Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

LiOnIs

New Member
Здравейте, искам да попитам, задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля пари от него.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Не, не е задължително. Само дребнав човек с елементарно мислене си закача "водомер" за да отчита в стотинки всяка своя дейност. Човек прави сайт с различни цели. По-често е с цел печалба, но понякога е с цел пропаганда, имидж или просто защото така иска (доставя му удоволствие). Причините за създаване и обгрижване на сайтове са разнообразни.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Не е задължително да си направиш, можеш да си купиш.
 
Не е задължително. По-скоро обратния модел е по-печеливш. Развиване на тематичен блог / сайт и после монетеризиране на трафика, според различни тактики и програми.

Пример мога да дам за един приятел, които е моряк. Дадох му съвет да прави снимки и да поства от време на време какво се случва, какво преживява и нещо около работата си. Това е любителски проекти, който в един момент ще стане нещо голямо и силно. Ако реши, тогава може да го запълни и с реклама. Въпрос на виждания е вече. :)
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Мисля, че човека пита дали може да печели чрез интернет, без да има блог/сайт.
 
Аа,това ли било. Да може. ;) Някои го правят. Но пак си е нужен трафик или схема, към която си се вързал. Примерно, ако си добър в PPC-то, може преспокойно да правиш добре рекламки, като поставяш твоят реф. линк от програмата. И да управляваш добре самата си кампания / кампании. :) Това е само един пример. ;) Има много други, но за този се сетих.

Сори, че не разбрах в началото какво имаш предвид. Но не е лошо и това, което драснах в няколко изречения. :) И това е добър пример.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Мисля, че човека пита дали може да печели чрез интернет, без да има блог/сайт.

Ми ако е така, то в този случай отговорът е "Не". Може и да няма собствен сайт/блог и пак да печели пари от него - в този случай "наема" чужд сайт/блог.

Друг начин да има и да печели от сайт/блог, е като го купи - при това положение няма да си е правил сайт/блог, но ще има такъв и пак ще печели!

Трети начин е някой да му подари сайт/блог - отново ще си има сайт или блог, който няма да го е правил той самият и пак може да печели пари.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Въпроса Не ми беше дали да си направя/купя/наема сайт или блог.Въпроса ми беше дали са нужни за да печеля пари от тях, или от facebooc, форум и там други.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Има 1000 начина за печелене от интернет. Някои от тях включват твой сайт, някои - не. Обясни какво точно имаш предвид под "да печеля от ФБ, форум и там други".
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

...Въпроса ми беше дали са нужни за да печеля пари от тях, или от facebooc, форум и там други.

Или аз нещо не разбирам или ти не можеш да обясниш добре. Я ми кажи като как така искаш да печелиш от сайт когато нямаш собствен сайт, как искаш да печелиш от фейсбук ако нямаш собствена група, страница? Според мен това е невъзможно.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

За ФБ да слагам реклами и да печеля от там. Форума пак от реклами. Ама искам да питам дали наистина може да се печели.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

За ФБ да слагам реклами и да печеля от там. Форума пак от реклами. Ама искам да питам дали наистина може да се печели.

Нещо не си наясно как стоят нещата. Я ми отговори как ще слагаш реклама и съответно да печелиш от нещо което не е твое? Това е изключено. Единствено може да си посредник и да печелиш %. Може да се регистрираш и в Адсенс и да си предоставиш акаунта на някой друг, който е бил баннат - тук рискуваш много и не е препоръчително.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

ФБ реклама примерно да бъде текстова и кат е натиснеш отиваш в сайт.В ФБ страница е.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Става.
Намираш си афилиейт програма, записваш се за участие и чакаш да те одобрят. Като те одобрят ти дават линк (реферален), от който ако някой влезе и си купи нещо ти печелиш процент. Тоя линк го слагаш във Facebook като реклама и чакаш "дъжда от пари".
Варианти винаги има. Успеха им зависи единствено от времето/желанието/парите/уменията на "собственика на идеята/варианта".
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

От сайт повече ли пари се вади, от колкото от блог?
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

Знам, питам тука щото веднага отговарят.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

От сайт повече ли пари се вади, от колкото от блог?

Предлагам ти да влезеш в секцията "Старт в интернет бизнеса" и да почнеш да четеш наред. Има доста интересни въпроси, зададени от хора на твоето ниво. Приеми това като филтър. Ако си достатъчно мързелив, че да не го направиш, и зададеш още някой абстрактен въпрос, значи интернет бизнесът не е за теб.
 
Последно редактирано:
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

aliqn123 може да кажеш твоята схема и ни да кажем дали е добра.
 
От: Задължително ли е да направя сайт/блог за да печеля от него

От сайт повече ли пари се вади, от колкото от блог?
Блога е вид сайт.
Въобще `сичко, дето се показва в браузъра, е сайт.
Форум е сайт, ако е самостоятелен. Форум е подсайт, ако е към сайт. Било като папка - LiOnIs.ком/форум, било като поддомейн - форум.LiOnIs.ком. В случаите на ком разширение.
Пари се вадят и от реката. Било като ловиш риба/жаби/раци/стръв за риба и т.н. Било като копаеш пясък/чакъл/полу и напълно скъпоценни камъни. Било като промиваш злато. Било като преградиш реката и направиш язовир с всички произтичащи от това блага.

ПП
От сайт пари не се вадят. Още не съм видял сайт, в който има пари. В сайтовете има текст, картинки, таблици и такива други скучни неща. А, и пари има, но са на снимки или рисунки.
 

Горе