тема! Мнението ми е такова - неистини няма като се изказва мнение.

Смешно е да ми твърдиш какви неистини говоря.
Може да имаш weak статус на 1 от компонентите и пак да вземеш СРЕ. Стига другите да са ти в максимума.
Факт - взимаш пре-достатъчно точки.

Произнасянето изобщо не е важна част от устния изпит! Ако си казваш каквото трябва и е граматически вярно - няма да вземеш малко точки. Още повече, че ти виждаш какво си записват квесторите. Спокойно може да кажеш какво им харесва и какво не.

Самият факт, че приемат английски от всякакъв диалект говори сам по себе си дали фонетиката има голямо значение.

Разликата в заплащането за изпита е точно 10лв... хаха. Това ще ти го призная - не е кой знае колко.
Явно от мое време вече няма такава разлика, а и виждам има компютърен СРЕ...
Paper-based CPE - Fee BGN 345
Paper-based CAE - Fee BGN 335
 
Последно редактирано:
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Харконе, стига си ми давал негативен реп по една и съща тема! Мнението ми е такова - неистини няма като се изказва мнение.

Смешно е да ми твърдиш какви неистини говоря.
Може да имаш weak статус на 1 от компонентите и пак да вземеш СРЕ. Стига другите да са ти в максимума.
Факт - взимаш пре-достатъчно точки.

Произнасянето не е изобщо важна част от устния изпит! Ако си казваш каквото трябва и е граматически вярно - няма да вземеш малко точки. Още повече, че ти виждаш какво си записват квесторите. Спокойно може да кажеш какво им харесва и какво не.

Самият факт, че приемат английски от всякакъв диалект говори сам по себе си дали фонетиката има голямо значение.

Разликата в заплащането за изпита е точно 10лв... хаха. Това ще ти го призная - не е кой знае колко.
Явно от мое време вече няма такава разлика, а и виждам има компютърен СРЕ...
Paper-based CPE - Fee BGN 345
Paper-based CAE - Fee BGN 335


Трудно приемаш, че някой ти дава негативна репутация за това, че предоставяш тук невярна информация ли?
Можеш да имаш weаk статус на два компонента и пак да вземеш изпита, но няма връзка с дискутираното.
Произношението Е важна част от изпита. При погрешно произнесена дума ти намаляват точките, независимо от това, че са те разбрали смислово. Диалектът няма общо с погрешното произношение. Едното се допуска, а за другото има санкция.
 
Ама ти си квестор ли?
УАУ! /sarcasm

Аз като бях точки се даваха, а не се взимаха. Това да не ти е SAT, където имаш начален баланс и ти взимат от него за грешен или непопълнен отговор?
Още повече, че ако става въпрос за "смислово разбиране", т.е. че си толкова неразбираем, че квесторът трябва да гадае... нямаш място на изпита ама хич. И за А1 не си с такива умения.

Още нещо - диалект в Чикаго, Торонто, Лондон и Манчестър. Произнасяне с ужано много разлики. Все към някой диалект спадаш, ако си достатъчно учен, че да ходиш на изпит към посолството.

Грешна информация при даване на мнение НЯМА. Да.
Ако някой приема мнението за нещо повече от това, значи сам си е виновен като му дойде шокиращият изпит.

Коментарът ми за реп-а не беше с цел просене на позитивна, а просто ми писна. Същото го обсъждахме с Харки преди век и пак стигнах до извода, че за него няма вярно и грешно, а неговото и грешно.

Causa Perduta.



Edit: И нека ти вляза в тона: оправи си употребата на пълен и кратък член, че май ти куца правилото. Като за човак, който е хвали с това е направо срамно... Дам... така е.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Мнението ти отново няма връзка с по-горе предоставената грешна информация от теб.
За да не ти дадат максималните точки, значи, че са ти отнели от тях.
 
Кое е грешно сега?
Преди ми спореше, че човек с гимназия и висше по друг език (не английски) не може да вземе СРЕ.
Лесно мога да те оборя, но не искам да те карам да се чувстваш зле.

Сега за какво точно си се захванал?
 
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Кое е грешно сега?
Преди ми спореше, че човек с гимназия и висше по друг език (не английски) не може да вземе СРЕ.
Лесно мога да те оборя, но не искам да те карам да се чувстваш зле.

Сега за какво точно си се захванал?

Ще ти бъде много трудно да ме обориш, защото такова нещо не съм казвал. :) Да ме накараш да се почувствам зле, е непосилно за теб.

Но нека да продължим с още едно доказателство за невярната информация предоставената от теб ...

CAE Speaking Assessment
:

* Grammatical Resource
* Vocabulary Resource
* Discourse Management
* Pronunciation
* Interactive Communication
 
Няма такова нещо. Дори хора завърши езикова с английски, се записват на курсове за TOEFL и FCE. CAE е доста над това ниво и не всеки завършил езикова може да го вземе без допълнителна подготовка.


