Закона е отменен .... от 1 март 2011

Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

От втората статия в http://baet.net/http://baet.net/ съвсем ми се затвърди мнението,че държавата и "компетентните" органи са изключително некомпетентни. Едните издали закон, който противоречи на друг, другите се мъчат да налагат неправомерно глоби с цел да одерат, който им се върже и не се защити. :mad:

Абсурдистан....

ПП: На мен ли ми се струва или това правителство се опитва да одере народа по всякакъв начин ако не може те глобява за нещо.

незнам тази комисия дали по същия закон както е ДКЕВР където си раздават 25% от наложените глоби като бонуси
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

трабва да си оспори акта и да го бутне като за начало... проблем се решава стъпка по стъпка да стават нещата че е за понеделник този акт... трябва да е с приоритет това
Съгласен съм на 100%, протестите и т.н. са пълна загуба на време, както се вижда сегашните управляващи хич не се трогват от тях.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Ама те са смотани и няма да загреят за какво става дума. Аз мисля, че няма смисъл поради простата причина, че си имаме работа с много тъпи хора, такива които се чудят каква глупост да измисля, като лудите..... ;)

@gangster, не ти се струва, така правят. Цедат всеки, който им падне и където върже. За това трябва да ги съдят, аз тези политици никога няма да влезнат в историоята с нещо полезно. Просто поредните палячовки, управлявани от пожарникар. Няма такава идилия, хора.
 
От: От: Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Съгласен съм на 100%, протестите и т.н. са пълна загуба на време, както се вижда сегашните управляващи хич не се трогват от тях.

Аз го казах преди няколко страници, пак ще го кажа. Има нужда от едно НПО, в което ще членуваме всички. То ще защитава членовете си от произволи като този. Сега всеки е сам за себе си, няма никаква гилдия или каквато и да е форма на организация. Могат да ни отстрелват като зайци, да рушат бизнеса ни и да забогатяват на наш гръб. Никой не може да им попречи. Примерно, могат да пратят един дебел акт на всеки, който има едно пършиво форумче щото там при регистрация се сключвал договор по ЗЕТ и трябвало да напишеш с едри букви на първа страница трите си имена, постоянния си адрес, моминското име на майка ти и др. такива простотии.

Дори при най-благоприятния изход Вецков пак ще е направил значителни разходи, а за загубеното време и нерви да не говорим.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Още търся адвокат.
mr.flower - ще съм ти благодарен ако ми пратиш тези координати за които говореше

останалите - благодаря ви за подкрепата и внимавайте с вашите КБ сайтове че става опасно
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Тея нормални ли са? Дай тогава да махаме рекламите на Ийзитрейдър и др подобни,че току виж пуснат някакъв сайт за хранителни добавки уахаухаухау
Щото реално те как доказват,че въобще благодарение на твоята реклама, някой си е купил продукт?
Иначе има логика да те глобят за това,че разпространяваш лекарства и бла-бла чрез твой сайт...но доколкото разбирам това не са лекарства?
 
От: От: От: Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Не, че нещо, ама това НПО ще бъде точно толкова непотребно, колкото и ако се ходи да се протестира.
Зелените нали имат НПО-та и какво ли не. Чува ги някой...
Аз го казах преди няколко страници, пак ще го кажа. Има нужда от едно НПО, в което ще членуваме всички. То ще защитава членовете си от произволи като този. Сега всеки е сам за себе си, няма никаква гилдия или каквато и да е форма на организация. Могат да ни отстрелват като зайци, да рушат бизнеса ни и да забогатяват на наш гръб. Никой не може да им попречи. Примерно, могат да пратят един дебел акт на всеки, който има едно пършиво форумче щото там при регистрация се сключвал договор по ЗЕТ и трябвало да напишеш с едри букви на първа страница трите си имена, постоянния си адрес, моминското име на майка ти и др. такива простотии.

Дори при най-благоприятния изход Вецков пак ще е направил значителни разходи, а за загубеното време и нерви да не говорим.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Зелените нямат нищо общо. Едно НПО може да праща сигнали до парламента, да се среща с депутати, да изисква промени в законите, да дава информация на медиите, да разполага с много други инструменти, да оказва натиск на самозабравилите се чиновници и да комуникира на по-високо ниво. Кой ще обърне внимание на уебмастъра X със сайт Y, който никой никога не е чувал?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Все още търся адвокат с опит в административното право и ще съм благодарен ако някой има подобен контакт, тъй като трябва баща ми да се яви в понеделник. Следователно трябва най-късно утре да се срещне с адвокат и да обсъди нещата за да може да се направи добро устно възражение по време на издаването на акта и ако е възможно да се избегне писмено обжалване.

