Електронен подпис - къде, как, колко?

От: Електронен подпис - къде, как, колко?

30 лева за физическо лице, на мен за фирмената сметка ми искат 102 лева
В тая банка нещо почнаха да ме дразнят. Оня ден като ходих да си плащам осигуровките и дадох платежните, вече не било така. Вече заедно с платежните всеки път трябва да попълвам и протокол и на всичкото отгоре оная от банката ми даде копие от протокола и ми каза да си го ксерокопирам и да го попълвам всеки път. Пълна простотия, ще взема да се местя в друга банка, кажете къде е по-добре за фирмена сметка?
 
От: Re: От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Къде ти го казаха това? Аз им писах мейл, питах и в офис. Всички казват, че трябва да се извади ел. подпис.

В офис на банката къде другаде. В първия момент и на мен служителката ми каза че трябвало електронен подпис, но като и казах че го искам само за справки каза че става и със sms код - нещо като пин код било след като си влезеш в акаунта с името и паролата . Попълних някаква заявка с телефон на който да ми изпратят SMS-a . Като го получа ще ви кажа дали работи .
 
Последно редактирано:
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

adi странно защо само за теб важат тези неща? Аз като питах ми казаха, че няма друг вариант освен електронен подпис.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

adi странно защо само за теб важат тези неща? .

Нямам представа защо и как но при мен стана номера .
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Сега се връщам от ЦКБ и има доста добра промоция, аз мисля да се възползвам. Електронният подпис струва 26 или 29 лева, не помня точно, ако се вземе до 1 юни. Важи и за фирмени сметки тази промоция.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

29.40 е, вчера пак проверих, аз до няколко дни ще си поръчам.
 
Направо ги накарай на смарт картата да ти запишат и ел. подпис за физическо лице. Тъй като според промоцията им издаването на самия сертификат е безплатно, ще платиш 29.40 и ще имаш два електронни подписа - фирмен и личен. Аз така направих.
Накрая на годината си подай данъчните декларации през интернет и ще спестиш 5% от данъка, което най-вероятно ще е повече от 30 лв. щом имаш фирма.
Платежните за осигуровките можеш да ги пускаш през онлайн банкирането, не да да ходиш всеки път до банката и да се занимаваш с протоколи.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Да, още утре ще ходя, че бяха почивни дни. Това за двата подписа не го знаех, ще питам.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

С сертификата ти позволяваха до март месец май (говоря от личен опит а не приятел на приятеля на леля ми) тази година да се ползва online банкиране в ЦКБ и то не само за гледане а и за нареждания на преводи . В момента имам закупен електронен подпис от тях на цена от 29 и някви стотинки бяха (за физическо лице) и пак си имам Online банкиране . При тях май е най евтино
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Забравих да добавя че банкирането при тях е REAL TIME (в релно време) което ви позволява да следите сметките си в реално време и да правите преводи в реално време .
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Тоя ел. подпис на ЦКБ, някой знае ли дали е нормален. Става ли за друго или е сямо за тяхното банкиране. Наложи ми се да подписвам в един сайт с ел. подпис и като опитам ми пише че е неразпознат и нищо не стана.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Става за всичко . Просто ни задължиха ако искаме да ползваме онлайн банкиране да си изкараме подпис . Става за подписване на абсолютно всичко от данъчна декларация до писмо в майл програмата ни ;)
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Става ама не става, пише ми че infonotary е неразпознат.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

И аз си взех един от ЦКБ, но забравих да питам след една година колко трябва да платя за подновяване. Някой знае ли как стоят нещата?
 
mvmrik, УЕП издаден от ЦКБ е стандартен подпис от Infonotary. Не би трябвало да имаш проблем с подписването на каквото и да било. Ако нещо не можеш да се справиш - свържи се със съпорта им.

VtoriChepik, цената за подновяване на личен електронен подпис е 18 лв. с ДДС (в момента).
http://www.infonotary.com/site/?p=doc_g2_4
Има една тънкост - трябва да го подновиш ПРЕДИ да е изтекъл. Ако отидеш и ден по-късно ще ти кажат, че трябва да вадиш нов и не може да му се удължи периода.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Налага ми се да си правя ел. подпис заради VIES декларациите пък евентуално и за други неща около фирмата. Някой може ли да ме светне дали има смисъл да го вземам за фирма или е достатъчно за физическо лице при положение че съм ЕТ? Препоръки откъде е най-добре – цена, подновяване, съпорт, степен на универсалност? В ЦКБ примоцията съм а изтървал. Благодаря.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

ако е на фирма може да се ползва и в сайта на митниците, там друг тип не става,
за НАП на физическо лице няма достъп само до частта(нямам идея кой член беше), където се подават трудови договори - назначаване/прекратяване
ако още нямаш - от понеделник едномесечна промоция 48лв. http://stampit.org/bg/page/835
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

От самото начало от както въведоха онлайн банкиране в ДСК ги ползвам и никакви такива щуротии няма - всичко е със сертификат. А при всяко ползване на фирмена или лична карта съм го направил да ми се изпраща смс.
За мен си е изнудване. Хората трябва да имат право на избор.

В САЩ няма електронни подписи, няма сертификати ... Имам банкови сметки в две различни банки с онлайн банкиране - такива простотии няма.
 
От: Електронен подпис - къде, как, колко?

Тук става въпрос за онлайн банкиране. А и ДСК не са към БОРИКА, което си е плюс .... издърпват информация през два часа и превод от чужда банка направен до обед ми идва на същия ден.

http://www.bivol.bg/bgbanks.html ---> малко инфо за някои от банките
 

Горе