Закона е отменен .... от 1 март 2011

От: От: Re: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

мда и тая позиция ще я изложиме :) мерси
Бате, надявам се че адвоката от време на време хвърля по-един поглед насам. Все пак всеки тук е много по-компетентен от който и да е в комиситя. Мисля си, че и той е наясно що за хора работят там. ;) Както и що за журналисти са тръгнали да се изказват. Оня където го е направил репортажа по БТВ бате не прави разлика между компютър и микровълнова печка. И не е кофтито това, кофтито е, че му личи. ;)
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Доста изписахме по темата , но според мен докато няма продажба нямат и основанието.
В закона си го пише :

Забранява се предлагането и продажбата чрез сключване на договори за продажба от разстояние на:
не пише предлагането или продажбата ... трябва да са налице и двете ,
а те не са ....вижда се , че рекламирането, предлагането само по себе си , не е забранено .

Мисля си , че "рекламата" по медиите точно продажба целеше, но щом няма и не може да има такава през домейна ригистриран от Вецков дори и да съставят акт той ще е без правно основание.


Който както и да го тълкува това е така ...
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Аз доколкото разбрах става въпрос за два акта. КЗП се кани да състави на Вецков 2 акта от 5 до 15 хиляди лева.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

не пише предлагането или продажбата ... трябва да са налице и двете,
а те не са ....вижда се , че рекламирането, предлагането само по себе си , не е забранено .

Мислиш като програмист.

Обаче повечето хора не мислят така.

Виц за програмисти:

Един плешив програмист работел в банка и всичко вървяло като по вода, докато един ден програмиста не изчезнал. Нямало го ден, два, три, седмица... Шефът на банката изпратил хора да го търсят. Естествено, решили първо да проверят в дома на програмиста.
Стигнали до вратата, гледат отпред - всичко мокро, зад вратата тече вода! Тропат, но никой не отговаря! Решили и разбили вратата, влезли в апартамента и какво да видят, програмиста седи посинял във ваната, трепери, а в ръката му шише от шампоан.
А на шишето упътване:
Намокрете си главата, изсипете малко шампоан в ръката си, втрийте го добре в косата си, изплакнете обилно с вода, повторете процедурата...
Източник

Нормалните хора не възприемат текстовете буквално.

Който както и да го тълкува това е така защото се сетих за един случай при който съда отмени административни актове и то много заради едно и, а не или в закона...

Обаче съдиите нямат право да разсъждават като нормални хора - трябва да тълкуват законите буквално и има вероятност да направят точно това.

Все още не е късно някой да купи нещо през сайта, защото сайтът е онлайн. Обаче ако продажбата е от контролните органи за проба - ще разберат кой реално продава продукта. Ако продажбата не е за проба - няма как да докажат, че е имало такава.
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Който както иска да го тълкува, буквално , небуквално все тая ...

Обаче повечето хора не мислят така.
Важното е , че съдиите мислят така и при случая за който се сетих точно така беше ..
Щом в закона пише "и" си е " и ", а не е "или "..законотворците да са написали ккакво имат предвид :)

Затова и медиите не са в нарушение само заради рекламата :)
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@adi много добре си чете и възприема закона. Щом е написано "и" то си означава "и". Съдът не би трябвало да го тълкува и изменя, а да следва стриктно законите на НС.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

@adi много добре си чете и възприема закона. Щом е написано "и" то си означава "и". Съдът не би трябвало да го тълкува и изменя, а да следва стриктно законите на НС.

Това ми е от практиката в държавната администрация 8)
Юристите - адвокати , съдии също не би трябало да разсъждават , а да четат хубаво какво пише в закона ..