Чл. 44. (1) Освен възраженията при съставяне на акта в тридневен срок от подписването му нарушителят може да направи и писмени възражения по него.
(2) Когато във възраженията си нарушителят посочи писмени или веществени доказателства, те трябва да бъдат събрани служебно, доколкото това е възможно.
(3) В двуседмичен срок от подписването на акта той се изпраща на наказващия орган заедно с възраженията, събраните доказателства и другите приложения към преписката.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Ето някои адвокати, които се занимават и с административно право:
http://www.advokat-mihova.com/index.html

Мисля, че този пич по-доло ще е голям изрод :)
http://www.uzunov.biz/advokat_deinosti.html - Практически опит
......................................................................................................................
Адвокат Георги Узунов е завършил магистърска степен по право във Великотърновския Университет "Св.св. Кирил и Методий".

Дългогодишен служител на Министерство на Вътрешните Работи и началник на сектор в Националното Централно Бюро "Интерпол" - България.

Има контакти и връзки в областа на правораздавателните институции на местно и международно ниво. Специализирал е в множество курсове и международни конференции.

Владее префектно аглийски език и ползва испански език.

Като адвокат специализира в областа на гражданското и наказателното право.

http://www.nstefanova.com/html/BG/services.html

http://www.advokat-astardjieva.bg/index.php
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Съгласен за НПО. Колкото и да е безсмислено, пак ще е по-добре отколкото да седим надупени и да чакаме да ни го натаковат.
Сговорна Дружина Планина Повдига.
Трябва също да настояваме за ясна отговорност на чиновниците. В момента те си правят произвол, после като ги осъдиш, глобата я плаща държавата т.е от нашите данъци. Трябва чиновника да си плати от своя джоб за нанесените щети.
Наистина трябва обидинение, за да си държим на интересите.

Както направихте ADG мрежата, мисля трябва да се направи и НПО от няколкото основни форуми за уебмастъри + тяхните потребители.

Относно положението в понеделник трябва да се действа, най малкото за да се получи още един прецедент, който в бъдеще да се ползва ако почнат да притискат и други.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Какво да говорим във България какво ли не става.
Вече официално компютъра на ЕВН вземала глоба за неплатена сума за тока , дори и тя да е 10 стотинки и слагала левове отгоре ....
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

най първо ни трябва решение за случая на вецков и след това си мислете за НПО ... може и 20 НПО да има но ако нито една няма готово решение каква полза .... дедлайна е понеделник 22 / а работното време в БГ за четвъртък вече мина....


по принцип на вецков му трябва някои които е събарял акт. най малкото да знае къде отива а не да видял на карата къде се намира.... Адвокатът обжалвал за случая във форума на бает би трябвало да му свърши работа...

пп @ ‎vetzkov Какво стана днес чули се с някои адвокат?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Да бате. Свързахме се с адвокат по препоръка на един член на форума. Утре ще има среща с баща ми и ще се обсъди стратегията, която да с еприложи по време на съставяне на акта в понеделник. Ще ви държа в течение.

Благодаря на всички отзовали се.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Който знае английски може да се запознае с цензурата в САЩ (и при нас не е по-розово положението):

  • StopFDACensorship.org - “The FDA censors health information. It does so to protect drugs and its drug approval process from competition.”
  • FDA Violation of the Rule of Law - “The pharmaceutical lobby not only affects FDA regulation of drugs but also FDA regulation of foods and dietary supplements. Truthful speech concerning the disease treatment effects of dietary ingredients is censored by the FDA.”
  • FUCK THE FDA AND THEIR RX CARTEL
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

FDA от край време е най-големия препъни камък на всички, които искат да продават добавки, а дори и електронни цигарив САЩ(преди време изнесоха един репорт, в който едва ли не обявиха, че електронните цигарки са хиляди път по-вредни от тютюневите), пълна пародия са нещата и там, а уж Чичо Сам се грижел бе.... ама май не е ясно за какво точно се грижи - за хората или за интересите на фармацевтичните/тютюневите гиганти, които имат огромни лобита във властта..
 
Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Да бате. Свързахме се с адвокат по препоръка на един член на форума. Утре ще има среща с баща ми и ще се обсъди стратегията, която да с еприложи по време на съставяне на акта в понеделник. Ще ви държа в течение.

Благодаря на всички отзовали се.


Ами чакаме ъпдейти като има предполагам утре следобед ще са ясни повече неща :)
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добро утро виетнам :) 0755 зулу... южно китайско море.... около 72 часа до дедлайн ...

vetzkov адвоката ако може да погледне какво е писано тук в първите страници на темата има добре развити тези по казуса :)


поздравче, 100 кръв и 100 броня и умната ще падне глупавия акт :)

YouTube - Valio Kita - Ako si debel
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

добавка говорено е с хора от бает и те ще се включат ако ти напишат акт (искали първо да го видят за да могат да си формулират тезата за оспрването му) разчитаме обаче въобще да не се стига дотам :)

Още 100 кръв и 100 броня :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Ок, след всичко изговорено, какъв извод могат да си направят останалите маркетъри? Как да се предпазим от подобни абсурдизми? Само сайтовото съдържание ли може да има отрицателни последици (като твърдения из текста) или и самият факт, че биват промотирани някакви добавки?
 

Горе