Законно ли е да стриймваме бнт?

От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Поредното тарикатче! :lol:

Ама нещо големи бизнесмени се навъдихте в последно време! :cry: :-o

Дадох пример как никой не е плащал за стрийм, а има сумати сайтове за онлайн телевизия. Да сложи един линк под видеото към БНТ и няма да има проблеми. Чак на съд го пратихте...

Нямам претенции да съм бизнесмен, но теб ще те посъветвам да спреш да сънуваш "тарикатчета", малко калтаче :)
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Дадох пример как никой не е плащал за стрийм, а има сумати сайтове за онлайн телевизия. Да сложи един линк под видеото към БНТ и няма да има проблеми. Чак на съд го пратихте...

Точно, ще си има проблеми и най-малкото ще го съдят.


Нямам претенции да съм бизнесмен, но теб ще те посъветвам да спреш да сънуваш "тарикатчета", малко калтаче :)

Разбира се, че си тарикат, но и повече - бих казал, че всеки който дава такива съвети е и престъпник и малоумен идиот, а ти го съветваш да прави нещо, от което ще си има проблеми, а човека най-нормално си пита дали е възможно. Ти само така ли можеш да печелиш пари - като крадеш, мамиш? Защото това съветваш да се прави!
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Ако няма никъде изрично написано за стриймването на телевизията, че е забранено или че се заплаща тогава не виждам какъв е проблема.
За всеки случай да им пише, какво смята да прави... не мисля, че ще тръгнат да го съдят. И отново казвам - да седи на видно място линк към сайта на БНТ е задължително!
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Ако няма никъде изрично написано за стриймването на телевизията, че е забранено или че се заплаща тогава не виждам какъв е проблема.
За всеки случай да им пише, какво смята да прави... не мисля, че ще тръгнат да го съдят. И отново казвам - да седи на видно място линк към сайта на БНТ е задължително!

Не искам да те обиждам, но ти на идиот ли се правиш или наистина си такъв? Не прочете ли цялата тема, не прочете ли какво са писали колегите? Не прочете ли какво написа VMiloykov? Аман от разбирачи... .
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Това, че VMiloykov е питал и се е свързал с тях съм го пропуснал :) В такъв случай не съм прав...

И все пак ако никъде в сайта не е упоменато, че стриймването се заплаща, по същата логика могат да те съдят и за статия, снимка и т.н.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Това, че VMiloykov е питал и се е свързал с тях съм го пропуснал :) В такъв случай не съм прав...

И все пак ако никъде в сайта не е упоменато, че стриймването се заплаща, по същата логика могат да те съдят и за статия, снимка и т.н.

Напротив, упоменато е, че не е разрешено. И да, прав си, могат да те съдят и за статия, и за снимка. Впрочем знам за такива случаи, на осъдени, които са крали статии и снимки. Така, че винаги съм съветвал - по-внимателно в копирането. Това, че сте изтипосали един линк някъде си в сайта, не ви оправдава, напротив!
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Това, че VMiloykov е питал и се е свързал с тях съм го пропуснал :) В такъв случай не съм прав...

И все пак ако никъде в сайта не е упоменато, че стриймването се заплаща, по същата логика могат да те съдят и за статия, снимка и т.н.

Напротив, упоменато е, че не е разрешено. И да, прав си, могат да те съдят и за статия, и за снимка. Впрочем знам за такива случаи, на осъдени, които са крали статии и снимки. Така, че винаги съм съветвал - по-внимателно в копирането. Това, че сте изтипосали един линк някъде си в сайта, не ви оправдава, напротив!

Както каза колегата, могат да те съдят и за снимка, и за текст. Аз също познавам осъдени за кражба на снимки и текст от новинарски сайт. В сайтовете трябва да си пише с какъв лиценз се разпространяват материалите. Ако е CC то значи са свободни за ползване, срещу линк, но ако са други или не пише - най-добре да се свъже с медиата да бъде питано.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Знаете ли какъв ресурс му трябва на @монеф за да стриймва? Съмнявам се дали ще може да си избие парите
най-малко му трябва добър интернет

В случая той няма да стриймва, а ще сложи линк към стрийма на БНТ!
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Знаете ли какъв ресурс му трябва на @монеф за да стриймва? Съмнявам се дали ще може да си избие парите
най-малко му трябва добър интернет

В случая той няма да стриймва, а ще сложи линк към стрийма на БНТ!

nortrant - Включването ти в темата е неадекватно. Явно, че не разбираш за какво става въпрос!
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

nortrant - Включването ти в темата е неадекватно. Явно, че не разбираш за какво става въпрос!

не се прави на всезнайко, защото ставаш смешен
все знаеш всичко и нищо не казваш :oops:
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

не се прави на всезнайко, защото ставаш смешен
все знаеш всичко и нищо не казваш :oops:

Напротив, ти ставаш смешен, правиш се на всезнайко и се заяждаш.

Ти казваш това:

В случая той няма да стриймва, а ще сложи линк към стрийма на БНТ!

А Монеф пита това:

Здравейте,

Законно ли е да стриймваме бнт в сайт? искам да сложа техния плейър в сайта ми.
примерно под плейъра мога да дам баклинк към техния сайт?

Кой сега е взезнайкото а? Нещо заяждането ти в тази тема не провървя, айде намери си друга тема и там отивай с друг да се заяждаш, всезнайко такъв!

Впрочем, личи си, че не си изчел цялата тема, а пишеш това, което ти отърва. Ставаш смешен!
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Кой сега е взезнайкото а? Нещо заяждането ти в тази тема не провървя, айде намери си друга тема и там отивай с друг да се заяждаш, всезнайко такъв!

