Закона е отменен .... от 1 март 2011

От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Някакъв див терор е насочен към всеки, който опита да си подаде главата и да излезе от казана с лайна в държавата. Къде е комисията когато вдигат цените на лекарствата и у нас струват двойно в сравнение с околните държави? Наскоро четох, че има стотици важни лекарства, които просто не се внасят и не се продават в България защото производителите им са вдигнали ръце от крадливата ни и корумпирана държавна администрация. Имаме нужда от един нов Народен съд, няколко месеца да поработят бесилките в центъра на София и проблемите ще бъдат решени.

Наскоро и аз имах контакти с въпросната комисия, няма да уточнявам по какъв повод, но тези хора са шокиращо нагли. Тълкуват законите така както дявола евангелието. Предполагам, че получават премии ако глобят повече хора, а интернет предприемачите им се струват лесни жертви. Трябва да се направи нещо по въпроса. Някакво НПО на хората от бранша, което да защитава интересите на този вид бизнес. Който иска ще членува в него, ще си внася членски внос всяка година и ще ползва защита ако тръгнат да го изнудват.
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

и освен това те трябва да докажат че продаваш (това става като си поръчат и видят на фактурата какво пише и откъде е пратено) а не ти че не продаваш... иначе по същата логика могат да си изберът няколко случаини хора и да ги глобят

можеби още първия път че не си се явил с адвокат се е стигнало до този произвол
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Обърни внимание баце на закона как е написан няма значение дали е лекарство:

Аз имах предвид първа точка на обвинението:

1. На сайта пишело че лекарството може да лекува спин и птичи грип (това незнам как са си го превели)

А за втора точка по-горе написах друго.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@happyslacker - в Нова Зеландия са, но както и да е, за тях не е проблем да пращат добавки насам.

цеци, легализирай превода на "условията за ползване" КБ, също и превода на точно този спорен текст, обвини КЗП, че техният превод не е деиствителен и да видим тогава кон боб яде ли. :twisted: Ние сме с теб!
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Няма проблем CASHBURNERS да изпраща хранителни добавки в България, защото тяхната фирма е в друга държава (мисля, че беше в Индия, но не съм сигурен) и поради тази причина са извън юрисдикцията на България (в текстовете, които излизат в нови прозорци като щракнеш на връзките в долната част на сайта, с дребни букви е написано, че са под юрисдикцията на Индия).


искаш да кажеш , че според закона е забранено от България до България ли само да се предлагат и продават онлайн тези продукти ...от чужбина в България не е или не съм разбрала :)
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

искаш да кажеш , че е забранено от България до България ли само да се предлагат и продават онлайн тези продукти ...от чужбина в България не е или не съм разбрала :)

Съществуват закони, които гарантират свободната търговия. Например няма проблем да си поръчаш от онлайн магазин в UK хранителни добавки и куриер да ти ги донесе в България - даже и мито няма да плащаш, защото и двете държави са в рамките на ЕС.

Това е дискриминация на българските фирми - чуждите фирми могат да продават, но не и българските.

@happyslacker - в Нова Зеландия са, но както и да е, за тях не е проблем да пращат добавки насам.

В текстовете с дребните букви пише, че юрисдикцията на договора е Индия, но стоките се изпращат от Нова Зеландия (не съм сигурен къде е регистрирана фирмата им - щом говорят за индийска юрисдикция, допускам, че става въпрос за Индия).
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

искаш да кажеш , че според закона е забранено от България до България ли само да се предлагат и продават онлайн тези продукти ...от чужбина в България не е или не съм разбрала :)

Ами по принцип е забранено да се продават онлайн такива неща на граждани на ЕС, но това важи само за продавачите, които оперират такава дейност на територията на ЕС - мисля че така беше. Но ако сайта (и ти също) сте в страна извън ЕС, мислиш ли, че на тея говеда от ЕК ще им се занимава с бумащината да пишат писма до трети държави, само защото някой гражданин на страна-членка си е купил бутилка хапчета за 35-40 евро?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Стигнало се е до тук, защото трябва да си оправдаят ниските заплати, които визмат там. А представете си какви работят там, за да оправдават ниски заплати? Да, сами си правете изводите. ;)

Сега по темата. Превода трябва да се цитира правилно, защото ако ги хване адвоката в 2-3 точки, че се дънят, много вероятно е да им се върне тъпкано, че са създали тази простотия за нищо.

