Заключване икона на декстоп

cloc

Member
Има ли вариант определени икони на декстопа да бъдат заключени с парола за да не могат да се стартират от друг.
Системата е Уиндоус 7
 
Има ли вариант определени икони на декстопа да бъдат заключени с парола за да не могат да се стартират от друг.
Системата е Уиндоус 7
Това не се ли счува в правата на дадения потребител, който се логва? Кои софтове да може да ползва и кои не. Както и за тяхното стартиране. :)
 
Предполагам че да...но питам има ли възможност да се постави парола замо на определена икона. Като се кликне върху нея да се влиза само с парола.
 
Под иконка какво имаш предвид всъщност? Програма ли е това, файл ли е, папка ли е?
 
Под иконка какво имаш предвид всъщност? Програма ли е това, файл ли е, папка ли е?
Има предвид програма. Иконката на практика е шорт кът към нея - пат. :)

С някой софт. Ух, на Линукс съм човек, но имам спомени за едно софтче от едно време: Password Door май беше. Виж дали е ОК.
 
Бутни иконата в някой фолдер да не се вижда. Разбира се, ако човека не разбира от комфютри ще работи това:)
 

Постове ли трупаш?

Има ли вариант определени икони на декстопа да бъдат заключени с парола за да не могат да се стартират от друг.
Системата е Уиндоус 7

Шорткът няма как да се заключи. Изтрий шорткъта и архивирай с парола директорията или я криптирай.

По-добрия вариянт ти е да му направиш отделен потребител с ограничен достъп до програмите, които му трябват. Останалото е загуба на време и нерви да търсиш подходящ софтуер, който ще е бъкан с реклами и malware.

П.С. - Windows 7 имаше вградена функция за криптиране с парола. После я махнаха.
 
Не, линкове за сеЛо нЕмам. Проблема е решен отдавна и информацията стои свободно в интернет.. съвет към автора е да не я търси в това общество тук..

Дай тогава да затворим форума, защото 99.99% от темите и въпросите вече ги има отговорени в Интернет? Интересна логика имаш...
 
Щом ще трупаме постове тъй да е @Уърдпреско, то тук офтопика е уважаван подход.

Нещо което седи на първа страница в гугъл, кратко и ясно обяснение, къде е логиката да го обсъждаме тука 50 човека и накрая никой да не може да даде отговор на човека? :)
 
Последно редактирано:
За файлове и директории ясно. Не се ли искаше програма/софтуер/приложение/а иконата - шорт къта?
Шорткъта отваря приложение или папка/файл. Ако те са с парола, то и шорткъта с парола. Няма смисъл шорткъта да е с парола, а папката / приложението без. И по принцип само за програми windows поддържа това на ос-ниво - https://www.technipages.com/prevent-users-from-running-certain-programs (без парола, само блокиране)
 
Кой юзър си прави шорткод на папка на десктопа, да питам аз? :)
Всъщност има защо да си направиш пряк път на папка. Аз имам такива преки пътища към папки, които са на дадено приложение и не можеш да ги местиш. А за да стигнеш до тях трябва да минеш през няколко подпапки.
Давам пример: Играеш игра и като натиснеш PrintScr ти праща Screenshot в My Documents "C:\Users\Usera\Documents\My Games\Име на играта\Screenshots. За да споделиш с приятел този скрийншот трябва да изровичкаш всички папки, вместо да стане с 1 клик.
Така че преди Katsarov да се подиграва на Уиндоус юзърите, може да се замисли, че има хора с различни потребности и мислене.
 
Кой юзър си прави шорткод на папка на десктопа, да питам аз? :)
Е що, аз имам такива, просто не искам папката да ми е на десктопа, а е в някой друг дял, но искам пряк път до нея :)
 
С policy's може да се направи, но е по-добре, както по-горе писаха - друг акаунт с ясни пермишъни. :)
 
Всъщност има защо да си направиш пряк път на папка. Аз имам такива преки пътища към папки, които са на дадено приложение и не можеш да ги местиш. А за да стигнеш до тях трябва да минеш през няколко подпапки.
Давам пример: Играеш игра и като натиснеш PrintScr ти праща Screenshot в My Documents "C:\Users\Usera\Documents\My Games\Име на играта\Screenshots. За да споделиш с приятел този скрийншот трябва да изровичкаш всички папки, вместо да стане с 1 клик.
Така че преди Katsarov да се подиграва на Уиндоус юзърите, може да се замисли, че има хора с различни потребности и мислене.
Quick launch?!?
 

Горе