Жилище в гр. София | Съвети

От: Жилище в гр. София | Съвети

Не се набивай в центъра.... малки улици , които за препълнени с коли и не могат смогнат на потока. По краен квартал + метро е в пъти по добре , освен това цената ще е по хубава. Аз съм в люлин и в панелен блок , но един от последните панели строени в люлин - 93 година. Последен етаж , но сам си правих покрива - едва ли има друг блок с по-добре залепена изолация от на нашия вход. Ако избираш последен етаж (по евтини са) задължително гледай покрива какво състояние е защото трудно се събират пари от целия вход за ремонт. Иначе по добре средни . Колкото по малко хора в блока -толкова по добре. Ние сме само 14 етажа и пак има проблемни където не плащат или гласуват против решенията на входа. А в по-големите е още по зле. Успех в търсенето.
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Хубаво жилище в София струва пари.
За това, сделките за такива стават чрез познати и контакти, рядко добра оферта стига до пазара.
Почти всичко остнало е със сериозни забележки, особенно в новото строителство.
""За хубаво жилище се смята такова, което е актив, а не пасив...""
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Според мен най-добрият избор за теб е Изток, но там е и най-скъпо. До Борисовата си и можеш да стигаш до центъра и пеш за 15 минути. За покупка на апартамент ти препоръчвам да търсиш услугите И на адвокат (мога да ти препоръчам софийски, проверен многократно), брокерите са ташак, обикновено са неграмотни и не носят никаква отговорност, ако объркат нещо. Като цяло мога да ти дам и някакви съвети относно покупката:

- ако имаш парите кеш, никакви предварителни договори. Капарираш най-много 1000 евро и искаш всички документи, и ги проверявате с адвоката. Обикновено искат 10% капаро и прочее глупости, което е абсурд. Ако провериш документите ти директно можеш да го купиш, за какво са ти предврителни договори. Отделно, брокерите винаги си искат комисионната на предварителния договор и не ги е*е. Няма такъв филм, гадните пиявици трябва да стоят до последно и след изповядването им се дава тяхното.
- не се оставяй да те притискат - "Ама ти знаеш ли кой е собственика и колко пари взима?" и прочее. Ти даваш пари, брокерът-пиявица трябва да ти лиже краката и да защитава твоите интереси. Трябва да стане както ти искаш, ти даваш парите. Ако не искат да действат както ти искаш, ще намериш друг апартамент.
- никакви пълномощни, купувай директно от собствениците. Несериозно е някой да не може да дойде за такава сума. С пълномощните стават доста измами с включени в схемата нотариуси, така че най-сигурно е директно от собствениците.
- изповядвай на цялата сума, верно - данъците са повече, но ако стане нещо ще можеш да имаш претенции. А ако те преебат, недай си Боже, не можеш да докажеш нищо. А и е незаконно, разбира се.
 
От: От: Жилище в гр. София | Съвети

Според мен най-добрият избор за теб е Изток, но там е и най-скъпо. До Борисовата си и можеш да стигаш до центъра и пеш за 15 минути. За покупка на апартамент ти препоръчвам да търсиш услугите И на адвокат (мога да ти препоръчам софийски, проверен многократно), брокерите са ташак, обикновено са неграмотни и не носят никаква отговорност, ако объркат нещо. Като цяло мога да ти дам и някакви съвети относно покупката:

- ако имаш парите кеш, никакви предварителни договори. Капарираш най-много 1000 евро и искаш всички документи, и ги проверявате с адвоката. Обикновено искат 10% капаро и прочее глупости, което е абсурд. Ако провериш документите ти директно можеш да го купиш, за какво са ти предврителни договори. Отделно, брокерите винаги си искат комисионната на предварителния договор и не ги е*е. Няма такъв филм, гадните пиявици трябва да стоят до последно и след изповядването им се дава тяхното.
- не се оставяй да те притискат - "Ама ти знаеш ли кой е собственика и колко пари взима?" и прочее. Ти даваш пари, брокерът-пиявица трябва да ти лиже краката и да защитава твоите интереси. Трябва да стане както ти искаш, ти даваш парите. Ако не искат да действат както ти искаш, ще намериш друг апартамент.
- никакви пълномощни, купувай директно от собствениците. Несериозно е някой да не може да дойде за такава сума. С пълномощните стават доста измами с включени в схемата нотариуси, така че най-сигурно е директно от собствениците.
- изповядвай на цялата сума, верно - данъците са повече, но ако стане нещо ще можеш да имаш претенции. А ако те преебат, недай си Боже, не можеш да докажеш нищо. А и е незаконно, разбира се.

Чудесен съвет :|
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Щом имаш път често до София, моя съвет е да се разкараш малко из кварталите които си се насочил да видиш от първа ръка. Повече от тях са съседни и за един ден ще си придобил представа какво се случва. Всеки има много плюсове и много минуси.

Ако аз трябва да избирам, определено Лозенец е моето място - 15 мин пеш до НДК, имаш и метро, не е зона, така че спокойно може да паркираш (ще се намери къде), 15 мин пеш до Борисова и Южен парк, тихо и спокойно е, молове, големи хранителни вериги, био магазини, магазини за вино и сирене .... всичко ти е на една крачка. Запиваш по барове и клубове - таксито или Юбер ти е не-повече от 5-6 лв. Наем: 500+
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Може. Аз го посещавам и всеки път ми излизат бели косми след половинчасово лутане за заветното паркомясто, ако имам късмет. Отделно толкова пренаселено е вече там, че ме хваща клаустрофобия.
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Единствено подобни като центъра на Варна квартали са Изток, Докторски паметник, Оборище, Парка Заимов....демек ниско строителство, зеленина, комуникации и аптеки Марешки :rolleyes: , но цените на апартаментите са колкото във Валенсия примерно....даже и по-скъпи!
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Никога не съм живял в апартамент и не искам,но ако трябва да избирам сега ще е на такова място както каза Business abacus,че да е актив.
Има си хора за всякаква информация - плащаш си:)Както казваш,че не искаш да живееш цял живот в София,тогава поне изкарай пари от този апартамент след напускането му.
Проучи къде ще минава бъдещето метро примерно.
 
От: Жилище в гр. София | Съвети

Чакам с нетърпение и аз да пуснат този лъч към ботевградско:DУж до 20178)
 
Re: От: Жилище в гр. София | Съвети

То тука, където ще минава метрото цените ги вдигнаха отдавна. :))

Що бе, Овче Купел още не са скочили кой знае колко, а там се предполага, че ще минава до някоя друга година. ;)
 
От: Re: От: Жилище в гр. София | Съвети

Що бе, Овче Купел още не са скочили кой знае колко, а там се предполага, че ще минава до някоя друга година. ;)
Там има много муджехидини, нормално да не скочат, кой луд ще иска да живее в квартал пълен с човекоподобни.
 
Re: От: Re: От: Жилище в гр. София | Съвети

Там има много муджехидини, нормално да не скочат, кой луд ще иска да живее в квартал пълен с човекоподобни.

Да, ама това повече към Нов български университет. До билата е ОК, както и има някакви вътрешни комплекси в Овче купел. Лошото е, че и в някои доста симпатични квартали вече има. Например в Разсадника също си има - не могат да ги изцелят от този шибан К. Величков толкова време. А района около двореца на децата е супер. ;)
 

Горе