Второ, дали може да се продава тук от друга държава, могат да кажат само международните закони. Щом продават от много години насам натурални продукти в цял свят (говоря за такива програми), значи може. Едвали специалната ни държавица е много по-превелигированя от останалите. Не трябва, поне по показатели, които даваме всяка година, не би трябвало да имаме големи претенции. Някой да е виждал хлебарка да говори на лъв? Не мисля. ;)

Фактурата доказва, че се е осъществила търговска дейсност (в случай, че няма и договор де) и тя може да бъде доказателство кои страни са имали финансови отношения. Не мисля, че на нея пише, че си брат. ;) Бате, с читав адвокат може и да им го поначукаш даже. Само, че тук т.нар. "акули", "пирани" няма. Тук такива хора измъкват наркобосове, убийци и подобни и те им плащат. Не би им хрумнало, че може да заведат дело срещо комисията и да има скъкнат големите суми - непосилно им се вижда, или са го гледали само по филмите.
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

ами не е незаконно да си поръчаш от сайт в друга дръжава например от англия незаконно е да продаваш.... за хранителни добавки има ограничение само в България от всички държави в ЕС


ако КБ полват за дропшип на продуктите складовете които полваха ГБ преди да фалират значи всички поръчки за европа се шипват от склад в англия. Нищо че са новозеладнска фирма оперираща от индия и има англииски форими които продват същите продукти
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Не ми е известно да съществува друга държава от ЕС, която да забранява продажбата на хранителни добавки чрез сключване на договор от разстояние.

Ето пример за фирма, която продава хранителни добавки онлайн и е регистрирана в ЕС:

About Us
Proactol™ is operated by Proactol Ltd which is registered in England and Wales as a Limited Company, number 6260273. Proactol Ltd 's registered office is at Unit 3a, Park Lane Business Centre, Nottingham UK.

От същата фирма можете да си поръчате онлайн хранителни добавки и те да пристигнат в България чрез куриер.
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

пп по принцип може да ги съди след това да му платят разходите за адвокат най малко и ще спечели почти автоматично
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

А сега ще ви кажа най-интересното. Сигналът който е пуснат е 100% от конкуренция - не искам да се заричам дали е бг или не но е факт. Защо ли? Защото този сайт не е продал нито една бутилка и няма нито една поръчка - затова.

Иначе сега съм в процес на издирване на адвокат. На 22ри трябва да се яви баща ми за да вземе акта и след това в 3 дневен срок да се подаде обжалване. Надявам се да мога да предоставя достатъчно инфо на адвоката за да може да оформи едно убийствено вързражение. Да се приключи с това и след това веднага да заведа аз иск към тях. Просто неможе винаги да си мълчиме, писва и е време да писне! Ако трябва ще се прибера и ще вдигна такъв шум, че в Америката чак да ни се посмеят малко.

Благодаря на всички за подкрепата.

Между другото някой има ли ориентировъчни цени за адвкат за подобна услуга тъй като не съм имал особен допир досега?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

КЗП не се самосезирва .. добре , но не е ясто кои потребители защитава тогава и от какво :) поредния абсурд ..защото няма никаква логика да е забранено българи и български фирми да продават тези продукти онлайн след като свободно може да се поръчват и да се внасят в България от цял свят, т. е. не са забранени за внос ..


