Елементарни въпроси за Opencart

slavib

Active Member
Подреждане като списък
Здравейте
Май нещо не мога да го открия къде точно е - Opencart 2.0.2.0
Къде му се казваше продуктите в категориите да не са подредени като таблица а като списък.
 
Последно редактирано:
От: Елементарни въпроси за Opencart

Бутоните са ти над продуктите, в ляво, а скрипта в common.js
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

аз бутоните ги знам като потребител - искам да настроя магазина да се показва като списък по подразбиране.
В 1.5.6 го имаше сега не го виждам къде е къде е в админ панела
 
От: От: Елементарни въпроси за Opencart

аз бутоните ги знам като потребител - искам да настроя магазина да се показва като списък по подразбиране.
В 1.5.6 го имаше сега не го виждам къде е къде е в админ панела

Няма такава опция в админ панела нито в 1.5.6, нито в 1.5.х като цяло. Няма го и във версия 2. Може би си се заблудил от някой модул, който има такава функционалност. По подразбиране изгледа на продуктите във версии 1.5.х е списъчен, докато във версия 2 е табличен.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Аха значи съм се заблудил и за това така си мисля. Благодаря ти stan_bg .
Искам да попитам някой знае ли как мога да го коригирам - някакъв мод или от кой файл точно се контролира това нещо за да го променя , защото за мен е важно всичко да излиза като списък.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Мястото, от което можеш да го контролираш ти е дадено:

Бутоните са ти над продуктите, в ляво, а скрипта в common.js

отваряш catalog/view/javascript/common.js и намираш следните редове :

Код:
if (localStorage.getItem('display') == 'list') {
	$('#list-view').trigger('click');
} else {
	$('#grid-view').trigger('click');
}

и го променяш на:

Код:
if (localStorage.getItem('display') == 'grid') {
	$('#grid-view').trigger('click');
} else {
	$('#list-view').trigger('click');
}

Така, ако липсва инфо за изгледа в localStorage на браузъра на клиента по подразбиране ще му се визуализира списъчен изглед.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

аха ще пробвам и ще напиша резултата. Благодаря и на двамата за бързите отговори.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Здравейте, искам да попитам ако някой може да ми каже, как мога да свържа 2 опции. Искам да кажа, че примерно продавам дрехи. Имам от един вид тениска 2 цвята. Черен и бял. Обачеи от черния имам 10 бр, а от белия 1 броя. Как да го направя така, че при поръчка ако някой избере бял, да му покаже, че имам само 2 бр
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Този модул е безлпатен: http://www.opencart.com/index.php?r...sion_id=13967&filter_search=dependent options
Ако не ще трява да купиш този:
http://www.opencart.com/index.php?r...nsion_id=5214&filter_search=dependent options

С тях можеш да свържеш количества, размер, цвят и т.н.

Поздрави

Здравейте, искам да попитам ако някой може да ми каже, как мога да свържа 2 опции. Искам да кажа, че примерно продавам дрехи. Имам от един вид тениска 2 цвята. Черен и бял. Обачеи от черния имам 10 бр, а от белия 1 броя. Как да го направя така, че при поръчка ако някой избере бял, да му покаже, че имам само 2 бр
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Да си добавя и моя лаишки въпрос - как културно може да се сложи един текст, който трябва да го има като част от описанието на всеки продукт /един вид информация за материалите използвани в артикула/, без да е "наказуемо" като дублирано съдържание?

П.П. Магазина е на Опън 2+ и всеки продукт ще си има друго уникално описание.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Най-чистия начин е да го сложиш като снимка.


Да си добавя и моя лаишки въпрос - как културно може да се сложи един текст, който трябва да го има като част от описанието на всеки продукт /един вид информация за материалите използвани в артикула/, без да е "наказуемо" като дублирано съдържание?

П.П. Магазина е на Опън 2+ и всеки продукт ще си има друго уникално описание.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Мерси за предложението, братле, но мислех, че има и по-готин начин. Иначе за снимка или с линк се сетих, но нещо не ме кефи.


Най-чистия начин е да го сложиш като снимка.
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

Е това е отговора на въпроса ти , лошо че не ти харесва...
Но всичко друго е текст а паяка чете текст и отчита че е еднакъв на всякъде .
А снимки още не чете
 
От: Елементарни въпроси за Opencart

И аз имам сигурно за вас, елементарен въпрос за Opencart, но не мога да се справя. Как да свържа магазина с профила във facebook? Трябва ли да имам по задълбочени познания по програмиране, за да мога да сложа такова каренце с харесвания и бутон харесвам?
 

Горе