Закона е отменен .... от 1 март 2011

От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Още повече, че и на малките деца им е ясно този сайт не пордава и Кешбърнерс трвабва да бъдат търсени. Какво е виновно момчето че е бил подведен да рекламира шитав продукт.
Точно това е интерестното в случая ..защо претенциите им не са към КБ заради продукта , а към регистранта на домейна и докато не видим основание от тяхна страна само може да гадаем в какво нарушение е сайта и собственика му..

предполагам , че вече имат или ще имат аргументи , нали са юристи и те - цяла юридическа дирекция има към комисията, от млади юристи :)
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Този сайт ( написан на призовката ) го отворих и горе видях "стоп на свински грип", а под него "природно противо/грипно лекарство" ( не мога да отговарям за превода ).
Те също, ако са го видели по този начин е нормално да смятат, че е заблуждаващо.
Това е хубаво да го погледне добре човека, която ще те защитава.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Само се чудя що за боклуци са Кешбърнерс след като не са уведомили че имат проблеми с този продукт и са го разкарали от смешния им шоп. Иначе до колкото знам демоейни който нарушават някаква търговска регулация биват спирани от регистранта директно и човека който го е регистрирал си губи домейна директно.

На държавата и е ясно че няма смисъл да харчи парите на данъкоплатците за да отркие, че няма какво да вземе от някой индиец или българин и т.н.

Тука обаче трябва да се симулира дейност вместо да се върши работа. Това е наследство от 70 години и май 2-3 правителства няма да се справят с това и при най добро желание.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

... без коментар по случая, това не е държава, тук няма закони, тук е пълна анархия и този случай е за медията, как теб ще те съдят, че продаваш нещо, чието описание дори не е на български, домейна не е български, сигурно и хостинга не е български, да не говорим за продукта, какъв им е проблема!? Че собственика на сайта е българин ли? В такъв случай трябва да съдят всичките издатели Adsense, които промотират по някакъв начин някакви продукти, който са нелегални за продажба в България?! Мамка му и в тъпата държава :mad: Сега се чудя ако продавам хапчета за отслабване и т.н. на хора от чужбина с чуждестранен хостинг, дали има смисъл да купувам private registration?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Таква регистрация не те спасява, поради факта че всеки може да прати писмо до НоДади например и те да предоставят ифното за тебе. В случая УС властите са пратили до БГ властите че еди кои си е крив за тях. Следователно те могат да вземат тези данни.
 
От: Re: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

за дългове не се влиза в затвора ама като нямаш нищо на твое име което да се разпродаде на търг ксто започнеш работа в България ще ти бъде удържано всичко над 240 лв докато се разплатиш с лихвите....

Стига бе в затвора ... аре накаде ни изби щуротията.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добре да кажем, че в годеди данните не са от най-верните => те не могат да ме намерят, има ли начин от годеди да поискат от пейпал информацията някаква информация и да я предоставят на бг властите?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Има други доставчици на whois privacy - не е само GoDaddy.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добре да кажем, че в годеди данните не са от най-верните => те не могат да ме намерят, има ли начин от годеди да поискат от пейпал информацията някаква информация и да я предоставят на бг властите?

Винаги има начини, но едва ли това дето описа като сайт ще се занимава някой някога с тебе ;)
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Те могат да поискат но paypal няма право да им даде. Те са просто 2 фирми работещи с лични данни. Такива искания ( при които са длъжни да дадат ) се правят единствено от компетентни органи.
Разбира се това не означава, че няма да си разменят нещо ( просто е незаконно ).
Държавата също иска незаконно обменена информация за банкови сметки...

Добре да кажем, че в годеди данните не са от най-верните => те не могат да ме намерят, има ли начин от годеди да поискат от пейпал информацията някаква информация и да я предоставят на бг властите?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Това са смотаняци за мен. Винаги така се получава...гъбаркат се с хора, които никога нищо не са претендирали за каквото и да е. И не виждам как положението ще стане по-добре тук в тази мизериика, България. Няма толкова отвратително място за живеене.

Онези смотаните в комисията само трошат парите на данъкоплатеца, за да пишат актове на хора, които им плащат малките заплати. Ей 100 правителства да минат през управлението на България пак няма да има кадърни. За това аз предлагам да ни управеялва дръга държава, направо те да поемат юздите - тук само смотаняци се изреждат. Проблема е, че ние страдаме от това.

Тия идиоти ако го сдухат това, много ще си го начукат на икономиката. :) Аз си зная, че това ще стане - по едно време няма да се осетят как сами си клатят клоно, и това идва от невежество и некомпетентност, които гонят и това правителство, но тук в много голяма степен. Направо не мога да повярвам, че са чак толкова е зле.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Само се чудя що за боклуци са Кешбърнерс след като не са уведомили че имат проблеми с този продукт и са го разкарали от смешния им шоп.

Те само са махнали сайта на продукта, но "смешния им шоп" продължава да го продава (само са махнали неудобното описание).
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

БАЕТ имат опит с тая комисия. Може да поогледаш - имат и адвокати там.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Изглежда съдът вече се е произнасял по подобни казуси:

Независимо от горното все пак бихме посочили, че е налице съдебна практика по приложението на чл. 51 от ЗЗП, която установява противоречието на тази разпоредба с правото на Европейския съюз. Отказвайки да прилага чл. 51 от ЗЗП относно хранителните добавки, съдът отменя наказателното постановление, съставено за извършено нарушение на чл. 51 от ЗЗП и от друга страна дава убедителни аргументи, които да бъдат включени в мотивите на бъдещите предложения за изменение на законодателството в тази област.

Източник: http://baet.net/
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

С две думи няма за какво да се хабят, като вече е гласувано и изпитано с времето. Еми Вецков, бате, не видя ли с какви анатьори си имаш работа - даже не знаят, че е имало такова нещо и е било решено. ;) Олигофрени, но да загубят времето на човек, безценно. ;)
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

не само да загубят времемто а направо да си го глобят незаконно и ще го направят без да им мигне окото ако ветзквов е неподготвен за понеделник затова никакво отпускане дотогава


какво стана с адвоката ?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

От втората статия в http://baet.net/http://baet.net/ съвсем ми се затвърди мнението,че държавата и "компетентните" органи са изключително некомпетентни. Едните издали закон, който противоречи на друг, другите се мъчат да налагат неправомерно глоби с цел да одерат, който им се върже и не се защити. :mad:

Абсурдистан....

ПП: На мен ли ми се струва или това правителство се опитва да одере народа по всякакъв начин ако не може те глобява за нещо.
 
Последно редактирано:
От: От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

ПП: На мен ли ми се струва или това правителство се опитва да одере народа по всякакъв начин ако не може те глобява за нещо.
Тези закони са приети по времето на предишните две правителства.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Трябва да направим нещо като протест, с искане да се направят нови по-ясни закони. Само това е начина.
Друг начин да разпалим медийното внимание е да регистрираме някой домей на името на министър предцедателя, да сложим сайт който продава "забранени" неща и да го докладваме на КЗП :)
после атака по медиите, да се разшуми яко, както направиха НТВ ,когато прехвърлиха автомобила на главния прокурор
 
Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

трабва да си оспори акта и да го бутне като за начало... проблем се решава стъпка по стъпка да стават нещата че е за понеделник този акт... трябва да е с приоритет това
 

Горе