Законно ли е да стриймваме бнт?

От: Законно ли е да стриймваме бнт?

След краят на споровете и тн се надявам ,че може да се заобиколят някак нещата и да си стриймваме световното :lol:
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

кажи ми, че се правиш на интересен

cdn.bg или Еволинк - те предлагат стрийминг на тв
onair ползват тяхната услуга - какво по-точно ще репортваш? :D :shock:

стрийминга не е евтина услуга и в един по-предишен пост казах, че @монеф няма да прави стрийминг защото не може да си върне вложените пари

с последните постове искам да кажа, че стрийминг не правиш като вградиш този линк в плеър - http://cdn.bg/live/Uq4ex0JYft

стрийминг правят еволинк или http://www.streamer.bg
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Използването на които и да е графичен елемент, свързан с World Cup или FIFA е със собственост FIFA Trademarks. Използването им също е нелегално, както казаха колеги. Аз също развивам сайт за Световното, като дизайна съм си го купил(от themeforest, имам си лиценз за него), background-а е графично изображение на стадиона Маракана, което също съм закупил. Така, че не всички които развиват сайтове в тази насока ползват нелицензирани(a.k.a пиратски елементи).
Поради факта, че не съм закупил правата за излъчване от БНТ, понеже те са разпространител за България(те държат лиценза за нашата територия) няма да излъчвам мачовете.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

VMiloykov - това го кажи на многознайкото nortrant, който веднага ще те уреди да излъчваш световното на твоя сайт, нищо не трябва да правиш, просто да сложиш линк в твоя плейър на сайта си. :cry: :lol:

nortrant - Благодаря за линка, писах на бнт, и чакам техния отговор, ако имаш още такива линкове, моля те, дай ми ги, спести ми времето да се ровя и да ги търся!
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

всичките които излъчват в интернет имат такива линкове (иначе как да го правят) :lol:

после дай отговора за да се посмеем и ние :mrgreen:
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

VMiloykov - това го кажи на многознайкото nortrant, който веднага ще те уреди да излъчваш световното на твоя сайт, нищо не трябва да правиш, просто да сложиш линк в твоя плейър на сайта си. :cry: :lol:

nortrant - Благодаря за линка, писах на бнт, и чакам техния отговор, ако имаш още такива линкове, моля те, дай ми ги, спести ми времето да се ровя и да ги търся!

Може, но аз държа всичко да е изрядно. Затова не бих използвал такъв метод.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

всичките които излъчват в интернет имат такива линкове (иначе как да го правят) :lol:

после дай отговора за да се посмеем и ние :mrgreen:

Това е ясно, че се прави. Но въпроса на темата е дали е законо, а то не е. Вече всеки сам решава дали да го прави или не. Аз съм избрал на моят сайт да няма такъва не лицензирани неща.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Абе всички знаем, че Странника няма нито една mp3-ка на компютъра, никога не е слушал такива, не е гледал и даже слушал филм от замундата, никога не е кликал с мишката по пиратски софтуер и е радетел и защитник на всички "права", каквито и да са.

А в случая, всеки си носи кръста. Ако на Монеф му се рискува, да си прави каквото си иска.
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Но въпроса на темата е дали е законо

темата на която спорим със @странникът е дали @монеф ще стриймва
според мен - не
според него - да
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Аз не знам каква е тази мафиотска корпорация ФИФА и някой питал ли мее дали искам да плащам за нещо което не всеки гледа!
да не кажа силна дума, БНТ има жълти стотинки от реклама покрай изборите
от нац. тв май е с най-малък приход

сега ще дават пари на ФИФА...интересно дали ще си ги избият от реклама
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Аз не знам каква е тази мафиотска корпорация ФИФА и някой питал ли мее дали искам да плащам за нещо което не всеки гледа!
да не кажа силна дума, БНТ има жълти стотинки от реклама покрай изборите
от нац. тв май е с най-малък приход

сега ще дават пари на ФИФА...интересно дали ще си ги избият от реклама

Има огромни спонсори БНТ за Световното. Довечера когато започне предаването ще видиш, колко фирми са спонсори. Те ги изреждат, като казват "предаването достига до Вас благодарение на бла.. бла.. бла.."
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

темата на която спорим със @странникът е дали @монеф ще стриймва
според мен - не
според него - да

Ти от заяждане и идиотизъм даже и не знаеш за какво спорим. Не спорим за това. Спорим дали Монеф може да излъчва онлайн световното или не. Между другото за мен всяко излъчване на онлайн на някакво събитие, телевизия в сайт си е стрийм, но за теб явно не е, и от там може да идва недоразуменито. Разбрахме ли се?

И съм съгласен с това, което VMiloykov казва:

"Но въпроса на темата е дали е законо, а то не е. Вече всеки сам решава дали да го прави или не. Аз съм избрал на моят сайт да няма такъва не лицензирани неща."
 
От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Вип Брадъра, преди като го даваха беше платена продукция, и рекламирах в сайт който ги стриймваше изкара си без никви грижи. Който не го е страх може да се тества. Сайта тогава думкаше към 7-8к. онлайн, сега за световното не знам колко ще са, но определено нито ще си първия сетил се нито последния.
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

:D то и торентите са незаконни ама ние сме с едни от най-големите тракери в света :lol:
Стига глупости, никой не иска да взема от вашия джоб като иска да рискува да си рискува човека. Това си е негова работа.
Използването на които и да е графичен елемент, свързан с World Cup или FIFA е със собственост FIFA Trademarks. Използването им също е нелегално, както казаха колеги. Аз също развивам сайт за Световното, като дизайна съм си го купил(от themeforest, имам си лиценз за него), background-а е графично изображение на стадиона Маракана, което също съм закупил. Така, че не всички които развиват сайтове в тази насока ползват нелицензирани(a.k.a пиратски елементи).
Поради факта, че не съм закупил правата за излъчване от БНТ, понеже те са разпространител за България(те държат лиценза за нашата територия) няма да излъчвам мачовете.
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

:D то и торентите са незаконни ама ние сме с едни от най-големите тракери в света :lol:
Стига глупости, никой не иска да взема от вашия джоб като иска да рискува да си рискува човека. Това си е негова работа.

Същото казах и по-нагоре. Всеки си решава сам какво да прави. Аз казвам, какво съм решил аз, понеже видях, че се поставят всички под общ знаменател.
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Ами аз мога да ти кажа, че ако имах сайт на такава тематика до сега да го бях нагласил още преди месец - два и да му бях наблъскал линкове като за световно 2014. :lol:
Същото казах и по-нагоре. Всеки си решава сам какво да прави. Аз казвам, какво съм решил аз, понеже видях, че се поставят всички под общ знаменател.
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Ами аз мога да ти кажа, че ако имах сайт на такава тематика до сега да го бях нагласил още преди месец - два и да му бях наблъскал линкове като за световно 2014. :lol:

Сега няма да издавам, какво съм правил, но съм почнал работа по проекта още в края на Януари. :twisted:
 
От: От: Законно ли е да стриймваме бнт?

Няма смисъл, и не се и съмнявам ;) Успех само.....
Сега няма да издавам, какво съм правил, но съм почнал работа по проекта още в края на Януари. :twisted:
 

Горе