Ех тази мозила

nortrant

Well-Known Member
Много е тежка за компа ми

за блоговете направо е ад, супер бавно зареждане, за другите сайтове г/д става, но незнам защо зарежда блоговете толкова бавно ...

някой знае ли нещо повече ?

Мерси :arrow:
 
Пробвайте да си пуснетете 2-3 антивирусни. После всички почистващи и подреждащи програми на уиндоус. После почисти хистори, бисквитки и каквото там още се сетиш. При мен се оправи като го направих. Ако продължава - преинсталирай лисичката. Ако не ви се занимава - инсталирайте друг браузър. Хром се води много по-бърз, само дето си зависи какво търсиш предполагам. Аз си ползвам мозилата.
 
От: Ех тази мозила

Всичко съм пробвал! Нямам вируси, чиста през няколко дена системата чрез ccleaner

аз по принцип ползвам опера за браузване, а мозилата за работа, нейната сила са аддоните, за съжаление за опера няма такъв избор, затова се налага да ползвам мозила ...
 
Ами нямам идея какво може да е. И преинсталиране ли не действа? А всъщност по принцип ли е така или е нещо по-ново като явлние?


Прозвучах като кол-сървис агент... И се сетих как ми разправяха pd разговорите дето се водят по тези центрове...

Асистентът: Какъв компютър имате?
Клиентът: Миии... един такъв... с малък екран, ама не много
 
От: Ех тази мозила

винаги си е била така.. не е от вчера или онзи ден ...

и с преинсталация не се оправя
 
От: Ех тази мозила

е то много хора няма проблеми
все пак е на челните места по използване ...

все едно да питам, Windows, добър ли е ?

разбира се че ще има положителни и отрицателни отговори...

но въпроса не е там, а това защо ми прави проблеми на мен, а на други не (както при @Brad)
 
От: Ех тази мозила

Смени компа! :wink: FireFox-а яде много ресурси ако ти е слаб компа, каквото и да направиш няма да се оправи. :wink:
 
От: Ех тази мозила

Мозила гълта много памет от няколко години. Единственото решение е по често да я ресваш, нов комп или google chrome. Любим браузър ми е но вече използвам основно Chrome. Мозилата няма милост до 1.6ГБ рам ми е заемала.
 
От: Ех тази мозила

Пуснете си мозила и хром с горе-долу същия брой табове/подобни отворени страници.
След туй си погледнете процесите и кажете че мозилата много рам гълтала...
 
От: Ех тази мозила

Пуснете си мозила и хром с горе-долу същия брой табове/подобни отворени страници.
След туй си погледнете процесите и кажете че мозилата много рам гълтала...

Интересно :) ...без адоните ли :) (знам,знам)
 
От: Ех тази мозила

Може би в някои случаи проблемът е заради режима private browsing (при по-големи страници се пълни оперативната памет). А някои сайтове при скролирането страшно товарят процесора. Разработчиците на сайтове изобщо не тестват как се отварят с Firefox под Linux. Същите сайтове с Opera под Linux не товарят процесора.
 
Последно редактирано:
От: Ех тази мозила

Ето какво показва таск мениджъра:

Мозила - 40
Опера - над 100

въпреки че опера ползва повече, не забива ... ?
 
От: Ех тази мозила

... А някои сайтове при скролирането страшно товарят процесора...
Това обикновено става при страници с много CSS3 глазури - особено някои "украшения" по шрифтовете. Браузърът просто се назорва докато рендне всичките ефекти. Е някои от браузърите се справят по-добре.

Затуй примерно в сайтове и приложения за мобилни устройства някои от ЦСС3 панделките силно се избягват - малките процесорчета хич не могат да им насмогнат.
 
От: Ех тази мозила

Мозила е много добър браузър, но изисква голям ресурс

Проблемът е, че дори и да го имаш, пак си е същата работа :). За жалост не може да се зареже ей така. Ползвам я, нищо че се случва да яде до 1 GB. Не ми пречи особено, стига да не съм пуснал игра де. Става въпрос за „Mozilla Firefox“.

Btw, тази върши работа, наистина от емнайси стотин MB използване прави под 2 MB, че и под 500k някой път.

Код:
forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=735797

@coolice: True.
 

Горе