Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

mantaman не си схванал проблема. Букитата искат да плащат :) държавата може да прибира много пари... и тук идва проблема никой не им иска данък... искат си монопола хората.
Букмейкърите обясняват че над 90% от постъпленията се изплащат като печалби но в малоумният закон пише 15% данък. Накрая няма да вземат цент :mad:
В италия са така не вземат нищо от bet365 но например в Испания се усетиха и правителството там се пазари около 7-8 месеца с англичаните и резултата 2% данък и 10% върху изплатените печалби които се удържат от печелившите така всички останаха доволни и стартира официално bet365.es. През последните две години съм разучила в 10 държави как е контрола имам предвид малки и големи икономики.
Има сателитен интернет по 40 лева... дъги питам какво ще филтрират интернет провайдърите... няма връщане назад и децата знаят за bet365 за проксита и т.н.
Моля не защитавайте монопола защото в много от постовете точно това прочетох и се чудя как е възможно да искате Божков да забогатее повече за сметка на играчите и държавата.
П.С.
Ако нещата пак не се омъжат като миналата година всичко зависи от това какви съобщения ще изпратят букитата на играчите. Страшното е ако кажат теглете си парите ще затваряме сметките или по добрия вариант ето ви това временно URL както правят 5 години в Италия.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Да, знам че са се опитвали много пъти да влязат тук други играчи. Ако не се лъжа даже имаше реклама на споменатия от теб бранд тук, в БГ ефира. Не знам за бетикга, но не е много гостоприемна средата не само за този тип бизнес. Но тук кокъла е голям и явно не се пуска така лесно. Наивно е да се мисли, че подобни правила водят след себе си добри резултати. Да, редно е да имат лиценз, и така ще е винаги. Много съм за. Но съм против да е затворено за определени хора това. Ако забележим, в момента лиценз имат определени фигури. Това не е ли показател, че се прави нещо повече от "защита" на потребителя. На мен лично ми свирва алармата за фейл. :)

И доста уебмастъри загубиха покрай това, преди няколко месеца още. А да не говорим, че много пари ще изтекат навън. Супер е така. Никакви пари за никой. Типично за нас. Като не взимат нашите хора, никой няма да взима. Класика. :) Това с казана в друга модификация.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Да ви припомпня ли за убийството на Йордан Динов - единствения конкурент на Васил Божков, но вече покоен конкурент. Беше застрелян показно преди година в София, които са забравили могат да си припомнят. Та за какъв бизнес говорим тука? Имаш бизнес - бум, нямаш бизнес
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Абе доколкото прегледах темата,Еврофутбол имат лиценз,а другите защо нямат? Нещо тарикати ли го дават?
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Ако прочетеш 2 поста по нагоре може и да разбереш :lol:
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

BetFair спряха да работят с източна Европа и балканите още есента/края на 2012-ста. Хазарните игри се облагат с данък по специален ред и данъка се удържа от самия залог и така в държавата си влиза данък с 15% ставка... В държавата обаче. На някои кръгове ( Черепа ) му е много по-добре парите да влизат в неговия джоб и така се създава монопол. .. За този, който споемена простичко "да се създаде нова фирма" - ако знаеш какви лицензи и какви данъци се плащат, каква е документацията и като цяло колко скъпо излиза "да създадеш фирмичка" в този бранд... ще ти стане лошо. Просто сме малък, доминиран пазар и големите компании решават, че име по-изгодно да инвестират в съвсем други региони. Но в цял свят е така - монопол + корупция не са довели нито един свестен инвеститор.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Тази забрана лесно се преодолява от потребителите чрез един VPN или обикновено прокси.

Освен това няма как да забранят хазартните сайтове ползващи TOR hidden service и Bitcoin.

http://bitcoingamblingsites.com/

Тоест дори и да преследват потребителите, които дават пари за хазарт, няма как да ги хванат, ако ползват Bitcoin за целта. Варианта за получаване няма смисъл да се разглежда (няма комарджия, който да получава пари, има само такива, които губят пари). Но все пак ако някой се обърка да получи пари, би могъл пак да го направи чрез Bitcoin.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Моя доставчик още снощи в 23.45 блокира достъпа до всички изброени сайтове.:mad: Някой се бяха усетили предварително като тези например: http:// www2. betin.com /bg/ , но те са стари кримки.:) Точно 3-4 мин, ми трябваха за да се завърна в Бет365:D8)8)
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Аз ползвам мобилен нет и за сега нямам проблеми :p
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Мобилните оператори още не са ги спрели, дано да не ги спират, но както пише стандарт щяло да има глоби за тези които не ги филтрират. :(
 
Интересно, че единият от сайтовете от списъка на Държавната Комисия по Хазарта липсва от разпореждането на СРС, а именно http://www.bet7days.com
Но пък като се отиде на тази страница вади страница на прясно инсталиран apache2.
 