Eдин чудесен цитат от темата въпреки , че е изваден от контекст :

За едните не знам дали ще имат основания за акт, но е пълно с основания, оспорващи такъв акт.
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Евалата, това е много тънка линия, която само тя може да им катурне каручката. Прави сте, ако са искали да напишат "или", щяха да го направят. В случая имаме "и", което на практика обвързва едната дейност с другата. И се надяваме поне съдиите да могат да четат и размишляват. Другите се е видяло, че не могат.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Има още един тънък момент на които аз наблегнах в по-предишните ми менения:

Забранява се предлагането и продажбата чрез сключване на договори за продажба от разстояние на:
Ако се тълкува буквално и "чрез" си е "чрез" ако няма сключен договор няма нарушение, така го разбирам аз. В случая има и не може да е от полза просто ми беше интересен казуса: Ако няма договор имали нарушение?:)

ПП:

Доста изписахме по темата , но според мен докато няма продажба нямат и основанието.
В закона си го пише :

не пише предлагането или продажбата ... трябва да са налице и двете ,
а те не са ....вижда се , че рекламирането, предлагането само по себе си , не е забранено .

Мисля си , че "рекламата" по медиите точно продажба целеше, но щом няма и не може да има такава през домейна ригистриран от Вецков дори и да съставят акт той ще е без правно основание.


Който както и да го тълкува това е така защото се сетих за един случай при който съда отмени административни актове и то много заради едно и, а не или в закона...

В такъв случай Вецков трябва да смъкне сайта за да няма продажба и да стане фал.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

От близо 2 часа и половина чета темата, изчетох новините, изгледах дивотиите...
Направо не мога да повярвам на всичко това!

Имам усещане, че живеем във филм!

Тези безумия не могат да продължават така!

Какво става с Вецков? Вецков, бате, ок ли са нещата? Как върви?

Трябва да се направи нещо, ако трябва задружно...!!!!!
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Няма ли продажба няма нарушение на прословутия чл. 51 , затова сме свидетели на предлагането и рекламирането по телевизията на такива продукти , а продажбата става по аптеките и супермаркетите ..

Случая е подобен предлага се продукта онлайн, но продажбата със сигурност не е от българин или българска фирма, но за по сигурно е въобще да няма продажба от сайта ..

Има още един тънък момент на които аз наблегнах в по-предишните ми менения:

Ако се тълкува буквално и "чрез" си е "чрез" ако няма сключен договор няма нарушение, така го разбирам аз. В случая има и не може да е от полза просто ми беше интересен казуса: Ако няма договор имали нарушение?:)

ПП: В такъв случай Вецков трябва да смъкне сайта за да няма продажба и да стане фал.

п.п. Важното е ако има акт да бъде отменен от съда ! Какво ли друго може да направим на този етап ....

п.п.п.Вецков още ли не е редиректрал към сайта на КЗП:)
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Не знам дали някой е споменал до момента, но БАЕТ (бг асоциацията за ел. търговия) преди година точно по същото време /дали е случайно - на 17.02 са внесени преложителните документи/ са предложили отпадането на ограниченията по чл. 51, явно обаче усилията им са били безрезултатни - статия.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Не знам случая Вецков как се развива юредически, тъй като вече не се пуска информация публична в темата, но ако трябва публичност и масовка, давайте да правим, че не се знае. И в случай, че свърши добре за Вецков, аз пак предлагам всичко да се покаже на яве и да се оспаме на всякъде.

Helpvezkov.com и да се напише всичко по случая. Батето да направи едно видео, в което да разкаже всичко. Нека просто да гледат глупаците, така и така "журналистите" оакаха всчко в медиите.

Аз съм с грип и едвам нацелвам клавиши и чета, но това е покъртително. Ако трябва да се прави нещо, свиркайте, нищо че съм парцал. По скайп, по SMS ако трябва.

Може и за бекъп вариант, да наемем още един допълнителен адвокат, които да видим какво може да каже/реши/измисли. Всеки тук ако даде 10 лева, ще наемем цяла срада адвокати.

Ние сме организирани, хиляда човека сме. Те са служиели на заплати, които не им пука за нищо в тоя живот освен надницата им и после да се скатаят вечер. Кой е по-силен?
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Точно сега едва ли става нещо защото е събота. Утре е неделя. Каквото ще става, ще става в понеделник.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Според мен ще е хубаво да се запознаят и Cashburners с проблема в детайли, може да са се сблъсквали с това и преди и да имат възможност да съдействат по някакъв начин било то материално или морално :) Все пак ти си техен афилейт и си си навлякъл проблеми заради техни продукти.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Адвокатът е запознат с фактите. Казал е че нещата са 50/50. Някак си немога да обясна колко е грешно всяко едно нещо в обвинението, но да видим в понеделник при съставянето на акта какво ще стане.

