Закона е отменен .... от 1 март 2011

Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

ето една тарифа например
не вземат много адвокатите в сравнение с държавата даже малко вземат:)
panayotov.advokatbg.eu/tarifa.php


то в лекс.бг отговарят ли ...по предната тема май нищо не казаха
 
Последно редактирано:
От: От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

да нямаш сайтове под бг юриздикция е едно добро начало.

Ако сайта се хоства извън БГ а домейна е регистриран при БГ регистратор под каква юрисдикция попада?:)
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Един пич преди време ни пита, защо да не се хостваме при тях (бг хостинг). Мисля си, че отговора започва да набира яко страници. :) Нека чете, и да ни обяснява после. Държавата трябва да подкрепя бизнеса, а не ние да се мъчим срещу всичко. За това ни е и такъв бизнеса - скапан. Защото всеки играе срешу теб, начело е държавата, ествесвено.

Не е направен апродажба и има обвиненя, бате - завей дело. Това плачи за съд. Не може такава глупсот бате. Аз така знаеш ли колко души мога да сдухам - да юрба онези безмозъчни от комисията и те да привикат половината свят. Бате, аматьори....скапани аматьори. ;)

Като няма действие, няма престъпление. Това е най-логичното бате. Леле, я ги заеби тия.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Във ведомост.инфо има отговор:

Преслав Недев каза:
И аз съм на мнение, че са се "попрестарали"... но нека да се погледне акта, и тогава да се мисли за реакция
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Без да са направили поръчка не е сигурно че въобще може да се поръчва продукта.
Всеки може да регистрира един домейн на името на комшията и да пусна една жалба..
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Без да са направили поръчка не сигурно че въобще може да се поръча продукта.

В случая нарушението е "предлагане", а не "продажба".


Всеки може да регистрира един домейн на името на комшията и да пусна една жалба..

Недей да даваш такива идеи, че ще стане страшно...
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@VETZKOV съжалявам, че си стигнал до това.

За съжаление доста от мненията преди моето съдържат неверни и заблуждаващи твърдения ( надявам се от незнание ).
-КЗП може и е длъжна ( по закон ) да се самосезира в еди какви си случаи...
-продаването на хранителни добавки онлайн в България е незаконно
-ти като собственик на сайта ( независимо дали се разглежда, като медия или емагазин ) носиш отговорност за съдържанието
-това, че няма продажба също не те отделя от отговорността

Колко от вас са имали съдебни дела и са виждали мотиви за съдебно решение?
Уважаеми потребители, момчето има проблем и нека не го заблуждаваме, тъй като му вредим!


Тук работата наистина е по ръба на закона и ти трябва сериозен адвокат, който да подходи сериозно и да се запознае със случая. Не се притеснявай, но и не подценявай ситуацията и всичко ще се оправи.

Винаги може да се организира някакъв протест и да се окаже натиск да гледат закона от "другата" страна - вярвам, че web обществото ще може да се организира и да се самозащитава.


ПП @Sobieski прав си. Остава да се докаже кое в каква степен, което няма да им е никак лесно ( на КЗП ).
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

-ти като собственик на сайта ( независимо дали се разглежда, като медия или емагазин ) носиш отговорност за съдържанието

А носи ли отговорност доставчика на уеб хостинг и с какво собственика на домейна е по-различен от доставчика на уеб хостинг, който също може да препродава домейни и хостинг?
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

А носи ли отговорност доставчика на уеб хостинг и с какво собственика на домейна е по-различен от доставчика на уеб хостинг, който също може да препродава домейни и хостинг?
Те не носят отговорност! Единствено ако имат съдебна заповед
могат да спрат сайта и да предостяват информация за собственика му.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Чакайте "съгъ" аз като прост и не много компетентен да питам:

На този сайт с дребни букви е записано, че клиентът сключва договор с фирма [името-на-фирмата].

Значили, че ако не е записано с дребни букви "че клиентът сключва договор" нямат право да го глобят като няма на лице сключване на договор?
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Хостинг доставчика също носи отговорност за съдържанието на сървърите си ( твоето пространство на HDD-им ).

Като кой в каква степен и дали носи отговорност и според кое законодателство се решава при комисия / съд.

Закона не е една ясна граница, а е много размит и може да се чете по много начини ( да не говорим, че си противоречат някои - конституции / междунородни / локални ).

Въпроса ти го разбирам, но не е към мен, а към съд.
Аз се опитвам да бъда максимално обективен и да му бъда полезен.


А носи ли отговорност доставчика на уеб хостинг и с какво собственика на домейна е по-различен от доставчика на уеб хостинг, който също може да препродава домейни и хостинг?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

GoDaddy предоставят информация за всеки техен клиент, който е платил за "Whois Privacy Protection" и освен това клиентът плаща за всяко предоставяне на информация. За предоставянето на информацията не е необходимо съдебно решение - достатъчно е някой адвокат да им напише писмо (или някой, който се представя за адвокат).
 