От: От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкър

Мобилните оператори още не са ги спрели, дано да не ги спират, но както пише стандарт щяло да има глоби за тези които не ги филтрират. :(


Мобилните оператори ги глобаваха 2 години докато смъкнат цените, ама много не им пука от глоби, щот си изкарват достатъчно чиста пара. Дори и с глобите пак печелят повече от доволно, така че едва ли ще забранят достъпа (поне се надявам де) :)
 
Ето възможна ниша за предприемчивите колеги - предлагане на VPN/proxy в чужбина за любителите на хазарта. Със сайт на Български, удобни методи за плащане и - т.н. - защото то и сега има чужди сайтове, от които можете да си вземете подобна услуга, но някои хора биха се чуствали по-удобно в сайт на Български.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Тази забрана лесно се преодолява от потребителите чрез един VPN или обикновено прокси.

Освен това няма как да забранят хазартните сайтове ползващи TOR hidden service и Bitcoin.

Тоест дори и да преследват потребителите, които дават пари за хазарт, няма как да ги хванат, ако ползват Bitcoin за целта. Варианта за получаване няма смисъл да се разглежда (няма комарджия, който да получава пари, има само такива, които губят пари). Но все пак ако някой се обърка да получи пари, би могъл пак да го направи чрез Bitcoin.

Малко по-сложно е, даже чрез bitcoin. Никой от големите букмейкъри не плаща през bitcoin. Т.е. ти трябва да имаш една външна сметка ( несвързана с България ) ма която да си преведеш парите, да ги обмениш в bitcoins ( които не се знае след 2 часа каква стойност ще имат ) и после да продаваш coins. При всички положения трудно ще избягаш от данъчните, ако те надушат ( а те душат, вярвай ми ). В общия случай ти си въвеждаш номера на дебитната карта ( да кажем виза електрон ), като спечелиш се удържа данък у източника от букито ( в/у тяхната печалба ) и на теб ти изплащат едни пари, които като физическо лице по ЗДФЛ си длъжен да платиш данък ( принцип за световен доход ). Та ако ти направят една проверка на по сметката има "откъде са тея пари, защо не са декларирани, опса, проверка, опса, ревизионен акт, опа, дължиш законна лихва".

Очаквам до месеци показни акции на Черепа да с 2-3-ма изгорели, за да може да си затвърди монопола. А специално за Bitcoin - а.. Не знам дали си търгувал с coin-и, но големи пари ( над 20к ) + coins създават сериозни проблеми и в данъчно отношение, и откъм транзакция.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Стана ясно и кои сайтове ще се филтрират: http://www.dkh.minfin.bg/bg/pubs/4/546 (втория PDF).

Да им е честито на bet365.com, които набиха толкова пари в реклама (тв и онлайн) тук. :) Няма прошка за никой. Вземат ти парите и после ти треснат едно законче, защото има нужда от още пари и така. :) На мен сайта не ми се отваря вече. Поне проблема е решен на генерално ниво. ;) Няма лабаво, както се вика. :)
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Това е нещо като закона за тютюнопушенето. Първо накараха хората да направят специални зали и инсталации за пушачи, а после им го на**каха с новия закон. Хвърляш 10-15 бона за нещо, което в последствие се оказва безсмислено...колко познато.

Иначе при мен бет365 си бачка, да живеят мобилните оператори :|
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Иначе при мен бет365 си бачка, да живеят мобилните оператори :|

Ама от това, което чета и мобилните оператори ще ги подгонят. :) Даже са следващите. Първо са най-големите доставчици на нет - Булсатком и Близу и после са те, и ще минат към кварталните ланове. Поне имат някаква последователност. Не им е чужд пазара на интернет услугите. :)
 
Реално срока е до 18 часа днес за да се блокират тези сайтове. Т.е. мобилните оператори все още не са в издънка, има време да ги блокират. Аз при нас ги блокирах още по обяд, направих да редиректват към страницата на дъжавната комисия по хазарта направо, дано да спести малко въпроси.
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Тези не могат да разберът че със забрани нищо не се получава. Няма нищо лошо държавата да печели, но законът е лобистки, тя няма желание да печели от това. Направен е да печели определен човек, който по-някакъв начин ще се "отблагодари", което говори достатъчно. Факт е , че букмейкирите трябва да блокират сметките на българите за да има ефект тази забрана. Просто принуждават хората да търсят "други" варианти - проксита, VPN и т.н
 
От: Забранено, но не за всички спрян достъпът до най-популярните онлайн букмейкъри

Монополиста:D голямо парти ще спретне тази вечер...
 

Горе