Благодаря ви за подкрепата и ще ви държя в течение.
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Ади, ти направо ги разби. Това е много силен аргумент.

Аз си мисля обаче че комисията прилага една много добре изпитана схема. Само дето тука няма да им се получи защото 1000 глави им наскачаха със неоспорими доказателства за това, че те са в голяма заблуда.

Ако не се беше дигнало много шум номера им щеше да мине безпроблемно. Какво правят те:

Заплашват те че ще ти напишат акт за да речем 5000лв. Нямат основание но въпроса е спорен и те твърдят че е така. Ходи доказвай в съда че си прав. Ти се стряскаш и си викаш леле какво стана.

Добре ама те ти казват, айде няма да ти пишем такъв акт ами ще ти напишем един за 500лв за еди какво си (винаги може да ти намерят за какво). И ти си викаша а - супер, приемам и така и те и ти като търговец доволни.



Доста изписахме по темата , но според мен докато няма продажба нямат и основанието.
В закона си го пише :

не пише предлагането или продажбата ... трябва да са налице и двете ,
а те не са ....вижда се , че рекламирането, предлагането само по себе си , не е забранено .

Мисля си , че "рекламата" по медиите точно продажба целеше, но щом няма и не може да има такава през домейна ригистриран от Вецков дори и да съставят акт той ще е без правно основание.


Който както и да го тълкува това е така защото се сетих за един случай при който съда отмени административни актове и то много заради едно и, а не или в закона...
 
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Адвокатът е запознат с фактите. Казал е че нещата са 50/50. Някак си немога да обясна колко е грешно всяко едно нещо в обвинението, но да видим в понеделник при съставянето на акта какво ще стане.
Как така ще ти каже, че са 50/50, това да му е руска ролетка. Ако ги мисли така нещата да препоръча по-добър, а той да се замисли за друга кариера. Тук не говорим само за акт, а за нарушаване на закони и от тяхна страна. Само от тук може да извади аргументи, с които да ги разцепи. И не се ли плаща винаги на свършена работа, или пича е на час и не му пука. 50/50, е и без адвокат само да кажа. ;)

Ние сме организирани, хиляда човека сме. Те са служиели на заплати, които не им пука за нищо в тоя живот освен надницата им и после да се скатаят вечер. Кой е по-силен?

Като мине, надявам се всичко добре в понеделник, ще започнем и ние, защото много олигофренско е това. Да, хората на заплата са роботизирани идиоти, които излизат на 0 всеки месец и цел за следващия им месец е пак да си набавят същата сума, за да минат на другия месец и така, докато не ги сгърчи живота. Аз лично ги съжалявам, ама и не толкова - все пак трябва малко и те да гледат като хора на нещата, или поне като трезвомислещи такива.

И за потвърдя, че медиите са подвалстни на управляващите и техните глупости, за да се манипулира обществото ето и нещо, което го доказва:

http://vbox7.com/play:67a3c3bd

:) :) :)

П.П: Вецков, бате, виж какво може да се направи - БГ трафика да редирекват към цялата истина тук или където и да е качена, а международния трафик - към сайта си. :)
 
Последно редактирано:
От: Искат да ми сложат акт от минимум 5000 лева заради CashBurners

Добре, аз като потребител на родните ни телевизии бих попитал КЗП как така един уред ( намиращ се и в фитнес залите ) е по-добър от всички други уреди намиращи се там ( включително и самия него ), а също така и как с един степер ( натоварващ леко долната част на тялото за тонус ) се извайват плочки, бицепси, трицепси, тегличи... ( като степера няма как да натовари тези мускули ).
Все пак това са 100% лъжи и в такъв случай, ако съставят акт на @vetzkov веднага изпращам жалба до КЗП ( ще е добре да са повече ) и те трябва да глобят БТВ / НТВ, а ако не ги глобят желаещите ще помогнат да отразим двойният стандарт ( което ще е много полезно на @vetzkov в по-нататъшните сблъсъци ).
 

Горе