Quote Originally Posted by just
Това, което имах предвид е и това, което съм написала - човек, завършил гимназия може да вземе САЕ спокойно. Иначе и аз знам също пасинг грейдовете. Още повече, че казвам В2 и С1, защото е възможно. Не виждам да не съм казала С1. Както и да е. Разбирам мнението ти и го оценявам. Просто ме стресна идеята да се дава -реп за такова нещо...


Аз лично съм завършила гимназия с друг език. Не съм посещавала курсове. Имам СРЕ.
Английски не съм учила до 5и клас и съм го учила само в програмите на българските образователни институции.

И така, pronunciation - как се определя кое как се произнася, след като приемат всички тези диaлекти? Предполагам знаеш колко са различни точно от фонетичнa гледна точка?
 
Последно редактирано:
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Аз лично съм завършила гимназия с друг език. Не съм посещавала курсове. Имам СРЕ.
Английски не съм учила до 5и клас и съм го учила само в програмите на българските образователни институции.

И така, pronunciation - как се определя кое как се произнася, след като приемат всички тези диaлекти? Предполагам знаеш колко са различни точно от фонетичнa гледна точка?

Караш ме да повтарям, че не спорим за диалект, а за правилно произношение. Доказах ти, че произношението е един от петте показателя, по които се прави оценка за частта Speaking. Тоест, то представлява 20% от общата оценка за тази част на изпита.

А аз дори не съм завършил езикова гимназия. Езикът съм го учил сам през годините, така че няма как да твърдя това, което ти написа едно мнение по-нагоре.
 
Харкон,
1 - цитираният сайт не е Посолство нито Кеймбридж.
2 - чувал ли си наистина как говорят хората в Манчестър, Бърмингам и Торонто? Наистина обаче!? Всички са нейтив и ако звучиш по близък начин до който и да е от тези или други нейтив диaлекти не биха си позволили да те оценят зле за произнасяне, защото после нищо няма да ти струва да поискаш преоценяване и да получиш по-висока оценка.
3 - мисля, че цитираното лично съобщение от теб към мен e достатъчно доказателство, че за теб няма правилно и грешно, а само това, което си си наумил на момента.

Няма проблем.
Наспорих си културно и приятно. Мисля, че и ти се наслади на момента.

Ще те оставя да се закачаш с някой друг сега :)
 
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Харкон,
1 - цитираният сайт не е Посолство нито Кеймбридж.
2 - чувал ли си наистина как говорят хората в Манчестър, Бърмингам и Торонто? Наистина обаче!? Всички са нейтив и ако звучиш по близък начин до който и да е от тези или други нейтив диaлекти не биха си позволили да те оценят зле за произнасяне, защото после нищо няма да ти струва да поискаш преоценяване и да получиш по-висока оценка.
3 - мисля, че цитираното лично съобщение от теб към мен e достатъчно доказателство, че за теб няма правилно и грешно, а само това, което си си наумил на момента.

Няма проблем.
Наспорих си културно и приятно. Мисля, че и ти се наслади на момента.

Ще те оставя да се закачаш с някой друг сега :)

1 - Цитираният сайт е взел посочената информация от изискванията на Cambridge
2 - Няма връзка с дискутираното (повторено за n-ти път)
3 - Не е ясно за кое съобщение става въпрос. Скоро не помня да съм ти пращал лично съобщение.
 
От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

Кое е грешно сега?
Преди ми спореше, че човек с гимназия и висше по друг език (не английски) не може да вземе СРЕ.
Лесно мога да те оборя, но не искам да те карам да се чувстваш зле.

Сега за какво точно си се захванал?

аз го взех още в 12ти клас от първия път, без да съм се явявал нито на TOEFL, нито на CAE и т.н.
, а съм завършил СМГ-то, така че теорията му ич не важи...
 
От: От: Re: Езикови сертификати на Cambridge

аз го взех още в 12ти клас от първия път, без да съм се явявал нито на TOEFL, нито на CAE и т.н.
, а съм завършил СМГ-то, така че теорията му ич не важи...
Форумен олигофрене, не съм казвал такова нещо. А за малоумник, като теб, е много съмнително, не само дали има сертификата, а дали въобще е завършил гимназия безпроблемно.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Бегай от тука бе форумен плъх. Ти дори и в момента не можеш да влезнеш в СМГ-то, камо ли да го завършиш, па си тръгнал да ми говориш.

Такива като теб са само отворени зад клавиатурата, а сигурно майка ти още ти дава по 2 лв на ден , да имаш там да ядеш банички.
 
От: Езикови сертификати на Cambridge

Бегай от тука бе форумен плъх. Ти дори и в момента не можеш да влезнеш в СМГ-то, камо ли да го завършиш, па си тръгнал да ми говориш.

Такива като теб са само отворени зад клавиатурата, а сигурно майка ти още ти дава по 2 лв на ден , да имаш там да ядеш банички.

Глупако road_runner, just може и да имам такъв сертификат - за теб той е непостижим. Що се отнася до мен, аз съм завършил математическа гимназия още през деветдесетте години и кандидатствах с математика. Парите си изкарвам сам с английски и програмиране.
 

Горе