още малко и ще ни спрат интернета , за да ни защитават като потребители :)
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

човече ти си собственик на МЕДИЯ - НЕ ТЪРГОВЕЦ
това е за което трябва да с ебориш ти или адвоката ит
СОБСТВЕНИК НА МЕДИЯ И РЕКЛАМИРАШ ПРОДУКТИТЕ НА ОНИЯ СРЕЩУ КОМИСИОННА!
ТИ НЕ ПРОДАВАШ ТИ РЕКЛАМИРАШ ! РАЗБИРАШ ЛИ МЕ
ти не си продал теб могат да те глобят че рекламираш забранени продукти не че ги продаваш!
афилейта е вид реклама но получаваш пари само при успешна реклама един вид
така че ти си медия не търговец
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

В този сайт дават консултации онлайн и приемат PayPal, EasyPay и ePay:

http://www.pravo-online.com/

Полезно е за тези, които са извън България ;)
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

КЗП не се самосезирва .. добре , но не е ясто кои потребители защитава тогава и от какво :) поредния абсурд ..защото няма никаква логика да е забранено българи и български фирми да продават тези продукти онлайн след като свободно може да се поръчват и да се внасят в България от цял свят, т. е. не са забранени за внос ..


те трябва да са забранени в аптеките - в аптеките трбва да се продават само лекарства - хранителни добавки се продават по супермаркети дрогерии даже онлайн но голям процен на оборота на аптеките (60% на места) идва от хранителни добавки и затова така силно лобира да сме наопки продва се в аптеки и неможе онлайн

vetzkov незнам но може в lex.bg да те насочат към адвокат с опит с обжалване на актове на кзп
 
Последно редактирано от модератор:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тъй и тъй е станало на въпрос я кажете как да се предпазят други да не попаднат под брадвата на КЗП и закона.

Щото явно държавата не иска да ти защитава интересите ами точно обратното, правят всичко възможно да те прецакат.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Бате, имаш моята, предполагам и подкрепата на повече тук. Това да се ебават с онлайн бизнеса на хората, няма да им се размине. Не крадем, не бягаме, а се опитваме да правиме пари и да ги вкарваме в тази скапана държава, което е нашето бреме. Бреме с което сме се родили и ще живеем до край с него.

Сайта не може да бъде обвинен в нищо, не са направили продажба. Чакай искаш да ми кажеш, че е нямало продажба (нито една), изведнъж една и от нея е запознало всичко. Бате, това яко смърди. Комисията да се запознае по-добре, защото на мен много ми е съмнително всичко това, ако на тях не им е - да си сметят работата. Силно им го препоръчвам. ;)

А ако няма поръчка, още по-лесно става. Няма действие, няма нищо. А само теща, които са цитирали. Хвани някой адвокат, добър, и ги изкърти. Това е много смешно, което се е случило. Супер, сега може да си направиш и парички отгоре - не е възможно да правят глоба, базирайки се на това тук. Глупаво е и не е доизмислено, опредлено не е. И ще им коства пари.

Ако някой има инфо за адвокати и т.н. да пише, това се отнася не само за хербали, утре ще има актове за адсенс чекове и не знам си какви глупости. Само и само да се води, че някой някъде работи. ;)
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Сайта не може да бъде обвинен в нищо, не са направили продажба. Чакай искаш да ми кажеш, че е нямало продажба (нито една), изведнъж една и от нея е запознало всичко. Бате, това яко смърди.

Няма нито една продажба - затова смятам че е подадена жалбата от конкуренцията.
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тъй и тъй е станало на въпрос я кажете как да се предпазят други да не попаднат под брадвата на КЗП и закона.

Щото явно държавата не иска да ти защитава интересите ами точно обратното, правят всичко възможно да те прецакат.


да нямаш сайтове под бг юриздикция е едно добро начало.
Не е до езика, въпрос на юрисдикция е. Българите в Канада си имаме форум в които си пишем и си помагаме от време на време. Хостингът е в канада, домейна е регистриран на канадския адрес на собственика, каква юрисдикция има КЗК да налага глоба върху този сайт? Отговорът е никаква.

Изводите са следните: ползвайте чуждестранен хостинг и регистрация на домеини от чужди регистратори през проксит и си свиркайте. Не се занимавайте с бг простотията, ясно е че е голяма.

Ако имате сайтове и домейни в България местете всичко, в чужбина. Нека българските хостинг доставчици осетят по джоба си това, че оставят държавата мълчаливо да цака клиентите им!!!
 

Горе