Впрочем, личи си, че не си изчел цялата тема, а пишеш това, което ти отърва. Ставаш смешен!

много си зле
а ти забелязал ли си, че първия коментар в темата е мой?
след това имам още няколко

ти се правиш на голям разбирач по абсолютно всички теми

според мен @монеф използва термина "стриймване" НЕправилно
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

много си зле
а ти забелязал ли си, че първия коментар в темата е мой?

Не съм зле, ти си зле. Разбира се, че забелязах коментара ти, но реших да не го споменавам, за да не те унижавам и да не ти се подигравам не само аз, но и другите хора, защото коментара ти е тотално грешен и подвеждащ. Коментар на неук човек.

според мен @монеф използва термина "стриймване" НЕправилно

Напротив, много добре и правилно си използва термина, ти правиш ли разлика от това някой да сложи изходящ линк в свой сайт или да стриймва видео в реално време в своя сайт?
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

picard-s-double-facepalm-o.gif


тези хора предлагат стрийминг - http://www.streamer.bg
виж дали ще има нещо общо с това което ще прави @монеф

не правиш стрийм като вземеш линка на бнт и го сложиш в плеър
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

носителя на правата е ФИФА, не е БНТ, и те ще те съдят за пиратското излъчване, няма значение откъде го вземаш сигнала, примерно записваш го от БНТ и го излъчваш от свой сървър
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

не правиш стрийм като вземеш линка на бнт и го сложиш в плеър

Изглежда не знаеш какво коментираш, не разбираш темата, ама и ти да си тук. Хайде прочети това, цитат от Уикипедия:

Видео стрийминг или стрийминг медия (на английски: streaming media), е метод за предаване на данни, използван обикновено за мултимедийни файлове. При него възпроизвеждането на файла на машината на потребителя започва още с началото на свалянето му, без да се налага той да бъде изцяло свален. Предаването на данните продължава и по време на възпроизвеждането. Името се отнася до доставния метод на средата, а не до самата среда. Разликата обикновено се прилага в медии, които се разпространяват чрез телекомуникационни мрежи, тъй като повечето други системи за доставка са или стрийминг по своята същност (радио, телевизия), или не са стрийминг( книги, видео касети, аудио дискове). Интернет телевизията е често "поточна" среда.

Стриймингът на живо, по-конкретно означава, дадена медия, която се излъчва на живо в интернет. Процесът включва камера за медията, кодираща система за цифровизиране на съдържанието, медиен издател, чрез който потоците са достъпни на потенциалния краен потребител и доставяща съдържанието мрежа, която да разпределя и доставя съдържанието. Така медиата може да бъде гледана от крайния потребител на живо.

Монеф иска точно стрийминг, или казано по наш, разговорен начин - иска да вгради в сайта си директно излъчване на световното първенство на живо. Е, няма как да стане тая.

А ти вместо да се прави на умник и да спориш навсякъде, вземи попрочети малко нещата, че ставаш смешен.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

BTW, добре е повечето, които са решили да правят traffic bite покрай световното да знаят, че дори логото на Word Cup 2014 е защитено с trade mark и нямате право да го излагате на сайтовете си, без съгласието на FIFA. Писал съм го хиляда пъти, но никой не му обръща внимание - вграждането на външен плейър в сайт, в закона е дефинирано като "линкинг" и определено може да бъде преследвано. Друг е въпроса как съдържетелите на автороско право ще разберат за това линкване и дали биха предпочели да търсят финансово обезщетение или ще се радват на по-голяма аудитория. Но винаги става сприхави, когато си видят труда заобиколен от чужди рекламни банери, така че ако ще разчитате на CTR и конверсия на гърба на БНТ и FIFA твърде вероятно е да Ви го набият до горните дихателни пътища...... през дупцето.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Е, s1yf0x, това и се опитвам да им обясня, че по какъвто и начин да вградят плейър за онлайн излъчване на световното в техен сайт е незаконно и ще бъдат преследвани. А ти пък сега съвсем ги отчая, като им каза, че даже не могат и да използват логото на Word Cup 2014. Но като знам какви са тукашните "предприемачи", ще пренебрегнат и този съвет.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

cdn.bg стриймват доста телевизии

една от тях е Onair

ето линк към стрийма - http://cdn.bg/live/Uq4ex0JYft
всеки може да си го сложи в плеър, но стрийма си е от cdn.bg
ти нищо не стриймваш

аз лично НЕ споря дали е законно или не, а дали като сложиш линк към стрийма на БНТ - стриймваш
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

cdn.bg стриймват доста телевизии

една от тях е Onair

ето линк към стрийма - http://cdn.bg/live/Uq4ex0JYft
всеки може да си го сложи в плеър, но стрийма си е от cdn.bg
ти нищо не стриймваш

аз лично НЕ споря дали е законно или не, а дали като сложиш линк към стрийма на БНТ - стриймваш

nortrant - въртиш, сучиш, ама твоето да стане. Явно е незаконно и не може да се случи, просто търсиш начин да заобиколиш закона, като добър адвокат, да измениш съдържанието на думите. Забрави дали става въпрос за стриймване или не, ще го кажа по друг начин: просто не е разрешено да има по какъвто и да е начин онлайн излъчване на живо от бнт на световното първенство в друг сайт.

Мерси за линка, аз ще пиша веднага на Onair и ще им посоча линка и ще ги питам дали е законно да го вградя в мой сайт, ако те кажат, че е законно - ще го направя, ако кажат, че не е законно, ще си търсят правата от хората, които ги нарушават, в конкретния случай от cdn.bg.
 

Горе