ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

milsem

Member
Има ли закон в България, който да забранява така наречените от повечето рекламни писма (СПАМ)? Как приемате писмата на техномаркет, колектива, и др. сайтове - полезни или досадни? И защо мислите така? :)
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

1. Има. Викат му Закон за електронната търговия (ЗЕТ)
2. Мега досадни. Защо ли - ако ми трябва да намеря някаква промоция ще си я намеря сам за 15-20 мин и най-вече - когато ИМАМ НУЖДА от нея. Достатъчно грамотен съм (компютърно, писмено и както щеш го наречи), за да се оправя с търсенето на промоции. И не - не ми харесват тъпите рекламни простотии за разни семинарчета и т.н. лайна. Ънсъбскрайвам се винаги, когато мога, а иначе им пращам имейл, че нарушават ЗЕТ. После не съм видял и един имейл от съответните податели.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Аз ги маркирам кат Спам у гмейла.
Още малко и ше седна да им се ънсъбскрайбвам... Да мрат там.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

да много са досадни и аз ги маркирам директно като спам. До колкото знам ако определен % от потребителите маркират писмата от еди коя си пощенска кутия после всяко изпратено писмо отива директно в спама.

А знаете ли, че Г и ФБ работят заедно? С нов меил съм се регнал в Г+ и никой не ми знае мейла. На 3я ден получавам меил от ФБ, че съм имал повече приятели от колкото си мисля и да съм се регнал при тях.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Gмаила спаммаркиранто върши работа,но в абв-то не..АЗ им пращам отговор,чемейла ми е в КЗП+хранене.Обикновено върши работа.Драстично намалкя спама,след тази практика(доколкото е възможно да намалее в абв...)
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

при мен гмайл-а филтрира повечето и почти не помня вече кога за последно видях писмо от международния спам трафик във входящата си кутия. И аз не харесвам досадните писма, но не намирам за досадни българските търговски писма особенно когато става въпрос за някакво предуприждение, услуга или ценова брушура. В България изпращането на непоискани търговски съобщения са позволени сас закон на 100%, но при спазване на определени изисквания. Много фирми се възползват от тази услуга и резултата е особенно положиетелен. И аз смятам, че не е лошо да запозная част от общестовото с нов проект по електронен път :)
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Е те са изредили над мен да отоговрят. Аз съм "ЗА" стига да пише в условията че ще получвам такави реклами, нещо като newsletter - иначе закона е толкова смешен ал. 3 нае*бава ал. 1 от чл. 6 от закона :D, толкова двусмислен закон не съм срещал - можеш да правиш всичко, ама после разбираш че не можеш :D
 
Re: От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Има ли закон в България, който да забранява така наречените от повечето рекламни писма (СПАМ)?

... малко по късно:

В България изпращането на непоискани търговски съобщения са позволени сас закон на 100%, но при спазване на определени
изисквания.

Като си наясно защо питаш? Просто да си дрънкаш или за да трупаш постове?

И аз смятам, че не е лошо да запозная част от общестовото с нов проект по електронен път.

Значи си просто един шибан спамър. Рано или късно ще ти сложат една глобичка. Дано да е по-голяма.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Като си наясно защо питаш? Просто да си дрънкаш или за да трупаш постове?
аз съм наясно ама ти като не си наясно темата е за или против не кой е наясно какво е спам
Значи си просто един шибан спамър. Рано или късно ще ти сложат една глобичка. Дано да е по-голяма.
не съм спамил нито един път до сега ама това едва ли трябва да те засяга
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Против, адски дразнещо е :)
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Нито за нито против
Нека си изпращат (някой си изкарват пари по този начин)
1 минута да изтрия няколкото дошли през месеца няма да ме забавят
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Вече имам около 4000 такива писма. Просто си стоят и се трупат в поща която не използвам.

Иначе са страшно дразнещи тези писма :D
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

И аз преди съм пращал такива реклами и се чудех защо няма ефект от тях, докато накрая го осъзнах. Само като видя някакво рекламно съобщение и веднага го трия, без дори да го чета. Най-вероятно и другите правят същото, така че няма никакъв смисъл от тях. Може би ако е някакъв абонамент от даден сайт, хората ще четат писмата, защото знаят че са абонирани, но такива непоискани съм сигурен че повечето въобще не ги гледат.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

ми не знам, ама аз получавам такива от сигурно 20 сайта за групово пазаруване без никога да съм се абонирал :D
а за КЗП да ви кажа една случка - някой беше купил един сайт от мене и почнал да си спами и по неведоми пътище ме викат мене с некакви писма да се явя, първия път се излъгах давзема писмото от пощата (мислех че е нещо друго, знам ли) - явих се там и некакви ебати смотаните ми се правят на важни.
аз ги питам как решиха, че аз ги пращам след като в самата жалба беше написан коренно различен домейн от моя :D и некви такива простотии ме занимаваха - тва е бумащината, писах на лист обяснения (едва ли не му казах на експерта че е много зле с компютъра щом не може да види кой домейн на кой е) после ми пращат писмо че имам отговор разбираш ли. и аре пак ме карат да пиша обяснения на лист. вдигнах един скандал, че ме занимават с простотии и ще подам аз сигнал срещу тоя експерт че е некомпетентен и тяхната комисия. написах им по мейла същото и не съм чул нищо от тях. само след тва още няколко писма в пощата е имало до мен вероятно от други жалби от някой си ама не съм ги и взимал и тва беше :D

тея от КЗП са пълни балъци, освен че нищо не правят нямат и никакви функции - предписателни са им, каваш добре и до там се простират правомощията им. а пък се занимават с глупости - сайтове, спамове и такива (нали има едни точки за НТС - непоискани търговски съобщения) и нищо не могат да ти кажат... вместо да се занимават с мтел и топлофикация се занимават с простотии. така е в тая държава :D
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Аз БГ спам рядко получавам, но за сметка на това англоезичния всеки ден ми пълни пощенските кутии
Мега досадно е
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Реално като се замисли човек спама би трябвало да е забранен за мейлите на частните лица и на фирмите които не са го публикували на сайта си или в директории и тем подобни.
Ако фирмата го е публикувала на сайта си като средство за контакт не виждам защо да не получава оферти нали точно за това си е оставила мейла да се свържат хората с фирмата. Защо да може всеки луд да ти звъни по телефона който е видял на сайта да те пита щуротии, а да не може да ти прати мейл.
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Защо да може всеки луд да ти звъни по телефона който е видял на сайта да те пита щуротии, а да не може да ти прати мейл.

Стига де, колко луди ти звънят по телефона, ще блокират линията ако са много :) Смятай какво става ако всички почнем да пращаме по 1000 е-мейла на час за щяло и нещяло. Ако толерираш спама трудно ще намериш писмата, които са ти важни.
 
Последно редактирано:
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Не знам да има закон който да забранява да те се обаждат по телефона и да ти предлагат нещо - тогава защо да не може да ти изпращат мейли след като самият ти си си го поставил точно в страницата контакти
 
От: ЗА или ПРОТИВ търговски реклами по е-майлите?

Да, ако е направено по процедурата "double opt-in".
 

Горе