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Значили, че ако не е записано с дребни букви "че клиентът сключва договор" нямат право да го глобят като няма на лице сключване на договор?

С дребните букви пише и други неща - не само за договори. Не е необходимо да има сключен договор за да има глоба - достатъчно е да има "предлагане". Обаче това предлагане се извършва от фирмата "CASHBURNERS Pvt. Ltd" и това е ясно посочено в текста с дребните букви. Ако искат може да се пробват да глобят чуждестранна фирма, обаче след това ще се наложи да си търсят нова работа, защото ще ги уволнят заради некомпетентност ;)

В условията на ползване пише, че клиентът е длъжен да се съгласи с тях, в противен случай няма право да ползва сайта. Пише и много други неща - няма смисъл да ги преразказвам. Смятам, че има доста текстове там, които биха могли да бъдат в полза на потърпевшия от това безумие на КЗП.
 
Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тема по въпроса в Lex.bg
Тема по въпроса във Ведомост.инфо

Втората тема в момента се чете от Преслав Недев - може и да даде някакъв отговор (в сайта му пише, че прави и правни консултации).

няма да дадът безплатна в лекса,

бате бих те помолил да напишеш пост да препоръчат някои с опит да обжалва акт пред кзп не някои които сега ще се учи да видиш как ще се раздвижат и да кажат колко ще струва

пп И още нещо ако някои без опит иска да се прояви да каже защо смята че ще се справи със случая :) да стане като интервю за работа да се пораздвижи темата и при тях :)

нямам регисртация затова моля :)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@VETZKOV съжалявам, че си стигнал до това.

За съжаление доста от мненията преди моето съдържат неверни и заблуждаващи твърдения ( надявам се от незнание ).
-КЗП може и е длъжна ( по закон ) да се самосезира в еди какви си случаи...
-продаването на хранителни добавки онлайн в България е незаконно
-ти като собственик на сайта ( независимо дали се разглежда, като медия или емагазин ) носиш отговорност за съдържанието
-това, че няма продажба също не те отделя от отговорността

Колко от вас са имали съдебни дела и са виждали мотиви за съдебно решение?
Уважаеми потребители, момчето има проблем и нека не го заблуждаваме, тъй като му вредим!


Тук работата наистина е по ръба на закона и ти трябва сериозен адвокат, който да подходи сериозно и да се запознае със случая. Не се притеснявай, но и не подценявай ситуацията и всичко ще се оправи.

Винаги може да се организира някакъв протест и да се окаже натиск да гледат закона от "другата" страна - вярвам, че web обществото ще може да се организира и да се самозащитава.


ПП @Sobieski прав си. Остава да се докаже кое в каква степен, което няма да им е никак лесно ( на КЗП ).


факта е че ако ветзков не беше български гражданин а гражданин на коя да е друга държава в ес кзп нямаше да се опитва да го глоби :clap: най-лошото е че проблема е структуриран така :mad: дали ако намерят такъв афф сайт на англичанин, немец или румънец кзп ще му наложи глоба?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Дискриминация е това !
Не са прави в случая ....не са проучили добре, което значи , че не са си свършили работата .

Дали български гражданин рекламира, "предлага" продукти на КБ на сайт, който е на негов домейн, но е аффилиейт сайт- не е от негово име и за негова сметка или разпостранява някакъв друг нпродуктов сайта КБ с аф. ид то си е все тая . Всичко е при едни и същи условия . Все едно да глобят регистранта на cashburners.com .

Никакви потребители не защитават ...просто ограничават онлайн търговията ...

Не стига , че е безработица ами и да спират хората да работят онлайн ... сякаш се утрепал народа да си купува хранителните добавки на КБ ...

Няма оправия тука !
 
Последно редактирано:
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

да глобят всеки които спами линкове че е бизнесмен :)

несериозна работа е това ... карат те насила да си регнеш чужда фирма която да е собственик на целия ти онлайн бизнес за да не те тормозят местните бюрократи затова че се опитрваш да правиш пари онлайн.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Естествено, че няма да глобят нито германец, нито англичанин. Просто тук са много големи и това им дава самочувствие. А като тръгнат да го правят в чужбина е жалка история - никой не им обръща внимание, не ги ебава за нищо, както и е редно, защото не са си го заслужили.

Предполагам, че просто българин да цака друг българин е вече нещо нормално, както се и забелязва от случката. Може ли да помоля да се даде повече яснота за адвокатски кантори, които не са виждали такъв случай за пръв път, както и могат да бъдат полезни със съвети и мнения.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тях не ги интересува дали се опитваш да правиш бизнес, интересува ги само прибирането на глобата и отчитането на дейност. Сега са докопали него утре може да е някой друг. Превърнахме се в полицейска държава само дето не гонят правилните хора.
 

Горе